Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Злоядо маймунче!  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 15:38



Ще ме побърка това дете. Вече нищо не иска да яде. Всеки ден се правя на маймуна да хапне по десетина лъжички пюре. Забавлявам, пея песни, един кашон с играчки отива на ядене. Понякога отказва и млякото. Ей така, просто решава, че няма да яде и седи гладна по 5-6 часа, в които аз правя по пет пъти храна и пробвам да й я дам, само за да ми се изплюе в лицето.
А е на жестока диета и не мога да експериментирам с нещо друго, което може и да й хареса.
Като се роди, първите 3-4 дни нищо не ядеше, нито пък пожела да суче. Даже акушерката, която седеше и й въртеше главата да засуче се ядоса и вика "На кого се е метнало такъв инат това дете"!.
По едно време се хранехме в следната поза: аз я нося с едната ръка, с другата държа шишето и или танцувам, или обикалям из апартамента да й се сменя картината пред очите.
И телевизора не помага вече. Няколко дни в нейна чест пусках пералнята, та успявах по тоя начин да й дам половин бурканче, но и това й омръзна.
Ще ме побърка вече. Дайте съвет какво да я правя, защото днес ми се прииска да я набия и здравата й се скарах, като й обясних как още утре ще закарам всичките й пюрета на дечицата от домовете и да не ми се прави на принцеса, защото има деца, дето се молят така майка им да седи и да ги храни, а тя ми се прави на интересна!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Fighty (минаващ)
Публикувано26.02.05 16:02



Миличка, искрено ти съчуваствам. Свекърва ми ми разправяше, че мъжът ми е бил такъв като малък, ако го оставела можел и три дни да не хапне, а аз не и вярвах. Явно обаче и при вас случая е такъв. За съжаление не мога да те посъветвам нищо. Само мога да ти кажа , че на много места съм чела, че ако детето се лъже или насилва да яде ставало още по-злоядо. Но пък ако наистина не хапва по цял ден....не знам...Стискам ти палци и ти желая успех.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано26.02.05 16:31



Здравей Силвита,
Моята мишчица не е чак толкова злояда, ама на моменти е наистина инат. Единственото, което ми помага е ... полифоничен GSM, като по време на хранене се сменят мелодиите. Или просто й отвличам вниманието, като й се плезя и правя всяакви маймунджулъци, включително се правя, че ще й изям яденето. При нас помага, ама GSM-а е ненадминат.
Опитай, поне ако не помогне, няма да навреди И бързо да "надрастнете" алергията и да я залъгваш с разни вкусотийки!
Поздрави и успех



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор veni1 ()
Публикувано26.02.05 16:39



Напълно съм съпричастнакъм проблема. Сина ми е на 4 г. и още се гоним с лъжиците.Дори и в градината не могат да го накарат сам да яде.А когато се разболее- пълен глад, нищо и никой не е в състояние да бутне нещо в устата!
Съвети: Първо - никога насила не я хранете.
Второ- мисля че е достатъчно голяма за кухня, запишете я! Там храната е сто пъти по вкусна от блудкавите пюрета и е разнообразна. Или опитайте малко да овкусите пюретата!
За съжаление май само с отвличане на вниманието в нашия случай ставаше.Така че - цирка продължава!


Ицо - 9.02.2001

Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано26.02.05 16:52



Здравей,

нашия също е толкова или почти толкова злояд

стратегическа методология:

колкото се може повече да се умори - по-всякакъв начин

да не и се спи прекалено - тогава при нас нищо не става

сега като порастна - дразненето с храна, нищо, че е само на 7 мес. - сядаш и си похапваш сладко сладко

това с гсм-а работи ако 1 и 2 са изпълнени

слагаш най-небрежната каменна физиономия сякаш не ти идва да цъфнеш на всяка лъжичка

и все пак - въпреки алергията - слагай по нещичко ралично - купешките пюрета са способни да направят от всяко дете злоядо маймунче

успех



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: molokov]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 17:36



