Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:40 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Секцио в Resurrection Medical Center, Chicagoнови [re: Mese4inka]  
Автор dessbess (старо куче)
Публикувано24.10.08 23:35



Сори за спама, ама и аз го слушах, слушах, но накрая послушах себе си и влетях в родилна зала с пълно разкритие...

...значи сме две, дето са вдигали на ура родилното!!



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор m_mery (непознат )
Публикувано02.04.09 22:41







Тема окръжна болница-Варна-нормално ражданенови [re: new*]  
Автор m_mery (непознат )
Публикувано02.04.09 23:49



Когато бях бременна прочетох всички разкази на мамите......беше ми толкова интересно...и си казах, че родя ли ще разкажа и аз! Та.....изкарах една много лека, безпроблемна бременност.Почти през цялото време работих.

Терминът ми беше за 22 септември 2008г. Исках да родя нормално...а и нямаше причина това да не се случи.През цялото време си мислех че, когато момента настъпи просто ще си грабна чантичката, в болницата и каквото стане.....но 2 седмици преди термина ме хвана шубето и затърсихме някой познат лекар.Една приятелка ме запозна с нейната лекарка и така....имах уговорка и зачаках. На 17 септември през ноща ми падна ''тапата'' и аз с нетърпение и достааа страх зачаках да започнат контракциите...и чаках цяла нощ, но нищо повече не се случи.......не се случи и на следващия..и на по-следващия ден.На 22.09 отидох при лекарката с която имах уговорка.Тя каза че имам 2 см. разкритие и ако не родя и на другия ден(23.09)...на 24.09 сутринта с багажа..и в родилното!Доста се изплаших...то...вижда му се края.... И така прибрах се и зачаках....до вечерта-нищо!На другия ден-също!Около 7 вечерта,ми изтекоха водите. Около 7.30ч.бяхме в болницата.Моята лекарка ме прегледа...още си бях със 2 см. разкритие,подписах документите...и ме настаниха в една стая да си почивам!Все още нямах контракции така че си легнах.След около 2 часа почнаха леки контракции, които постепенно започнаха да се усилват.От тук почват да ми се губят часовете...Помня една акушерка идваше да слуша тоновете на бебето....разхохдах се по коридора напред -назад, за да облекча болката.По едно време контракциите станаха на 1 мин. и мислеха че ще раждам...после се разредиха на 10 мин. и така цяла нощ! От време на време ми проверяваха разкритието-в 4 часа сутринта беше едва 3 см..С малко помощ от лекарката достигнах до заветните 5 см.и ме сложиха на система около 6 сутринта. За около 40мин. получих пълно разкритие!Когато започнаха напъните ме вкараха в родилна зала.Малко мъки и на магарето...епизитомийка.....и бебчо се появи точно в 8.40часа. Най-красивото нещо,което съм виждала-3.250кг. и 52см. Последни мъки-няколко шева...и всичко ''най-страшно ''приключи!А след това....немога да сваря да се похваля на всички!След час и половина дойде и тати да ни види и света изведнъж стана различен!
Това е от мен бъдещи майчета! На всички пожелавам лека бременност и бързо раждане!



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор ivetoii ()
Публикувано08.04.09 13:53



