Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема на 6м. и на годинканови [re: Flash]  
Автор ellion (sancta)
Публикувано27.02.02 21:59



А да, и нас на 6 месеца - всичко си беше ок, заже завиден хемоглобин показа. Но и на годинка се правят изследвания за кръв и урина, поне нашата педиатърка настоява. Само като си спомня с какъв зор я събрахме тази урина на 6 месеца.....ми се отщява направо.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: ellion]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 00:24



Interesno,a v US ne praviat izsledvania na krav i urina do 2god.Pone sas sinat mi beshe taka.I izobshto mnogo po-riadko vikat dezata na pregledi,i to samo zaradi vaksinite.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Y-R]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано28.02.02 01:27



Миналата седмица на 9 месеца взеха кръв за изследване на хемоглобин.
Иначе имаше два кръвни теста за скрити дефекти при раждането.
На дъщеря ми за 2 години взеха само 2 пъти кръв и то само, когато беше болна (мислеха че е някаква стафилококова инфекция). В Бг до 2 годишна възраст й взеха 4 пъти профилактично.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Shanya]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.02.02 01:29



И на нас ни правиха тези тестове за скритите дефекти.



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: Debora]  
АвторY-R (Нерегистриран)
Публикувано28.02.02 02:02



Da,za izsledvaniata v bolnizata sled rajdaneto sam saglasna,no inache sinat mi za parvi pat go izsledvaha chak kato navarshi 2 god.Mai shte se karam s moia doktor,niakolko pati sam go pitala niama li da izsledvat krav i urina,a toi mi kazva,che ne se praktikuva do 2 god,osven ako niama samnenie za neshto.A eto,che pri vas ne e taka.



Тема Re:нови [re: Y-R]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано28.02.02 06:58



Цялата им здравна система е доста по-объркана от нашата дори.
А като гледам докторите им като цяло и те са под нивото на нашите, само дето обурудването им е на ниво.

А това изследване на урината на 6 месеца, не ни е правено и в БГ.
Честно казано интересно как ще събера урина на бебе, то и на дете на годинка няма да се справя.

Редактирано от Debora на 28.02.02 07:02.



Тема Re:нови [re: Debora]  
Автор pat (непознат)
Публикувано28.02.02 07:02



Dobre,che e na nivo,che ako go niamashe-ne mi se misli napravo



Тема Признаци за диабетнови [re: ellion]  
Автор Flash (член)
Публикувано28.02.02 08:48



са внезапна/бърза/ загуба на тегло, силен глад, жажда и често уриниране.
Според книгата която чета чат-пат това са симптоми за консултация с лекар.
Но вашия случай е описан почти едно към едно в раздела за зъбките...едва ли това ще те успокои, но можеш да изчакаш профилактиката на годинка. Мисля че няма да е нужна допълнителна манипулация защото зазахарта трябва кръв от пръстчето.
Поздрави от мен!



Тема Re: на 6м. и на годинканови [re: ellion]  
Автор dara (osobena)
Публикувано28.02.02 10:11



За диабет следят още от бременноста и при записването на първите данни на бебето в картона при започване на водене на консултации. Аз знам, защото ние сме много силно наследствено обременени. Това е първото, за което питат. Дали имаш наследствена обремененост, защото диабета е доказано наследствено заболяване. Това, разбира се, не означава, че е изключено да се разболееш, ако нямаш онаследяване, но иначе риска се взима за пъти по-голям. Признаците вече са ти ги споменали, но наистина на всеки 6 месеца взимат кръв и следят за кръвната захар. При нас изследването за кръвна захар е задължително, но мисля, че на определени по-малки периоди го правят на всички деца.

Ние не знаем какво е самотата
И докъде се простира тя.....


Тема Re: УЖАСНО неспокоен нощен съннови [re: ellion]  
Автор Ю (чудна Ю)
Публикувано28.02.02 13:48



Връщам се на темета със съня:
И двете ми момчета имат здрав сън от 2-3 месечна възраст.

Преди да родя второто се чудех дали (не)спокойните нощи са заслуга на родителите или всяко дете се ражда със собствения си темперамент, който, донякъде, да определя и продължителността на нощния сън.
Сега (малкият е на 9 месеца) съм почти убедена, че всичко е въпрос на "възпитание". Решаваш в колко часа искаш да започва личното ти време, слагаш бебето в кревата, казваш "нани-нани" и го оставяш да плаче. За две седмици е научило урока. И колкото по-рано, толкова по-добре.
При появата на зъби или др. смущения, особено запушен нос, децата неминуемо се будят. Но това не е всеки ден, това са периоди, причината отминава. А навикът да си ляга по едно и също време, да заспива сам, да знае, че вода се пие през деня, храна се дава пак през деня и че родителите му също имат нужда от сън се създава от самото начало и остава за дълго у детето - за негово и за ваше добро...

Пак казвам, че съм убедена в ролята на родителя почти 100% - допускам, че се раждат и много ТРУДНИ деца. Но болшинството ми познати с малки деца или спят в едно легло с тях, или ги хранят, поят и приспиват по цели нощи. Не ми се вярва да има чак толкова нервни по природа бебета...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.