Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 01.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: ...шегата - настрана...нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано21.03.05 11:03



...това, което пишеш в тази тема от един момент нататък е реакция...една манджа, в чиято рецепта има твърде малко разум, известна доза квалификации, две чаши спекулации и триста грама зъбене...

...както сполучливо се изрази, аз поне се опитвам "да спася положението" с хумор, който не е чак толкова сложен за разбиране, че да го схванеш като подигравка към личността ти...ама да те попитам - ти, собствено, какво се опитваш да правиш?...готвиш грозде ли?...ако готвиш грозде, барем сложи грозде към гореописаните съставки в манджата...

...темата "Заличаване на биографията" би могла да заинтригува различни хора по различен начин...тук, в клуб "Астролози" неведнъж са пускани рожденните дати на известни личности (Хитлер, например)...получавала се е дискусия, в която всеки участващ е давал мнението си и е разглеждал от свои позиции различни аспекти на проблематизираната тема...
...това сега не се получи поради простата причина, че Карлос Кастанеда не е известна личност...не е дори от онези личности, чието творчество познаваме от обща култура...както се видя повечето хора, пишещи тук и занимаващи се с астрология, не са прочели и една книга на Карлос Кастанеда и затова е съвсем естествено да задават въпроси от типа:"Че защо му е на някого да си заличава биографията?" и затова максимума, до който могат да стигнат е да хвърлят един поглед към наталната му карта и да кажат нещо за Уран и Луна в еди-кои-си домове..толкоз..
...затова съвсем естествено е тук да се появят хора, пишещи в клуб "Кастанеда" и познаващи неговото "творчество"...тъй като другите астролози позамлъкнаха, пишещата тук (ти), можеше да посрещне гостите с "добре дошли" и от един позитивен диалог, с твоите познания по астрология и тяхното познаване на Кастанеда, можеше да се роди нещо качествено...

...ти би могла да познаваш Кастанеда и да не го харесаш, но ти не го познаваш и не си го разбрала, и затова те интересува неговата личност...затова, без да казваш "аз съм", ти СИ астролог-психолог-който-в-момента-се-вълнува-от-темата-феминизъм...всеки, който познава Кастанеда се интересува не от неговата ЛИЧНОСТ, а от неговата СЪЩНОСТ, или иначе казано - от СЪЩЕСТВОТО му...

...няма нищо интересно в личността на Карлос Кастанеда - един много добър професионалист културен антрополог...интересно е каква метаморфоза е претърпял в "тъмните" години от биографията си, по време на своето ученичество при Дон Хуан Матус...
...няма нищо интересно в личността на Смарагд - една много добра професионалистка астролог-психолог...интересно е какво е това вътрешно нейно състояние, което я е накарало да запаше престилката и да забърка манджа с грозде, забравяйки за гроздето...

..."Аз си свърших работата" - казваш ти...Тц - казвам аз - не си си свършила работата, Смарагд...Остави си ръцете, а жалко, защото можеше да се получи нещо стойностно...


...Salve...



Тема Re: Хей..нови [re: *Джeм*]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано21.03.05 12:01



Използвам случая да те питам нещо съвсем в астрологичния ресор.
Две неща всъщност.
1. От подметката на Анонимуса се замислих-верно кои планети и костелации определят чувството за хумор?
Специално аз смятам чувството за хумор единствения божи дар, който не търпи развитие някак си-или го имаш, или го нямаш.
И изглежда нещо като прозрение, като пробив от Абсолюта, моментна светкавица оттам.
2. На това можеш ти, а може и Смарагд да ми отговори, щото е по тема оня спор.
Имаше една притча навремето-знам, че не са ти любими-за някакъв астролог, който много години учил и научил всичко, което може да се научи, бил перфектен професионалист.
Един ден се разхождал по морския бряг и видял стъпки по пясъка. Сега май тогава учили освен звезди и всякакви други магийки, та можел и по стъпките на пясъка да определи човека и живота му.
...обаче тия стъпки не му говорели нищо, не му проговорили.
Скоро видял собственика на стъпките да идва към него, хвърлил си капата на земята и рекъл, че се отказва от знанията си и от всичко, след като нищо не могъл да разбере.
Човекът бил Буда и го успокоил, че той естествено е перфектен астролог и да не си зарязва работата, обаче той, Буда, отдавна вече бил минал момента, в който звездна карта, стъпки или каквото и да било можело да го улови.

Значи въпросът ми е - смята ли се в астрологията, че настъпва някога момент, в който човек не е подвластен на звездите? Навремето превеждах нивата на проработка и за мен четвърто ниво вече говори, че просто картата на тоя човек на среботва, той е излязъл отвън и над.

