Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Много въпросинови  
Автор _veli_ (непознат )
Публикувано20.10.07 16:26



Здравейте, за първи път пиша тук. Казвам се Вики, на 26 години съм и в момента съм 15 г.с. Имам неизяснени въпроси и реших, че тук ще получа съвети и отговори. 
Честно казано, до момента на забременяването ми никога не съм се интересувала особено от бебета или от протичането на самата бременност. Малко ненадейно ми дойде и да си призная не тръпнех от желание да имам дете / може би след около 6,7 години /. Но мъжът ми го искаше отдавна и нямаше накъде да мърдам.  Сега чета повече литература свързана с този важен момент от живота на всяка жена, но нещо интерес или особено желание все още нямам . Може и заради това да съм пропуснала напътствията и съветите от гинеколожката ми / а може и тя да ги е пропуснала  /. Конкретно имам няколко въпроса и се надявам, че ще ми съдействате. Тъй като съм с много висок диоптер късогледство знам, че трябва да родя със секцио. Кога трябва да се изясни това, някъде записвамли се предварително? Кога трябва да определя мястото на раждане, както и лекарката? / тъй като в момента ходя към частен център, където не предлагат раждане /
Честно казано не съм притеснена от нещо конкретно, но информацията, която получавам до момента при контролните прегледи ми се струва много постна- „всичко е наред”, „едно голямо бебче”, „нормални сърдечни тонове” и т.н. А тези дни като се зачетох по-подробно и по други сайтове леко се поизплаших от възможни усложнения при неоткрит рано проблем. Та и следващия ми въпрос е- трябва ли някъде да си направя допълнителни изследвания, консултации или? А кой ще ми каже точно кога е термина ми ?
Въобще доста глупави въпроси / не ми се смейте/ , но се надявам, че ще ме успокоите.



Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано20.10.07 17:17



Нека първо ти пожелая лека и спокойна бременност!
После едно красиво и здраво бебче!
И щастливо майчинство!

Записана ли си на ЖК в някой ДКЦ? Ако не си - действай! Там ще ти изчислят термина, там ще преценят как е най-добре да родиш, там ще следят бременността ти, развитието на плода и всичко останало, което е необходимо /болнични, направление за раждане и др./

В този частен център, където ходиш, не отговарят ли на въпросите ти?



Въпросите ти не са глупави. Даже никак!

И понеже си млада, никой не ти е назначил някакви допълнителни изследвания. Това е нормално.

Не се шашкай...

Ако кажеш датата на последната си менструация, мога да ти кажа термина ти!

Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано20.10.07 18:34



Най-напред ЧЕСТИТО. Сигурна съм,че съвсем скоро ще започнеш да очакваш с нетърпение момента, когато ще си гушнеш бебчето...Въпросите ти са съвсем нормални...Тук надявам се много мами ще ти отговорят доста компетентно.

Терминът можеш и сама да си изчислиш...Той се смята като : датата на последната менстурация(първия й ден) + 7 дни - 3 месеца ..

Т.е. ако датата на първия ден на последната ти менстурация е била 1.10.2007 ,то терминът ти ще бъде 8.07.2008г.

За всеки случай, ако си здравно осигурена е добре да отидеш при личната си лекарка и тя да ти даде направление за гинеколог,който да следи безплатно бременността ти...
Да,информацията е съвсем постна когато нямаш проблена бременност, млада си и...лекарят гинеколог прецени,че не се нуждаеш от специално наблюдение.
Все пак има прегледи,които ще ти предложат за собствено твое успокоение.
Не се притеснявай- не си болна, а бременна

...

Стискам палци да имаш лека и безпроблемна бременност, да родиш здраво и спокойно бебче и да се възстановиш бързо след това за да се завърнеш към обичайните си дейности...Все пак,от сега е добре да свикнеш с мисълта,че живота ти ще се преобрази коренно и от организажцията,която ще си създадеш от сега ще зависи как ще се чувстваш и доколко ще ти помагат всички около теб и ...особено бъдещия татко
...Успех..


Редактирано от *щypчo* на 20.10.07 21:16.



Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор _veli_ (непознат )
Публикувано20.10.07 18:40



Благодаря за отговора . [

Там където съм се записала ми е безплатно, защото от работата ни осигуряват медицинско обслужване към този център. Затова го избрах, а и защото си представих какво чакане ще е в държавните заведения. За момента ходя веднъж на месец на контролен преглед, а и оттам ми дават болнични / всъщност от два месеца не ходя на работа и всеки месец съм на комисия отново в този център/. А точно това се чудех-нали направлението за жк означава пак да ходя всеки месец на прегледи, не се ли обезмислят взаимно? А колкото до въпросите ми към тях- май основно питам дали ще е момче или момиче . Май като отида на преглед и всичко, което съм искала да питам ми изскача от главата.
Колкото до последната ми менструация - беше на 07.07.07.




Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор jabolinka ()
Публикувано20.10.07 19:11



Винаги може да има проблеми, НО не бива да мислиш за тях ;)


Мога да се включа с мнение по въпроса кога да се ориентираш към лекар.
Аз го направих около 4-5 седмици преди термина. А се наложи и скецио - т.е. все едно 3 седмици по-рано и за това време направих 3 срещи с лекаря и съм удовлетворена от стеклите се обстоятелства. НО имах известни притеснения преди избора и може би, за да си ги спестиш - реши се на лекар малко по-рано, за да не ти виси като камък на врата този избор :)



Тема Re: Много въпросинови [re: *щypчo*]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано20.10.07 19:14



аз пък го изчислих 8 юли 2008 год.



Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор vihrogonche (хлапето е на 3)
Публикувано20.10.07 19:32



термин - 14. 04. 2008 год.



Правете каквото трябва, да става каквото ще!!!

Тема Re: Много въпросинови [re: vihrogonche]  
Автор *щypчo* (старо куче)
Публикувано20.10.07 21:15



Хех,съвсем правилно си го изчислила...Аз навсякъде съм добавяла 3...много разсеяна съм била...верно

.
Ще опитам да го променя,ако не е минало много време и все още е възможно




Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор TeдиМодератор (същата)
Публикувано21.10.07 11:25



Честито и лека бременност!


За термина момичетата вече са ти отговорили, няма да се повтарям.

Обикновено всеки месец на бременността се правят изследване на кръв и урина. При съмнения изследванията се правят по-често.

Записала ли си се вече за БХС? Повече информация за това изследване можеш да намериш

Добре е да отидеш на фетална морфология. , а за по-подробна информация - .


На ежемесечния преглед имаш право да питаш за всичко, което те интересува, няма "глупави въпроси". За да не забравяш, записвай си въпросите на листче Попитай и за изследванията, които съм ти написала по-горе.

Още веднъж - лека бременност и здравичко бебче на финала ти пожелавам!



Тема otgovoriнови [re: Teди]  
Автор _veli_ (непознат )
Публикувано21.10.07 16:18



Много благодаря за отговорите ви, от голяма полза са ми. В понеделник съм на контролен преглед и ще питам за всичко, което сте споменали тук. За някои неща въобще не съм се сещала

. Сетих се да питам още нещо- така или иначе още нямам никаква престава къде да се насоча за раждането- някой би ли ме посъветвал възоснова на своето раждане или, ако е по-подробно запознат. Колебая се между Шейново, Майчин дом и Св.София. Първаночално мислех да се насоча към частно заведение, но чух много негативни коментари. Вие какво мислите?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.