Ще пробвам това с физиономията, макар че нещо не ми се удава напоследък. И при нас гсм-а е безотказен, преживях намазването на пюре по клавишите, огъването на капачето и случайните позвънявания, но откакто го метна от столчето на земята вече не й го давам.
Аз също съм била супер злоядо същество и за съжаление знам до какво води насилването. "Изядените" филии с лютеница зад диваните, караха ме да пия бял равнец, който горчи та мамата си трака и може да откаже всеки не само от храна, но и от живота като такъв... И като можех да се разпореждам с храната си, започнах да ям само сандвичи и си имам чудесен гастрит в момента :(
А кухня няма как да й дам заради алергията...
Ох, утре ще пробвам някое друго пюре ,пък каквото ще да става.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано26.02.05 17:47



Алекс въобще не е злояд, но имаше такива периоди, в които не щеше да яде пюре, а кашата много я обичаше. Можеш да пробваш само с оризова каша, може пък да яде. Но много нерви с това пюре, докато не започнах да го оставям по-докъсно гладен и така изяждаше, но не всичко. И отказваше всяко пюре, което преди това е ял. Имат си моменти бебетата, дано се размине при твоята красавица. Но ако се притесняваш, че стои гладна - каша поне не яде ли? Пробвай с каша.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: tswete]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано26.02.05 18:28



това за кашата е добра идея - Маринова никаква каша ли не ви разрешава? Поне оризова... иначе си мислех, ако добавиш малко захар в пюрето, да стане сладичко - това поне не би трябвало да влияе на алергията. и кажи кои са тия безвкусни пюрета, какво всъщност яде, та да мога да се сетя за други подобни, които да стават за Рая.



Тема За GSM aнови [re: Slanchezara]  
Автор Fighty (минаващ)
Публикувано26.02.05 19:13



Мила, не съм много съгласна , че няма да навреди. Четох бая статии напоследък, според които облъчването от телефоните е много вредно за, възрастни та камо ли за деца. Съветваха да се държат колкото може по-далече от малки деца, защото предизвиквали всякакви гадости, включително образуване на ракови клетки. Не знам доколко е вярно, но откакто чух за това, никога не си оставям телефона в близост до Кайа. Става въпрос за радиус от 1 метър поне. Излъчванията били постоянни , не само когато говориш, защото телефона предавал сигнал през интервал от няколко секунди.
Не знам дали го обясних добре, но нищо не ни пречи да бъдем предпазливи нали.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: queenmabb]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано26.02.05 19:15



Здрасти, радвам се, че писа, отдавна не съм те виждала или поне така ми се струва :)

Сега яде фризопеп по 16 л. на ден, разреден с каша царевица на Фризокрем - дефакто кашата я приема като мляко.
А пюрето на Хип Царевица с картофи и пуйка е за алергични е и няма никакви подправки и пише да не се добавят. Много е гадно на вкус. Тя по едно време като беше на по-малко фризопеп го ядеше, но сега явно си взима достатъчно белтъчини с млякото и не ще и да го помирише, така си го обяснявам.
Иначе са ни разрешени кашите Царевица и Ориз и царевица на Фризо и Оризово-ябълкова и Царевичен грис на Хумана. (но тях двете не съм ги пробвала, чакам зелена светлина).

Имам две резервни пюрета - Тиква с ориз и пиле на Сънвал и Моркови с картофи и пиле на Несле и утре ще й засиля няколко лъжички от тиквата, пък каквото ще да става. Тя май е сладичка?
Пъпките й от вчера никакви ги няма и днес не ми е хъхрила, та май сега е момента да пробвам нещо ново. Пък и във вторник-сряда сме при Маринова и се надявам да поохлаби малко режима, защото така със сигурност ще намрази храната во веки веков. Ако се сетиш за някое друго пюре с месо и по-малко съставни зеленчуци, свиркай. А това за захарта е супер идея и ще я пробвам и нея, мерси ти!

Според мен обаче не е само от вкуса на храната - просто си е такова детето, макар Спок да пише, че са нужни много упорити усилия на родителя, за да стане детето злоядо. Ако я оставя без да й дам храна в 3-часовия интервал, щом не е гладна, може да откара още 2 часа без дай мигне окото. Веднъж й обърках часовете и се размрънка на 5-я час чак...

