Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:44 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор ruja72 (непознат)
Публикувано01.03.05 16:03



Ето разказ за двете ми раждания вьв болницата в Сен Жулиен ен Женевоа.
Френската болница когато отидох за прьв пьт ми се стори много мила. Малко порутеничка, на много места се нуждаеше от ремонт, но......
Колко невероятно внимателен беше персонала. Просто не бях виждала такова отношение.
Та пьрвия пьт когато бях бременна на 10.10.2003 през нощта в 1 часа ми изтекоха водите.
Чаках да стане 5 часа защото не ми се ходеше до болницата посред нощ. А и нямах никакви контракции. та кьм 5 почнах да си приготвяма багажа-т.е нахвьрлях каквото хванах в една чанта. В 5:30 сьбудих мьжа ми и трьгнахме. В болницата ме сложиха в предродилна стая и там си стоях сума и време защото нямах никакво разкритие, болеше ме ужасно силно и накрая помолих за епидурална упойка(от няколко години практиката е че всяка жена има право на тази упойка ако я поиска). Не ми помогна много. Та разкритие получих чак в 21 часа на 11.10, ама накаря бебето заседна(с много голяма главичка беше) и дежурните акушерки които трябваше да израждат извикаха по спешност дежурната лекарка. Тя извади бебка с вакуум бебка Валентина 4 кг 52 см в 21:30. Много стресиращо изживяване.
После 100 пьти сьжалявах че тук не може да се избира секциото както в в Бьлгария.

Когато след 7 месеца след раждането на Валето пак забременях направо изпитвах ужас да нямам такова раждане като пьрвото. Сега обаче втората бременност се оказа много тежка и много рано получих разкритие и ми препорьчаха много да лежа. Не че се получаваше естествено.
Та в 7 месец дойде да ми помага майка ми. Та така си почивах че накрая преносих. Срока ми беше 21.01.2005, после го преместиха на 28.01. На 28.01 отидох да чуят тоновете на бебето и ад видят какво е разкритието(беше 4 см), всичко беше наред, после на 30.01 пак отидох на преглед. Все си имах силни контракции както беше през цялата бременности се чудех как ще разбера кога ще раждам, ако пак не ми изтекат водите.
Вечерта бебка Валя обикаляйки из стаята ми удари няколко юмрука в корема(много и беше интересно защо сьм се издула така) и водите ми изтекоха. Точно в 8 часа беше. Веднага трьгнахме за болницата. Като ме прегледаха в 8:30 имах 7 см разкритие и направо ме сложиха в стая за раждане. Казаха ми при всяка контракция да се напьвам и така бебето ще слиза все по надолу. Едната дежурна акушерка беше вьзрастна и много опитна. Така спокойно ми обясняваше какво да правя....
Та малко преди 10 имах пьлно разкритие. Напьнах се по силно и бебка Алиса веднага излезе. Тати който присьства отново на раждането като пьрвия пьт преряза пьпната врьв.
Като сложиха Алиса на електронните везни в другата стая се чуха викове- 4.800 кг. Много голямо бебе да се роди така лесно.
Е пак имах разкьсвания като пьрвия пьт, но колкото и да звучи странно никаква болка не изпитвах. На следващия ден вече исках да ме изписват, е изписах ни чак на 4 ден (иначе тук изписват на 5 ден), защото ги помолих.
Та на всеки пожелавам такова лесно раждане като второто ми.




Тема Re: Моето раждане. "Света София"-Софиянови [re: ruja72]  
Автор doroty (lucky)
Публикувано01.03.05 16:18



