Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор gigikas (мама на Алекс)
Публикувано19.01.06 20:34



Ето, че дойде време и аз да напиша как мина моето раждане. Когато бях бременна, изчетох разказите на всички мами и това ми беше безкрайно полезно.
Н Никулден вечерта, с мъжа ми си хапвахме рибка и аз предложих да си сипем по една чашка вино, а той "ааа, не, ако се наложи да те карам до болницата.....", отказа ми :). Терминът ми беше на 16.12.2005, но предполагах, че бебчо ще подрани, като повечето бебета. И така по същество. Тъкмо си легнахме около 12 часа и към 12:30 започнах да усещам контракции, слабички. Засякох ги - през около 7 минути. Ауу, учудих се колко са точни, цепеха секундата. Казвам му на Сашо, "май ше се ражда, ама ти си спинкай, аз ще те събудя, като станат на 4-5 мин да тръгваме,..." Цяла нощ обикалях до тоалетната и обратно. По едно време ми падна тапата. Едно такова розово и слузесто, няма как да го объркате. Към 6 часа контракциите ми вече бяха стаха станали на около 3 минути. Почти не беха болезнени, много слаби. Влязох в банята, пооправих си тоалета и към 6:30, багажа и хайде към Шейново. Не се бях уговорила с никой там. Отидох, приеха ме, след това клизма, оправяне на тоалета(който си бях оправила предварително) и т.н. Клизмата не ми беше гадна, само дето след това всичко излиза под налягане :))). Качиха ме горе, където са родилните и предродилните зали и си оставих багажа в едно гардеробче там. Прегледаха ме - 3,5 см разкритие.Останах с впечатление, че щом не викаш, никой не ти обръща внимание :)), това беше така, защото майче се сменяха екипите и непрекъснато се разхождаха лекари и сестри с кафета в ръка. Нямаше много раждащи наоколо :). Аз тръгнах да се разхождам по коридора, за да получа по-голямо разкритие. Контракциите бяха много поносими, почти не ме болеше. По едно време към 7:30 - 8 реших да отида да се обадя на някой, помислих, че са ме забраволи, да вземат да ме прегледат. Включиха ме на монитор в предродилна зала, дойде лекар, прегледа ме, 6-7 см, шийката, както той каза "мека като памук". Спукаха ми водите, включиха ми система и започнаха вече о-болезнените контракции. По едно време започнах да усещам напъни. Казах на акушерката, а тя ми гледа контракциите на монитора и вика" сигурна ли си, че са напъни, много са ти слаби контракциите .." и ми показва на диаграмата: "трябва да са ееееей такива". А аз и викам:'"ъъъъъъъ, сигурна съм" И от там в родинла на магарето, няколко напъна и една епизиотомийка и бебчо се появи. В 10:25 часа, 2.850, 47 см. Един такъв лилавичък, много сладък. Изплака веднага. Бях много щастлива, най щастливия момент в живота ми, няма как да го опиша с думи :)).
След това 2 часа на количката в коридора. Бях до прозореца и печеше страхотно слънце, въобще не изпитах този студ, за който повечето майки говорят. Помолих една акъшерка да ми подаде телефона и се обадих на най близките си хора. След това ме качиха, за да ме настанят в стаята. После ме раздвижваха, припаднах в банята, защото ми беше много ниско кръвното. Добре, че акушерките бяха с мен и ме държаха. Кръвното ми беше такова цели два дни. Едва ставах от леглото. Първата вечер е ужасна, защото шевовете много болят. Имам 4 външни. Разхождах се по коридора, колкото мога, а там беше пълно с мами като мен.
Така мина моето раждане - бързо и лесно. Мога пак да го направя.
Искам да отбележа, че съм много доволна от Шейново. Всички са много любезни и се държат добре. Благодаря на екипа, който помогна на бебчо да се почви на бял свят, за съжаление не помня имена, а и те нямаха табелки, освен доктора, нещо с "В" беше. Акушерката беше много чаровна, млада с руса къдрава коса.
Благодаря ви !!!!!:)))



Тема Второ раждане. Нормално. 19/01/2006 - Св. Софиянови [re: new*]  
Автор aлбeнaди (take it easy)
Публикувано05.02.06 09:57



Така и не ми определиха термина точно. По дата на последна менструация терминът ми беше 12 януари, а по УЗ ме водеха за 25 януари. Но аз знаех кога съм забременяла, така че си бях изчислила термина за 20 януари. Така че това ми беше точната дата, само дето само аз си знаех за нея, а докторята така и не ми го признаваха... През цялото време на бремеността си ме беше ужасно страх - отначало да не направя аборт, а след това да не родя по-рано. Всичко това беше обусловено от твърде скорошното ми забременяване след раждането на Анна и от това, че тя се роди почти 1 месец по-рано. Организмът ми беше изтощен и бремеността ми беше трудна, а очевидно и не можех да си износя бебето до край... Броях седмиците и чаках да вляза в 37 седмица, за да се поуспокоя. Е, влезнах. Влезнах и в 38 и в 39 и в 40 седмица. И нищо не се случваше. Коремът ми беше огромен и се чудех накъде повече може да расте. Всички ме питаха дали не чакам близнаци... Идеше ми да си сложа табела „Не, не са близнаци!!!” и да си ходя с нея... И така, минаваше януари, мина първата дата на термина – 12 януари, а аз нямах кьорава контракция. Пратиха ме на 3Д УЗ и се установи, че бебето било доста големичко. Това накара лекарите от ЖК да ми дадат направление за хоспитализация в Патологична бременност, за да следят развитието на плода и да решат дали ще мога да го родя нормално. А аз исках нормално, въпреки ужасяващият страх който изпитвах.