Редактирано от Silvita на 26.02.05 20:06.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано26.02.05 21:47



а защо трябва да са все месни пюрета? Давай и само зеленчукови и те си имат своето значение. Много вкусно е моркови и царевица на сънвал и тиква с ориз на сънвал.
Това на хип е велика отврат и стела никога не пожела да го яде.
Аз бих правила кашата на гъста каша - би трябвало да й се услади.
Успех и да кажеш какво е казала маринова.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано26.02.05 23:26



Здрасти Силвита и от мен...
Ние сме с много силни подозрения за алергия. Поради тази причина захранването ни върви с много бавни темпове, по препоръка на педиатърката. Месото ще го включим чак след 3 месеца. Та в тази насока, не й ли е малко раничко за местни пюрета??
Мойта шерка е на 6 месеца и няколко дни и съм я захранила само с плодово пюре.
Настъргвам (или смилам на блендера) една средно голяма ябълка и после прибавям две, три супени лъжици готова каша (ориз и ванилия на Милупа), от типа на Слънчо. Така пюрето го омита за секунди. Това ни е папото за 16 ч.
Та, мисълта ми е защо не пробваш нещо от сорта, да й разнообразиш малко менюто...
Нищо че са балъчета, може пюретата, които й даваш да са й омръзнали...
Надявам се да съм ти помогнала





Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано27.02.05 03:52



Нашият батко беше същия.На 6-7 м ядеше по 50-60 мл мляко и то с рев.Между храненията правехме интервали по 5-6 часа.Даже бяхме на специално мляко на Ордеса за деца с проблемно тегло.Направо ме беше докарал до ръба на нервна криза.От пюретата хапвахме едва-едва...ужас някакъв.Нещата малко се пооправиха чак като започнахме да взимаме ядене от детската кухня-дотогава нямаше оправия.Той и сега не е от ящните и си остана "труден" в храненето.Според мен няма смисъл да се правиш на маймуна-ако е решила,че няма да яде нищо няма да помогне.Според мен трябва да има деление на заниманията: яденето си е ядене,а игрите са си игри и двете не се смесват.Ако я свикнеш да яде на "театрални постановки" после ще се видиш в чудо да измисляш все нови и нови неща.Оставия да огладнее доста и тогава й дай колкото иска.Никое дете не е умряло от глад при наличие на храна.Не се равнявай по другите деца.Важното е,че дори да хапва по-малко си расте и се развива нормално.Погледни го от добрата страна-може да ходите на дълги разходки без да се занимавате с биберонии и пюрета!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор __milena__ (непознат)
Публикувано27.02.05 04:40



И моят син е злояд, за щастие само в периоди на никнене на зъби, но те продължават и по месец понякога. Та това със залъгването ми е до болка познато. Пюрето с тиква на Sunval на нас ни предизвиква повръщане още на втората лъжица и то когато детето иначе си се храни добре! Аз го помирисах само и честно казано не бих го опитала. Знам, че някои са скептично настроени, но синът ми когато не яде приема единствено пюрета на Ганчев - има 3-4 варианта за алергични, на него най-вкусно му е (и никога досега не го е отказал) свинско с картофи и моркови (всъщност сещам се, че вие може и да не ядете свинско), другите варианти са с домати - свинско и пуйка, но пък може и доматите да са ви забранени? И другият вариант, който при мен работи, е домашно приготвено зеленчуково пюре (слагам каквото имам, а ти можеш да сложиш каквото ви е разрешено - картоф, морков, червено цвекло, тиква, праз и т.н.) Вярно, че не е с месо (ако сложа месо ми го отказва и тогава колко съм разочарована..., след като посред нощ съм му готвила, а той с един замах казва - НЕ и край нищо не е в състояние да го накара да го яде, при това при нас го има и момента - не е достатъчно само да набутам лъжицата, разсейвайки го някак, трябва после и да преглътне в обозримо време, при това без да повърне!)
И още нещо - понякога се опитвам само да "овкуся" готовите пюрета с домашно приготвен сварен и пасиран зеленчук, така успявам да дам примерно 3/4 бурканче готово месно пюре с 1/4 сварено от мен пюре (най-добре при нас работи картоф+морков+тиква).
Успех!