Толкова ме развълнуваха разказите на всички мами ... Искам и аз да ви разкажа за появата на моите прекрасни синове Кристиян и Михаил
Всичко започна през 2000 година- при гинекологичен преглед ми откриха "огромни кисти" и трябваше да се направи спешна операция. Няма и не искам да се връщам към стреса и лошото отношение, които изживях в Майчин дом. В крайна сметка реших да се прибера в Казанлък и да се оперирам там (майка ми е мед. сестра и колегите ú се погрижиха за мен по възможно най-добрия начин) Последва двудневна предоперативна подготовка, а след това и самата 8-часова операция. Тук е мястото да благодаря на д-р Гаргов, доц. Георгиев, д-р Рашева и всички акушерки от АГ отделението в гр. Казанлък.Хистологичните изследвания показваха, че кистите са ендометриални.Лекарите бяха запазили части от яйчниците ми, но никой не искаше да прави предварителни прогнози- дали ще мога да имам дете... Възстанових се много бързо , пиех хормоналните препарати, които ми бяха изписали следоперативно , но изпаднах в дълбока депресия. Плачех непрекъснато ...
След като се прибрах в София ме насочиха към д-р Новачков от МД, който след купища изследвания, преоценка на хистологичния материал и т.н. отсече, че "за дете и дума не може да става" Той попари и последната ми надежда да стана майка, но въпреки всичко знаех, че трябва да се боря.Намерих си друг лекар. Отказах да мина на Золадексова терапия. Направихме стимулация и два месеца по- късно вече бях бременна.
Имах възможно най-леката бременност. За съжаление последния месец изкарах в “Патологична бременност” на “Света София”, защото ми откриха високо кръвно налягане и бактерии в урината. Изпих купища лекарства, но положението не се промени и така два дена след термин ми назначиха “планово” секцио.Колкото повече наближаваше операцията, толкова повече ме беше страх.Вечерта преди раждането не можах да заспя от напрежение- цяла нощ обикалях из стаята. На сутринта ме подготвиха и ме свалиха в предродилна зала. Там вече имаше три родилки с болки и контракции. Като виждах как се мъчат, бях благодарна, че ще родя със секцио, въпреки че това означаваше по-бавно възстановяване( Е, сега малко съжалявам, че не родих нормално и не усетих “болката” да стана майка, но…) Качиха ме на количка, включиха ми система и за около половин час ми преляха три банки от някакъв разтвор. Стана ми ужасно студено. Откараха ме в операционната зала. Треперех като лист. Най-много се страхувах от упойката, но анестезиологът беше много дружелюбен и внимателен.Обясни ми как ще постави упойката, говореше ми през цялото време и аз почти не усетих убождането в гръбначния стълб. Не беше толкова болезнено, колкото си представях. По цялото ми тяло премина тръпка като от електрически ток, вече не усещах краката си. Бях спокойна.Аз и моето бебе бяхме в ръцете на Бог и на блестящ лекарски екип.Не разбрах, кога ме разрязаха, но изведнъж ми стана лошо.Измериха кръвното ми налягане- беше паднало много ниско, не можех да дишам. Бързо се справиха с възникналия проблем и аз се почувствах по-добре. След това усетих силно дърпане, сякаш нещо се откъсна от мен. Малко след това моето бебе изплака. Беше 4-ти февруари 2002 г , 9 часа и 9 минути .В унеса си чух някой да казва: “Деси, честито, имаш прекрасен голям мъж!” Не можех да повярвам… Към гърлото ми полази гореща вълна. Пожелавам на всички такава радост! След броени минути ми показаха най-прекрасното бебе- то беше мъничко, чистичко, беличко, с червени бузки, най-съвършеното създание , което съм виждала- моето малко момченце! Когато целунах Кристиян, се разплаках от щастие, от чувство на безкрайна пълнота… Невероятно е!
Криси се роди голямо и здраво бебе-3,800 кг., 52 см.От все сърце благодаря на д-р Колева и на целия екип.
На другата сутрин трябваше да стана и да се раздвижа. С много усилия успях да се надигна в леглото и да извървя няколкото метра до чешмата и обратно. Същия ден ме преведоха в родилния сектор. Не можех да се нарадвам на мъничкото вързопче, което ми донесоха малко по-късно. Гушках го, разнасях го из стаята въпреки болката. Изписаха ни на шестия ден и ми пожелаха да се върна за дъщеричка.
И аз се върнах, а дори и не подозирах, че ще бъде толкова скоро
Само две години и десет месеца след това на 7-ми Декември 2004г.,на същата операционна маса и в златните ръце на същата лекарка изплака и Михаил. Плаках и аз …Роди се 4,150 кг., 52 см. Знам само , че бих дала живота си, за да бъдат мойте малки момчета здрави и щастливи.
Тези малки същества идват на белия свят след безброй мъки, преобръщат живота ти завинаги и стават най-скъпото нещо за теб, толкова скъпо, че въобще не проумяваш как си живял , когато тях ги е нямало !
Обичам те, Криси! Обичам те, Мишо!





Тема МБАЛ "Света Анна" - Варна (разказано от таткото)нови [re: new*]  
Автор m_dyakova (Az)
Публикувано06.03.05 14:46



;-))) Ами, това е историята - разказана от таткото! Мисля, че неговия поглед е бил най-обективен в този момент...
Аз само мога да добавя, че раждането изобщо не се оказа онова "страховитото" от филмите, а и за мен не бе по-болезнено от един обикновен ("болезнен") мензис :-( - убедена съм, че някой жени знаят какво означава това...
Ето и моята история:

"Ако всеки мъж…
(Анастас Бъчваров)

"Денят беше 7 юли (2004 г.), едва 8 ч. сутринта. Стиснал здраво ръката на жена си, като че ли някъде отдалеч чух гласа на доктора: “А сега нека таткото да пререже пъпната връв!”

Два дни по-рано. 5 юли – прекрасен ден! Днес с Марта имахме годишнина. Какво по-хубаво от това да прекараш деня край морето. Терминът още е далеч (определен е за 26 юли) и няма от какво да се притесняваме. Двамата сме луди по подводните спортове и само мисълта за прекрасната вечеря от морски деликатеси, раци и миди, които сами ще наловим, вече правеше деня ни страхотен. Вечерта беше очарователна. Спомнихме си всичко хубаво от изминалата година, свещите догаряха и пламъците палаво играеха по чашите с вино. Шегувахме се, гледайки раците в чиниите, че какво ли ще е, както чакаме Лъвче, бебето да излезе едно малко Раче, което като нас страстно обича морето. Явно предизвикахме съдбата…
На следващата сутрин Марти се приближи бавно към мен и ми каза с лека усмивка, че са й изтекли водите. Набрах набързо два телефона в клиниката, за да се уверя, че става действително въпрос за раждане и няма грешка. Оттам го потвърдиха. Спогледахме се, целунахме се и започнахме да се приготвяме. Чантата отдавна беше готова и трябваше само да я вземем. Учудих се, че и двамата бяхме абсолютно спокойни. Марти се шегуваше и звънко се смееше – така, както само тя умее. Бяхме взели решение
и аз да присъствам на раждането
и след като се приготвихме, излях една огромна чаша с вода през прага на вратата и се отправихме към клиниката.
Както се казва обаче, “хубавите неща не стават бързо”. Оказа, че разкритието още е съвсем малко, имаше и неизтекла околоплодна вода и трябваше да се заредим с много търпение. Приеха Марти в клиниката. Лекарите ми обещаха, че като дойде времето, ще ми се обадят. Върнах се обратно вкъщи. Останах сам. Мислех само за Марти, за това, че в момента, когато съм й най-нужен, нямам възможност да й помогна. Час, два, три, десет, цяла вечност... В 4 ч. сутринта на 7 юли телефонът иззвъня. Времето за мен беше дошло. Колата летеше през заспалата Варна, а светлините на рекламите проблясваха в уморените ми очи. В клиниката беше толкова тихо. Стъпките ми отекваха по коридора, а аз се чудех дали шумът идва от моите стъпки, или от сърцето ми, което биеше до скъсване. Ето я и нея – Марта. Боже, толкова бе уморена! Трудно спрях порива си да я взема в обятията си и силно да я прегърна (само това й липсваше, толкова я болеше). В момента, в който допряхме ръцете си, лицето й се успокои. Обзе я спокойствие. Отново сме заедно, а това означава само едно –
ще се преборим!
Дежурният лекар включи системата. Болките започнаха да се усилват. Можех да вдъхвам на Марти само свежест, вяра и кураж – да не се предава. И така час, два, три… Започна да се развиделява. Болките ставаха все по-силни. В стаята отекваха силно ударите на сърцето на бебчо, които идваха от включения апарат. Моментът дойде. При нас влезе и акушерката Златкова и с глас, колкото властен, толкова и майчински грижовен, изкомандва: “Напъвай!”…
След малко се преместихме в родилната зала. Дойде и доктор Скочев – шефът на родилното отделение, и
раждането започна
Напъните станаха много силни. Очите ми се пълнеха със сълзи, като гледах с какъв хъс и любов Марта раждаше Новия живот. Нов напън и нов, и нов... Главичката се показа, след това излязоха и раменцата, а след тях се роди и Елин-Александър. Положиха го на корема на мама и тогава видях най-щастливото лице на този свят. Сълзи на радост. Марти сияеше! Стиснал здраво ръката на жена си, като че ли някъде отдалече чух гласа на доктора: “А сега, нека таткото да пререже пъпната връв!” Погледнах първо надолу и видях очите на жена ми, изпълнени с любов, щастие и... облекчение – “Нима всичко свърши?!” Пристъпих бавно напред и поех ножицата от ръката на акушерката, която само преди минута помогна на първата глътка въздух на нашия син, протегнах се и прерязах пъпната връв.
Вече не бях същият!
Ако любовта можеше да се материализира, тя би била едни мънички крачета и ръчички! Ако любовта можеше да се материализира, тя би била сълзите от щастие на току-що родила жена! Ако любовта можеше да се материализира, тя би била болката, която изпитва жената в желанието си да дари живот и да направи щастлив един мъж!
Не ми остава нищо друго освен да се поклоня вам – настоящи и бъдещи Майки. Ако всеки мъж присъства на раждането на детето си, светът би бил по-добър!
С тежка и уморена походка излязох от родилната зала. Спрях се, обърнах се и видях през вратата как Марти е гушнала нашия син. От този миг умората ми изчезна и свежа струя нахлу в кръвта ми. Усмихнах се и бодро закрачих към дома с мисълта за любимите си и със сърце, изпълнено с нежност и любов. Родилният дом остана далеч зад гърба ми...