Здравейте на всички,
Дойде и моят ред да опиша раждането на дъщеря ми Евелина.
Когато бях бременна четох разказите на другите и това ме подготви за голямото събитие.
Термина ми беше на 22.03.2009. На 16.03.2009 обаче започна да ме боли кръста. До момента не бях имала болки или контракции през бременността. Започхнахме да засичаме с мъжа ми на колко време идват. Бяха доста нерегулярни на 8, 4, 5, 6, 10 минути. Помислих че са фалшиви, но продължаваха от 19.00 до 23.00. Към 23.00 вече болките се засилиха. Търпят се, но се усещаше, че не е шега. Най важното е да се диша по време на контракция. Помага!!!! Изкъпах се и започнаха да ми треперят краката. Тогава се обедих, че ще раждам тази нощ. Отидохме в Шейново с 6 см разкритие. Приеха ме. Клизма – изобщо не я усетих. Докато бяха контракциите вкъщи бях постоянно в тоалетната, така че само ме промиха с тази процедура. Имаше три родилки преди мен в предродилна и ме накараха да се разхождам. Така един час. Контракциите се търпяха. Болеше ме само кръста и го разтривах постоянно..И така към 12. 30 легнах в предродилна. Сложиха ми системата и зачакаха по сериозните болки. След около час започна да боли „ както трябва” , но между контракциите си почивах. Спукаха ми водите, което не болеше.. Поисках си вода, защото от обезболяващите езика ми се гипсира. Силната болка продължи около час и поливина. И в един момент болката изчезна и започнаха напъните. На втората контракция малката се появи, но аз си напъвах доста здраво, така че скъсах мускул. Това ще ми остане най неприятния спомен. И в 3.35 вече бях мама. 2 900 кг и 50 см .
Имах доста шевове и вътрешни и външни , но не ме е боляло или опъвало.
Никога няма да забравя това преживябане!!!!!! Препоръчвам да раждате естествено. Болка има, но не е постоянна, а и си заслужава.
Бързо се възстанових . Паднаха конците.
Много съм доволна от екипа в Шейново, не и от условията в неремонтираната част, но другото е по важно.
Леко раждане на всички , бъдете спокойни и по смело. Слушайте докторите и ДИШАЙТЕ – помага.





Тема Re: Раждане секцио в Втора Градска Болницанови [re: new*]  
Автор uleto88 (непознат )
Публикувано08.10.09 20:28



Здравейте!Първо нека кажа,че току що се регистрирах,след като прочетох почти всички разкази за "Моето раждане".Това ме върна една година назад и реших и аз да споделя как протече моето раждане.
Термина ми беше на 4 Ноември 2008год. Бременноста мина съвсем спокойно и леко.Промених и спрях някой свой навици.Например спрях цигарите и започнах да се храня изскючително здрависловно,така че калорийте и витамините да отиват при бебето,а част от тях и при мен,но без да ми натежава.При последния преглед при моето АГ,на 17 Октомври,тя каза,че вероятно ще се наложи родоразрешението при мен да е секцио.Причини:Голямо бебе,тесен таз,не добро разположение на главичката-заклещена.Уплаших се!Това,което най-малко исках е да родя със секцио.Но реших,че е по-добре да слушам лекарите,пък каквото стане,такова.Даде ми направление за родоразрешение за болницата в която бях решила да родя-Втора Градска Многопрофилна Болница за Активно Лечение - София,като каза,че ще ме приемат за да направят допулнителни изледвания и да се реши кое е най-доброто.
