Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разпада ми се АДСЛ връзкатанови  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 00:39



Моля помогнете! От 1 седмица съм на АДСЛ интернет и от 2 дни Връзката се разпада за половин-една минута без да спират да светят прозорчетата на модема, после сама се възтановява ислед 10-на минути пак се скапва. На какво може да се дължи това и какво да правя?



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Автор bluesprite ()
Публикувано12.04.08 00:45



Първо провери да не си си включил телефонния апарат преди сплитера за ADSL-а. Ако не си, вероятно има проблем с линията, обади се на поддръжката да ти я проверят.



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 00:51



Връзката ми е правилна.Звъня им от 6 минути и никой не вдига





Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 01:13



какви ти са DNS-ите ?



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Автор bluesprite ()
Публикувано12.04.08 03:32



Ако не можеш да се свържеш по телефона, пробвай на adsl@contact.bg



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 13:01



Пише така: DNS server- 192.168.1.1



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: hoho]  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 13:30



по default тябва да ти са :

212.39.90.42/43

ти обаче си ги направи :

208.67.222.222
208.67.220.220



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзкатанови [re: aa]  
Авторlestat (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 13:48



Като възниш на хелпдеска просто седиш и чакаш даже може да си оставиш слушалката на телефона до теб ще те вдигнат. На майла не ти препоръчвам да пишеш, защото аз направих допитване някакво и ми отговори някакъв от Бургас пък аз във Варна, а хелпдеска в София

.

Тези DNS
208.67.222.222
208.67.220.220

да не са по-добри щото ползвам тези по default т.е то автоматично си ги взима де



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзката [re: hoho]  
Авторhoho (Нерегистриран)
Публикувано12.04.08 22:22



Преди малко видях,че когато се разпадне връзката, 2 и третия прозорец спират да светят първия примигва в червено все едно че сега се е включил модема. Има ли вероятност той да е повреден? Прекъсванията стават все по-чести а тия от "подръжката" не вдигат. Писах им преди 8 часа. Кога да очаквам отговор и каква информация освен клиентски номер и телефон да им дам?



Тема Re: Разпада ми се АДСЛ връзката [re: hoho]  
Автор bluesprite ()
Публикувано12.04.08 23:57



Продължавай да звъниш, може да се наложи да почакаш 20 минути и повече, бъди търпелив. Звъни им сега, през нощта. По-вероятно е телефонната ти линия да прекъсва някъде и модемът да се разкача и после трябва да намери АДСЛ сигнала и да се логне отново. А дори и да е повреден, пак няма кой друг да ти помогне, освен техниците на БТК. Не очаквай отговор на мейла толкова скоро, по-вероятно е в понеделник да ти отговорят, затова звъни по телефона.

Това с DNS-ите няма нищо общо, ако има проблем с тях, може да нямаш нет, но модемът няма да ти примигва така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.