[image]http://us.f2.yahoofs.com/users/41ac9cfdzc1dcece/72c4/__tn_/1345.jpg?ph3zvKCB8NPFBcOd[/image]



Тема Re: Моето раждане в 1. АГ "Св. София"нови [re: new*]  
Автор mama_zajka (непознат )
Публикувано17.03.05 12:11



Здравейте и от мен. Аз родих на 17. ноември с планирано секцио, заради гръбначен проблем, в 1. Аг "Св. София". Раждането беше 1 седмица преди термина, защото обикновено при планираните секции не се чака да започне родилна дейност. Сутринта станахме най-спокойно и трътнахме към болницата, не съм влизала предварително, а просто отидох на определения ден. Приеха ме много бързо и без досадни формалности, прегледа ме лекарят, който си бях избрала - Д-р Киров, тук е мястото да благодаря и на целия му екип, който беше супер!
Минава се през предродилна зала където слагат катетър (доста е гадничко, но като ти сложат упойката вече не се усеща ;), записват тоновете на бебето, слагат абокат и системи с физиологичен разтвор. Там стоях около 2 часа, защото имаше 1 секцио преди мен. Родих в 12.40 ч. една малка Мартинка, 2800 гр, 47 см. Преди мен този ден бяха родили 3 майки със секцио и всяко от бебетата им беше по-едро от предишното, като се започне от 4 кг и се стигне до 4,7 кг, та те очакваха аз да ударя петицата, но ги изненадах с миньонче.
Анестезиоложката (бях с гръбначна упойка, много е гот, защото оставаш в съзнание и веднага си виждаш бебечето ;) през цялото време ми стоеше отляво до главата и ме забавляваше, заедно с акушерката, която беше отдясно, бърборехме си през цялото време и въобще не усетих как мина всичко. Препоръчвам ви гръбначната упойка, защото не ви се "отнема" раждането и си проследявате всичко. И въпреки че и при нея се тресета като трепетлики когато ви отпусне, то тресенето не е чак толкова неприятно като от пълната упойка, където сте като парцал цял ден и не можете да си отворите очите.
Веднага ми показаха малката, а като я измиха и опаковаха я изнесоха на таткото, който чакаше отвън.
Следва реанимация до следвашия ден, тогава трябва да пиете много течности, поне 2 литра на ден, за да не ви боли главата от упойката, нищо не се яде този ден, на следващия ви донасят по едно парченце обезсолено сиренце, което вярвайте ми, ми се видя най-вкусното нещо, което бях яла през живота си. Тогава след визитация идват акушерките и ви раздвижват, ставате бавно и като сте готови ви водят в отделението. Аз бях много приятно изненадана от хубавото отношение в болницата, д-р Киров и анастезиоложката идваха всеки ден да ме видят как съм, въпреки че не бяха на смяна, акушерките бяха много мили, особено по-младите, грижеха се много добре за бебетата, вечер можехме да ги даваме да спят при акушерките, и това ви го препоръчвам, защото това са последните нощи за поне година напред, в които можете да се наспите като хората. Яденето е подходящо като за оперирани, леки бульончета без дразнещи подправки, кисело млекце и постепенно нормална храна. За разлика от Майчин дом, където им сервират боб и зеле, с извинение - да си пърдят и да си се поцепват на воля.
След операцията коремът си боли като след всяко раждане, т.е. не от рязаното, а от контрахирането на матката, която се свива. Тази болка си я има след всяко раждане, но като гледаж "колежките" с нормално раждане, които бяха с по един куп шевове отдолу и не можеха да сядат като хората дни наред, съм много доволна, че избрах секциото. Просто е културна работа. Даже четох енда лекция на един от водещите гинеколози във Виена, че вече "нормалното" раждане става секциото, защото еволюционно главите на бебетата стават все по-големи, а тазовете на майките - все по-малки и там много лесно се взема решение за секцио, жените на всички гинеколози там раждат със секцио - дали защото мъжете им "не разбират"? Това го казвам за успокоение на всички тези, които трябва да раждат със секцио и са притеснени от операцията. НЯМА НИЩО СТРАШНО! На 4-5 ден си като нов, аз на 10-я ден си изчистих къщата без чужда помощ и вече можех да подскачам ;)
Успех и леко раждане на всички бъдещи мами!