И така,отидох на 19 октомври.Прегледа ме един лекар.Каза,че бебето не е много голямо и може да се роди нормално,но да постъпя в болницата на другия ден.Сестрата ми записа данните и каза на следващия ден да съм там,без да уточни час.Станах сутринта,изкъпах се облякох се,проверих да не съм забравила нещо от багажа си за родилното и зачаках мъжа ми да дойде от работа в междутъка и да ме закара до болницата.Отидох към 11ч. Сестрата каза,че трябвало да отида в 7ч. сутринта.Твърдеше,че ми е казала,но аз такова нещо не помня.Реших да не се карам с тях,предпочитах да има добро отношение към мен и детето ми.Прех грешката и недуразомението като мой пред доктора,макар да видях сестрата как се препоти 5 пъти и ме погледна с лека позмазваща усмивка.Нищо!Това беше още един ден за мен у дома.
На 21 октомври бях в болницата в 7ч. Закара ме моя към,защото мъжа ми не успя да се освободи.Приеха ме в патологията.Една от санитарките ме настани и каза,че след малко отиваме за изледвания.Заедно с едно сруго момиче,след 5 мин. се запътихме подир сестрата.Направиха ни разни изледвания и се върнахме.Разопаковах си багажа и попълних някакъв документ.На обед отидох в стола,който е срещу сатите.Хапнах каквото имаше за обяд,а междувременно дойде един от акушерите и извика име:"Катя..." не разбрах фамилията.Това беше момичето,което дойде с мен на иследванията.Казаха й,че има голям проблем с ромбоцитите и незнам още какво...абе положението й беше много неприятно.Или нейния живот,или този на бебето.Така постави въпроса този същия лекар,който беше много неприятен човек.Дойде и завеждащия отделението Д-р Калев.Пое момичето.
Следобед ми сложиха някакъв колан прикачен за една машина.Беше за следене на тоновете на бебето.След половин час размишления на сестрите,дойде една от тях и каза"Ще раждаш утре майче!"Съответно аз попитах:"Как така утре,кой го реши това?"Тя каза:"Решихме,че за теб ще е най-добре да родиш секцио,защото....и ако искаш да го направим утре!?" Аз казах:"Няма ли вариянт все пак да се пробвам нормално?"Тя каза"Виж майче,то може.Но ще се измъчиш,бебето ти е голямо,тоновете не са никък добре,не,че не може,но накрая пак ще стигнеш до секцио".И така!
На 22 октомври сутринта станах в 5.50ч. отидох за клизма (неприятно и дискомфортно,но не болезнено),хвърлих един бърз душ,облякох тяхна пижама и се запутихме към родилното.Вървях по един дълъг колидор,а около мен жени лежажщи на легла и държащи в ръката си телефони.Една изпраща СМС,друга говори,трета ММС.Но по-силното беше,че всички плачеха и се виждаше,че е от щастие.Стигнахме почти до края на колидора в предродилна зала.Зала е силно казано...малка стая с две легла и един малък прозорец,но бяла и чиста.Сложиха ме на някакви системи за предизвикване на контракций.До мен на другото легло имаше една жена,която направо събори цялата болница.Чуха я отгоре,доктори слизаха от операций да видят какво става,въобще...голяма лудница беше с нея.

