Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Посъветвайте ме  
Автор _veli_ (непознат)
Публикувано09.01.08 21:21



Необходим ми е съвет-по принцип съм с кестенява коса, но от години се изрусявам. От няколко месеца не съм се боядисвала, защото съм чувала, че не е желателно по време на бременност. Посъветвах се с няколко приятелки /вече майки/, но всяка изказа различно мнение. Едната каза, че се е боядисвала без проблем няколко пъти по време на бременността. Другата категорично ми каза, че това ще се отрази лошо на плода и да забравя. Третата каза да опитам с безамонячна боя /но без гаранция за резултата/. Друга ми каза, че не е желателно, защото на мен просто може да ми стане лошо. А аз вече не приличам на нищо в главата и се дразня всеки път, когато се погледна в огледалото.


Някой има ли категоричен отговор по този въпрос?



Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор Acя ()
Публикувано09.01.08 21:26



Боядисай се без проблеми!
Руса безамонячна боя поне аз не знам. Аз втората бременност се правих на руси кичури, родих си живо и здраво бебе





Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор janaМодератор (...)
Публикувано09.01.08 21:27



Аз съм с черна коса, но се боядисвам като основа тъмно русо отделно с руси кичури, ако не се бях боядисвала през бременността дребната сигурно нямаше да иска ад излезе като види на какво прилича майка й. Не съм имала изобщо проблем и си се мацотех всеки месец, същото важи и за подстригването. Това, че съм бременна не значи, ч етрябва да приличам на слугиня







Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор ДжacтaПpacтa (мама на Искрен)
Публикувано09.01.08 21:30



Не съм спирала да се боядисвам(руса) докато бях бременна.Горе-долу през месец,ползвам Лореал.Не съм имала проблем,слава Богу детенцето ми е добре също.
Съвет бих ти дала само да избираш добра и проверена марка,по възможност да я тестваш предварително на малък участък от кожата.

Искрен 28.04.06г.

Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор nickkaka (непознат )
Публикувано09.01.08 22:10



за собствено спокойствие най безобидно еда си правиш кичури.боята няма никакав допир до скалпа.аз ис двете бременности сьм се боядисвала руса .



Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор surflineМодератор (СтихияБалканска)
Публикувано10.01.08 00:29



На теория не е добре - повечето багрила са канцерогенни, като някои от тях са опасни и за плода. На практика - аз не се боядисвах, но защото ми ставаше лошо от всяка по-силна миризма, ако не бях толкова чувствителна май бих се намацала. За всеки случай, ако решиш да се боядисваш поне мен акушерката ме съветваше да изчакам до 22/24 г.с. Защо не опиташ да подкъсиш малко косата и да я къносаш?


Possum, sed nolo!


Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор incendio (разПиляна)
Публикувано10.01.08 00:30



хехехе.... ами то по тая логика дай да си ходим като неандерталки по време на бременноста... боядисвай си се - нищо му няма на бебето... на лореал има безамонячен обезцветител ако толкова те е страх... ама моята препоръка е да отидеш в салон и да те боядисват с профи бои, че тия "за домашно" са малко екстремни...



Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор *margo* (мама на двама)
Публикувано10.01.08 09:44



Аз по принцип не се боядисвам, ако го правя е много рядко. Но все пак точно през първата ми бременност ми дойде идеята да се направя червена. Обаче не ми хвана боята - хем беше някаква супер модерна и прехвалена... В последствие фризьорката ми обясни, че понякога заради хормоналните промени не хващат добре боите, а не че е нещо кой знае колко опасно.



Тема Re: Посъветвайте менови [re: incendio]  
Автор buba_atan (мама на двечки)
Публикувано10.01.08 09:47



Аз през първата ми бременост бях руса и се боядисвах всеки месец.Никога не съм чула някой лекар или фризьор да казва "ама не се боядисвай - бременна си".



Тема Re: Посъветвайте менови [re: _veli_]  
Автор rimia ()
Публикувано10.01.08 09:49



официалната позиция е, че боите са вредни през бремеността и не е желателно да се боядисва. Но както всичко друго и това се интерпретира според случаите. Аз престанах да се боядисвам през бремеността, беше ми гадно от боите и се притеснявах за бъдещото бебе. Подкъсих малко косата, за да придобия нормален вид и после като израстна не съжалявах, защото пъривте месеци след лажаднето и без това нямах време за фризьор, а после изведнъж ми хареса естествената коса. Но, ако все пак смяташ, че не можеш без боядисване в момента, моят съвет е да те боядиса фризьор с професионален продукт или да пробваш с къна, например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.