И така – на 17 януари влезнах в болница. Още същия ден ме прегледаха поне 3-4 лекари – да се установи дали имам разкритие, как е разположено бебето, дали наистина е толкова голямо, кога аджеба ми е точната дата на термина и всякакви такива неща. Цял ден се шматках по ехографи и гинекологични столове. Накрая се проведе важната консултация с професора от Патологията – доста време прекарах с него. Изчислявахме термин, той ми направи доста обстоен (и ужасно неприятен) преглед, за да установи големината на бебето и дали мога да го родя нормално, а също така да ми направи масаж (или нещо от сорта) на шийката, евентуално за да предизвика раждане. Та с него решихме – ще пробваме да родя нормално, а пък ако не стане ще ме режат. Той ми каза, че главата на бебето не е съвсем на място, но в процеса на раждане има шанс да се намести. Хм, доста неприятна новина за мен... Установи се, че терминът ми е 20 януари (както аз самата си го бях изчислила) и че имам 3 см. разкритие. След прегледа от професора започнах да получавам контракции. Нерегулярни и не много болезнени. Той ми написа рецепта мъжа ми да отиде и да купи хапче за предизвикване на раждането и на следващия ден да започна да го взимам през 4 часа по 1/4 , за да получа контракции. И така дойде 18 януари. В 6,30 влезе дежурната сестра, аз й дадох хапчето, но тя беше твърде учудена да разбере, че днес ще трябва да го пия. Каза ми, че никой не й е предал за това нещо, нито го има в протокола...На визитацията се разбра, че от предната смяна са пропуснали да запишат и така зачаках до следващия ден. На 19 януари в 6,30 изпих първата четвърт от хапчето. След 15тина минути контракциите започнаха да стават редовни. Но съвсем леко болезнени – като при менструална болка. Включиха ме на запис на тонове и висях така около час и половина. След това ме прегледаха и се оказа, че имам 5 см. ракритие. Бях супер щастлива, защото когато раждах Ани на 5 см. вече виех от болка, а сега нямаше и помен от болка или каквото и да е неприятно усещане. Както казах корема ме свиваше като при менструални болки. Освен това си бях навила на пръста, че този път ако трябва скандал ще вдигам, но ще искам да ми сложат упойка, а нали тя се слагала след 5 см., така че вече съвсем се успокоих и си казах, че в момента в който се засилят болките – щрак, слагам си упойка и болките приключват. След прегледа решиха да ме пращат вече в предродилна зала. Направиха ви тоалета, събрах си багажчето и се смъкнахме на 2 етаж. Изтръпнах от ужас като видях онова легло, на което раждах Ани, родилните зали и цялата обстановка. За щастие, понеже бях на хапче този път не ми включиха система с окситоцин. Бях свободна като птичка и се разхождах напред назад из стаята и коридора. Говорих си с мъжа ми на вратата и се чувствах прекрасно. В 10,30 изпих втората четвърт от хапчето и болките леко се засилиха. Ама съвсем леко и съвсем поносимо. В 11,40 доктора каза – идвай да те прегледам и да ти пукаме мехура... Ужас!!! Знаех, че след като се спука мехура контракциите стават много силни. И не се излъгах... времето между 11,40 и 12,15 ми се стори цяла вечност. Болките, които преживях от първото ми раждане си припомних с пълна сила – ужасно силни, продължителни, отвратителни... Естествено си мислех, че с мен е свършено. Веднага пожелах упойка – крещях им, че искам упойка иначе ставам и си заминавам :))) Те горките в чудо се видяха и повикаха Проф. Хъртарски (известен с един скандал около него, та се запритесних) да реши какво да ме правят. Той ми съобщи „приятната” новина, че не може да ми сложат упойка понеже раждането ми било предизвикано с хапче, а не съм била на система. Освен това ме прегледа и каза, че главата на бебето не се е наместила още и не се знае дали ще родя нормално. Накара ме да се обърна на една страна и да не мърдам (представете си!!! При положение, че аз се гърчех на леглото) за да се намести главата... евентуално. Та тези „добри” новини доста ме обезсърчиха. В края на краищата това обезсърчаване не трая дълго. Стана 12 часа, сиреч 20тина минути след това, когато усетих напъни. Много силни напъни. Казвам аз, че бебето излиза, ама те не ми вярват – „те бебетата не излизат толкова лесно”. Накрая се разкрещях и Хъртарски супер отегчен дойде да види аджеба дали това бебе наистина излиза. Като ме видя и опули ЕЙ такива очи. Развика се бързо да идват акушерките, защото съм щяла да родя на леглото. Оказа се, че за 20 минути съм направила пълно разкритие и бебето наистина вече се ражда. Веднага ме преместиха в родилна зала и за 10-15 минути напъни родих София. 4 килограма и 52 см. Когато това се случи се молех да не сънувам – видя ми се толкова бързо, лесно и невероятно... просто не можех да повярвам. Смеех се с глас от щастие... София беше здрава, раждането мина перфектно, просто всичко беше като на филм 

На всички бременни пожелавам раждане като моето, здрави бебета и много спокойствие като дойде момента!

