Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:42 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема УЖАСНО неспокоен нощен сън  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.02.02 21:55



Мили майчета, изпаднала съм вече почти в паника. От около 2 месеца Криси спи влудяващо зле през нощта (покрай него и ние). Просто е символично да казваме, че спим въобще...Общо с мъжа ми ставаме около 10 пъти на нощ. Започва да се буди някъде около 1 час след като е заспал след вечеря, и то с писъци и рев, а му личи, че му се спи жестоко. Като пийне малко вода, заспива моментално (понякога), друг път след намазване с Calgel. На всичкото отгоре се върти много - направо се премята из цялото креватче, все едно не си намира място.
Едното ми подозрение е свързано със зъбите (засега има само два долни), но горните венци са леко набъбнали, ама все не излизат и не излизат! Другото, което ме смущава, е че, понеже си записвам какво яде, установих, че най-тежко е положението, когато вечер пие мляко (НАН 2). Имам чувството, че му се плиска из стомахчето и му тежи. Затова започнах понякога вечер да давам по-гъста храна - кисело мляко с бисквити или каша, и тогава спиме относително по-спокойно (всичките). Третото, което си мисля, е, че е жаден. Ама нормално ли е през нощта да пие толкова вода (почти 150 ml) ?? Той и през деня като си види шишето започва да подскача от нетърпение...
Моля ви, дайте някакъв съвет или поне споделете как е било при вас на тая възраст (10 месеца), че вече направо ми се крещи



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор rain (absurdna)
Публикувано26.02.02 22:06



Na 10 meseca e malko chudno da ima takuv nespokoen sun . Edva li sa koliki no moiiat suvet e da pitash doktora i da se smeni mliakota. Spokoino moje da iade zakvaseno mliako vecher. Deteto niama prichina da ojadnava tolkova mnogo prez noshtta. No ako mu se predlaga voda shte pie. nai verioatno e ot zubkite



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: rain]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано26.02.02 22:17



Вода му предлагам, защото не знам какво друго да му предложа, след като дори не си е изпуснал биберона от устата. И като станем 10 пъти през нощта по няколко глътки и хоп, на сутринта - шишето изпито. Забравих да кажа, че сутрин се събужда изключително бодър, весел и игрив и през деня няма никакви тревожни симптоми, освен че непрекъснато си бърника по венците.



Тема Същото е и при нас!нови [re: ellion]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано26.02.02 22:36



Все едно нашият проблем описваш! Ние обаче ядем специално мляко заради риска от алергия, така че не мога да му давам кисело мляко. Но му правя бисквитки с неговото си мляко и след това си допива останалите 200 мл. В началото имаше ефект, но вече пак не :( И аз все си мисля, че са зъби, но не съм сигурна. На 9 месеца сме. Надявах се да минем на 4 хранения вече, но няма как да стане при положение, че напоследък трудно издържа до след 5:30 за сутрешната закуска. Не би трябвало да е гладен, по-скоро заради многото будения решава, че това е и си чака яденето.
Дано да се намери някакво решение, че наистина не се издържа :(



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторsila (Нерегистриран)
Публикувано27.02.02 00:01



ne iskam da te plasha no ako deteto ti pie mnogo voda i e nespokoino i plache moze da ima diabet.
oh dano ne te oplasha mnogo. nai dobre se konsultirai s lekar.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано27.02.02 00:38



най-вероятно са зъбките. Щом доста чеше през деня венците... На нашият Ташунко само първите два избиха трудно, сега има още два - те по-нормално избиха, но много чеше - всичко е в устата. Аз престанах да му давам адаптирано мялко вечер, защото той отказва да го пие. Яде вечер зеленчуково пюре обикновено или супа. Сънят си му е от край време неспокоен и се буди поне 2 пъти нощем (понякога и повече). Пие винаги мялко - вода не иска. И така като гледам мляко вече пие самп нощем. Педиатърката каза, да не го храня нощем, но той много плаче. През деня също е бодър..
Не си спомням с дъщерята да съм имала такъв проблем - тя си имаше такъв здрав сън, че след два месеца, само 3-4 пъти ми се е будила нощем. Да не би да е нещо специфично за момченцата (и Милена има момченце).
Много писане стана, но ако продължава да е толкова неспокоен, аз бих питала лекар - просто за застраховка

