Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:04 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Нормално раждане в болница Токуданови [re: sorsha_]  
Автор Misis Diana ()
Публикувано11.04.08 23:16



Здравейте ето и моят разказ


Беше четвъртък 27.09.2008г. , към 2 часа през нощта нещо ме наболя корема и аз си казвам е това е фалшива тревога нали термина ми е след 2 седмици и така си обикалях с леки болки цяла нощ. На сутринта отидох с мъжа ми в офиса и така до обяд се размотавахме насам натам. Мен вече почва да ме наболява повече, а аз вместо да звънна на докторката, звъня на козметичката за кола маска (боже къде ми е бил ума ами ако бях родила там както си ме дърпа като и се обадих че съм на козметик и с болки тя щеше да припадне Чак в 17:00 успях да стигна в болницата но почистена и подготвена и с 3 сантиметра разкритие Бях си избрала лекар, екип, ВИП стая и... всичко необходимо. Приеха ме в предродилна зала вече със сериозни болки но щом съм ги изтърпяла значи не са тлкова страшни, поставиха ми апарата за тоновете, който нее толкова страшен колкото е описван, имаше една акушерка , която беше плътно до мен и ми обясняваше всичко, държеше ми ръката, успокояваше ме, за което съм и много благодарна. Мисля, че като стигнах 8сантиметра разкритие ме заведоха в родилна зала и........ леле дойдоха сериозните болки и вече съжалявах, че не съм си сложила упойка, но късно вече, бебето вече беше много близо, но много трудно вървеше нали съм с малък таз. И вече когато си мислех, че не мога повече и акушерката ми каза че ако напъна още един път ще си видя бебето. Но при напъна ме резнаха и контракцията отиде по дяволите това беше най-гадното, чувството е ужасно, още един напън и ето го МОЕТО МАЛКО СЛЪНЧИЦЕ Валентин. Боже това беше най-прекрасният момент в моя живот, роди се 3400, 51см. със все още кристално сини очи(на дядо си)Работата на доктора беше само да ме зашие, имам 3 външни шева и ното един вътрешен. Закараха ме в стаята, в която ме чакаше съпругът ми с 30 рози, защото не знаел точно колко се е родил малкия, но знаел че ще е около 3000гр. цяла вечер ме беше страх да се помръдна от леглото, а отношението на сестрите беше повече от задоволително прииждаха през 10-15мин. да ме питат дали се нуждая от нещо(много съм доволна от отношението на персонала към мен и към бебето). На следващият ден станах да се изкъпя, нямах никакви проблеми само дето ме болеше малко д-то,но като видях малкия всичко ми мина. Останахне 4 дни там, много съм доволна от обслужването, отношението на всички и най-вече на д-р Диков, Крастанова и неонатолозите д-р Масларска и д-р Дренчев, всички са изключителни специалисти и бих ги препоръчала на всички майки, на които им предстои раждане. Това е моята история



Тема Re: Нормално раждане в болница Токуданови [re: Misis Diana]  
Автор vesel4o ()
Публикувано11.04.08 23:22



27.09.2008г





Тема Re: Нормално раждане в болница Токуданови [re: vesel4o]  
Автор Misis Diana ()
Публикувано11.04.08 23:28



Моя грешка, то 2 часа през нощта сие 28.09





Тема Re: веселчо..нови [re: vesel4o]  
Автор Misis Diana ()
Публикувано11.04.08 23:30



много бързо ме хвана





Тема Re: Нормално раждане в болница Токуданови [re: Misis Diana]  
Автор Tedulina (мама Зайка)
Публикувано14.04.08 12:19



И годината си объркала

. Сега сме 2008 .



