Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:03 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано29.04.04 13:42



Имам предвид без сухо мляко и други добавки...

Някаква позната на майка ми, която работи в "Данон" и казала, че тя никога не си купувала такова мляко, защото било "боклук"....Интересно ми стана защо? Доколкото знам в повечето (ако не във всички млека) слагат сухо мляко. Ама се позачудих, защо пък ще е толкова лошо това мляко Данон. Аз много харесвам "Активия" във всичките и варианти и на Моника давам също... Ама се зачудих защо пък ще са толкова лоши даноните...

Естествено бих искала да купувам мляко в което няма сухо мляко, но не знам дали изобщо има такова на пазара. Щом и сиренето правят със сухо мляко....

Чували ли сте и вие нещо такова за Данон? И какво мляко давате на децата си?



Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: bejb]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано29.04.04 13:48



Нашата лекарка каза, че най-хубавото било "Здравец" - като състав, не знам на вкус как е. Аз лично не бих давала Данон, въпреки, че е вкусно. Една кофичка ми стоя в хладилника 2 месеца и не се вкисна



Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: Чeтa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано29.04.04 13:59



2 МЕСЕЦА!!! обикновено ли? или плодово? Щото на плодовите май им слагат консерванти въпреки, че не ги изписват в съдържанието.

на "здравец" съм ползвала прясно, но кисело не знаех, че има...Ако намеря непременно ще го пробвам



Тема ти вярно ли мислиш, че слагат сухо мляко ?нови [re: bejb]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано29.04.04 14:06



слагат всякакви други боклуци, но не и сухо мляко....обяснението е просто - сухото мляко пари струва !

ако ти е любопитно - вземи сухо мляко, разтвори го както пише в упътването и го закваси - става чудно хубаво кисело мляко ;-) правили сме))

замисли се...когато аз бях малък киселото мляко се купуваше днес, на следващия ден обикновено се вкисваше...сега - данона стои по една седмица и нищо му няма ? жалко, че кисело мляко няма как да не купува човек....

аз лично избягвам да купувам храни, които не се виждат от какво са направени...колбаси, кайми и др. подобни...естествено не можеш в 100% от случаите да избягаш от хранителните добавки....но колкото можеш по често купувай (не само за малктаа ами за всички вас) неща, които на пръв поглед се вижда какво представляват))

аз например купувам много риба (в морската няма как да натъпчат боклуци), месо но само от свестни магазини (в краен случай Била), зеленчуци, плодове и т.н.
кайма, кренвирши, салами и др. подобни, които са смлени предварително почти никога не купувам...



Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: bejb]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано29.04.04 14:09



лятото четох в черните списъци на Дир-а много пространна и ожесточена дискусия точно на тая тема

вкъщи се купува Данон - още като момиче в Чехия свикнах с него и имам доверие на марката, нищо че се произвежда в България

а че не се разваля - не се, вярно е, ама другите са ми по-неясни като консистенция - Здравецът ми харесва, но съм попадала и на скапани партиди с недоквасено мляко, течащи капачки... а останалите марки са ми неприятни и на вкус и на консистенция... особено любимото на баба ми - което се точи като правено с желатин...


пробвай различни марки и прецени

истинско кисело - квасиш го сама с мляко от крава, чиито стопани познаваш и си сигурна, че не те лъжат, че кравата е здрава, примерно...


много странно защо не могат да догодят киселото - виж прясното данонско не виждам с нещо да се отличава от това на Верея

и за да не стане и тука драма като оная в черните списъци - не съм платен агент на Данон, даже смятам, че фирмата има мерзка рекламна политика, поддържа отвратително беден асортимент в БГ, сипва кремчетата в престъпно малки формички и държи безобразно високи цени

Какими намерениями вымощена дорога в рай?


Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: bejb]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано29.04.04 14:11



Да, цели два! Няма грешка, нарочно реших да изпробвам. Накрая го изхвърлих. Имам чувството, че никога нямаше да вкисне.



Тема любимото на баба ти също е на данон...нови [re: ET]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано29.04.04 14:14



загледай се в опаковката ;-)



Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: bejb]  
Автор *Milena (Варна)
Публикувано29.04.04 14:23



Аз давам на Виталакт,което май си е само варненско. Незнам защо точно него,може би защото е производство на нашия млекозавод. А имат и интересни продукти.
Май във всички има сухо мляко и не се развалят дълго време
Четох някъде ,че в ЕС имат изискване млякото да издържа 21 дена!! ,а нашите досега били 14 ,но като влезем в ЕС щели и те да издържат 21.



Тема Re: Има ли в БГ истинско кисело мляко?нови [re: bejb]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано29.04.04 14:20



за трети път го пускам



за какво истинско питаш? че тя сигурно и баба ти не помни вкуса му, на истинското де



Редактирано от Пaлмиpa на 29.04.04 14:24.



Тема Re: любимото на баба ти също е на данон...нови [re: Topбaлaн]  
Автор ET (Rocka Rolla)
Публикувано29.04.04 14:29



ма не На баба, то според мене става за ядене, особено по-мазният вариант

баба ми, мойта, си има едно любимо и си купува от него - я Горна Малина, а Бор Чвор, я Пършевица, май е последното, което се точи и изобщо не прилича на кисело мляко като гребнеш от него

Какими намерениями вымощена дорога в рай?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.