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано27.02.02 08:58



Аз също си мисля, че е от зъбките. За диабет просто е малко пресилено да се говори. Малките деца пият много вода по принцип. Даже колкото повече пият, толкова по-добре. От педиатри знам, че минималното количество е 250 мл на ден. Ако е до 750 мл не бива да се тревожиш. Дъщеря ми пиеше по около 1 - 1.5 л. и аз се бях притеснила много, водихме я по доктори и тогава ми ги обясниха тези неща. А и има дечица, които просто има лош сън. Моят син е на 1 г. и 6 месеца и още се буди нощем. Знам, че хич не е приятно, но се надявам с времето да мине. Дъщеря ми започна да спи нормално чак като направи две години.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема относно многото воданови [re: dara]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано27.02.02 18:46



Съгласна съм с теб относно водата. Синът ми като бебе пиеше много вода - нощем се е случвало да зареждам наново бутилката.
Наплашихе ме, че могло да бъде диабет или пък проблеми с бъбреците та напразно влачих детето на доктори и изследвания за да ми кажат че всичко си му е наред.
Има деца които обичат повече вода отколкото другите.
Той и до днес е такава жаба - види ли вода не спира докато не види дъното.



Тема за диабетанови [re: Debora]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.02.02 21:30



Понеже и аз знам, че многото вода (силна жажда) е един от симптомите за диабета, дали знаеш други признаци, за които трябва да следя? Питах днес лекарката ни - тя каза, че на годинка като му правят стандартните изследвания за кръв ще провери и кръвната захар - по-рано нямало смисъл да го боцкат. И на мен не ми се иска да тръгнем по доктори, защото това си е някакъв омагьосан кръг и ужасен стрес, и понеже ти каза, че си водила Марти, дали не знаеш нещо повече?



Тема Защо на годинка?нови [re: ellion]  
Автор Flash (минаващ)
Публикувано27.02.02 21:37



Нас ни боцкаха сега на 6-тия месец.
Всички във Варна ги боцкат...
Вас не ли?



Тема на 6м. и на годинканови [re: Flash]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.02.02 21:59



А да, и нас на 6 месеца - всичко си беше ок, заже завиден хемоглобин показа. Но и на годинка се правят изследвания за кръв и урина, поне нашата педиатърка настоява. Само като си спомня с какъв зор я събрахме тази урина на 6 месеца.....ми се отщява направо.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: ellion]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 00:24



Interesno,a v US ne praviat izsledvania na krav i urina do 2god.Pone sas sinat mi beshe taka.I izobshto mnogo po-riadko vikat dezata na pregledi,i to samo zaradi vaksinite.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Y-R]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.02.02 01:27



Миналата седмица на 9 месеца взеха кръв за изследване на хемоглобин.
Иначе имаше два кръвни теста за скрити дефекти при раждането.
На дъщеря ми за 2 години взеха само 2 пъти кръв и то само, когато беше болна (мислеха че е някаква стафилококова инфекция). В Бг до 2 годишна възраст й взеха 4 пъти профилактично.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Shanya]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.02.02 01:29



И на нас ни правиха тези тестове за скритите дефекти.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Debora]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 02:02



Da,za izsledvaniata v bolnizata sled rajdaneto sam saglasna,no inache sinat mi za parvi pat go izsledvaha chak kato navarshi 2 god.Mai shte se karam s moia doktor,niakolko pati sam go pitala niama li da izsledvat krav i urina,a toi mi kazva,che ne se praktikuva do 2 god,osven ako niama samnenie za neshto.A eto,che pri vas ne e taka.