След 1 час имах едва 1см. разкритие.Бебето вече беше предупредено,че ще илиза.Преместих се в друга вече наистина зала.Попитаха ме каква упойка искам,казах,че искам да си видя детето веднага щом се роди.Анестезиоложката ме накара да се свия на кълбо.Боцка ме,боцка ме,нищо не прави.Не можа да вкара упойката в гръбнака ми.усещането на схващане ту на ръка,ту на крак,ме накара да й кажа да престане опитите и да сложи пълна упойка след 5-тото боцкане.Тя продължи и аз казах втрои път любезно,че не искам спинална,а епидурална упойка.Когато отново опита,вече се изнервих,нали ми беше и без това малко напрежението и на висок глас казах,че искам пълна упойка за да не направи беля и после да осъкатея.И тя зацепи,че явно работата не става и няма смисъл да я мъчи.Но вече ме беше набола между прешляните поне 20 пъти.И до ден днешен имам рана на гърба си.Така:И!!!Легнах,дадоха ми да изпия определено количество сода,но не разбрах защо и ми сложиха маска.Помня,че вдишах два пъти от нея и...се събудих сякъш бях спала дни наред.Не знаех въобще къде се намирам,болеше ме нещо...след секунда осъзнах,че май съм родила...после осъзнах,че не май,ами съм родила.В този момент ми тупнаха от тези торби с пясък върху корема.Болката беше неописуема,мен лично страшно много ме боля.Сетих се в мъглявината в ума си,да попитам само:"Как е бебето?"Попитах още два пъти и на третия ми се отговори:"Добре е майче,ти си почивай."Може и на първия да са отговорили,но бях като дрогирана.Разбрах,че отивам в някаква стая,очевидно беше реанимацията.Заспах!Събудих се,а до себе си видях момичето от патологията-Катя.Незнаех дали да се радвам,защото нейната история беше много трогателна.Попитах я как е бебето,а тя каза,че всичко е нред.Много се зарадвах.Мам и бебе бяха живи при наличието на такъв проблем. После ми донесоха моето бебе.Забравих за всякакви болки и неразположения.Един голяяям,пухкав бебок с огромни бузи и много черна коса.Така му се беше наелектризирала нагора,че приличаше точно на таралеж.Педиатърката малко ме притесни,защото каза,че бебчо се е родил с нулева кръвна захар и не е изплакал веднага и ще бъде три дни в кувиоз. Но слава Богу бързо се оправи.Каза същио,че тежи 4.100кг./56см.Малко бебе!?!?Добре,че послушах сестрите,а не озни луд лекар.
Беше към 15ч. Точно се бях събудила за втори път.И бях вече малко по-добре с главата,макар и още да ми се спеше.Дойде едната от акушерките и ми каза:"Майче,ти защо още не си казала на роднините....айде де!"и се усмихна.Божееееееееееее!Толкова се бях замаяла от всичко,че бях забравила да кажа на нашия татко,че е станал татко.Веднага звъннах,но за мое голямо учудване всички знаеха,само аз незнаех,че всички знаят. Мъжа ми дойде час по-късно.Невероятен момент в живота ми!Беше толкова уплашен и същевременно толкова щастлив.Седя 10 мин. и си тръгна.Тук е момента да изкажа благодарност на сестрите,че го пуснаха при мен,макар и за 5 мин.това ми стигна да събера нови сили.Вечерта ни биха в дупето по една инжекция,доста голяма,но не болезнена с аналгин за да обезболи болежките.И няистина ми мина и не ме болеше цялата нощ.Спах като къпана.Топличко,приятно,няма прекомерен шум,освен от време на време някоя раждаща мама да викне.На сутринта дойде физиотерапефт и направихме някакви упражнения.На обяд трябваше да стана от леглото сама по възможност.Санитарката каза да й кажа,ако ми се завие свят.Станах след половин часово мъчение.И ми прилуша.Главата ми се завъртя,притъмня ми,осетих неописуема болка в главата,сякъш някой ми пробиваше черепа с бормашина.Попитаха дали искам стол за да ме закарат,но отказах.Знаех,че е по-добре след секцио да се движиш за да може да се възтановиш по-бързо.Едва се замъкнах до стаята.Санитарките ме поздравяват,че съм успяла сама,а аз всеки момент ще тупна на земята от главоболието.Стигнах до стаята и легнах.И така 7 дни.Почти не станах от леглото.В момента в който стана,ми се завиваше свят и главата зпочваше да ме боли.На 5-тия ден ми дойде кърмата,трябваше да закърмя сина си.От това никой не можеше да ме накара да се откажа.Моята стая беше на единия край на коридора,а тази с бебетата на другия.Станах и се завлачих държейки се за стената до стаята на бебетата.Взех го,педиатарката ми показа как да го закърмя и почнахме.Хубавото е,че Иван засука още от първия път,нищо,че беше ял 5 дена АМ.
6 и 7 ден бях остановиха къде е проблема с главоболието.Оказа се,че анестезиоложката е вкарала част от спиналната упойка в гръбнака.Тя се е смесила с епидуралната и е станала беля.Двата дена бях на системи за изчистване на организма.Слава Богу на седмия се изчистих лека полека и 5 мин. след последната система ме изписаха.И до сега имам остатъчна болка от това и лекарят,който ми прави секциото каза,че може да се появява още дълго,но най-страшното мина.
Това е историята на моето раждане.Опитах се да бъда кратка,но не можах,а има още толкова неща,но...стига токова.След 15 дена сина ми ще направи 1 годинка.Всеки ден го гледам как расте и се убеждавам,че каквото и да е,си струва само заради една негова усмивка.