Тема Re: Моето раждане. Разкази на мамите от клубанови [re: new*]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано11.06.08 14:46



Здравейте и от мене,

Моят бебо се роди на 17 април в болница "Майчин дом" в София. Избрах тази болница по няколко причини:
1. Работя в нея и гинеколозите са ми колеги.
2. Изкарах проблемна бременност и 2 пъти лежах там.
3. Вече съм на 35. Това ми е първо раждане. Ако раждането се усложни, бих искала да има голям набор от опитни специалисти, които да могат да се включат. Не съм убедена, че в една частна болница с ограничен брой специалисти биха се справили (това си е лично мое мнение).
За цялата бременност качих само 12 кг, които се настаниха единствено и само на корема. Бебо се преноси 10 дена. Явно пупата на мама му харесваше. Раждането беше индуцирано и се проточи близо 8 часа. По ултразвукови изследвания, не трябваше да има проблем с раждането по естествен път. Бебо се беше обърнал с главата надолу и беше паднал толкова ниско, че главата не се виждаше. Уви, настанаха усложнения. По предварителни 3 кг и 700г, бебо се роди 4кг и 100г. По време на раждането изгубих контракции и се наложи да вадят бебо с вакуум. Благодарение на опитния екип, бебо нямаше никакви увреждания. Цицината на главата спадна още през нощта. Повръщах през цялата бременност, дори и по време на самото раждане. Да кажа, че раждането не боли, значи да излъжа, но упойката значително намлява неприятните усещания. Забравя се, дявол да го вземе, и само след 6 месеца пак ни се иска да си имаме бебе. След раждането повече ме боляха ребрата от натискането, отколкото 3-те шева. Така ме боляха ребрата след катастрофата преди около година, но за около 10 дена болката отмина. Шевовете ми вече се поизгладиха и като цяло не са ми създавали проблеми. Истина е, че за 5-те дена, прекарани в болницата, таткото всеки ден ми носеше отвара от смрадлика, за да се промивам. Категорично не препоръчвам ВИП стаите. Друго си е да си имаш другарче в стаята, което да може да ти помогне, да нагледа бебето ако ти се наложи да излезеш и т.н.
Въпреки, че работя в болницата, аз си избрах екипа и си платих за него на общо основание. Не съм се циганила. В една пицария оставям поне 10% бакшиш, а за нещо толкова важно, каквото е раждането на бебо просто не си струва да говорим. Отначало си мислех, че съм сбъркала с естественото раждане, но с днешна дата не съжалявам. Няма кой да ми помага с вдигането и свалянето на малкия, а секциото все пак си е една коремна операция.
От реанимацията и престоя на 12 етаж почти нямам спомени. Петте дена прекарани в болницата свързвам основно с другата майка, с която бяхме в една стая, и с която редовно се чуваме по телефона. Иначе пост-наталния екип е професионален, а след ремонта вече всяка стая си има баня. Това като че ли беше най-важното за мене.



Тема Моето секцио в РД "Весела" - Пловдивнови [re: new*]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано19.06.08 15:41