Тема Re:нови [re: Y-R]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.02.02 06:58



Цялата им здравна система е доста по-объркана от нашата дори.
А като гледам докторите им като цяло и те са под нивото на нашите, само дето обурудването им е на ниво.

А това изследване на урината на 6 месеца, не ни е правено и в БГ.
Честно казано интересно как ще събера урина на бебе, то и на дете на годинка няма да се справя.

Редактирано от Debora на 28.02.02 07:02.



Тема Re:нови [re: Debora]  
Автор pat (непознат)
Публикувано28.02.02 07:02



Dobre,che e na nivo,che ako go niamashe-ne mi se misli napravo



Тема Признаци за диабетнови [re: ellion]  
Автор Flash (член)
Публикувано28.02.02 08:48



са внезапна/бърза/ загуба на тегло, силен глад, жажда и често уриниране.
Според книгата която чета чат-пат това са симптоми за консултация с лекар.
Но вашия случай е описан почти едно към едно в раздела за зъбките...едва ли това ще те успокои, но можеш да изчакаш профилактиката на годинка. Мисля че няма да е нужна допълнителна манипулация защото зазахарта трябва кръв от пръстчето.
Поздрави от мен!



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано28.02.02 10:11



За диабет следят още от бременноста и при записването на първите данни на бебето в картона при започване на водене на консултации. Аз знам, защото ние сме много силно наследствено обременени. Това е първото, за което питат. Дали имаш наследствена обремененост, защото диабета е доказано наследствено заболяване. Това, разбира се, не означава, че е изключено да се разболееш, ако нямаш онаследяване, но иначе риска се взима за пъти по-голям. Признаците вече са ти ги споменали, но наистина на всеки 6 месеца взимат кръв и следят за кръвната захар. При нас изследването за кръвна захар е задължително, но мисля, че на определени по-малки периоди го правят на всички деца.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор Ю (чудна Ю)
Публикувано28.02.02 13:48



Връщам се на темета със съня:
И двете ми момчета имат здрав сън от 2-3 месечна възраст.

Преди да родя второто се чудех дали (не)спокойните нощи са заслуга на родителите или всяко дете се ражда със собствения си темперамент, който, донякъде, да определя и продължителността на нощния сън.
Сега (малкият е на 9 месеца) съм почти убедена, че всичко е въпрос на "възпитание". Решаваш в колко часа искаш да започва личното ти време, слагаш бебето в кревата, казваш "нани-нани" и го оставяш да плаче. За две седмици е научило урока. И колкото по-рано, толкова по-добре.
При появата на зъби или др. смущения, особено запушен нос, децата неминуемо се будят. Но това не е всеки ден, това са периоди, причината отминава. А навикът да си ляга по едно и също време, да заспива сам, да знае, че вода се пие през деня, храна се дава пак през деня и че родителите му също имат нужда от сън се създава от самото начало и остава за дълго у детето - за негово и за ваше добро...

Пак казвам, че съм убедена в ролята на родителя почти 100% - допускам, че се раждат и много ТРУДНИ деца. Но болшинството ми познати с малки деца или спят в едно легло с тях, или ги хранят, поят и приспиват по цели нощи. Не ми се вярва да има чак толкова нервни по природа бебета...





Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Y-R]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.02.02 20:20



имам приятелка тук, която роди 9 месеца преди мен. Децата ни посещават педиатър в една и съща деткса клиника (но различен) и по съвсем различен начин ги преглеждат бебетата ни. На дъщерята на моята позната не са й взимали кръв за хемоглобин на 9 месеца, нито пък повторния тест за скритите дефекти. Даже и ваксините ги слагат различно. Не знам вече дали въобще имат някакъв стандарт

