Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Да питам за водатанови [re: dara]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 10:42



koe w sluchaia e protiwopolojnoto - za bybrezite li imash neshto w predwid? (w amerika ili w ewropa)



Тема Re: Да питам за водатанови [re: leni]  
Автор dara (osobena)
Публикувано05.03.02 13:22



Имам предвид Щатите. Там изобщо не им дават да пият вода през първите месеци доколкото знам. И цялата концепция за хранителния режим е различна. Само дето не знам подробности. Мен ме беше впечатлила частта за водата. Но не знам причините.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: Да питам за водатанови [re: dara]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 14:09



v zapadna evropa - sashto.
voda do 6 mesesta ne se dava.
cheta po bg knigite ( ot bg avtori) - voda + zahar.
tuk zahar i sol do 1 godina ne se davat.
moeto bebe e na 8 mesesta i predi njakolko dena za parvi pat pi chai zashtoto imashe raztroistvo ( rastat mu zabi).
inache otkazva da pie voda ili chai.
tuk i zahranvaneto stava po- kasno.
v bg gi zahranvat ot 2- 3 mesest, tuk sled 4-tija mesets



Тема Re: Да питам за водатанови [re: reni]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:10



Дара, това дето казваш много ме успоки, някак си съвпадна с моето вътрешно чувство, че тряба да давам повече Н20...
Рени, аз съм в Холандия, тук са против водата, но аз давам, може би и ти трябва да почнеш лека-полека да даваш...ох, да са живи и здрави, ще ги оводним някяк си....



Тема Re: Да питам за водатанови [re: Lia]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:31



az sashto sam v hol. no toi prosto ne iska da pie.

tuk dori sled razdaneto dokato ti doide karmata ne im davat voda parvite 3 dena.
togava az mu davah
mojata intuitsija sashto mi kazva che voda trjabva da se dava.
moze bi da ne se prekaljava.
ne sam privarzenik na tova ovodnjavane noshtem

no mojat ne iska da pie.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 23:49



Ако мислиш,че от зъбчетата идва проблема натъркай набъбналия венец с коняк-няма да разберете кога ще изникнат като гъбки!



Тема коняк?нови [re: vesi]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.03.02 13:38



Мислиш ли, че алкохолът, който ще проникне през венеца няма да навреди?



Тема Re: коняк?нови [re: ellion]  
Авторnami (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 14:42



Просто забрави да даваш под каквато и да било форма и за каквото и да било алкохол.
Аз не изчетох всички мнения по темата. Прочетох само твоя постинг. Има няколко причини детето да е неспокойно нощем.
1. Зъбките - наблюдавай го дали вдига температура, например мойта дъщеричка дни преди да и поникне поредното зъбче вдига без никаква причина температура и се подсича.
2. Може да не му стига храната вечер - тогава вместо поредното шише с мляко му надроби бисквитки с кисело мляко, може и да има ефект
3. Смени млякото, може пък да има непоносимост към определен тип мляко.
4. Това че пие много вода не бива да те тревожи, значи организма го изисква п-добре много вода и пълен памперс, отколкото обезводняване, нали. Запитай се, дали не го завиваш прекалено много нощем и как е облечен за сън. Ако е натрунтан много естествено е да бъде неспокен и да пие много вода. Не забравяй че детския организъм все още няма съвършена терморегулация и мтя при децата много зависи от околната среда. Ако в стаята, където спи, е много топло и въздухът е сух детето ще е неспокойно.
И още един съвет от една майка с опит - не навличай детето си с много дрехи, няма полза от това освен може би изнежването, което ще получи детето. Аз и двете си деца ги гледах и в момента гледам много спартански по това отношение - леко облечени и досега нямам проблеми със здравето им. Синът ми е на 14 години и за това време е пил само един единствен път антибиотик и по-сериозното му заболяване беше операцията от апандесит (е изклучвам варицелата, която изкара на 3 години, но тя си е в реда на нещата при посещение на детска градина). Малката слава богу върви по пътя на батко си.



Тема За зъбкитенови [re: ellion]  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано08.03.02 15:35



Има един гел намазва се на венеца и зъбчето пробива по-безболезнено.
Сори ама не си спомням точното име, но ще го проверя, а може и в аптеките да го знаят. Мисля, че започваше с Денто...
То сигурно имената на повечето препарати за зъби започат така :))

Нонстоп Купон ...


Тема Re: За зъбкитенови [re: lnner]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.03.02 19:44



Единият гел се казва Dentinox, а другият - Calgel. До болка са ми познати...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.