Тук искам да споделя впечатленията си от болница Св. София и лекарите там. Всички, без изключение проявиха абсолютен професионализъм, загриженост и отговорност. Очарована съм! От това как още в Женска консултация се погрижиха да ме следят от близо в болницата, в Патологията ме „подхванаха” сумати лекари, как всички проявиха здрав разум и провериха всички възможни варианти за раждане, следяха бебето, грижеха се за мен като все едно съм им дъщеря. След това в родилна зала – проф. Хъртарски, въпреки лошата си слава, също се държа супер професионално и благодарение на него успях да родя нормално (защото главичката все пак се намести). Не съм плащала на никой за нищо – бях си напълно редови пациент. Естествено след това имаше черпавка, но работата беше вече свършена. При това изключително професионално. Също така искам да похваля Детското отделение – този път се справиха много добре! Като че ли политиката им леко се е променила към по-добро – веднага дават бебетата на майките, бебетата могат да се кърмят от ... да речем 4-5 час на раждането им (което преди не беше възможно) и стоят изключително и само при майките, непрекъснато обикалят разни акушерки и много любезно и търпеливо обясняват на младите майки как да кърмят, насърчават ги и ги подкрепят.

Ами това е от мен. Не съм сигурна дали ще има трети път, но ако все пак има, то няма да е в близките години :))) Стига ми толкова засега :)

Анна 8.12.2004
София 19.01.2006


Тема sekcio -ruse /rodilnotoнови [re: new*]  
Автор llvvll (maminka)
Публикувано05.02.06 18:02



Moeto ragdane ako nqkoi vi kage 4e hte se zabravi i bolkata i vsi4ko ostanalo ne mu vqrvaite .,Ta na temata iskax da imam dete i taka stana zabremenqx kraq na mart 2005 devet meseca bez problem do denq na ragdaneto ,.nalogi se sekcio zahtoto bebeto behe sedalihno i placentata behe otpred i pre4ehe za da e normalno .,rehix da izbera data taka 4e da e planirano termina mi behe za 17.12 az izbrax 12.12 Prieha me den predvaritelno imax izbor za upoikite i eto edin savet ako vi se nalogi sekcio izberete 4asti4na upoika ne palna .,S 4asti4nata e ot krasta na dolu ne boli kogato ti q biqt postavq se ingekciq v garba mogeh da vigdah i govorih v saznanie si no ne 4ustvah nihto ot krasta nadolu pone na men mi behe dobre doktorite bqha mnogo dobri bazikaxme se prez vremeto na operaciqta ne osetix koga mina vremeto ,No sled tova bedna ti e fantaziqta kakva e bolkata bixa mi obezbolqvahti pone tova praveha kogato iskah minava ti za okolko 4as 4ustvah se gadno s tozi katetar v ednata raka sistema legih samo po grab zahtoto ne mogeh da se obarneh ne ti davat voda dori ili ako ti dadat to e samo da si navlagnih ustnite.Nai ugasnoto behe kogato te nakarat da staneh EDIN SAVET kolkoto i da vi boli i da st ezle kogato vi operirat sled nai mnogo 5.,6 4asa kagete na sestrite da vi izpravqt i da stanete zahtoto ako vi ostavqt kato men den i polovina da lega i posle vi vdignat bolkata e neupisuema ugasno e dori sega si q spomnqm ,zatova stanete kolkoto se moge po barzo .,Sled tova e ohte po gadno ne mogeh da sedneh kato xorata koncite ti darpat stavah edva edva da ne govorim da sedneh a kogato karmeh si taka preveden zabolqva te vsi4ko a za krasta da ne govorim .,iztohten si zahtoto parvite nqkolko dni ti davat samo voda tova koeto mogeh da pieh a posle te iznenadvat s moge da vi donesat qbalkov sok a ti si mislih e pone het e po razli4no na vkus Taka minavat 6 dni i ako si uporita i ne iskah tezi 6 dni da si v staqta si to sabirah vsi4ki sili i slizah 3 etaga stalbi i ti se struva cqla ve4nost no s nadegdata da vidih lubimiq si mag prez malko prozor4e s rehetka i togava si kazvah 4e si zaslugava bolkata i 4e mogeh da izdargih tam v rodilnoto ohte nqkolko dni .,EDNO HTE VI KAGA AKO NE VI SE NALOGI SEKCIO TO PO DOBRE NE GO PRAVETE RODETE SI PO NORMALEN NA4IN MAKAR 4E BARZO SE VAZTANOVIX AKO SI IMAME OHTE EDNO BEB4E TO DANO DA GO RODQ BEZ OPERACIQ i 2 te ragdaniq bolqt samo 4e sekcioto e po prodalgitelno vaztanovqvane a i belegat kolkoto i da se zali4i pak hte se vigda i napomnq kakvo e bilo samo zaradi malkoto mi sakrovihte i maga mi si zaslougava



Тема Re: Моето раждане в Мадрид,Испания/клиника Белен/нови [re: new*]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано05.02.06 19:29