Редактирано от uleto88 на 08.10.09 20:30.



Тема нормално раждане-Врацанови [re: klemy]  
Автор lozinka ()
Публикувано25.01.10 16:53



чета,чета от известно време и вече всичко прочетох,но не се решавам все да пиша тук,защото моето първо раждане е бая отдавнашно,обаче реших,че може и да не е толкова тъпо


та....бях на 17 години като забременях и беше 1998 година...родих една седмица след като навърших 18 год.бременността ми беше малко проблемна,поради разни ненавременни контракций,но сега като го погледна май згреших,като ги взех за фатални,с което си докарах 3 месеца престой в болницата,а това беше по време,когато беше пzлна скръб по тези места.мястото беше град враца.излязох аз от патологията в началото на девети месец и започнах да чакам да стане време да раждам,като мислех,че без поддържащите системи ще стане скоро,но...уви.термина не си го помня вече,но знаех,че нетрябва да стигам до термин,защото съм с отрицателен резус фактор.на 22.12.1998 бях на ЖК и ми казаха да си стягам партакешите на другия ден рано,рано сутринта да съм в родилното за предизвикване на раждането....и таз добра.до сега насила го държаха в мен,а сега пък насила ще го вадят. (както казваше лекуващият ми доктор Цеков в патологична: "абе зор да станеш жена и със зор ще стане,ама ще те направим такава ")та...на 23.12. се събуждаме ние с мъжа (вече бивш) от будилника в 7.30 сутринта с цел да ме води в родилното,станах аз сънена и отидох до тоалетната,но много ми се спеше и му викам:"чакай малко само да полегна за още някоя минутка " и се пльокнах малко от височко в леглото и....потече нещо.аз първо си помислих,че пак някакви телесни течения,но забелязах,че бая обилни тези течения,та станах да проверя и майко мила......като рукна онази ти ми вода.май беше много.той се разтича за легени и дори за легена остана доста количество.аз сега като си мисля май съм била останала поччти без води.обади се на линейка,че нямахме кола тогава и зачакахме.болките започнаха,но разбира се слаби,като пред мензис и аз се обнадеждих,че май не е толкова ужасно.дойде линейката,завозиха ме до болницата,качиха ме и ме заприготвяха-преобличания,бръснене и клизмата не ми я направиха,че било рисковано за бебето,като съм без вода.това не ми хареса,но го преглътнах.после ме сложиха на система в предродилна и ме оставиха.бяха предколедни дни и беше доста пусто.тогава точно навлизаше тази мода с платените лекари и се ширеха слухове,че ако не си платиш може едва ли не да не оживееш,а аз не си бях платила,но познавах всичките лекари от престоя си в патологията и се молех да не ми се паднат двама от тях.единия много арогантен тип от старите пръчки и втория пък съвсем млад и сега започнал ергенин,на който викаха иванчо-платения,че бил си плащал докато учел-демек не го бива.....именно той ми се падна хахахах.мисля,че предпочитах стария и арогантен пред него,но такъв ми беше късмета и аз си казах,че явно няма да оцелея.акушерката непомня как се казваше,но беше с посивяла права коса подстригана на черта и супер мила жена,която се държа като майка с мен.тя ми спаси психиката.непомня и с колко см разкритие ме приеха,но същинските болки ми започнаха някъде към 10.00 часа,а това е около 2.5 часа след изтичането на водите.и се почна.наистина много болеше..през цялото време.съжалих 100 000 пъти,че съм забременяла и се проклех.тя идваше жената от време на време да ме проверява,направи ми иъкуствено разкритие,като ме предупреди да си мълча,че е забранено,а това беше най-ужасната болка,която бедното ми тяло някога беше виждало или си представяло,но по нейни думи ми спести часове.неискаше да се получава разкритието и доктора даже се затюфка по едно време.май каза да ме предвидят за секцио,че май имам индикаций,но пак ме оставиха.по едно време толкова много болеше,че ми се губят някои периоди.помня,че акушерката един път ми би шамарчета и ми казваше в никакъв случай да не заспивам,а аз самата,като видех,че лекаря минава по коридора го виках и му се молех да ме прегледа.той наистина се отегчаваше,но правеше всичко и аз установих,че съм доволна от него и всъшност май извадих късмет със смяната му.така минаха часовете и аз стигнах до заветните напъни..