Тема Майчин дом -София ,нормално раждане при д-р Лачевнови [re: new*]  
Автор mam4e_mia (непознат )
Публикувано19.03.05 11:47



Всичко започна на 28 .11 01 г.Бяхме на гости .Когато отидох до тоалетна осетих как ми падна нещо - това беше онази "тапа" .Върнах се при гостите и веднага попитах мойта приятелка какво значи това.Тя ми каза да се приготвя защото много скоро могат да започнат контракции и да се ходи към родилния дом.
Много се изплаших, но останах ме още малко на гости.След като се прибрахме някаде към 11,30 започнаха и първите контракции.Веднага се обадих на моя лекар.Той ми каза да не се притеснявам и да не бързаме до тичаме към родилното.В последствие разбрах , че е бил прав защото родих чак на другия ден преди обяд.Но тогава бяхме много изплашени и се разбрахме с доктора да се чакаме в болницата след около 30 минути.Така и направихме.Като пристигнахме доктора вече беше дошъл и ме прие.
Първо минах през задължителните подготвителни маниполации и след това ме качиха в предродилна зала.Там започна великото чакане.Доктора ми каза да си попа няколко часа пък после ще го мислим.След около 4 часа сън се събудих от вече по силни болки.
Сложиха ме на системи да ми ускорят разкритието , но тогава имах чувството ,че минава цяла вечност.Предварително бяхме коментирали въпроса с упойките и тем подобни и се бяхме разбрали да ми вливат от време на време някакви аналгетици или нещо подобно.Епидурална анестезия не исках защото съм с дископатия и ми беше противопоказна.
Помня , че лежах болешеме и дори си мислих"Боже как можах да се навия на подобно нещо.Това ще ми е за последно."Доктора идваше от време на време да си говорим и да проверява тоновете и разкритието.
Имаше един млад доктор май беше стажант почти през цялото време стоеше до мен и ми говореше разни неща постояно ме караше да му отговарям -нарочно да не мисля толкова за болката, атака болеше наистина.
Не ми даваха да пия вода а бях страшно жадна и той ми мажеше остата с мокра кърпа.Въобще не можах да му благодаря след раждането защото така и не разбрах кои от всички стажанти е бил.Но психически много ми помогна.
Най накрая след 9 часова агония бебето тръгна .
Вкараха ме в родилна зала.Доктора постоянно ми говореше някакви неща - да се напъвам , да не се напъвам и тн.А аз въобще не включвах нищо. Само му повтарях , че много ме боли.Въобще загубих всакаква кординация на наъните и те бяха просто неефективни.Тогава от някаде се появи една "Горила" - сигорно беше около 2 метра и поне 120кг. много огромен ми се стори този доктор ли беше , акушер ли и аз не помня.Взеха да ме натискат силно по корема и да помагат на бебето да излезе.
Накрая всичко свърши.Боян се роди помня само ,че изчаках да ми кажат ,че е момченце и е живо и здраво и съм заспала.Знап , че са ми почиствали плацентата , шили са ме, но аз съм била толкова изтощена , че съм заспала.
След това се събудих в един коридор , увита с одеала и се тресях като лист.Будих се после пак ме онасяше .Опитвах се да седя бо дълго време будна ,но просто нямах сили.След това се събудих в стаята и си спомням , че мъжът ми беше там и гледаше нещо по телевизора.
Попитах го къде е бебето той каза ,че го преглеждат.Много се притесних , но той за всеки случай викнал друга неанатоложка Др.Боева да прегелда и тя детето.след малко Боева дойде с малкото чудо и ми каза ,че е едно страхотно малко момченце. Даде ми да го гушна като ме напътстваше как да го правя. Др. Боева и дваше почти всеки ден да ни вижда и контролира.После около половин година след раждането идваше почти през ден и в къщи да ни дава съвети и напътствия.
И така това е мойто раждане.Безкрайно признателна и благодарна съм на Др.Лачев и Боева.
Между другото в момента също съм пациентка на др. Лачев и познайте защо-в 4ти месец съм. В края на септември ще споделя с вас за новото си преживяване.



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор pipi_67 (momagain)
Публикувано28.03.05 16:26