Тема Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано27.02.05 10:11



Когато се храни от шише тряба да сме сами и никой и нищо да не го разсейва, та да яде. Види ли някой или нещо интересно се хили и плюе, или надува биберона като свирка.
Когато яде нещо с лъжица пак бръмчи и плюе, а най-любимия му номер е да издухва всичко от лъжицата или така да си подгъва езика в устата ,че да не може да влезе лъжицата.
Но вчера си изяде всичката попара по следния начин: Аз го държа в мен полуседнал -полулегнал.Щом преглътне го стискам лекичко за бузките колкото да му се отвори устата, а баба му бута лъжицата. Не знам дали все ще "работи" този метод, но засега така ще яде с лъжицата. .При нас разсейването действа по обратния начин - съвсем отказва да яде.



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано27.02.05 11:36



Мале... и вашта не е лесна. Аз номера с бутането го правех успешно известно време - бутам няколко лъжици пюре или каша и после пъхам биба с мляко или вода да преглътне. Бях станала много ловка и с голямо майсторство го въреш това, ама един ден се задави и оттогава пробвам стандартното.
А какви деца има! Гледала съм в градинката - отваря устата като гардже и докато му гребнат пак от бурканчето приритва приритва от желание да яде....



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор wiskas (щастлива мама)
Публикувано27.02.05 12:05



И ние сме същата картинака,само,че през деня.Вечерта си изпива 200гр мляко уморен след банята,обаче на 2-3 пъти с пауза от 15-20 мин.
Обаче през деня,е.....мляко яде по 60 гр сигурно,пюрето рядко да изяде 1 бурканче и то му го давам от шише.А пък с лъжичката е купон до безкрай.....хапва 5-6 лъж. и то с правене на разни муцки и до там.Започва да бута с езика и да мрънка.И се почва...плезя му се,пея му и т.н само и само да се нахили и да му бутна в устата....та така с лъжица ядеме 1 час за половин бурканче. Не го насилвам,пюрето първо с лъжичката колкото изяде и после с шишето иначе неможе така...ядене с часове.
А пък ако има друг човек в стаята,.....ооо,тогава няма ядене,изпие 20-30 гр и до тамСамо се върти и зяпа да не изпусне нещо.Пускам и телевизора да зяпа за да хапне още малко поне.
Като му давам даже банан и си викам...ааа,то всички бебета го обичат....обаче нъц,същата работа и с него е
И ние с баща му сме били същите като малки,и се надявам ,дано с течение на времето се оправат нещата.



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор dalala (маймун)
Публикувано27.02.05 15:16



Първите седем дни, когато започнах да давам пюре на Вики, минаха в духане на лъжицата и разпръскване на всичко в нея. Накря, точно като тебе, ми идеше да я набия, даже така яростно й избърсах устата от храната, че тя се разрева.

После обаче реших да преорганизирам всичко, мисля че яденето трябва да е приятен процес все пак.... И намерих една статия за захранването, в която пишеше, че бебчетата имитират майките в яденето. и че ако малкото не иска да яде, майката не трябва да го насилва, а тя самата да продължава да яде, като демонстрира колко е вкусно и колко й е сладко.... И, взех две ябълки и започнах да мляскам сладко, сладко пред нея и тя започна да си отваря устата и да яде и за първи път тогава си хапна така добро количество пюре. И оттогава все така правя - на нея пюрето, на мен ябълките и така....



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано27.02.05 19:46



Във вси4ки книги се казва,4е едно бебе никога няма да се остави само да умре от глад,така 4е може би трябва да опиташ да я оставиш да огладнее наистина свирепо.Дори и два дни да не яде,няма да й стане нищо,а не може да не хапне нищо след толкова време,важното е да пие вода.Сестра ми е била такова 4удо.Успех.

[image]http://lilypie.com/days/050912/4/0/1/+2/.png[/img][/url][/image]


Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано27.02.05 19:48



Няма ли поне едно нещо което много да оби4а?

