Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано26.02.05 21:47



а защо трябва да са все месни пюрета? Давай и само зеленчукови и те си имат своето значение. Много вкусно е моркови и царевица на сънвал и тиква с ориз на сънвал.
Това на хип е велика отврат и стела никога не пожела да го яде.
Аз бих правила кашата на гъста каша - би трябвало да й се услади.
Успех и да кажеш какво е казала маринова.



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано26.02.05 23:26



Здрасти Силвита и от мен...
Ние сме с много силни подозрения за алергия. Поради тази причина захранването ни върви с много бавни темпове, по препоръка на педиатърката. Месото ще го включим чак след 3 месеца. Та в тази насока, не й ли е малко раничко за местни пюрета??
Мойта шерка е на 6 месеца и няколко дни и съм я захранила само с плодово пюре.
Настъргвам (или смилам на блендера) една средно голяма ябълка и после прибавям две, три супени лъжици готова каша (ориз и ванилия на Милупа), от типа на Слънчо. Така пюрето го омита за секунди. Това ни е папото за 16 ч.
Та, мисълта ми е защо не пробваш нещо от сорта, да й разнообразиш малко менюто...
Нищо че са балъчета, може пюретата, които й даваш да са й омръзнали...
Надявам се да съм ти помогнала





Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано27.02.05 03:52



Нашият батко беше същия.На 6-7 м ядеше по 50-60 мл мляко и то с рев.Между храненията правехме интервали по 5-6 часа.Даже бяхме на специално мляко на Ордеса за деца с проблемно тегло.Направо ме беше докарал до ръба на нервна криза.От пюретата хапвахме едва-едва...ужас някакъв.Нещата малко се пооправиха чак като започнахме да взимаме ядене от детската кухня-дотогава нямаше оправия.Той и сега не е от ящните и си остана "труден" в храненето.Според мен няма смисъл да се правиш на маймуна-ако е решила,че няма да яде нищо няма да помогне.Според мен трябва да има деление на заниманията: яденето си е ядене,а игрите са си игри и двете не се смесват.Ако я свикнеш да яде на "театрални постановки" после ще се видиш в чудо да измисляш все нови и нови неща.Оставия да огладнее доста и тогава й дай колкото иска.Никое дете не е умряло от глад при наличие на храна.Не се равнявай по другите деца.Важното е,че дори да хапва по-малко си расте и се развива нормално.Погледни го от добрата страна-може да ходите на дълги разходки без да се занимавате с биберонии и пюрета!



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор __milena__ (непознат)
Публикувано27.02.05 04:40



И моят син е злояд, за щастие само в периоди на никнене на зъби, но те продължават и по месец понякога. Та това със залъгването ми е до болка познато. Пюрето с тиква на Sunval на нас ни предизвиква повръщане още на втората лъжица и то когато детето иначе си се храни добре! Аз го помирисах само и честно казано не бих го опитала. Знам, че някои са скептично настроени, но синът ми когато не яде приема единствено пюрета на Ганчев - има 3-4 варианта за алергични, на него най-вкусно му е (и никога досега не го е отказал) свинско с картофи и моркови (всъщност сещам се, че вие може и да не ядете свинско), другите варианти са с домати - свинско и пуйка, но пък може и доматите да са ви забранени? И другият вариант, който при мен работи, е домашно приготвено зеленчуково пюре (слагам каквото имам, а ти можеш да сложиш каквото ви е разрешено - картоф, морков, червено цвекло, тиква, праз и т.н.) Вярно, че не е с месо (ако сложа месо ми го отказва и тогава колко съм разочарована..., след като посред нощ съм му готвила, а той с един замах казва - НЕ и край нищо не е в състояние да го накара да го яде, при това при нас го има и момента - не е достатъчно само да набутам лъжицата, разсейвайки го някак, трябва после и да преглътне в обозримо време, при това без да повърне!)
И още нещо - понякога се опитвам само да "овкуся" готовите пюрета с домашно приготвен сварен и пасиран зеленчук, така успявам да дам примерно 3/4 бурканче готово месно пюре с 1/4 сварено от мен пюре (най-добре при нас работи картоф+морков+тиква).
Успех!



