Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: otgovoriнови [re: _veli_]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано21.10.07 17:13



здрасти _veli_, мамите горе добре са те посъветвали, аз мога да добавя за диоптъра...
големия деоптър не задължава секцио при раждане - необходимостта от секцио се определя от вътреочното налягане по време на бременноста, което пък зависи от общото кръвно налягане... високото налягане може да доведе до увеличаване на диоптъра и в много редки случаи (недай-си-Боже) до отлепяне на роговицата
най-добре се консултирай с офталмолог и в никакъв случай недей да се гласиш от сега за секцио - нормалното раждане е за препоръчване при липса на медицински показания за обратното!

аз съм със 7 диоптъра и на 2те очи и преди почти 2 месеца родих нормално - бях 24 часа в родилна зала и си носех с мен кутийката за лещите и малко шишенце с пресипан разтвор - когато акушерката дойде и ми каза да започвам да се напъвам аз я накарах да ме изчака да си сложа лещите, защото исках да видя бебето

незабравим миг

така че, не се шашкай за диоптрите - аз години си ходех с нагласа, че задължително ще трябва да ме режат когато\ако имам бебе, но то не било точно така - добре, че лекарите тук са достатъчно свестни и ми обясниха много подробно за какво става въпрос и всички предимства и недостатъци - не съм имала никакви проблеми с очите, нито повреме, нито след бременноста

късмет, леко дебелеене и здраво бебче накрая



Тема Re: otgovoriнови [re: incendio]  
Автор surflineМодератор (veche poznat)
Публикувано22.10.07 00:05



Включвам се и се залепям за теб като последна, за да пожелая на вели лека и красива бременност и да потвърдя, че диоптрите не са предпоставка за секцио, а имено налягането на очните дъна. И аз нося лупи но родих нормално

.




Тема Re: otgovoriнови [re: _veli_]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано22.10.07 00:14



забравих да добавя, че доста информация можеш да получиш от списанията по бг реп-овете...
на мен майка ми специално ми изпрати броеве на списание "моята бременност" и бях много приятно изненадана - списанието е интересно, има доста полезна информация и хубав снимков материал...
сигурна съм, че има и други издания, които могат да ти помогнат...



Тема ...нови [re: _veli_]  
Автор _veli_ (непознат )
Публикувано22.10.07 14:59



Много благодаря за отговорите ви, помогнахте ми да си изясня доста неща

. Днес бях на контролен преглед и успях да задам повече въпроси. Попитах и дали са необходими някакви по-специални изследвания, но гинеколожката ми е категорична, че не вижда такава необходимост. Малко ми е притеснено, защото от миналата седмица съм болна и колкото и да не исках се наложи да взимам антибиотик. Надявам се да не се стигне до усложнения nacupvam se].
Колкото до секциото както споменах заради късогледството ми ме бяха предупредили, че най-вероятно ще се наложи секцио. Сега от вас разбирам, че не това е най-определящото. Но да си призная предпочитам секцио-мои приятелки, които родиха така ми казаха, че е станало много бързо, а и са избегнали момента с болката. Всъщност има още доста време така, че засега няма да бързам.
Много благодаря за отговорите ви, помогнахте ми да си изясня доста неща. Днес бях на контролен преглед и успях да задам повече въпроси. Попитах и дали са необходими някакви по-специални изследвания, но гинеколожката ми е категорична, че не вижда такава необходимост. Малко ми е притеснено, защото от миналата седмица съм болна и колкото и да не исках се наложи да взимам антибиотик. Надявам се да не се стигне до усложнения.
Колкото до секциото както споменах заради късогледството ми ме бяха предупредили, че най-вероятно ще се наложи секцио. Сега от вас разбирам, че не това е най-определящото. Но да си призная предпочитам секцио-мои приятелки, които родиха така ми казаха, че е станало много бързо, а и са избегнали момента с болката. Всъщност има още доста време така, че засега няма да бързам.
Дали е рано да се определи пола на бебето- по този въпрос получавам различни мнения. Едни ми казват, че още на третия месец са го знаели, другия чак в петия. Имам чувството, че тъй като е малко възрастна гинеколожката ми е с някакви предубеждения относно този въпрос, защото ми каза нещо от сорта на: „Има време-като родиш ще разбереш”. Това въобще не ме удовлетворява. Все пак ми е любопитно .



