Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 11.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: antea]  
Автор maiche (член)
Публикувано19.05.04 12:33



И мойта майка все това разправя. Първо като и казах за аспирина, амидофена и аналгина, се оказа, че аз и двамата ми братя сме пили солидни количества от въпросните лекарства поотделно или в комбинация, винаги, когато сме имали температура. За "старите" антибиотици изобщо няма да коментирам. Не ми се мисли и какви непоправими психически щети са ни нанесли, отказвайки ни от нощното кърмене още през първия месец и слагайки ни на гърне още от 6-тия месец, вместо да чакат до 2-3 години. И още, и още. А като се добави и Чернобил, как сме оцелели направо не ми е ясно. Абе с две думи, държеливи сме си и туй то! Дано и наследниците са толкова държеливи, че дето викаш след 15-20 години сигурно и Панадолът ще се окаже толкова лош, колкото Аналгина



Тема Re: Аналгетици-антипиретици в детска възрастнови [re: MoniT]  
Автор Edin_dva (непознат)
Публикувано19.05.04 12:51



Тази информация я имам от клиничен фармаколог тук в Б-я , със 100% достоверност. Било генетично детерминирана невъзприемчивост.



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: maiche]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано19.05.04 12:55



така е, всяко поколение - с лекарствата си
представям си пък ние какъв културен шок ще изживеем след 20-25 години, когато снахите и дъщерите почнат да ни викат, забелязвайки ни с плахо протегната ръчица с розово сиропче в лъжичката "ти пък къде се буташ с тоз парацетамол при внучето?! не знаеш ли, че ... бла-бла-бла", след което за нас не остава нищо друго освен да затегнем забрадките и да се нанесем в клуб "Бъдещи майки - 20 years later", където да оплачем съдбата свекървенска и тъщенска и да ожалим горките ни внученца, гледани по някакви модерни методи



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: antea]  
Автор maiche (член)
Публикувано19.05.04 13:03



Леле, леле. Направо не ми се мисли, а ако трябва да си призная, такива мисли ме налягат всеки път като ми се наложи да си налагам методите пред двете баби... Какво да се прави, така върви живота, ама като вземем да се паникьосваме излишно и маааалко се изнервям.....



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: antea]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано19.05.04 13:37



Ох, antea
много ме разсмя с последните си постинги /малко извън сериозността на темата/

...да затегнем забрадките...



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: maiche]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.05.04 13:52



Ами защо се панираш? Просто не обръщай внимание на това, което казвам. Ако поне един човек научи нещо полезно от това, което съм написала ще се радвам. Другите си поемат рисковете. Вероятността от тези странични ефекти, които описах е много малка. За съжаление обаче ако се прояват изходът е тежък. Всеки си взема решението за себе си.

По въпросът за мотрина - не зная какво са искали да кажат с липсата на клинични данни, вероятно става въпрос за конкретния препарат МОТРИН, а не за ибупрофена изобщо (в литературата има няколко страници със заглавия на клинични проучвания върху безопасността му при деца).

Аз спирам да пиша по темата. Жалко, че никой друг от колегите не се включи. Наистина, имам по-важна работа от тази да наливам от пусто в празно.
Приятен ден на всички.
МониТ



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: maiche]  
Автор Edin_dva (непознат)
Публикувано19.05.04 14:09



Според твойта логика то и атомната енергия отначало се е смятала за супервелико открите и са се правели какви ли не планове за употребата и в строителство , бит и тн докато не са станали ясни последствията от радиационното облъчване -така е и с много лекарства, но това е друга тема.
Амидофенът е изваден от употреба , тъй като той, за разлика от аналгина има дозозависим страничен ефект агранулоцитоза-колкото по - дълго го пиеш толкова по-вероятно е да се прояви нежелана реакция , освен това при малки деца има риск от предизвикване на фебрилен гърч, тъй като той действа стимулиращо на цнс.



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: MoniT]  
Автор maiche (член)
Публикувано19.05.04 14:18



Съжалявам, че се хвана точно за този ми постинг, очевидно е, че тук повечето въпроси са риторични и по тази причина леко хумористични. Всъщност основния ми въпрос беше дали все пак рисковете от даването на тези лекарства не са най-малкото съизмерими с рисковете от високата температура, а може би по-малки. Защото тук много се изписа за агранулоцитозата например (спокойно, не си наливала от пусто в празно), но никой не обясни с думи прости какво би означавала за детския организъм една такава температура, особено ако излезе от контрол, нито пък даде така наречения План Б, т.е. алтернатива на течния аналгин. Нали така? Съжалявам, ако си нямала време, не казвам, че си била длъжна да го направиш, но все пак да не бъдем едностранни.



Тема Re: Е да обаче.....нови [re: me]  
Автор Edin_dva (непознат)
Публикувано19.05.04 14:20



Парцетамол и ацетаминофен е едно и също. Ако се разтърсиш из нета ще видиш че има доста клинични проучвания, изследвали и сравнявали ефикасността му и доста от тях показват неубедителни резултати , аз видях едно ,при което се сравнява действ. на парацетамола с физикалните методи за понижаване на температурата и резултатът е че ефективността на двата метода е почти еднаква.Също така има много статии по въпроса с предозирането на парацетамола и трябва ли той изобщо да е over the counter drug.



Тема Re: Държеливо поколение сме били ние, така излизанови [re: Edin_dva]  
Автор maiche (член)
Публикувано19.05.04 14:25



Ами точно затова се шегувахме с Antea, малко да разведрим обстановката, а то май имаше обратния ефект. За съжаление обаче, колкото и да се дразнят някои хора това си е факт относно лекарствата, както и много други открития и теории. Факт е също така, че движението в науката не винаги е напред, също и в медицината - в някои случаи след време има връщане към неща от миналото, които се оказват по-добри.
А за амидофена - благодаря за разяснението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.