[image]http://lilypie.com/days/050912/4/0/1/+2/.png][/image]


Тема Re: За GSM aнови [re: Fighty]  
Автор Slanchezara (щастлива мама)
Публикувано27.02.05 22:40



Мила, инженер съм, точно това съм учила и да ти кажа доста от нещата са СИЛНО преувеличени. А и никой не казва да го навреш в главичката на детето - например не пречи да го сложиш на масата до теб



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Debora ()
Публикувано28.02.05 04:14



Със сигурност не е разбрала заплахата ти, че ще й дадеш пюретата на сираците, но пък много добре е разбрала че може да те манипулира и много успешно се справя с това!
Ако имаш сили, нерви и воля то го направи както е писано многократно по книгите.
Предлагаш храна в часа за хранене, при отказ вземаш и до следващото хранене нищо друго освен вода! При следващото, същото и отново, и отново.
Ако предпочетеш моментното си спокойствие, с това че си я залъгала да хапне все пак нещо, и не ти е мрънкала или драла като заклана има голяма вероятност да попаднеш в един омагьосан кръг, и да се чудиш всеки път какво да направиш за да я накараш да яде.
Колкото по-малко е, толкова е по-лесно да му "надвиеш" на ината! Колкото повече расте, на теб ще ти бъде още по-трудно да се справиш, а пък надвият ли те във храненето, какво остава за другото!
Пиша ти това, не да ти изнасям лекция, а от позицията на изгубила (определено) тази битка, а и кой знае още колко, и то само заради личното ми спокойствие, за което сега много съжалявам!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор summer ()
Публикувано28.02.05 05:31



Ако поема достатъчно мляко за възрастта си, не мисля че трябва да се притесняваш, че не яде пюрета. Моито не ядеше повече от половин бурканче пюре сигурно до 9 месечна възраст, а не е злоядо.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано28.02.05 08:08



това съм го записала от клубовете. и го подкрепям напълно.
а и в книгите, които съм чела пише че няма злояди бебета и малки деца. факт, че децата минават през периоди на неядене, но злояди - не. родителите могат да направят децата си злояди.

Как да храним дете!

- никога, при никакви обстоятелства не насилвайте детето да яде.
- никога, когато детето е здраво, не сменяйте нещо, което не е пожелало с друго, което се надявате, че ще има успех. ако детето ви откаже да яде нещо, просто отстранете храната. не опитвайте с друга храна.
- никога не подканяйте детето повече от три пъти, тихо и спокойно.
- не превръщайте храненето в турнир, или сблъсък на терористи и специални части.
- не се опитвайте да ИЗЛЪЖЕТЕ детето, че това не е хранене, ами е ... аааа... самолетче, или червена шапчица, или ... каквото и да е друго. по този начин вие само затвърждавате в него убеждението, че храненето е наказание, нещо лошо, тегло... храненето е удоволствие, нали така?
- не давайте на детето тези зрънчовци, вафлички и пр. те не само не са полезни, но дори са вредни.
- ако детето изяде няколко хапки и изгуби интерес към храната - приберете я.
видът й само му досажда в момента. ще спестите и своите, и неговите нерви, ако го направите. никой не се е разболял от това, че е пропуснал няколко пъти храненето си.
- бъдете спокойни, не обсъждайте пред детето неговото злоядство.
- дайте на детето избор, но не като сменяте нещо, което не е пожелало с друго, а като сложите на масата пред него малки количества от няколко различни храни. например - малко супа, малко сирене и бисквита с мляко, някакъв задушен зеленчук, парченце краставица и домат, малко друго готвено ястие.
- не слагайте силни подправки, не гответе със запръжки и нека храната не е мазна. нежният детски вкус трудно понася силни и тежки вкусове и миризми.
спомням си, че като бях малка, направо ми прилошаваше от вида на лука и морковите в яденето, а бананите ми миришеха така силно и отчайващо на лакочистител, че мислех, че са отровни... вкусовите възприятия на децата са много по-силни и чисти от тези на възрастните, това в никакъв случай не бива да се пренебрегва.
не можете да убедите детето, че нещо е вкусно, когато то не го намира за вкусно.