Родих в Мадрид,през 2003г,в клиника Белен. Синьт ми се казва Даниел,роди се на 17.02. в 17.20.h.Тежеше 4.200 и 55 см.Раждането мина леко,само Че се наложи да използват форцепс,защото бе много голям и не можа да се обърне правилно.Екипа беше страхотен и бебо нямаше никакви поражения от раждането.Цялото раждане продължи по-малко от 6 Часа.Същия ден сутринта бях на консултация.Преносвах 3 дни и имах 3 см.разкритие.Доктора ми каза,Че в веЧерта ме взима в болница и ще ми предизвика раждането на другия ден.Тушира шийката на матката и в момента,в който си трагнах от консултацията запоЧнаха болките, докато стигна до болницата бяха на 5 мин.Приеха ме веднага -имах веЧе 5 см.разкритие и докато ме настаняваха ,контракциите станаха на всеки 2 мин.Тогава ми сложиха епидуралната(бяха минали около 3 Часа от наЧалото на болките) и после за около 2 Часа полуЧих пълно разкритие.ВсиЧко вървеше
добре,но след 30 мин.напъни стана ясно,Че бебо не може да излезе и използваха форцепс.За щастие бебето нямаше никакви поражения от него.Екипът бе страхотен,сташно внимателен .Таткото присъстваше и съм много горда с него-помогна ми страшно много.Поздрави на всиЧки....

а


DANIEL

Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор Nasinda (глезана)
Публикувано05.02.06 19:40



Здравейте и от мен!
Ето и моят разказ за раждането на принцеса Александра и мъките на нейната майка
Ще предупредя неродилите майчета да не се стряскат всичко си е до организъм, така че те могат да не изпитат цялата тази болка, която ми мина през главата
И така почвам и преди това малко уточнение:
Термина ми по менструация беше определен на 15.01.2006г., а по ултразвук на 03.02.2006г. (разликата я дължахме на пътуване със самолет).
На 21.01.2006 (т.е Бабин ден) сутринта получих леко кръвотечение и някаква слузеста част имаше върху дамската превръзка. Не се паникьосах, защото бях чела, че това е така нареченат Тапа. До вечерта течението се запази и част от тази тапа падна за втори път съпътстваща с леки болки ниско долу все едно ще ми идва мензиса. Не бяха през точно определен интервал, но въпреки всичко се обадих на докторката ми и я попитах дали е нормално. Тя ме посъветва да следя болките и когато станат на 5 минути да хващам багажчето и към болницата. И за мое лично успокоените пуснах темичка в любимия клуб отзивчиви майчета да дадат съвет. За моя паника и изненада всичките ме посъвтваха да тичам към болницата, че съм щяла да раждам. И аз защото съм много изпълнителна багажа и в 1 АГ Св. София или както всички я знаят Тина Киркова. Имах само сантиметър разкритие и ме върнаха в къщи. След тази вечер дойде следващия ден в който болките се разреждаха, а не учестяваха. След него мина още един. На 24.01.2006 имах консултация при лекарката да видим как върви бебчо и дали всичко с него е добреВечерта на 23.01.2006 си чатехме с Jana и към 12 часа вечерта се разделихме с уговорката, че трябва лягам и утре съм пак на линия. И тъкмо легнах почнаха периодични контракции през 7 минути, после през 6 и накрая чаканите 5 минути. Изкъпах се и хоп към болницата. Приеха ме с 3 сантиметра разкритие - редовната клизма (което беше най-приятното нещо от цялото раждане). Приеха ме в предродилна зала точно в 2 часа през нощта вече на 24.01.2006. В стаята имаше една ромка, която раждаше за 5 път - нищо ново на хоризонта. Девойки от тук нататък ако някой е гледал сериала Приятели, когато Рейчъл ражда аз бях в нейното положение. Иначе казано в 6 сутринта почнаха да се изреждат сумати лекари да ни проверяват разкритията (ужасно болезнено за мен). В осем сутринта бях едвам с 4 см - посъветваха ме 2 часа да се разхождам в коридора първо за да получа по-голямо разкритие и второ да освободя леглото в предродилна, защото няма къде да настаняват раждащите жени. Хора този ден беше като на конвер една след друга раждаха тези жени, даже се изчакваха за родилен стол, че не стигаше. Та разхождам се аз в коридора и една санитарка ми прави забележка да не съм ходила по коридора, че лекарите ме гледали представяте ли си - ей сложих я на място за една секунда даже се развеселих от факта. В 11 часа имах 5 сантиметра разкритие и ме сложиха на система. От тук нататък няма да ви описвам какво изпитвах. Към четири часа и много охкания се оказа, че имам пълно разкритие, но бебчо не ще да слиза надолу. От там почнаха да ме мъкнат по ултразвуци, тоновете паднаха за малко, решиха да ме режат, за да не се стигне до усложнение. В последствие обаче решиха да рискуват и да опитаме нормално. Качиха ме на стола и около мен имаше точно 6 лекаря и 2 акушерки. Един ми настискаше корема останалите даваха акъл. Стигна се до там единия да казва напъвай, а другите- не сега изчакай малко. След хиляди мъки и болки в 17.24 часа се роди малката голяма Александра - 3750 и 52 см. Беше толкова синя и не плачеше милата. Умрях от страх. Питах доктора защо бебето ми не плаче, а той ми отговори, че и аз да съм излязла след толкова мъки и аз съм нямала да плача - поне имаше чувство за хумор. Въпреки всичко хиляди благодарности на д-р Кословски или Коловски все не мога да му запомня името на акушерката Майчето, която беше до мен. Професионалисти от класа - поклон пред тях. Оказа се че термина ми е бил точно на 15.01.2006 и съм я преносила, но слава богу всичко с нея е наред. От постъпването ми докато дойде моят ред родиха точно 12 момичета преди мен.
За шевовете няма да кажа колко са, но са достатъчно за да си седна на дупето отчасти чак днес или 12 дена след раждането
И въпреки всичко наистина всичко се забравя щом си гушнеш толкова чаканото бебе.
Пожелавам не такова раждане на всички майчета, но такава радост като моята.
Ако някой има въпроси съм готова да помагам с каквото мога.
Целувам ви всичките и кураж на чакащите майчета



