Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано16.03.05 00:43



Лошото мина - оттук нататък само напред и нагоре! Сигурна съм, че скоро ще се похвалиш с ново бебче, което ще родиш съвсем безпроблемно (със секцио, предполагам?)
Прегръщам те и ти пожелавам всичко най-хубаво!

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Да те успокоянови [re: Kиka]  
Автор gugolinka (минаващ)
Публикувано16.03.05 09:18



Мила Кика,

Аз съм живият пример как се забременява с 1 тръба и 1 яйчник.
Бях на 13 години, когато претърпях тежка операция - отстраниха ми киста с
големина на детска глава - с 2 литра течност в нея. Тя се беше уплела в
единия яйчник и едната тръба до степен, в която нищо не беше
останало от тях и ги отстраниха. Никой не даваше гаранция, че някога ще
мога да имам деца.

Преди три години и половина родих дъщеря си. Живот и здраве в началото
на юни чакам второто си бебе. Забременявам почти от въздуха - с първото си
дете - още на първия месец от опитите, с второто - на четвъртия. И аз доста
се страхувах от извънматочна бременност и се бях информирала как протича.
Чукам на дърво карам леки и безпроблемни бременности.

Пожелавам ти да се възтановиш бързо, да си починеш психически и
след това едно хубаво бебе, има време за това. Не се отчайвай!



Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: nickless®]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано16.03.05 09:39



Не съм много наясно в каква точна фаза е била бременността ми, защото предния месец направих спонтанен аборт. Но ако броим обилното прокървяване при изхвърлянето на плода, за начало на последната менструация, значи екшъна се развива в 6-та седмица, а финала е в началото на 7-ма. В медицинските сайтове, които четох, беше описано, че руптура на тръбата при нелекувана извънматочна се получава между 5-та и 10-та седмица от бременността, но най-често в 6-та - 7-ма, така че май съм права.

А при теб операцията поради кисти ли е била? Преди да родиш?

Това ми е нослето!


Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: gugu]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано16.03.05 09:48



Абе, май не беше виновна лекарката...
Ситуацията беше много комплицирана: тя работи в Тина Киркова, където разполага в кабинета си само с коремен УЗ и в още един медицински център, където има много добра техника. Аз ходя в Тина Киркова, понеже ми мноого по-близо. За да ме прегледа с вагинален УЗ, трябва да използва кабинета на шефката си, която всеки път й сумти. Тогава, по време на прегледа, шефката й започна да я подканя да побърза, че си има и тя пациенти и дойде, за да види какво толкова се взира. Погледна и вика "Не виждаш ли, че е тръгнал мисед, пък и щом и миналия месец е било същото, какво толкова се чудиш". Лекарката ми нямаше как да оспори диагнозата на шефката си пред нея и само ми натърти, че иска да ме види в сряда в другата клиника.
После шефката й я изкара, че е некадърна и че не е видяла още тогава тръбите...
А аз се чувствам кофти, че без да искам се втърках в тези особени взаимоотношения.

Това ми е нослето!


Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор Joy2OO3 (непознат)
Публикувано16.03.05 09:52



Здравей мила Кика,

Много съжалявам за това, което ти се е случило. Искам само да ти пожелая това да е последната неприятност, която ти е писана да се случи и оттук нататък само хубави мигове да съпътстват теб и твоето семейство. Искрено се надявам всичко лошо да е отминало и скоро да се сбъдне най-голямата ти мечта - да си имаш второ детенце. Благодаря ти и за информацията - наистина е много ценна за всички нас.
Пожелавам ти всичко хубаво и да се оправяш бързо!



Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор Dafna ((((,))))
Публикувано16.03.05 09:53



Леле, Кика какво ти е минало през главата! Ужас! Чета, чета и сега се усещам, че съм стояла с отворена уста! Кошмар...
Дано не го преживееш отново! Вече премина и през двете гадости- извънаточна и спонтанен. Имаш нужда малко да не мислиш за второто бебенце. Почини си от стреса, който ти се събра не за 1 година или няколко месеца, а в два поредни месеца! Пожелавам ти успех и след някой друг месец хубави новини!



Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано16.03.05 10:34



Сега, като гледам, май съм предала нещата много емоционално, без достатъчен акцент върху полезната част.
Затова, тук ще събера на куп по-важното:

1. При най-малкото съмнение за бременност, дори и преди датата на очакваната менструация, направете тест. (при мен, например, гърдите ми бяха напрегнати и болезнени поне 10 дни преди закъснението)
2. Ако теста е положителен, бъдете много внимателни за необичайни течения (на следващия ден след двете чертички, прокървих с много слабо кафеникаво течение, което много бързо стана черно и зърнисто (като черна извара) - нещо много характерно за извънматочната. Два дни преди развръзката, течението спря и аз съвсем се успокоих.)
3. Възможно е обаче, теста да е отрицателен (при някои случаи на извънматочна бета ЧХГ-то се повишава много бавно). Затова, ако имате съмнения за бременност и вместо нормална менструация се появи необикновено за вас кървене - веднага на лекар.
4. Много е важно, при установяване на бременност, дори и без каквито и да е проблеми, веднага да се отиде на УЗ преглед, за да се види дали бременността е в матката. Това може да се види още от 4-5 седмица, т.е. веднага след закъснението. Не чакайте плодния сак да "наедрее", за да се види повече! Много е важно!
5. При извънматочната бременност, почти винаги има едни много характерни безболезнени (или много слабо болезнени) придърпвания в слабините, само откъм страната на засегнатата тръба. (аз ги отдадох на първоначалното нарастване на матката, описано и в литературата, но не се замислих защо са само вдясно)
6. Когато се стигне до руптура на тръбата, болката е навсякъде в корема и стомаха, като усещането е, че някой ти разкъсва червата с ръце. Мен ме болеше откъм страната на увредената тръба, но това не е задължително! При преминаване на храна или течност през червата, болката е неописуема.
7. Понякога (както при мен) има много силна болка и в кръста. Ако имате съмнения или сте доказали бременност чрез тест, не се лъжете, че става въпрос за нещо друго. Първо нека ви прегледа гинеколог и чак тогава, ако отхвърли диагнозата за извънматочна, търсете друг специалист.
8. Повишен риск за извънматочна, има при тези жени, които:
- имат един или повече аборти по желание (заради вероятни възпаления в тръбите след дълбоко абразио)
- имат повече от три бременности
- имали са в миналото каквото и да било възпаления на тръбите или на яйчниците
- предпазват се от бременност чрез спирала
- вече са преживели извънматочна бременност
- имат коремни операции (заради възможни сраствания около или на тръбите, вследствие на операцията. При мен, например, това е най-вероятната причина, тъй като нищо от по-горе изброеното, не ме включва, но пък имам махнат апендикс на 9-годишна възраст.)
Но дори и да не се откривате в нито една от изброените категории, това не означава, че сте застраховани срещу подобно нещо!!!

Май това е всичко, за което се сещам. Ако ми проблесне още нещо, ще допълвам! Искрено се надявам тази информация да е полезна и (дано на никой все пак не се случва ) да предотврати опасното чакане и недостатъчна информираност, което се получи при мен.

Това ми е нослето!


Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор Marssy (Весел)
Публикувано16.03.05 10:39



Ужасно съжаляван, че си преживяла всичко това. Благодаря, че си намерила сили да го споделиш с нас!



Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано16.03.05 10:57



Кика, мила, какво си преживяла..... Убедена съм, че лошото е вече зад гърба ти и тепъвва те очакват само хубави мигове.
Не може вечно да вали, както се казваше в един хубав филм....
Прегръдки и целувки от нас!



Тема Re: Извънматочна бременностнови [re: Kиka]  
Автор EвaKaлинa (beloved)
Публикувано16.03.05 12:18



Мила, много тежки неща си преживяла...
Единственото което ми хрумва да ти кажа е старата приказка, че 'най-тъмно е преди зазоряване'....
Не се отчайвай - такак както си го разказала е могло да бъде много по лошо - тази диагноза си е доста страшна и най-важното е че сега си жива.
Не винаги можем да предвидим правилно нещата, както казва една моя приятелка ако Левски знаеше че ще му се закачи връзката на обувката/цървула/ за оградата....
Пожелавам ти бързо възстановяване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.