"тежка артилерия" : ) :
- когато започвате да храните детето, сядайте на масата гладен.
предложете му лъжичка храна. ако то откаже, почакайте една минута и отново му я предложете. ако откаже и втория, и третия път - просто вземете една друга лъжица, не с неговата! и спокойно, без да се превземате и да правите събитие от това, изяжте храната в чинията.
не го подканвайте отново да яде и в никакъв случай не му давайте, дори и да иска. дръжте се спокойно и непринудено.
нека то седи на масата до вас и да види, че храната ви харесва.
внимавайте, обаче : )
това означава тя наистина да е сготвена така, че да ви харесва : )
не се опитвайте да лъжете детето, те усещат всичко и са умни, и ви обичат.
след като свършите с храненето, станете и двамата от масата и се заемете с нещо друго. нека не става дума за ядене, хранене и пр.
когато дойде часът за следващото хранене - постъпете отново така.
придружете трите подкани с категоричното и спокойно: "е, щом не искаш - ще го изям аз."
не давайте никакви допълнителни неща между храненията, освен пресен плодов сок, без допълнителни подсладители.
той добре разпалва апетита : )
не се карайте, не убеждавайте, не се правете на маймуни, не преигравайте, не правете от мухата слон, дори и тя наистина да ви се струва със слонски размери
детето ви, струва ми се, все още не е завършен злоядец. : )
само от вас зависи то никога да не бъде такова, а да разбере, че храненето - това може да бъде наистина приятна част от ежедневието.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Neli-Beli]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано28.02.05 09:56



Обичаше Фризолак и чай на Хип от лайка, анасон и копър. Забранени са й заради алергията, но беше достатъчно голяма (4 м), за да запомни сладичкия вкус. Откакто й сменихме млеката, настана трагедията. А фризопепа има вкус на пелин...



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Debora]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано28.02.05 10:02



О, Дебора, прекрасно си давам сметка,че тя е спечелила не само битката с храненето, но и цялата "война". Допускала съм много от типичните грешки откак се е родила, за съжаление... Само ще ти кажа, че цяло лято съм я носила на ръце в градинката. Слагам я в количката - писъци и вой. Вдигам - прелестната й усмивчица и обичливото "гу" - смяна в рамките на секунди... Този номер с носенето ми го направи за пръв път, когато беше на 3 дни в МД и акушерките ми се скараха да я слагам в кошчето, защото не можех да ходя, а бутам в едната ръка количката, в другата нося Рая, която гледа умно-умно. Секунда след като се намери в коша, писва!
Отстъпвала съм хиляди пъти и то понякога от чувството за вина, че ме е нямало първия месец от живота й (не че съм виновна за това). Така че смело мога да кажа, че си е разглезена. А тя спекулира жестоко с мен понякога и понеже е болнавичка, гледам да не бъда сурова, че не знам лигави ли се, или нещо я боли... Понякога имам чувството, че например кашля или повръща нарочно...



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: userkata]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано28.02.05 10:03



Много полезни съвети! Мисля, че му дойде момента да приложим това. Благодаря ти!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор lsa27 ()
Публикувано28.02.05 10:51



Силвита, аз съм 'злоядо дете' и темата ми е особено болезнена.

Според мен наистина няма 'злояди деца'. Всеки път като откаже ядене детето ти те съветвам да си повтаряш, че никое дете не е умряло/разболяло се от глад по собствена воля. Изключение правят анорексиците, но твоята шушка е още малка за такова психическо разстройство. Сама казваш, че като си объркала режима й тя е започнала да мрънка - яде ли тогава като я нахрани?
Да знаеш, че нещо, което за нас е блудкаво, гадно и безвкусно не е такова за малките бебета и деца - те имат други /по-нежни/ вкусови рецептори. Аз никога не опитвам от храната на Дариа - отвратителна ми е на вкус.

Моето дете е точно такова - отваря уста и рита с крака докато смогна да й дам следващата лъжица. Всички в моето и в семейството на мъжа ми се чудят и разказват най-различни случки за това колко 'злояди' сме били и двамата. Обаче се случва и тя да откаже да яде след 3-4 лъжица. Безпокоя се и ми се ще да си го изяде, но услявам да не я карам, моля, забавлявам, насилвам и т.н. по никакъв начин. Пропуска си храненетро и на следващото яде с удоволствие.

Мисля, че се безпокоиш и от това, че има алергии и не яде пълноценно. Недей - нещата могат да заглъхнат, а може и /недай си Боже/ да продължат през целия живот на бебка. Не й създавай комплекс, че е различна, ощетена или нещо подобно от това, че неможе да яде всичко. Не я съжалявай. Така само ще й навредиш.

Извинявай ако звуча нравоучително, но годините ми на 'злоядо дете' и дете с алергии - хранителни и не само си казват думата.

П.С. Мен ми даваха да пия пелин /билката, а не виното/ горчи ужасно и също губиш вкус към живота изобщо...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.