Четох, четох и реших, че и аз мога да се включа, въпреки, че май ще поставя рекорд за най- отдавнашни събития, макар че нищо ново под слънцето...
Започвам с една крилата фраза на моя комшийка, която роди година преди мен седалищно "... и усещам аз , че ми се сере/ пардон за израза, но е цитат/, ама ще се насера, поглеждам се- краката ми в лайна и викам "Докторе, насрах се ..." , а той ми казва- не ,бе, детето ти се е насрало..." Та тя ми разказваше- усетиш ли, че неудържимо ти се ходи по голяма нужда, значи ще раждаш...
Та при мен нещата се развиха така:
Първо раждане- аз, на 21, след чудесна планирана бременност,умряла от жега след прословутите мартенски повишения на температурите, ужасно отегчена от големия си корем, тромавата си походка и всички съпътстващи неразположения, се събуждам една прекрасна утрин на 5 април 1989 г.и първата ми мисъл е:"Боже, вече и се напикавам...". След което се поразсъних ,тикнах си един памук отдолу- първо на едната дупка, после на другата- и установих от къде тече. А не бях подготвена, че може да започнеш да раждаш без грам контракции... Часът беше около 7, казах си- поне се наспах... Изкъпах се, направих си тоалет и топур- топур, към 9.30 ме закараха в Майчин дом. Там е ясно- както преди, така и сега- клизма, йод, документи, асансьори, предродилна зала, десетки- тогава се раждаше на поразия- родилки, коя стенеща, коя викаща, коя спяща, а аз вадя "Екатерина Велика ", която е ееей толкова дебела и започвам да си чета... След известно време идва един негър - стажант- честа гледка там, ме пита " Ти защо четеш, нямаш ли болки" А аз казвам- нямам- от там система окситоцин, две - три туширания и принудително разкритие и бам, в предродилна зала- така и не разбрах болеше ли, не болеше ли- в 14.20 родих Елена 3000 гр. и 50 см. Класика в жанра. После 2 часа на количка, лигнин между краката, пясък на корема и - на 13 етаж. Най- много ми хараса, че ми връчиха бебето веднага след двата часа и си беше при мен през цялото време- не се наспиваш, ама си го гушкаш! Първата нощ беше добре- бях с още една майка в стаята, ама на втората я изписаха и като ме налегна следродовата депресия- изплаках си очите,гушкайки бебето, а тогава нямаше свиждания ей така, казарма.. Както и да е, най- ужасното беше, че си виждах къщата от болницата- аз живеех тогава в Лозенец на х-л Хемус/ както и с второто де!/
Второ раждане- аз, на 31, след една чудесна планирана- отново- бременност, с друг татко / първият така и не се върна от Канада/, с голяма кака, умряла от жега след известните августовски "горещници" и спяща гола с климатик, от който мъжа ми носеше шуба, едвам дочаквам края на септември. Имам бегло предчуствие, че втория път ще разбера какво е раждане, въпреки всеизвестното схващане, че втория път е по- лесно... Термин 14 окотомри. През цялото време си имам един прекрасен доктор Георгиев от Шейново, който ме гледа и който ми е приятел, който обаче заминава на симпозиум в Сингапур и ме упътва да му се обадя към края на Септември. Е да , ама не...На 27 септември усещам, че коремът ми натежа надолу- срам, не срам, тичам при акушерката- спокойно, смъкнало се е бебето. На 28 септемви сутринта в тоалетната- ужас, кръв по хартията- кой да знае, че може да е запушалката- бегом в Майчин дом, добре че си имах документи за там- тогава беше районирано- и не чаках доктора от Сингапур..Та там, слава богу, не ме бързат, казаха че мога да родя и до три дни, че имам 3 см. разкритие, чуха тоновете и ме пратиха обратно. На 29.9. се събудих с усещането за тежест долу ниско, леки контракции, ама ми писна- мъжа ми ми казва, давай да те карам, че си имам работа- айде пак да МД, тонове и т.н., добре че ни е наблизо, и пак у дома. От там вече ми писна, на обяд отидох с колата, взех голямата от училище и оттам- на пазара "Иван Вазов"- пазарувай, готви зелен фасул, а болки- леки, нарядко, но постоянно. След обяд си легнах да почина, белким се размине, бях чела някъде, че при секс се отделят някакви хормони, които спомагали започването на родова дейност та и това пробвахме...Към 22ч.- гледаме филм, мъжа ми ме ръчка да тръгвам- били ми контракциите на 10 мин., а аз твърдо бях решила този път да чакам до последно.
И точно си легнахме към 23 ч. и ми изтекоха водите- ама аз съм стрелян заяк и си знам, тръгнахме кам МД. И както ми изтекоха водите, така се почнаха големите болки- поносими, но все пак силни.А моят с цялата си наглост ми вика- 29.9.99 не е хубава дата- много деветки, чакай до 30- ти- а аз му казах , чакай ти..
Та в МД ни посрещна една много симпатична акушерка, която веднага симпатизира на мъжа ми- той е по- младичък от мен- видя, че съм куражлия, та се отнесе прекрасно с мен. Имаше, разбира се, задължителните процедури и задължителния доктор- чужденец- в случая арабин.
Качиха ме в предродилна зала към 23.30, а там само още една жена, която както се установи, беше ВИП и няма скоро да ражда, та след 45 телефонни разговори я качиха в отделението. И аз- сама, с болки- адски- и много любезни доктор и акушерка. Имаше обезболяващи, но знам, че накрая едвам издаржах, доктора обаче ме успокои- до един час ще родиш- вече беше 00.10 на 30.09.- все едно се бяха уговорили с таткото...
Та с две думи устисках още един час и в 1.20 родих Йоана-3150 гр. 50 см. Акушерката Манчева ми ръководеше раждането като по книгите с всичките дишай, не дишай, напъвай, не напъвай и даже ми разказа, че и тя е зодия Овен като голямата ми дъщеря... Ако още е в МД, защото твърдо искам бебето да си е при мен, ще я потърся и този път...
Та така- най - голямата ми изненада беше, че таткото дойде в отделението в 4 сутринта- подкупил пазача в приемното и как е накарал сестрите да му отключат отделението на 14 етаж, не знам, ама той си е чаровник- това беше най- големият подарък за мен. После , след години, ми казваше какво било грозно бебето- синьо, особено на луминисцентното осветление, ама за мен си беше най- прекрасното.
Та така, най- смешното беше, че си бях с домашния телефон в болницата и през цялото време работех- тогава имах офис за недвижими имоти и отговарях на обявите...И си гушках, гушках новата си дъщепичка...
В заключение на този дълъг постинг ще кажа, че винаги съм искала три деца и сега съм щастливо бременна с трето, планирано, дете. С душата си искам момиче, но таткото заслужава наследник, така че каквото Господ даде!
Много ме е страх,какъвто съм карък, ще е най- зле третият път, но като наближи ще ви искам съвети къде и как да родя, дано всичко до тогава е ОК.
Целувки на всички мами и техните прекрасни деца!!!