Хм, интересна темичка - включвам се и аз


Моето раждане се състоя 15 дни преди термина - беше определена за такъв датата 20.10.06 г., но на 05.10.06 г., рано сутринта - около 5.00 часа ми изтекоха водите вкъщи и се наложи да звъня на гинеколога си /ходех в частния му кабинет през цялата бременност и родих като частен пациент, не защото имах излишни, но бременността ми дойде след 5 години ходене по мъките, имах и проблеми, поради което исках да имам човек, на който да мога да разчитам във всеки един момент/. Та, призвъних му посред нощ, ако може така да се каже, да му кажа какво става. Каза ми да отида във "Весела" да ме прегледат и да му звънна.
Отидох - закара ме мъжът ми, който трябваше в 6.30 да е на работа. Прегледаха ме и казаха, че съм с лош статус, че водите са изтекли почти, а нямам никаква родова дейност. Последваха рутинните клизми и други такива и ме сложиха в предродилна, включиха ми окситоцин и зачакахме. Докторът ми дойде, започна се едно бъркане, да ми прави изкуствено разкритие, видях си всички роднини и накрая в 10 часа ми каза, че изходът е секцио, защото родовата дейност е много слаба, а и бебо тръгвал с ръката напред и имало опасност да му я измъкнат при нормално раждане. Тъпо ми прозвуча, общо взето, ама като се притеснявах, се съгласих.
Подготвиха ме за секцио. Свикаха екип, дойде анестезиолог. Сложиха ми епидуралка, но аз предпочетох да ми сложат и упойващо, да не ги чувам, т.е., да спя, но да съм с епидуралка, достатъчно бях запозната с предимствата им. И така, в 10.25 часа на бял свят се появи моят малък Слънчо - първо естествено го беше видял тати, аз - минута след това. Тати не присъства на операцията, но вися отвън неадекватен.
Вечерта в реанимация го пуснаха, обут в найлонови терлички и с шапка и лекарски екип.
Кратка към, но не искам да ставам много обстоятелствена - важно е да споделя моя "опит". Не знам дали ще го преживея втори път, засега още се натискам, но определено си струват и болките, и притесненията - не съм родила нормално, но и при секциото си има болка, по-точно след операцията.
Възстанових се бързо. 3 месеца след раждането си възвърнах килограмите. Не това е най-важното - най-важно е Съкровището, да е жив и здрав, това си пожелавам и на нас, и на вас от сърце!



Тема АГ-Плевеннови [re: new*]  
Автор pipol4o (мама на Калини)
Публикувано01.10.08 13:19



Аз много отдавна не съм писала тук, но сега ви преоткрих ( може би, защото искам да работим за второ дете ).
Моето първо раждане беше много неприятно. Започнах болките в 22ч., направих си тоалета в къщи и исках да чакам да зачестят болките и да наближи момента. Но тъй като ми беше за първи път си мислех, че ми е истекла водата

, а то било тапата ( овчи мозък!). За това ме достраша и в 12ч. бях в родилно. Да ви кажа за прекресното отношение "Добре дошли при нас" или за "новото обзавеждане последен крясък на модата" - няма смисъл. Казаха ми, че съм със сантиметър и половина разкритие - браво на мен, само толкова. Казаха ми, че няма да родя до сутринта и аз мислех, че ще си ида в къщи. Но не, веднъж щом съм влязла.....не ме пуснаха. Скъсах се от рев, че оставям сама, без съпруга ми, гледах го как се отдалечава и сърцето ми се скъса от болка - и не само сърцето. Цяла нощ не мигнах, много болка и чиста кръв ( питах дежурната дали е нормално, тя не ми обърна внимание ). В 6:30 сутринта нямах търпение да видя до къде съм стигнала с разкритието. Цяла половинка от сантиметъра - гордея се със себеси! Да ви кажа ли как ме болеше от прегледа - виех от болка. Преместиха ме в предродилна зала. Там едно и също - ужасна болка - това си спомням - и никакво разкритие. В 15ч. се съгласиха да ме сложат на системи и след още по-големи болки се започна раждането. Казаха ми да отида в другата зала ( сама да ходя! мислех, че се шегуват ). Там не ми отне много време , защото при втората контракция директно си ме срязаха на живо без упойки, на третата контракция пак - при рязането така болеше, че контракциите изобщо не ги усещах. Нямах никакви сили да напъвам, но правех всичко възможно. След второто срязване, затворих очи да събера сили да напъна, напънах и като отворих очи.......ето, я.....малкото ми човече най-после се появи , в 17:10ч.!!! Веднага ме приспаха за да ме "оправят". Незнам какво са ми "оправяли", незнам колко време съм спала, но като отворих очи всичко беше тихо и около мен нямаше никой, огледах се и я видях - повярвайте ми, това беше най-сладкото същество на тази земя, най-хубавото, най-нежното ...... и спокойно си спеше увита като пашкулче. Знам, че беше страшнааааа мъка, знам, че от шевовете неможех да ходя един месец, знам, че никога няма да забравялошо отношение, но.........това е най-хубавото нещо на света и съм готова да го преживея наново. Само, че много ме е страх, защото от първото раждане съм получила някакви разкъсвания и ще съм със серклаж - как ще бъде, дали ще устискам....незнам. Но искам всичко пак!
Ако това го чете някое бременно момиче, искам да му кажа, че не е толкова страшно колкото звучи, че всичко се преживява и нетрябва да се страхуват, а просто да мислят положително и за новия човек, който ще се появи, и който заслужава всички тези мъки!
Успех!