незнам в колко часа,но неразбрах какво е това и се изплаших,че нещо лошо ми се случва,а акушерката вече явно беше видяла,че е скоро и седеше с мен тогава.успокояваше ме и повтаряшв,че малко остава.само аз раждах в цялото отделение.и като се изплаших тя само се усмихна и каза да не напзвам само,че скоро тръгваме за родилна маса.тогава вече се усетих и хем се зарадвах,хем още повече се уплаших,защото знаех сега започва моето участие.отидохме там и се започна напъването,а то не излиза и неизлиза.изпотиха се всички и постоянно повтаряха да напъвам по-силно,а аз по едно време вече се изтормозих и им казах,че толко мога да напъвам без да се надрискам (нали ми беше закотвено в тиквата куха,че нямам направена клизма,а вече бях слушала за случаи,когато заедно с детето излизат и други неща от тялото),та като ме чу жената направо и олекна и само каза:"абе сери бе моми4ееее,сери колко щеш.ние тука и по-лоши неща сме виждали и приемаме" (извинявам се,но точно така каза тя).аз като я чух и се успокоих,напънах още два пъти вече здрава работа и сина ми се изхързули в 17.30 часа на 23.12.1998год. (незнам дали се нааках хахах,но май не,обаче и сега ми е фобия и ако ми изтекат в нас водите ще си направя сама клизма преди да ида в болницата).имах цели две епизотомий.един разрез,но два пъти ме рязаха.аз ги чувах и разбирах какво се случва.бебето не искаше да плаче,те се засуетиха за кислород,а той се беше свършил и аз откачих.казах си,че единственият ми шанс да имам дете (бях сигурна,че втори път това неискам да го преживея) е пропилян и детето ми сега умира,но разгеле са намерили и той заплака милия. беше 3450 гр и 49 см..малко късичък за мое учудване.аз съм 179 см и очаквах да имам висок син,но сега си навакса, и задушен разбира се с кръвоизлив на окото.излезе и плацентата лесно от раз,беше цяла и се последва от кошмарното шиене.без абсолютно никаква упойка.всеки мил шев си го усетих и то болезнено гадно,а те бяха мнооого вътрешни и 6 външни.40 мин. ме ши,ако добре си спомням.хайде преживях и това.после на количката с пясъка и т.н.дойде таткото да ме види набзрзо и го изгониха.мен ме закараха в стаята и там беше бебето ми...от тук започна вече хубавото.вече не съжалявах,че сзм забременяла,а се заех да го развия и разгледам.чувствах се като богиня...знаете.много бързо,направо светкавично си влязох в ролята на майка и никакви следродилни депресий не съм имала.чувствах се перфектно с моя син.тръгна ми ужасно количество кърма,после една по една дойдоха още две мами в стаята.едната беше със секцио и нямаше кърма,а бебето ужасно плачеше от глад.аз по едно време и предложих,ако иска да го пробвам да го кърмя и него,че ми течеше чак в обувките.пробвахме,но то не беше много въодушевено,давах и на бебетата в кувьозите,като се иъцеждах,след като една сестра,която се оказа позната на мама ме направи на две стотинки,че всеки момент ме заплашва мастит,защото не правя изцеждането качествено.мама дойде на другия ден чак в стаята и стоя с мен,а това беше забранено там и тогава,но тя ги беше подкупила със сериозно количество торти и черпни...и така....нямахме абсолютно никакви усложнения нито аз,нито Марти и ни изписаха на третия ден.единственото,което наистина беше много ужасно и си го спомням повече от родилните болки бяха болките от шевовете ми.незнам всички ли ги чувстват така,но повярвайте ми аз умирах.когато чаках след 6 дена пред кабинета на лекаря да ми ги свалят тръгнах да припадам от болката и се наложи да дочакам в бившата ми стая,където бях в патологията при бившите ми съквартирантки там.от там ме викнаха да ми свалят конците и се оказа,че единия беше така стегнат,че се впил в месото...едва го намериха да го махнат.
мислех да пиша наведнъж за двете ми раждания,но другото е след цели 6 месеца и реших,че разделено е по-добре.
сега съм скована от страх,защото още помня клетвата си,че дори и да забравя болката нетрябва да забравям дадената от мен дума да не раждам пак и да не с еподлагам отново на този ужас,а наистина съм забравила болката и помня само мислите си.дано поне имам не по-лошо от предишното раждане,защото дори и болезнено то си беше много нормално и с щастлив край. успех на всички,които им предстои и без паника моля



