Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Y-R]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.02.02 20:20



имам приятелка тук, която роди 9 месеца преди мен. Децата ни посещават педиатър в една и съща деткса клиника (но различен) и по съвсем различен начин ги преглеждат бебетата ни. На дъщерята на моята позната не са й взимали кръв за хемоглобин на 9 месеца, нито пък повторния тест за скритите дефекти. Даже и ваксините ги слагат различно. Не знам вече дали въобще имат някакъв стандарт

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 16:25



vazmozno e deteto da e gladno.i tova kato se kombinira sas zabi dopalnitelno da usloznjava situatsijata.
ziveja v holandija i imam bebe tuk.
tuk hranitelnijat rezim na bebetata e dosta po razlichen ot tozi v bg. neprekasnato cheta i sravnjavam i v kraina smetka sastavkite sa ednakvi no se davat po razlichen nachin.
v bg vecherno vreme se dava samo mljako a tuk kasha( moito bebe e na 8 mesesta) - adaptirano mljako s 3-5 lazitsi bebeshko brashno (kasha) koeto se sastoi ot razlichni zarneni produkti (_+ plodove)
takiva kashi ima i v bg ( pone predi godini imashe)
bebeto mi spi prez noshta po printzip dobre no ako se sabudi edno shishe s toplo mlajko varshi chudesa. voda ne utoljava glada a samo go zalagva za malko i posle pak se pochva.

probvai da slagash kam mljakoto kasha ili suhar ili biskviti kakto veche pravish.
da bade po- gasto i po- hranitelno i da darzi sito za po dalgo vreme.

sashto bebeto moze da plache ako mu e mnogo toplo. ako imate tzentralno parno moze da e mnogo toplo v stajata. bebetata spjat po- dobre v po- hladni stai - 18-20oC, ne poveche ot 20oC.
tuk dori za bebeta se preporachva 15-17oC ama na men mi se vizda prekaleno eskimoska situatsija.

uspeh i dano se uspokoite po- skoro.



Тема взимане на урина от бебенови [re: Debora]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано01.03.02 17:04



да ти кажа ли как всяка сутрин го 4аках с буркан4е в ръка :-))))
добре 4е е мом4е :-))
тегава работа.



Тема възпитание на бебетонови [re: Ю]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано01.03.02 17:09



с риск не вси4ки да са съгласни с нас,
моето мнение е същото основано на ли4ните ми наблюдения.
но в интерес на истината о/о мен няма "трудни" бебета - с изклю4ение на едно, което пък е потвърждение на твърдението ми, 4е е до възпитанието.<P

забравих! естествено не говоря за момента на никнене на зъб4ета, колики или болежки.

Редактирано от userkata на 01.03.02 17:11.



Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Авторreni (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 17:55



oshte neshto:
ima bebeta koito po-kasno svikvat s kiseloto mljako.
parvijat mi sin beshe takav. povrashtashe ot nego i poluchavashe raztroistvo makar che go davh samo edin pat na den.
za predpochitane e adaptirano mlajko. izberi hubava marka - humana ili nehsto takova kakvoto ima v bg i go davai vecherno vreme s kasha.
tuk, v holandiaj davat kiselo mlajko ot 7-12 mesesta samo po 100 ml na den. ostanaloto e adaptirano mlajko, karma , + drugite hrani. kato kis. mlajko se preporachva i ne e zadalziteno.

tuk ne davat nikakva zahar i sol na bebeta do 1 god. sashto i vav frantsija.

********

urina - edno malko shishentse se zakrepva na churkata na bebeto s leikoplast i gotovo. shishentseto ti go davat ot poliklinikata. ako ne ti dadat - izpolzvai shishentshe ot vit. a.
diabet se ustanovjava i po zaharta v urinata. stava s edna reaktivna hartiika.

taka che ne e neobhodimo da mu vzemat krav ot parvijat pat.



Тема Има едни торбичкинови [re: userkata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано01.03.02 21:58



с лепенка, които са точно за тази цел. Продават се само в Санитарната аптека на Попа. Обаче много тегава работа и с тях. Наложи се да го събудя сутринта в 4ч., за да му я сложа под памперса, а като се събудихме сутринта намерих цялото креватче мокро - тя се разместила и всичко изтекло...Абе, отвратителна работа



Тема малко сменихме тематанови [re: ellion]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано04.03.02 11:49



та ellion,
как е бебока?
има ли зъб4е?
как спи нощем?



Тема малък updateнови [re: userkata]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано04.03.02 15:18



Благодаря ти за вниманието Положението тези дни е горе-долу следното : и четирите горни зъба напират яко, два от тях са на ниво резка на венеца и ако го пипна там се захласва от рев. Вечерно време почна да спи по-добре - с 1 събуждане докъм 12ч., а после през нощта пак си се буди, обаче вече не с такъв кански плач, а хленчене - като му се обърне внимание даже се кикоти, а АКО го вземеме при нас на спалнята се отрязва моментално и спи абсолютно непробудно. Направо ми намирисва на пълна глезотия...
Смених му и млякото, може и от това да се е успокоил. За жаждата вече не се тревожа толкова, откакто след едно бързо допитване сред група майки разбрах, че повечето бебета им пият повече вода от нас на денонощие (ние - около 1/2 литър). Та така.....пак не спиме като хората, ама почвам да се примирявам.
Поздрави



Тема Да питам за водатанови [re: ellion]  
АвторLia (Нерегистриран)
Публикувано04.03.02 23:31



Почвам да се чудя да не ми е жадно бебето....
Тя е в 3 месец, на изкуствено хранене - общо изпива кам 800мг вода с млякото. Аз давам и доп. водичка, но без да знам със сигурност дали иска или не...а и не знам докога да и държа биберона с Н2О - тия пие винаги с желание... и така, как да разбера, че е жадна? да чакам ли сама да се дръпне от шишето с Н20? Има ли опасност ако препие с Н20, да не и стане нещо на бъбреците?
Тук няма кой лекар да питам, че по тукашните правила вода не се давало до 4-5 месец...кажете нещо по въпроса моля...



Тема Re: Да питам за водатанови [re: Lia]  
Автор dara (osobena)
Публикувано05.03.02 10:24



Според разбиранията на тукашните педиатри оводняването е също толкова важно, колкото и храненето. И затова и даването на вода става по схема, както и хранителния режим. Вода се дава през 3 часа, като се разминава на 1.5 часа с храненето - ако в 9.00 яде, в 10.30 -вода, 12.00 -хранене и т.н. Оводняването е много важно особено през първите месеци, защото жълтеницата минава по-бързо. Ако жълтеницата на новороденото се проточи, първото за което питат е детето пие ли достатично вода. Новороденото не бива да пие по-малко от 150 гр. вода на денонощие. Количеството се увеличава, както и количествата мляко. Това не включва водата, с която се разтваря млякото. За бъбреците е много добре детето да пие повече вода. Даже е полезно през бъбреците да преминава колкото се може повече. Това го знам, защото дъщеря ми има проблем с бъбреците (аз също) и ми го повтарят непрекъснато. Доколкото знам на запад разбиранията са точно противоположни на нашите в България обаче.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.