Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:54 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: MoniT]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано19.05.04 14:31



ее защо се обиди така? все едно лично си направила откритието за аналгина и сега не ти вярваме ми не е така, вярваме ти, просто коментираме (и вероятно се самоуспокояваме) какво друго бихме могли да направим в критична ситуация, и излиза, че вреден или не, аналгинът няма алтернатива за толкова високи температури. Не знам защо е така, но температурните състояния са вероятно най-плашещи за майките на малки деца, това е направо някакъв атавистичен страх... аз например всеки път се сещам за разни стари народни приказки и истории, в които болното дете се тресе в прегръдките на майка си и погледът му гори гори трескав и накрая детето угасва (е, то не угасва от температурата, предполагам, болно е от туберкулоза примерно, но в тия истории някакси се набляга на температурите!) и какво правим ние в подобна ситуация? преценяваме вероятността (и по твои думи нищожна) от развитие на агрануло*, обаждаме се на тел.150, където ни казват - веднага 10-15 капки аналгин, или даваме парацетамол, за който сме сигурни, че не действа при температури над 39,5-40? опция - хладна баня, с почти същия ефект като парацетамол...
както виждаш тук никой не обсъжда даването на аналгин при ниските Т, 37-39 градуса, значи може би не сме толкова безотговорни...и знае ли човек, може би след такива теми, даващите ще стават все по-малко



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: maiche]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.05.04 15:30



За съжаление, медицината не е точна наука. Всичко в медицината се проверява на практика (въпреки че има предварителни предклинични и клинични тестове никой не може да предвиди някои дългосрочни странични ефекти, или редки такива, които могат да се установят само след дълга употреба на лекарството). Затова някои лекарства, употребявани с години се изваждат от употреба или се променят показанията/противопоказанията им. Синдромът на Рей например се среща "спонтанно", т.е той не е задължително зависим от използването на аспирин. Оказва се обаче, че хора, приемащи аспирин са по-склонни да развият този синдром.
По въпроса за много високата температура и аналгетиците-антипиретици - деца с такава температура има в целия свят, не само в България. Те как я смъкват, когато нямат аналгин на разположение? Ами с ибупрофен и парацетамол. Не съм срещала статистически данни, според които фебрилните гърчове са с по-висока честота в Западна Европа или Северна Америка отколкото в България.

Аз вече наистина спирам да пиша, защото се местим след 1 седмица, а половината от багажа ми е неприбран; свекърва ми ще дойде утре, а стаята и е пълна с торби с дрехи и кашони с книги, холът ми е така рапилян, че няма къде да се стъпи, кухнята е блокирана с кашони и за да достигна до ел. уредите трябва да прехвърлям чаши и бутилки от единия край до другия. Входът за тоалетната е затрупан с хартии за рециклиране. Банята е склад, детето ми ще се събуди след малко, а аз не съм готова със закуската и.

Дано децата ви не вдигат висока температура! Приятен ден!
МониТ



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: MoniT]  
Автор maiche (член)
Публикувано19.05.04 15:43



Между другото току що реших да прочета за въпросната *цитоза в emedicine, че ми се предизвика любопитството, и там имаше таблица с лекарства, които я дават като странична реакция. Guess what: между тях, макар и по-надолу в списъка, беше и ибупрофен. Само сега да не вземеш пак да се обидиш - аз не съм медицинско лице и не разбирам - просто споменавам за ЕДНА таблица, която съм видяла... И пак стигаме до заключението, че медицината не е точна наука и можем само да се молим да не ни се случват такива неща...
Ами, лек ден от мен. Дано се справиш с всичко, че звучи доста сериозно положението



Тема стискам ти палцинови [re: tinkerbell]  
Автор Shanya (sunshine)
Публикувано19.05.04 21:15



Цвета никога да не вдига над 39.8, за да не ти се налага да прилагаш така старателно обмисления план, защото не работи. На моите и на 2мата не съм успявала да смъкна Т по този начин. Може да ги облекчава, но не помага. За мен гърч от висока Т е нещо много страшно.
Имам 2 приятелки, на които дечицата точно на възраст около годинка направиха гърч от висока Т и двете едва ги спасиха. Едното беше в ръцете на майка си, но другото беше само в креватчето си. Голям късмет, че майката притеснена го е наглеждала през 5 минути...не знам кое е правилното - кое зло да се избере, но само мортрин и тайленол на помагат (както и панадол и калпол)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.