Тема Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано27.02.05 10:11



Когато се храни от шише тряба да сме сами и никой и нищо да не го разсейва, та да яде. Види ли някой или нещо интересно се хили и плюе, или надува биберона като свирка.
Когато яде нещо с лъжица пак бръмчи и плюе, а най-любимия му номер е да издухва всичко от лъжицата или така да си подгъва езика в устата ,че да не може да влезе лъжицата.
Но вчера си изяде всичката попара по следния начин: Аз го държа в мен полуседнал -полулегнал.Щом преглътне го стискам лекичко за бузките колкото да му се отвори устата, а баба му бута лъжицата. Не знам дали все ще "работи" този метод, но засега така ще яде с лъжицата. .При нас разсейването действа по обратния начин - съвсем отказва да яде.



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор Silvita (полудяла)
Публикувано27.02.05 11:36



Мале... и вашта не е лесна. Аз номера с бутането го правех успешно известно време - бутам няколко лъжици пюре или каша и после пъхам биба с мляко или вода да преглътне. Бях станала много ловка и с голямо майсторство го въреш това, ама един ден се задави и оттогава пробвам стандартното.
А какви деца има! Гледала съм в градинката - отваря устата като гардже и докато му гребнат пак от бурканчето приритва приритва от желание да яде....



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор wiskas (щастлива мама)
Публикувано27.02.05 12:05



И ние сме същата картинака,само,че през деня.Вечерта си изпива 200гр мляко уморен след банята,обаче на 2-3 пъти с пауза от 15-20 мин.
Обаче през деня,е.....мляко яде по 60 гр сигурно,пюрето рядко да изяде 1 бурканче и то му го давам от шише.А пък с лъжичката е купон до безкрай.....хапва 5-6 лъж. и то с правене на разни муцки и до там.Започва да бута с езика и да мрънка.И се почва...плезя му се,пея му и т.н само и само да се нахили и да му бутна в устата....та така с лъжица ядеме 1 час за половин бурканче. Не го насилвам,пюрето първо с лъжичката колкото изяде и после с шишето иначе неможе така...ядене с часове.
А пък ако има друг човек в стаята,.....ооо,тогава няма ядене,изпие 20-30 гр и до тамСамо се върти и зяпа да не изпусне нещо.Пускам и телевизора да зяпа за да хапне още малко поне.
Като му давам даже банан и си викам...ааа,то всички бебета го обичат....обаче нъц,същата работа и с него е
И ние с баща му сме били същите като малки,и се надявам ,дано с течение на времето се оправат нещата.



Тема Re: Как се храним ние!нови [re: Silvita]  
Автор dalala (маймун)
Публикувано27.02.05 15:16



Първите седем дни, когато започнах да давам пюре на Вики, минаха в духане на лъжицата и разпръскване на всичко в нея. Накря, точно като тебе, ми идеше да я набия, даже така яростно й избърсах устата от храната, че тя се разрева.

После обаче реших да преорганизирам всичко, мисля че яденето трябва да е приятен процес все пак.... И намерих една статия за захранването, в която пишеше, че бебчетата имитират майките в яденето. и че ако малкото не иска да яде, майката не трябва да го насилва, а тя самата да продължава да яде, като демонстрира колко е вкусно и колко й е сладко.... И, взех две ябълки и започнах да мляскам сладко, сладко пред нея и тя започна да си отваря устата и да яде и за първи път тогава си хапна така добро количество пюре. И оттогава все така правя - на нея пюрето, на мен ябълките и така....



Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано27.02.05 19:46



Във вси4ки книги се казва,4е едно бебе никога няма да се остави само да умре от глад,така 4е може би трябва да опиташ да я оставиш да огладнее наистина свирепо.Дори и два дни да не яде,няма да й стане нищо,а не може да не хапне нищо след толкова време,важното е да пие вода.Сестра ми е била такова 4удо.Успех.

[image]http://lilypie.com/days/050912/4/0/1/+2/.png[/img][/url][/image]


Тема Re: Злоядо маймунче!нови [re: Silvita]  
Автор Neli-Beli (непознат)
Публикувано27.02.05 19:48



Няма ли поне едно нещо което много да оби4а?

[image]http://lilypie.com/days/050912/4/0/1/+2/.png][/image]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.