Тема Моето ражданенови [re: new*]  
Автор klemy (chudeshta se)
Публикувано29.03.05 16:08



Такаааа,най-накрая и аз да разкажа за моето раждане!Тя моята маймунка хич не ме оставя да разкажа как се е пръкнала!Започвам на няколко пъти и все ме прекъсва едно силно “Уааааааа!!!”
Денят е 16.02.2005, 8:00 сутринта ( 2 дни преди термин),събужда ни ужасен тътен-преди да съм скочила от леглото започвам истерично да плача,защото знам вече какво е това-част от дворът ни се е срутил,заедно с част от къщата!До нас е започнал нов строеж на административна сграда и очквахме това да се случи всеки момент.Изпадам в половинчасова истерия,която се изявява в непрекъснат плач,които не може да спре.представям си какво ли не,че къщата се срутва докато сме в нея,че излизам от родилния дом и няма къде да отидем с бебето ,че къщата пада,докато сме с бебето вътре...Мъжа ми не издържа и ми се развиква,което дава резултат и аз спирам да пача най-накрая.взимам се в ръце,обличам се,правим кафе и започваме да търим квартира.В 11 часа имам уговорка с лекар,с когото евентуално ще се уговорим за секцио.бебка е голяма,не е слязла и сантиметър надолу,съмненията са за голяма глава/тсен таз и че пратически няма да успее да слзе надоу при раждането.Както и се оказа на практика-главата и беше 36см.Криво-ляво се стабилизирам и се отправям към болницата,за да се видя с лекарят.Там ме чака една от февруарките-Nebesna,която ще ме свърже с нейният доктор-д-р.Красимир Недялков.Тук е мястото да благодаря на Небесна,че ме свърза с този невероятен човек и специалист!!!Срещаме се с д-ра,разбираме се в петък сутринта(18.02) да се явя в болницата ,с все багаж,или да ме приемат,или да се уговорим за час в събота.Междувременно следобяда правим огледи,намираме квартира,местим най-необходимото и вечерта спим в квартирата.
17.02-Цял ден пренасяме багажи-оправяме квартирата.
18.02-Ставаме в 7,пием по едно бързо кафе,гримирам се(е как ще тръгна да раждам без грим!),отиваме в болницата,майка ми кърши пръсти притеснена милата.Оказва се,че ще ме приемат на следващия ден,събота сутинта,тръгвам си по живо,по здраво.
19.02(денят на раждането)ставаме в 8,пием по кафе,през цяото време се налага да юркам майка ми и особено мъжа ми-да станат,да се облекат,да си пият по-бързо кафето и т.н.Благоверния един надекватен,все едно жена му няма да ражда днес,разхожда се с дистанцонното през програмите и ми ръси някакви смешки,от които само ми вдига нервите!В 9 часа звъня на доктор Недялков ,за да му кажа,че тръгваме от вкъщи,за да тръгне и той от тях (такава ни е уговорката).След това вдигам едно мини скандалче,че само ми се мотаят из краката и ме бавят и не искат да родя  и потегляме .Към 9:30 се виждаме с доктора,мен ме вкарват в приемен кабинет.там следват раните му процедури-от там-в предродилна,запис на тонове,система с две банки,слагане на катетър!Ей това нещо е най,най-неприятното от цялото ми раждане!При второто ще си издействам да ми сложат катетъра след спиналната упойка.Закачат ми трета банка,идва анестезиолога и ме подюрва да тръгвам към операционната...който е раждал в Св.София знае,предродилна е в единия край на коридора,операционната в другия.хващам си аз системи,торбички,маркучи и се понасям към залата.къде от системата,къде от страх започвам да треперя доста.Уж не ме е страх,ама подсъзнателно-знае ли човек?Пристигам аз в операционна зала-гледам на средата на стаята една маса-една такава,кожена,тясна,леко наклонена...изглежда ми супер паянтова! анестезиолога вика,хайде качвай се!за малко да го питам даи се майтапи с мене,ама си викам-дай де се държа сериозно.Ама как ме вижда –с големия корем,с все системи и катетър,да се кача САМА на тази маса,дето само като я гледам и ще падне!Пуля се половин минута и я оглеждам от тук,от там,ама няма накъде вече и се покатервам някакси.Можело значи.От там,на една страна,започват се обясненията за спиналната,как да застана,как не трябва да мърдам и т.н.през това време си мисля,ама аз така,както треперя като лист,как ще спра да мърдам за спиналната?Чудя се аз,ама си мълча.Слагат ми местната упойка и като ми каза анестезиологът(който впрочем също се казва Недялков,ама Милко Недялков)-“Сега не мърдаш за нищо на света” и веднага спирам да треперя.Слагат ми упойката,обръщам се по гръб и се почва-“вдигни си левия крак”,аз вдигам десния,”вдигни си десния крак”,аз вдигам левия.И пак така-вдигни левия-вдигам десния,тука анестезиолога не издържа и ми вика-“Ей,какво сте такива,значи,една до сега не си е вдигнала точния крак!”.При което на мен ми става адски смешно и ми идва да му кажа да не се оплаква,нали все пак си вдигаме краката  ама се въздържам,само му казах ”Какво да ни прави човек,жени!”.След малко започва операцията.Казват ми кога да си напъля гърдите с въздух и да се опитам да го избутам бебето,за да го извадят по-лесно.Да,ама не.малката е толкова голяма,че аз пълня гърдите,надувам се,напъвам се,и пак,и пак,ама не!Доктора не натиска,ребрата ми после ме боляха 2 дни,ама не.По едно време викам-ааааааааа,аз ще си почивам,вие си я вадете! Ами така де,изморих се.И те хората я извадиха.  Малката Никол излее точно в 11:28 и изплака веднага!Малката принцеса се роди 4050кг и 52 см!Това дете такъв силен глас извади и токова бързо изплака,че се чудех това моето бебе ли е,дето плаче(кое друго да е,като само аз съм в операционната)!изнесоха я,за да я къпят,мерят и теглят.Мен започнаха да ме шият.По едно време викам на доктора-абе тази маса много нестабилна ми се струва!,а анестезиологът ми казва,ааа,ами дръж се,дръж се да не паднеш.и аз вкам,добре,ама няма за какво да се хвана!Смях,смях!анестезиологът-спокойно бе,бъзикам се,никой не е падал до сега!аз му казвам-е,аз може да съм първата!Пак смях,смях!След малко ми донесоха едно малко вързопче,дето беше с много щръкнала нагоре коса и си стискаше силно очичките!акушерката ми я подържа до главата ми и аз си желувах много,много пъти по меката бузка и по челцето.После я отнесоха да я видят таткото и бабата.Мен ме зашиха,сложиха ме на носилката и ме изведоха в коридора да се ивдя с майка ми и с мъжа ми.Майка ми много ми се радваше,каза,че малката е страшно красиво бебе,а таткото се разплака миличкия и единственото,което повтаряше беше-“как си” и го повтори поне 10 пъти.Милият хич не беше в час!  После ме заведоха в реанимация и там се почнаха едни разговори по телефона едно писане на смс-и...едно наливане с вода и ябълков сок!
Вечерта мина много добре,спала съм цяла нощ,другте момичета в стаята на сутринта казаха,че не са мигнали почти,а аз си спах като къпана,едва отлепих в 6 сутринта,когато ни събудиха.В 8 ни раздвижиха.Честно казано си мислех,че няма да мога да стана и да ходя,но всичко е психика,защото като знаеш,че са ти срязани мускулите се чудиш как ще ходип със сразани мусклуи.Ама си станах,измих си зъбите,лицето,обух си бельо,даже тръгнахме да си видим бебоците,ама една акушерка ни сряза,че не било сега време,да сме отидели в 10.И се върнахме  .После ме приведоха в една от ВИП стаите и в 12 на обяд ми донесоха моята дъщеричка!!!Започнахме да се гледаме двечките,за пръв път я видях с отворени очички!
Това беше моето раждане!Искам да благодаря най-сърдчно на двамата д-р.Недялков-Красимир и Милко Недялкови ,както и на целия екип,който направи секциото ми!Нямам никакви забелжки към акушер-гинекологичния сектор в Св.София,искренно съм им благодарна и след 2 години,живот и здраве,възнамерявам пак да им отида на гости  .