Тема Re: Моето раждане "МЕЧТА"_нормално, Гарманиянови [re: new*]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано07.02.06 16:59



И така да кажа две три думи zа моето раждане...Бебка беШе "терминирана" zа 24.1, на съЩият ден в 17ч. отидохме на доктор и се окаzа, че детето оЩе няма и идея да се появява на бял свят(или поне така си мислехме).Доки се иzбъzика дали вече съм чула всички бабини деветини zа предиzвикване на раждането и аz му каzах, че сме планирали в събота да направим една голяма раzодка с половинката, да иzядем 3 Шоколада с бадеми и да се спукаме от секс...Почти и така стана, но с таzи раzлика, че беШе съЩият ден, раzходихме се в супера, че навън беШе кучеШки студ и се прибрахме да вечеряме в къЩи.Като чучнахме да вечеряме мен неЩо ме zаболя кръста като при менzис, ама ми се стори, че не са това прословутите родилни болки (нали съм си гледала много ТВ очаквах писъци и крясъци)..и така по едно време ми хрумна да си погледна часовника и какво да видя болките точно на 6 минути...ха викам си това Ще да е...Информирах половинката, че май е много вероятно на 25.1 догодина да купуваме торта и той милия опули едни очи все едно му бях каzала, че съм спечелила 26те милиона от лотарията.Обадихме се в болницата и акуШерката ни каzа да се топна във ваната и да видим контракциите дали Ще иzчеzнат или Ще се zасилят...и така аz се гмурнах във ваната, а лЮбимият седна на ръба с часовника като видяхме, че болките станаха на 4_5 мин. реШихме, че е крайно време да палим гумите към болницата...аz си спретнах тоалетчето, облякох се и вzехме чантичката. В болницата акуШерката каzа, че имам 3 см. раzкритие, а на контракциите 5см. сложиме zа zапис на тоновете(15_20мин.) и като видяхме, че всичко е наред ни каzа, ако искаме да се пораzходим малко иz болницата...и така 1 час въртяхме по коридорите, иzчетохме всички реклами, качихме се пеШа 3 пъти до 4тия етаж(последният), раzучихме всички кафе_автомати и най_накрая се zапътихме към родилното.Там пак zапис на тонове, вече имах 7см. раzкритие на контракциите, клиzма (тук я правят с тубичка с някакво гелче) очаквах, чЕ Ще е неЩо адски неприятно, но въобЩе не е така, особенно след 5 месечен zапек...По настояване на акуШерката прекарах 15 мин. в тоалетната с едно списание zа бъдеЩи родители.После пак zапис на тонове, като видяхме, че всичко е ОК, момичЕто ми предложи да се натопя във ваната им и така тримката с таткото отидохме да се поплацикам_стаята с ваната си беШе като в луксоzен хотел_свеЩи, муzика, ароматни масла във водата...с 2 думи кеф голям...поплисках се там 30_40 мин и се върнахме обратно zа zапис на тоновете, вече си имах контракции на 3 мин. и бяха станали леко болеzнени та реШих да си поискам обеzболяваЩо, което беШе инжекция с бусколиzин, хубавото на нея е, че намалява болката, но не те прави беzчувствен и по време на напъните си усеЩаШ кога трябва да се "набираШ", като ми сложиха инжекцията беба вzе, че zаспа, а ние с таткото и акуШерката направихме един рунд "3,5,8" с картите, които си бях вzела в багажчето...след като си доиграхме картите реШихме, че вече може да подканим мадамчето да иzлиzа, а и аz вечЕ бях с 9 см. раzкритие...отидохме в родилната zала, акуШерката ми спука водите и zапочнахме полека да напъваме_5 пъти по гръб, 3 пъти на страна, zвъннахме на доктора да идва, че вече се покаzваШе кратунката чавето, айде оЩе 2 пъти на страна, а кото дойде доктора се обърнах на гръб и с 3 яки напъна бебуна иzлетя навън...Доки ьреz цялото време ме натискаШе по диафрагмата и двамата с акуШерката ме окуражаваха и каzваха кога и как да диШам и да напъвам, бяха много мили и двамата, но да си приzная в теzи последни минути, копито май бяха най_неприятните от цялото раждане чувах само гласът на мъжът ми, ако не беШе той с мен ЩеШе да ми е много по_трудно...какво по_трудно направо ЩеШе да ми е супер гадно...и така в 6.14 се роди бебе Симона 53,5 см, 3400 гр. и обиколка на главата 35,5 см....с мнооооого и дълга черна коса(първите думи на татко и бяха, че тя има повече коса от него ),дадоха на баЩа и да пререже пъпната връв, увиха я в хавлиика и ми я пляснаха на корема...винаги съм си мислела колко гроzнички са новородените_е няма такова неЩо те са най_сладкото неЩо на света, като малки дундести хамстерчета са и имат най_готините нослета, които човек е виждал.Докато се гуШкахме с беба и татко доки ми удари 2 конеца zа да има и аz да се хваля_1 отвътре и 1 отвън, честити ни и отиде да си доспива. Преz останалото време таткото се zанимаваШе с бумаЩината, а ние си направихме първата zакуска с помоЩта на акуШерката. Закараха ме в стаята, където с ужас установих, чЕ съм гладна като вълк и иzлапах най_вкусната zакуска в живота ми докато таткото гуШкаШе бебка...За престоя в болницата мога да кажа само хубави неЩа_страхотна храна, чистота, лЮбеzни акуШерки и сестри_научиха ни с таткото как да сменяме памперси да се преобличаме и т.н., всеки ден акуШЕрката, която си бях иzбрала и докторът ми идваха да видят как сме, помагаха ми с кърменето...въобЩе беШе супер...Единственото неЩо, което беШе неприятно, е че съседката ми по креват имаШе нон_стоп посетители и най_накрая на мен ми иzбиха балансите, zаЩото един аграр се иzкиха върху бебетата и си покаzах балканския темперамент, ама след дъжд качулка_на следваЩия ден аz бях като ни иzписаха в къЩи аz бях вече с болно гърло и температура и Щях да умра от притеснение да не стане неЩо на бебето.Добре, че акуШерката ме успокои, че от кърмата бебка е със zдрава имунна система и и няма ниЩо, че паниката си е таковала таковата...След 3 дни се оправих, но вече съм сигурна, че като тръгна да раждам 2ри път такива навлеци Ще ги гоня с метлата по коридора ...На всички бъдеЩи мамчета им пожелавам раждане като моето и мноооого послуШни бебоци...Вече мога с чисто сърце да дам няколко полеzни съвета_не се стягайте като дойде момента, раждайте с мъжете си, доверете се 100% на доктора, не се правете на герои, ако трябва искайте си упойка, след клиzмата поседете в тоалетната поне 10 мин. и zа след раждането си вzемете памперси zа въzрастни, а не дамски превръzки, zаЩото превръzките върШат работа като тоалетна хартия при иzбил радиатор.