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор little pony (*оптимистче*)
Публикувано14.02.10 19:21



- Раждане, Слави Трифонов - великолепен клип!



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор jujia (wetmaster)
Публикувано26.02.10 22:37



И така дойде време и аз да разкажа за раждането си.Родих в Окръжна болница (МБАЛ Св.Анна)Варна.Сутринта в 7 часа се събудих от лека болка в корема -като при менструация ,не включих веднага от какво е,и се зачетох в една книжка.Около 8,30 болката се бе повторила няколко пъти и на мен ми мина през ума ,че може и да раждам(2 седмици по-рано),макар че предния ден бях на консултация и доктора каза,няма страшно,ще си дочакам термина

.Станах,пих кафе,и понеже мъжа ми го нямаше,се обадих на една приятелка(с нея и мъжа и се бяхме уговорили ,като дойде времето да ме закарат до болницата),за да се консултирам дали така започва раждането и да ги предупредя.Тя беше убедена ,че започва ,аз обаче не,така ми се искаше да дочакам таткото!Уговорихме се да дойдат към обяд,ходих до магазина,купих продукти за да сготвим (нали ще чакаме контракциите да станат на 10 мин.,няма да стоим гладни я!)те дойдоха,сготвихме,хапнахме,към 3 часа ходихме до банката (да пратя парички на мъжа си),контракциите се бяха позасилили малко и позачестили ,но нищо страшно и нетърпимо.Върнахме се ,обади се един приятел,дойде ,пи кафе вкъщи,даже не забеляза ,че си записвам контракциите,в 8 вечерта говорих с мъжа си по скайп,и той не разбра ,че ще раждам ,гледахме телевизия,към 11 оправихме леглата да лягаме.Контракциите бяха станали на 15 мин.Аз естествено не можах да заспя,четох книжка ,към 1.10 вече ме позаболя по сериозно корема ,събудих приятелите си и тръгнахме за болницата.Контркциите бяха на 5 мин.Отлагах до последно тръгването за родилното ,защото много ме беше страх ,че няма да ми дават да пия вода ,да ям и ще слушам някоя родилка как вика.Пристигнахме в 2 часа,една акушерка ме прегледа,каза че имам 7 см ,разкритие ,записаха нещо ,питаха ме разни работи ,но тогава доста ме понаболяваше ,така че не помня точно какво.После в предродилна -сложиха ми колана на корема,записаха тоновете на бебчо,изместиха ме в родилна ,качих се на магарето,пукнаха ми водите ,сложиха ми система,упойка местна(ако се наложи да ме шият)и напъните започнаха .Акушерката и доктора взеха да викат напъвай,аз напъвам и се чудя кога ще ми кажат да дишам,питах ,те се смеят ,питах за клизма(страх ме беше да не се наакам)те пак се смеят,казаха ти що не чака още малко ...и в 2,45 излезе малкото съкровище.Никой не ми се скара,както се опасявах,нито ми забраниха да пия вода ,чак след като родих разбрах ,че са ми направили епизиотомия,имам малко шевове,не знам и колко ...Всички се държаха изключително човечно,нямаше грубо отношение,въобще ,персонала беше страхотен!В заключение,бъдещи мами,не се притеснявайте,бъдете спокойни и концентрирани,болките не са кой знае какво,търпят се,по сериозните при мен бяха около час ,и определено си заслужават)) Най -неприятния момент беше като мериха тоновете на бебчо,защото колана много ми притискаше корема и при контракциите здраво болеше.



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: jujia]  
Автор 3aиpa (<<<>>>)
Публикувано02.03.10 21:07



Не мога да се въздържа да не ти кажа едно голямо БРАВО!!! Ако всички родилки бяха като теб... нямаше да има недоволни







тинтири-минтири

Тема Re: Второто ми секцио в АГ "Селена" Пловдивнови [re: new*]  
Автор steffy (познат)
Публикувано14.05.10 11:50



Да разкажа накратко за второто ми секцо, този път в АГ "Селена", пак при д-р Минев. И то като първото се оказа по-сложно. Тъй като при първото секцио ми махаха голям субсерозен миомен възел, който се падаше, там, където режат матката, сега пък се оказа, че имам кошмарни сраствания, та екипът видя голям зор, докато направи разреза да извади бебето. Но всичко мина много добре, макар че операцията продължи още час след изваждането на малкия Светозар. Общо - час и половина, заради срастванията в коремната кухина. Този път бях с комбинирана упойка - освен с епидурална ми сложиха и спинална, заради това, че ми е второ секцио и анестезиологът д-р Кючуков ме предупреди, че ще имам сраствания. Станах още на другия ден съвсем сама, още преди да дойде рехабилитаторката, макар този път да имах контролен дренаж от раната. Възстанових се много по-бързо от първото секцио, макар първите 3 дни да ми вливаха и антибиотик - Флоран, заради усложненията. Като цяло самата операция е по-неприятна, но пък възстановяването след второто секцио е много по-бързо и въобще болката е минимална, да не кажа почти никаква. С кърменето никакви проблеми нямах, на 4-я ден си тръгнах от болницата. Условията в клиниката са перфектни, ето и снимка от стаята:



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от steffy на 14.05.10 11:53.</EM></FONT></P>

Редактирано от steffy на 14.05.10 11:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.