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор Bubule (непознат)
Публикувано04.04.05 13:15



Реших и аз да разкажа, въпреки че като си помисля май не сум от тежките случаи, но все пак-защо не!
Значи моята бременност си беше абсолютно планирана и затова в последствие се оказа, че сум била бременна на сватбата и след това на сватбеното пътешествие, при което имаше пътуване с фериботи, коли и други такива, но добре че не сум знаела, та да не се притеснавам.
Особени проблеми не съм имала-нямах гадене, сутрешно повръщане, киселини и др. такива. Имах много ниско разположене плацента и това ми създаваше проблеми, та дори ми препоръчаха да спра да работя, но аз съм упорита и не го направих. Моят лекар беше и лекарят спасил и изродил детето на братовчедка ми- Др. Дамянов. Страхотен е!
Терминът ми беше на 03,05,2003 година, но аз бях станала толкова тежка,че само си мислех как ниама да мога да издържа дотогава-естествено на шега. Няма да забравя как на 20,04,2003 ходихме да гледаме новия апаертамент на кумовете и се катерихме по недостроените стълби и то след като бяхме хапнали добре.Предишния ден даваха "Бащата на булката"2 и аз много се смях и си мислех дали и аз ще разбера като стане време или ще тичаме до болницата и обратно. Вечерта си легнахме и на мъжа ми му хрумна да ме пита ако тръгна сега да раждам какво.Аз го успокоих и му казах, че няма да е тази вечер, но през нощта той стана до тоалетната и реших и аз да стана, но усетих че нещо не е в ред та реших да почукам на вратата на майка ми да я попитам.Станаха всички и майка ми каза тръгваме.Водите ми течаха като кран и докато стигна до болницата бях вир-вода,но ми се приспа и нямах болки, та си помислих че трябва да се връщам в къщи. Е, приеха ме. Става въпрос за б-ца "Лозенец". Аз бях като Незнайко в страната на чудесата.Бях си забравила половината неща.Оправиха ме каквото трябваше и ме настаниха в предродилна с още едно момиче, което било там от час. Аз нищо не усещах все още.Единственото което ме интересуваше е всичко да мине добре. И двете момичета бяхме с еднакви разкрития, но като ни сложиха системи и като започнаха едни болки се почудих защо аз викам а другото момиче-не.Да не би да съм лигла.Акушерките бяха върха и не само те.Моят лекар всеоще не беше дошъл, но другите бяха не по-малко добри с мене, което е важно в такъв момент. Не знам колко време е минало, може би два часа, а сега ми се струват вече като миг.Болката беше ужасна и ми се искаше вече да свършва, но нали знаета- няма назад. Следвах инструкциите на лекарите много точно, въпреки че ми беше трудно, защото бях вече изморена.Слушайте лекарите- те ще ви помогнат! И ето най-накрая.Син! Малък-само 2,730, но пък какъв глас. Помня че намерих сили да благодаря на екипа за помощта!
След стандартната процедура с пясъка и с молбата да не заспивам една от акушерките ми донесе телефона от дрехите, за да се обадя. След това ме преместиха в стаята и една от тях направо ме изкъпа в банята .Много и благодаря за което.След това моята депресия избухна и отнякъде дойде една леля и ми донесе сокче за да не се разстройвам. Имаше телевизор и бях сама в цялата стая. Яденето беше много добро! А отношението на персонала- неочаквано от мене. Исках само да отида и да родя, а имах чувство че съм на почивка. Преглеждаха ни, обясняваха! Детето спеше отделно, за да се наспим и ние.Бяха облечени като кукли. След един ден дойде още едно момиче, та станахме две. Нейното момиченце имаше абокат в главата и тя се изплаши, но веднага извикаха педиатъра, който така и го обясни, че тя напълно се успокои! можете ли да повярвате! Много бързах дасе прибера в къщи та си тръгнах по-рано, но ако сега трябва да раждам- ще остана колкото трябва.Да не говорим, че имаше балкон и страхотен парк, зелено птици , катерички, тишина, а тишината лекува. Сърдечни благодарности на лекарите от Правителствена б-ца. Дано когато реша да имам второ дете нещата да не са се променили!