Редактирано от surfline на 07.02.06 17:01.



Тема Re: Нормално раждане в болница "Св. София"нови [re: gigikas]  
Автор kexлибap (непознат )
Публикувано01.03.06 14:07



Здравейте, доиде и моето време да напиша как се роди моето слънчице.
Няма да забравя дните, в които четях с такова настървение разказите на мамите за тяхното раждене и чувствата, които ме вълнуваха още преди за бъде зачената моята красавица. Искрени благодарности на всички, които са писали тук!
И така, моето слънчице се роди на 29.12.2005 година в болница "Св. София", седем дни след термина. Няма как да ви опиша страха си от това, че преносвах. Всяка нощ заспивах с мисълта, че ще се роди и всеки ден се ослушвах за онези признаци, но уви нищо не се случваше. Всеки ден с таткото тичахме до болницата за запис на тоновете на бебето и всеки ден виждахме грейналите лица на мами и татковци, а само нешето не искаше да се видим.
Лекарят, който следеше бремеността ми д-р ВАСИЛЕВ на 27.12.2005 г. отсече - повече това бебе няма да го чакам, каза ми утре влизаш в патологията и вдруги ден ще си гушкаш бебето. Аз го погледнах изумена, но той ми каза няма какво да се учудваш случват се такива неща,ще предизвикаме раждането. За него това беше ясен случай, но за мен бе първата среща с бебето и бях много изплашена. Молех се да се роди преди това, но уви нямах никакви признаци. На 28.12.2005 година ме приеха в патологията на болницата без никакви индикации за раждане, нямах нито разкритие и нито една контракция, корема ми беше спокоен, а бебето сякаш му беше добре, защото все се въртеше насам натам. Когато ме приеха ми направиха гинекологичен преглед, който си беше много неприятен и отново направиха запис на тоновете на бебето. Изписаха ми едно хапче Цитотек, таткото отиде да го купи и казаха утре ще е. Вечерта ми дадоха една четвъртинка от хапчето и отново направиха запис на тоновете. Сутринта в 6.00 ме събудиха за още една четвърт и след един час тапата ми падна, а след още един започнаха леки контракции, наподобяващи леки менструални болки. Към 10 часа вече имах контракции през 10 минути и ме накараха да изпия още една четвърт от лекарството. Д-р ВАСИЛЕВ доиде към 13 часа прегледаме и ми каза, че имам 3 см разкритие и, че ще ме приемат в предродилна зала. Като чух това, направо се об;ещих защото имах болки, но чак нетърпими не бяха и го попитах сигурен ли си, а той се смееше и каза на таткото да си ходи, че привечер ще е голямото събитие. Така слязох в предродилна зала, таткото ми взе целия багаж и откра майка ми вкъщи, за да чакат там. В предродилна зала бях само аз и едно момиче, което беше прието ше в три през нощта и беше вече много измъчена. сложиха ми уреда за запис на тоновете и ми казаха така ще докато започнеш да раждаш. А болките започнаха да се усилват. Към два след обед вече бяха доста силни, но все пак имах две три мунути почивка между тях. Обаче кам два и половина вече крещях от болка, нямаше никаква почвка а само една убиствена болка, д-р ВАСИЛЕВ ми спука мехура и нареди на акушерката да ми сложат система с която щяло да се ускори раждането. Аз вече се тресях от болки и акушерката едва ми сложи абоката. Чух старшата акушерка да казва тази ако продължава да вие така ще и направя лично секцио. Пет минути след като ми сложиха системата почуствах главата на бебето между краката си и със все сила закрещях, че раждам. Акушерката доиде и каза така не става стига си викала, но все пак ме прегледа и каза бегом на масата, че раждаш. Едва се примъкнах до масата и след десет минути родих Анна, 3.100 кг и 50 см. Бях много щастлива. Искрени благодарности на целия екип и успех на всички мами.