Тема Re: ...нови [re: _veli_]  
Автор Mese4inka (ентусиаст)
Публикувано22.10.07 15:45



След като имаш съмнения относно начина на провеждане на прегледа, моят съвет е да посетиш и друг гинеколог. Порови из форумите, зачатие, бг мамма и т.н – прегледай кои са препоръчаните специалисти и си избери някой. Така ще имаш време да посетиш извън редовните си прегледи и други гинеколози, които се занимават с израждане и ще имаш възможност да избереш този, който най-много ти вдъхва доверие.
Относно изследванията, на мен ми правиха ПКК, урина, хепатит, сифилис, кръвна група, цитонамазка и микробиология (дано не пропускам нещо) – всичко по Здравната каса. Полът на бебето може да се разбере по-рано ако то е застанало така, че да се вижда и ако гинекологът има опитно око. На феталната морфология почти винаги се вижда какво ще е. За начина на раждане – като наближи моментът-ще вземеш решение, след като се посъветваш с лекаря си, важното е да си избереш такъв, на който да имаш доверие и всичко ще е наред!
Успешна и лека бременност!



Тема Re: ...нови [re: Mese4inka]  
Автор _veli_ (непознат)
Публикувано22.10.07 22:35



Да, задължителните изследвания са ми направени-пълна кръвна картина, урина, кръвна група и другите. Аз си мислех за по-специфични-биохимичен скрининг и фетална морфология, но гинеколожката каза, че не вижда причина за тях. Даже като, че се учуди на въпроса ми за тях. А колкото до начина на раждане имам чувството,
че повечето лекари /а и не само те/ биха се опитали да ме откажат от секциото. Разбира се, чела съм, че е най-добре да се роди по естествен път, но от друга страна не е ли право и на личен избор. А и тъй като имам проблеми с очите от около 13 години бих желала да се подсигуря максимално в тази насока, дори и да ми кажат, че не е пречка да родя естествено.



Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор dessbess (минаващ)
Публикувано22.10.07 23:06



Аз мисля че една фетална морфология не би навредила на никого....



Тема Re: ...нови [re: _veli_]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано23.10.07 01:36



избора за начина на раждане си е твой, но не забравяй, че секциото си е ОПЕРАЦИЯ като всяка друга хирургична интервенция и рисковете са доста... освен това възстановяването ти ще е много по-бавно отколкото при нормално раждане...
недей да се пъхаш под ножа само защото "приятелките ти са направили така", извинявай, не искам да те засегна или да прозвуча грубо, но това е най-тъпия възможен довод... проучи добре всички варианти и си избери начин защото ТИ така си решила, а не защото всички така правят...
а и грешиш за лекарите - повечето лекари в БГ биха те посъветвали ЗА секциото, просто защото печелят повече, а не защото така е добре за теб...

фетална морфология 18-22г.с. - задължително си направи при СПЕЦИАЛИСТ ПО ФЕТАЛНА МОРФОЛОГИЯ, а не кой-да-е гинеколог

късмет





Тема Re: ...нови [re: incendio]  
Автор _veli_ (непознат)
Публикувано23.10.07 01:59



Благодаря отново за съветите и мненията на всички. Не си ме засегнала,. разбира се, но освен мненията, които чета тук, за мен е важно да чуя и коментара на приятелки, които са минали по този път /най-малкото за да се ориентирам доколкото какво мога да очаквам/. Колкото до секциото аз съм си малко плашлива и гледам максимално да избегна болката

/освен високите диоптри, които имам/. Затова определено се допитвам до минали по този път.И аз знам, че секциото е по-скъпо, но до момента, с който и лекар да се консултирам само се чудят как да ме откажат от тази идея. Аз пък още повече си го навивам на пръста .
А за феталната морфология съм решила да я направя. Позантересувах се и определено засичам две-три имена на специалисти, към някой от тях ще се насоча и аз.



Тема Re: Много въпросинови [re: _veli_]  
Автор kolelo (новак)
Публикувано23.10.07 03:02



И аз не искам морализаторски да размахвам пръст, но наистина проучи нещата, събери инфо, прочети и литература преди да решиш дали ще е секцио или естествено раждане.

Не случайно в чужбина без медицински показания трудно ще ти направят операцията. Природата си му е намерила начина.

Иначе и аз имам -7 на едното и -6 на другото око, но раждах естествено. Отиди на очен лекар, за да ти види очните дъна. Това би имало някакво значение, а не диоптрите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.