Тема Шейново, секционови [re: new*]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано05.04.05 19:33



Най-накрая и аз намерих време да ви разкажа за моето раждане. Александър се роди на 25.04.2004 г. след бременност без усложнения, освен гадното повръщане почти всичките девет месеца. Имах предварителна уговорка с д-р Ненов от Шейново.
Терминът ми беше на 30.04. Но, по неясни ми причини, аз реших да си избера, купя или капарирам всичко необходимо на 24.04. Дотогава все отгалах. И тъй – след едно огромно съботно обикаляне, реших – ох, как съм изморена и как ще си легна хубавичко и раничко... Но не било писано така – към 22 ч. отивам в тоалетната и там нещо не можах да спра да пишкам... Тече водичка не много силно, но за сметка на това, неподвластно на моята воля. Започна едно чудене – това изтичане на вода ли е, много спокойно и изведнъж, без никакви болки?! Изкъпах се, приготвих си багажа и казах на таткото за съмненията си. Естествено той се шашна максимално, по негово настояване веднага се обадихме на лекаря и той каза – отиди до Шейново да проверят водите ли изтичат. На девера ми очите му бяха станали като понички – и двамата с бъдещия татко едни шашнати – чак ми стана смешно и се чудех къде му е драматизмът на момента – няма шумно "пльос" на водата на земята, няма рязка поява на болка?! Хм, а по филмите и разказите на другите не е така?!!
В болницата направиха проба и веднага ме приеха, направиха необходимите измервания, гадния тоалет с тъпото бръснарско ножче (независимо, че се бях постарала да няма нужда), подписах всичките документи, провериха разкритието (1 см, т.е. нищо) и ме сложиха да слушат тоновете на бебето и контракциите на матката. Контракции – почти никакви, бебето – високо и ненавлязло в малкия таз?!(после се оказа с омотана около врата пъпна връв и сигурно затова). Оставиха ме да чакам в предродилно отделение естествено усилване на родовата дейност и да си почивам. Каква ти почивка – много майки родиха тая събота вечер – голямо викане падна – “Ооох, майчице, болииии, умирам” – не можах да мигна и нищожните контракции утихнаха. Сигурно от уплаха...
На сутринта дойде моят лекар и ми обясни, че до 24 ч. от изтичането на водите е хубаво да се роди бебето и ако няма контракции, ще се премине към изкуствено предизвикване или към секцио – да не ям от обяд на там. Аз явно не съм разбрала и като няма родова дейност – цяла неделя с таткото си приказвахме, той ми носи храна, аз хапвам – остави ми една торба ядене(повод после за подигравки от страна на акушерките). И нищо – никакви контракции, никакво разкритие, бебето високо, а се очакваше над 4 кг., аз пък – с кардиологичен проблем. И към 21 ч. се разделихме с таткото, казахме си "до утре" и идва докторът и ми обяснява каква е работата, че ако се тръгне към предизвикване е много вероятно да има усложнения и пак до секцио да стигнем, та направо към него да отиваме – “до 30 мин. ще те приготвят и в 22 започва операцията...” Обаждам се на таткото, обяснявам, а той ми говори едни глупости... Затворих му, чакаха ме за подготовката – катетър (гадничко е) и клизмата (не е нищо особено). След малко като се обади бъдещия татко вече беше успял да дойде малко на мене си – обясних отново...
Всичко започна в 22 ч. със спинална упойка, вливания на две банки физиологичен разтвор със стайна температура (т.е. доста по-ниска от моята), от който цялата затреперих... В 22.55 Алекс (3850 гр. и 52 см.) изплака, дадоха ми го и ако щете вярвайте – почувствах не майчинско чувство, а гордост – казах си “Хм, какъв е чистичък и хубав...” Отвързаха ми само едната ръка и успях лекичко да го погаля – копринени бузки. После още час шиене, треперене и натискане по корема, като накрая вече и упойката ме отпусна и доста болезнено стана. Като свършиха лекарите и двамата се обърнаха към мен въпросително и аз не знам какво да кажа (и аз добре се бях ошашавила) – казах едно благодаря ви и толкоз. И аз не бях осъзнала още какво е станало, толкова скоро беше като си приказвахме с таткото навън в градинката и се препичахме на слънце...
После в реанимация. А бебко беше започнал да ми липсва или, може би, умирах от любопитство – как е, къде го отведоха... Идва след 10 мин. Ненов и ми вика – искаш ли да донеса бебето и да се обадим на татко му, да дойде и да ви види... Не знаех, че е възможно да влезе някой в реанимация, но можело... След 30 мин. докторът води таткото, целият в зелени дрехи, уплашен, ухилен, горд, а веднага след това и бебчо... Прекрасен беше този момент – таткото силно развълнуван, аз треперя като лист (от загубата на кръв), а малкото човече ни гледа, едно такова спокойно и изучаващо! Неописуемо беше – първото ни наистина семейно изживяване!!! Всичките ми хубави емоции се събраха в тия няколко минути... Нищо не може да се сравни с тях! Специални благодарности на д-р Ненов за това!!! Нямахме уговорка за това, беше си моят подарък, моята екстра!
След 7 часа ме вдигнаха на крака, на втория ден ми дойде кърмата, после борби да засуче малчо, изписаха ни на четвъртия ден и от тогава сме неразделни! И щастливи!
Пожелавам го на всички!
П.П. Бях във ВИП стая и затова непрекъснато имахме посетители, беше чисто, спокойно - доволна съм от този избор!
И, разбира се, специални благодарности на д-р Ненов за професионализма, за адекватното решение, за доброто и човешко отношение и за това, че раждането ми беше незабравимо!!!



Тема Re: МБАЛ "Света Анна" - Варна (разказано от таткото)нови [re: m_dyakova]  
Автор elalico (непознат )
Публикувано09.04.05 17:24



Да, вярно е слънце!! Оби4ам те! Твоят любящ мъж Наско!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от elalico на 09.04.05 18:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от elalico на 09.04.05 18:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.