Тема Re: Моето sekcio във род. дом Весела, Пловдивнови [re: b.o.o]  
Автор steffy (познат)
Публикувано24.06.06 19:49



Bqh planirana za sekcio zaradi visok dioptur, no na porednata konsultaciq pri doktor ot bolnicata bebcheto imashe zabaven puls i doktorut vednaga me prati na zapis vuv Vesela. Purviqt zapis beshe mnogo losh, no kazaha, che moje bebeto da spi i zatova da e taka, vtoriqt beshe po-dobur, no qvno ne dostatuchno, zashtoto doktorut kaza na sledvashtata sutrin pak da otida na zapis. V 8 chasa bqh v bolnicata i 3-te zapisa, koito otnovo mi napraviha ne bqha dobri i mi kazaha da si vzema chantata i che sekcioto shte e oshte dnes, nqma da chakame planiranata data. Doktor Minev, s kogoto imah ugovorka, doide v 17h za operaciqta na 19 qnuari, vupreki che predi tova beshe kusna smqna i ne trqbvashe da e na rabota. Predi tova bqh kazala, che iskam samo epiduralna upoika za sekcioto. Vsichko mina mnogo dobre, ne me boleshe, chustvah samo opuvane i durpane, Valeto edva go izmuknaha, zashtoto beshe s mnogo uvita okolo vruta pupna vruv i dori go vrushtaha, za da razvivat purvo pupnata vruv. Vidqh go oshte kato go izvadiha, vednaga go pokazaha i na tatkoto, koito chakashe pred operacionnata i go snima oshte neizmit... :))) Valeto se rodi 3 kg. bez 50 grama 17 dni predi termin, ne se naloji da go slagat v kuvioz.
Osven sekcioto mi mahaha i subserozen miomen vuzel, koito se padashe na razreza za sekcioto, vsichko beshe perfektno. Shiha me s ket god - estestveni konci, shevut e kozmetichen i mnogo maluk.
Kum 18h. me kachiha v reanimaciqta, tam sestrite sa super, vsichki bqha izkluchitelno vnimatelni i lubezni. Na sledvashtiq den kum 2 chasa stanah i me svaliha v staqta tam stanah oshte 2 puti. Obezbolqvaha me s morfin i kodein i na sledvashtiq den sled operaciqta prez epiduralniq katetur.
VIP staqta sushto ima vsichki udobstva sreshtu 12 lv. na vecher. Vuzstanovih se mnogo burzo i si trugnah na 4-q den.
Vupreki vsichki uslojneniq, koito imah vsichko beshe super, izobshto ne ochakvah da e tolkova bezbolezneno. ;)



Тема Токуда_седалищно предлежаниенови [re: new*]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано07.03.08 16:01



Ето и обещания от мен разказ… Не, че има много за разказване просто, защото цялото приключение трая всичко на всичко половин –един час.
Събудих се през нощта в 02ч., не помня от зор да отида до WC или от болки. Походих напред назад из стаята, реших да си тегля един душ, за да видя дали болките няма да отшумят, за да си продължа сладкия сън, та да мога в 08.30 да постъпя в Токуда, както беше планирано. Поплисках се няколко минути, но в един момент реших, че положението става много напечено и побързах да се стегна, за да не родя във ваната (както преди да разбера, че ще раждам секцио, много ми се е искало). В 02.15ч. таткото вече се беше събудил от шума, който издавах и подскачаше нервно край мен, без да знае какво да прави. Опитът ми да засека честотата на контракциите се оказа безсмислен, тъй като нямаше какво да засичам - болеше си ме на по-често от 5 мин. Бях повече от сигурна, че съм започнала да раждам и се успокоявах с думите на повечето ми познати ( и уж достоверното инфо от книгите), че няма закъсняла за родилното първескиня. Едва успях да си облека тениска и гащеризон, нахлузих маратонките и в 02.30 вече бяхме в колата. Добре, че беше нощно време, защото като се имат предвид софийските задръствания, ако това се беше случило през деня, със сигурност щях да родя в колата! Приеха ме с пълно разкритие, едва стигна времето да ме качат в родилната зала. Спомням си как жената, която ме израждаше каза: „Чудесен случай, като за два през нощта – седалищно предлежание, тесен таз, конизацио!” Край мен се лутаха 5-6 акушерки и се опитваха да ме успокоят, понеже се мятах като луда. Гинекологът, който си бях избрала за секциото успя да дойде, само за да констатира, че вече съм родила. В 02.57ч. видях своето съкровище. Това е в общи линии. Екипът действаше доста експедитивно, още повече като се има предвид скоростта, с която родих .
В Токуда стаите са много комфортни, не си бях заявила ВИП, затова бях с още 3 момичета в 1 стая. Имахме 2 телевизора, акушерките се грижеха нон стоп за нас, на тези които не знаеха как да кърмят им беше показано, дори им носеха помпа за цедене на кърма, почти всички бяха много внимателни, казвам почти, защото всяко стадо си има черна овца ;) Хигиената беше на много високо ниво, всяка сутрин като взимаха бебчетата да им правят тоалет и да ги къпят ни викаха да гледаме и ни обясняваха какво се прави, отговаряха на въпросите ни. Нищо не съм носила от къщи за бебока, всичко от там се осигурява. Нощници, лигнин за родилките също. Храната също беше много прилична, съобразена с нашето състояние. С две думи, с грижите които полагаха за нас, изобщо не бързах да ме изписват от болницата .