Тема Re: Секцио в Resurrection Medical Center, Chicagoнови [re: new*]  
Автор bggal (Kpucu)
Публикувано24.10.08 15:55



Ето, че и моят ред дойде най накрая



Всичко започна в Понеделник на 20ти Октомври в 5:30 сутринта, когато се сьбудих с желанието да ходя по малка нужда, но се оказа, че ми изтекоха водите на пьт кьм тоалетната...
Свьрших си работата и веднага звьннах на докторският ми офис, обясних на момичето което вдигна какво става, че сьм с минат термин и т.н. и тя каза, че докторьт ми до 30 минути ще ми звьнне обратно, седнах да чакам неспокойно, и след 10 минути като по часовник получих обаждане, обясних му и на доктора ми както става и той каза да си сьбирам нещицата и да отпрашвам кьм болницата да видя дали са ми изтекли водите на 100% и какво става с мен да проверят. Сьбудих мьжо, спокойно, обясних му какво става и той стана и се оправихме да трьгваме, успях да не шашна и да обясня, че ще разберем какво става в болницата като стигнем ведньж.
Пристигнахме и ме накараха да облеча ношничка и да чакам в една стая, доидеха и ме провериха, имах полувин см разкритие и все още достатьчно околоплодни води за бебето да е окей, и казаха, че оставам, ще ме слагат на система и да раждам на сьщият ден след като сьм с минат термин. Малко се стреснахме, но нямаше врьщане назад толкова го чакахме този ден и аз и мьжо Някьде около 30 минути след това, кьм 7 часа ме настаниха в стаята ми, включиха системите и се започна всичкото чакане...
След много процедури и никакьв резултат, в 10 часа вечерта вече докторчето ми реши, че ще правим секцио, нямало смисьл да ме мьчели повече, околопродните роди постепенно намаляваха а и лекарствата с които ме тьпкаха само се увеличаваха, имах силни контракции, епидурал сложен, но само 1см разкритие, и главата на бебето не беше достатьчно ниско, за да може да си излезне. В 10:42 вечета моето малко ськровище Саша се роди, всичко мина по план и добре, непланираното секцио се оказа добьр вариант особенно след като пьпната врьв се оказа около вратлето на моята рожба и тя е изграела ролята на ластик, които не е позволявал на Саша да слезе по надолу
Аз си бях будна на самата операция, и татито присьстваше, бяхме с блокиран пеизаж и нищо не виждах аз поне, но докторчето ми ме информираше всяка негова стьпка, накрая попитаха мьжо ако иска да се изправи да види бебето как излиза, и така...взеха да оправят Саша, а и мен продьлжиша да ме довьршват с шевове в операционната зала.
Персонала беше невероятен, от нищо немога да се оплача, сестрите бяха просто страхотни, а за докторьт ми думи нямам. Всички казаха в болницата, че шевовете са ми като след пластична операция и че точти няма да личат. Не загубих много крьв и всичко мина успешно.
Като изключим дьлгото чакане цял ден с целта да си родя нормално, което и исках, просто всичко се забравя като погледна малката ми кукличка и честно казано всяка минутка чакане си заслужаваше!



Тема Re: Секцио в Resurrection Medical Center, Chicagoнови [re: bggal]  
Автор Mese4inka (пристрастен)
Публикувано24.10.08 18:54



Да ти е жива и здрава кукличката! Аз се извинявам за спама, ама не можах да се сдържа - ако на мен ми бяха казали да изчакам половин час обаждането на доктора, щях да си родя вкъщи






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.