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 16:25



vazmozno e deteto da e gladno.i tova kato se kombinira sas zabi dopalnitelno da usloznjava situatsijata.
ziveja v holandija i imam bebe tuk.
tuk hranitelnijat rezim na bebetata e dosta po razlichen ot tozi v bg. neprekasnato cheta i sravnjavam i v kraina smetka sastavkite sa ednakvi no se davat po razlichen nachin.
v bg vecherno vreme se dava samo mljako a tuk kasha( moito bebe e na 8 mesesta) - adaptirano mljako s 3-5 lazitsi bebeshko brashno (kasha) koeto se sastoi ot razlichni zarneni produkti (_+ plodove)
takiva kashi ima i v bg ( pone predi godini imashe)
bebeto mi spi prez noshta po printzip dobre no ako se sabudi edno shishe s toplo mlajko varshi chudesa. voda ne utoljava glada a samo go zalagva za malko i posle pak se pochva.

probvai da slagash kam mljakoto kasha ili suhar ili biskviti kakto veche pravish.
da bade po- gasto i po- hranitelno i da darzi sito za po dalgo vreme.

sashto bebeto moze da plache ako mu e mnogo toplo. ako imate tzentralno parno moze da e mnogo toplo v stajata. bebetata spjat po- dobre v po- hladni stai - 18-20oC, ne poveche ot 20oC.
tuk dori za bebeta se preporachva 15-17oC ama na men mi se vizda prekaleno eskimoska situatsija.

uspeh i dano se uspokoite po- skoro.



Тема взимане на урина от бебенови [re: Debora]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано01.03.02 17:04



да ти кажа ли как всяка сутрин го 4аках с буркан4е в ръка :-))))
добре 4е е мом4е :-))
тегава работа.



Тема възпитание на бебетонови [re: Ю]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано01.03.02 17:09



с риск не вси4ки да са съгласни с нас,
моето мнение е същото основано на ли4ните ми наблюдения.
но в интерес на истината о/о мен няма "трудни" бебета - с изклю4ение на едно, което пък е потвърждение на твърдението ми, 4е е до възпитанието.<P

забравих! естествено не говоря за момента на никнене на зъб4ета, колики или болежки.

Редактирано от userkata на 01.03.02 17:11.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 17:55



oshte neshto:
ima bebeta koito po-kasno svikvat s kiseloto mljako.
parvijat mi sin beshe takav. povrashtashe ot nego i poluchavashe raztroistvo makar che go davh samo edin pat na den.
za predpochitane e adaptirano mlajko. izberi hubava marka - humana ili nehsto takova kakvoto ima v bg i go davai vecherno vreme s kasha.
tuk, v holandiaj davat kiselo mlajko ot 7-12 mesesta samo po 100 ml na den. ostanaloto e adaptirano mlajko, karma , + drugite hrani. kato kis. mlajko se preporachva i ne e zadalziteno.

tuk ne davat nikakva zahar i sol na bebeta do 1 god. sashto i vav frantsija.

********

urina - edno malko shishentse se zakrepva na churkata na bebeto s leikoplast i gotovo. shishentseto ti go davat ot poliklinikata. ako ne ti dadat - izpolzvai shishentshe ot vit. a.
diabet se ustanovjava i po zaharta v urinata. stava s edna reaktivna hartiika.

taka che ne e neobhodimo da mu vzemat krav ot parvijat pat.



Тема Има едни торбичкинови [re: userkata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано01.03.02 21:58



с лепенка, които са точно за тази цел. Продават се само в Санитарната аптека на Попа. Обаче много тегава работа и с тях. Наложи се да го събудя сутринта в 4ч., за да му я сложа под памперса, а като се събудихме сутринта намерих цялото креватче мокро - тя се разместила и всичко изтекло...Абе, отвратителна работа



Тема малко сменихме тематанови [re: ellion]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано04.03.02 11:49



та ellion,
как е бебока?
има ли зъб4е?
как спи нощем?