Тема Re: "Майчин дом", секцио по спешностнови [re: Mese4inka]  
Автор sorsha_ (терца майорна)
Публикувано06.04.08 22:50



Както вече се похвалих

Бори се роди на 29.03 в 22,41-1кг 900г, 43 см.
Имах планирано секцио при д-р Хранов /Майчин дом/. Уговорката беше да отида на 01.04 и евентуално да постъпя за наблюдение няколко дни. Той планираше секциото за 7 или 8 април, защото беба беше малка и идеята беше да се изчака максимално. Още от 27 ме почнаха по чести болки, нощта беше тежка и се чудех дали да му се обадя. На 28 срещу 29 разбрах, че мърдане няма-човечето напираше . Звъннах му сутринта и в 10.00 бях в "Майчин дом"-2см разкритие , веднага ме свалиха в предродилна, подготвиха ме-клизма /въобще не боли/, абокати и т.н. Реших, че до час ще се свърши. Но изведнъж /за учудване на всички/ контракциите просто секнаха и д-р Хранов реши да задържи секциото, ако е възможно поне още ден, два. Изчакаха още няколко часа, но нищо.Към 16.00 часа ме качиха на 10 етаж и той си тръгна. Но някъде към 20 часа се започна отново-контракции през 4,5 минути. Прегледаха ме-4 см разкритие, почти изгладена шийка на матката. Обадих му се, а мен отново ме свалиха долу. Тук е момента да напиша, че по принцип имах направление от очния лекар за секцио, но в "Майчин дом" като чуят секцио и гледат накриво. След малко дойде д-р Хранов и въпреки контракците, които ме тормозеха все по-често дочух, че се опитват да го убедят да не е секцио-"плодът е малък, лесно ще излезе", "тази очна лекарка не я знаем" и подобни. Аз умирах от ужас, че трябва да се напъвам и евентуано да си причиня нещо на очите. Много съм благодарна на д-р Хранов, че успя да ги убеди-дори видях, че звънят на някой и му обясняваха ситуацията. Най-накрая д-р Хранов дойде при мен, усмихна ми се и каза-айде към операционната, секцио ще е . Беше много странно усещане-признавам си, че ме беше страх, но от друга страна знаех, че до час ще имам бебенце. Момента с упойката мина за секунди-нищо не усетих /чак анестезиоложката ме похвали как добре съм следвала насоките им . Следваше катетъра-казаха ми, че за секунда ще ме заболи-напрегнах се максимално, защото предварително си бях внушила, че е е мноооого гадно. Усетих щипване/буквално/ и край. Дори успях да им се скарам защо не ме е заболяло . Всъщност от страх и притеснение имам навика да обръщам всичко на майтап-добре, че успях и сега да се настроя на такава вълна. Анестезиоложката / Керемедчиева -много сложна фамилия има, надявам се, че не съм сбъркала/ се оказа жестока-започнах да и обяснявам, че ме е страх и как като малка съм бягала от зъболекаря . По принцип съм с плашещо ниско кръвно, тогава от страх съм го вдигнала и всъщност стана с перфектни стойности- и това стана повод за майтапи. Обясняваше ми всяка стъпка и какво следва-наистина каквото казваше-така ставаше. Успокоих се и зачаках- и ето Бори проплака , успях да попитам дали няма да се уплаша като я видя , казаха ми, че даже е много хубава. Да ви кажа честно, много не я видях, защото бях без лещи /6 диоптъра съм/ . После чак ми доскуча, защото шиенето е по-дългата част. Хубавото беше, че има някаква чувствителност, но не боли. По едно време ме попитаха искам ли да пуснат музика и прозвуча любомито ми радио 1-чак и Queen успях да чуя /любимата ми група/. Единствено към края ми се схванаха ръцете, защото са опънати настрани през цялото време. Та за самото секцио-нищо плашещо няма-дори ще ми остане някаква емоция. Гадното беше в реанимацията, основно заради две много груби сестри. Но пък д-р Хранов качи мъжът ми и най-добрата ми приятелка да ме видят. После и при беба ги заведе.
На следващия ден събрах сили да се кача до горния етаж и да видя чочето, защото беше в кувиоз. След два дни ми казаха, че я вадят от кувиоза и мога да ходя да я храня и тогава силите ми направо се възвърнаха .
Искам да благодаря на д-р Хранов, на анестезиоложката Керемедчиева /надявам се да не се бъркам в името / и разбира се, целият екип. Още, когато лежах в 7-мия месец за задържане се убедих какъв страхотен лекар и човек е д-р Хранов. Сега вече мога да кажа, че дори само заради него си струва да се преживее мизерията в "Майчин дом" и апатията на останалия персонал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.