Тема малък updateнови [re: userkata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано04.03.02 15:18



Благодаря ти за вниманието Положението тези дни е горе-долу следното : и четирите горни зъба напират яко, два от тях са на ниво резка на венеца и ако го пипна там се захласва от рев. Вечерно време почна да спи по-добре - с 1 събуждане докъм 12ч., а после през нощта пак си се буди, обаче вече не с такъв кански плач, а хленчене - като му се обърне внимание даже се кикоти, а АКО го вземеме при нас на спалнята се отрязва моментално и спи абсолютно непробудно. Направо ми намирисва на пълна глезотия...
Смених му и млякото, може и от това да се е успокоил. За жаждата вече не се тревожа толкова, откакто след едно бързо допитване сред група майки разбрах, че повечето бебета им пият повече вода от нас на денонощие (ние - около 1/2 литър). Та така.....пак не спиме като хората, ама почвам да се примирявам.
Поздрави



Тема Да питам за водатанови [re: ellion]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 23:31



Почвам да се чудя да не ми е жадно бебето....
Тя е в 3 месец, на изкуствено хранене - общо изпива кам 800мг вода с млякото. Аз давам и доп. водичка, но без да знам със сигурност дали иска или не...а и не знам докога да и държа биберона с Н2О - тия пие винаги с желание... и така, как да разбера, че е жадна? да чакам ли сама да се дръпне от шишето с Н20? Има ли опасност ако препие с Н20, да не и стане нещо на бъбреците?
Тук няма кой лекар да питам, че по тукашните правила вода не се давало до 4-5 месец...кажете нещо по въпроса моля...



Тема Re: Да питам за водатанови [re: Lia]  
Автор dara (osobena)
Публикувано05.03.02 10:24



Според разбиранията на тукашните педиатри оводняването е също толкова важно, колкото и храненето. И затова и даването на вода става по схема, както и хранителния режим. Вода се дава през 3 часа, като се разминава на 1.5 часа с храненето - ако в 9.00 яде, в 10.30 -вода, 12.00 -хранене и т.н. Оводняването е много важно особено през първите месеци, защото жълтеницата минава по-бързо. Ако жълтеницата на новороденото се проточи, първото за което питат е детето пие ли достатично вода. Новороденото не бива да пие по-малко от 150 гр. вода на денонощие. Количеството се увеличава, както и количествата мляко. Това не включва водата, с която се разтваря млякото. За бъбреците е много добре детето да пие повече вода. Даже е полезно през бъбреците да преминава колкото се може повече. Това го знам, защото дъщеря ми има проблем с бъбреците (аз също) и ми го повтарят непрекъснато. Доколкото знам на запад разбиранията са точно противоположни на нашите в България обаче.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: Да питам за водатанови [re: dara]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 10:42



koe w sluchaia e protiwopolojnoto - za bybrezite li imash neshto w predwid? (w amerika ili w ewropa)



Тема Re: Да питам за водатанови [re: leni]  
Автор dara (osobena)
Публикувано05.03.02 13:22



Имам предвид Щатите. Там изобщо не им дават да пият вода през първите месеци доколкото знам. И цялата концепция за хранителния режим е различна. Само дето не знам подробности. Мен ме беше впечатлила частта за водата. Но не знам причините.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: Да питам за водатанови [re: dara]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 14:09



v zapadna evropa - sashto.
voda do 6 mesesta ne se dava.
cheta po bg knigite ( ot bg avtori) - voda + zahar.
tuk zahar i sol do 1 godina ne se davat.
moeto bebe e na 8 mesesta i predi njakolko dena za parvi pat pi chai zashtoto imashe raztroistvo ( rastat mu zabi).
inache otkazva da pie voda ili chai.
tuk i zahranvaneto stava po- kasno.
v bg gi zahranvat ot 2- 3 mesest, tuk sled 4-tija mesets



Тема Re: Да питам за водатанови [re: reni]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:10



Дара, това дето казваш много ме успоки, някак си съвпадна с моето вътрешно чувство, че тряба да давам повече Н20...
Рени, аз съм в Холандия, тук са против водата, но аз давам, може би и ти трябва да почнеш лека-полека да даваш...ох, да са живи и здрави, ще ги оводним някяк си....



Тема Re: Да питам за водатанови [re: Lia]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 15:31



az sashto sam v hol. no toi prosto ne iska da pie.

tuk dori sled razdaneto dokato ti doide karmata ne im davat voda parvite 3 dena.
togava az mu davah
mojata intuitsija sashto mi kazva che voda trjabva da se dava.
moze bi da ne se prekaljava.
ne sam privarzenik na tova ovodnjavane noshtem

no mojat ne iska da pie.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 23:49



Ако мислиш,че от зъбчетата идва проблема натъркай набъбналия венец с коняк-няма да разберете кога ще изникнат като гъбки!



Тема коняк?нови [re: vesi]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.03.02 13:38



Мислиш ли, че алкохолът, който ще проникне през венеца няма да навреди?



Тема Re: коняк?нови [re: ellion]  
Авторnami (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 14:42



Просто забрави да даваш под каквато и да било форма и за каквото и да било алкохол.
Аз не изчетох всички мнения по темата. Прочетох само твоя постинг. Има няколко причини детето да е неспокойно нощем.
1. Зъбките - наблюдавай го дали вдига температура, например мойта дъщеричка дни преди да и поникне поредното зъбче вдига без никаква причина температура и се подсича.
2. Може да не му стига храната вечер - тогава вместо поредното шише с мляко му надроби бисквитки с кисело мляко, може и да има ефект
3. Смени млякото, може пък да има непоносимост към определен тип мляко.
4. Това че пие много вода не бива да те тревожи, значи организма го изисква п-добре много вода и пълен памперс, отколкото обезводняване, нали. Запитай се, дали не го завиваш прекалено много нощем и как е облечен за сън. Ако е натрунтан много естествено е да бъде неспокен и да пие много вода. Не забравяй че детския организъм все още няма съвършена терморегулация и мтя при децата много зависи от околната среда. Ако в стаята, където спи, е много топло и въздухът е сух детето ще е неспокойно.
И още един съвет от една майка с опит - не навличай детето си с много дрехи, няма полза от това освен може би изнежването, което ще получи детето. Аз и двете си деца ги гледах и в момента гледам много спартански по това отношение - леко облечени и досега нямам проблеми със здравето им. Синът ми е на 14 години и за това време е пил само един единствен път антибиотик и по-сериозното му заболяване беше операцията от апандесит (е изклучвам варицелата, която изкара на 3 години, но тя си е в реда на нещата при посещение на детска градина). Малката слава богу върви по пътя на батко си.



Тема За зъбкитенови [re: ellion]  
Автор lnner (добронамерен)
Публикувано08.03.02 15:35



Има един гел намазва се на венеца и зъбчето пробива по-безболезнено.
Сори ама не си спомням точното име, но ще го проверя, а може и в аптеките да го знаят. Мисля, че започваше с Денто...
То сигурно имената на повечето препарати за зъби започат така :))

Нонстоп Купон ...


Тема Re: За зъбкитенови [re: lnner]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано08.03.02 19:44



Единият гел се казва Dentinox, а другият - Calgel. До болка са ми познати...



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: vesi]  
Авторqq (Нерегистриран)
Публикувано08.03.02 20:21



a moze bi po- dobre napravo da si gavratne edno shishentse.
da vidish kak shte spi sled tova.
.....





Тема Re: коняк?нови [re: ellion]  
Авторvesi (Нерегистриран)
Публикувано09.03.02 01:22



Няма нищо страшно,става въпрос със пръст,натопен в коняк да натъркаш венчето,а не да му даваш да пие!Ако го мъчат зъбки поне веднъж опитай!А иначе причините за неспокойния сън може да са много,но явно че нещо го мъчи детенцето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.