Обаче нивата тук не са на особена почит, затова питам-смятате ли вие, че в един момент човек може да надскочи заложеното в хороскопа си?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: ...шегата - настрана...нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.05 12:51



Дискусия се получава с хора с подходяща настройка. Да ми прехвърляш някаква отговорност или да ми правиш оценка на работата - не ти стои! Не знаеш каква ми е била целта и каква точно работа съм свършила с тази тема.

Виждам, че ти си имал по-различни очаквания. Аз повече няма да пиша простотии - както ти се изрази. На "кастанедски" език няма да проговоря само защото съм пуснала тема за Кастанеда. Както и ти нямаш намерение да проговаряш на "астрологически". Освен, че представите на повечето неастролози за капацитета на астрологията е толкова ограничен, че дори и фантазия нямате да си представите за какво всичко може да се използва един инструмент, един символичен език като астрологията.

На мен Кастанеда ми е интересен като личност, защото в хороскопа му много добре си личи, че си е изпълнил задачата и е влял всичко от себе си в работата. Просто моята гледна точка е друга.

В стил на Кастанеда и аз ще ти кажа, че лепенето на етикети от рода "астролог" или "психолог" не ти отива, защото в крайна сметка знаеш ли какво съм в действителност? Не. Вече водихме дискусия на тема "аз съм". На този въпрос не отговарям с професионалните си занимания, освен че означава да изредя 5 професии. Сигурно си знаеш защо ти е нужно да ми лепнеш етикет и да ме изпратиш в десета глуха.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано21.03.05 13:20



да си видяла някъде в истински учебник по астрология да пише, че хората са подвластни на звездите? Или че звездите ти командват живота? Чела ли си въобще систематизирана астрология?

Астрологията е един инструмент - един символичен език, който може да се приложи върху всяка друга наука, система или конструкция. Астрологически карти се налагат върху карти на градове, на жилища, на конструкционни планове на машини, на химически формули, на борсовите курсове, на бизнес организации, на физическото тяло на човек и ... с цел опознаване, анализ и синтеза на аналогични и всякакви взаимовръзки и всякакви жизнени и нежезнени процеси на земята и в космоса. По дефиниция една затворена система се надскача само с разрушаване на нейното съществуване, тоест ако става дума за човек /не душа или дух/ - с "терминиране" /прекъсване/ на живота.

За да прилагаш астрологията независимо в коя област, трябва да разбираш нещо от това, върху което я прилагаш. Ако я прилагаш върху живота на хората, трябва да имаш понятие не само от психология, но и от медицина, философия, религии, кармични теории, от най-различни концепции за човешкото съществуване, трябва да разбираш от такива "дреболии" като комуникация и човешки отношения, за да можеш да обхванеш най-различни хора и извън границите на обществото, в което живееш и което ти е наложило щампа си. Може да прескочиш стереотипите и модели на поведение - да, от едно общество заминаваш да живееш в друго, с други стереотипи и модели на поведени и претърпяваш "трансформация" в най-добрия случай, но не можеш да надскочиш живота като такъв. Той се надскача само от смъртта - както раждането, така и смъртта е трансформация - процес, който може да се проследи и с астрологически методи. Границите са там, където са границите на живота и човешките възприятия. Ако щеш ми вярвай, но в други светове няма степени, титли и нива на развитие - такива, каквито обичаш да четеш при Подводни. Тези неща са характерни за живота на Земята. Сатурн.

Процесуалният подход в астрологията е неограничен - за разлика от степенуването, класификацията и оценката на нива, които ограничават човека. Развитието е неограничено. Астрологията само превежда, описва и обяснява процеси на развитие и може да бъде ограничена само дотолкова, доколкото е ограничено съзнанието на астролога, който я прилага.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано21.03.05 15:44



С последното изречение съм напълно съгласна.


Астрологията .... може да бъде ограничена само дотолкова, доколкото е ограничено съзнанието на астролога, който я прилага.

С други думи-допускаш ли, че твоето съзнание може и да е ограничено и поради тази причина да допуска, че Той (животът) се надскача само от смъртта, като тук визираш физическата смърт?

...както и смяташ ли, че ако виждаш света само в една плоскост, това му пречи да бъде йерархичен?
Извинявай, но всички древни текстове говорят за йерархии, даже Библията-ти отричаш всичко с един замах. Убу...ама на какво основание?


И въпросът пак опира до изначалния философски въпрос-до каква степен можеш да съдиш за един човек само по наталния му хороскоп, без да си отчел уроците, които е усвоил, и препятствията, които е прескочил през този си земен път.
Излиза, че към края на живота си този човек ще е повече подвластен на наталния си хороскоп за следващия живот, отколкото за тоя.
По същия начин, по който една планета като наближи границите на нов знак, но е още в стария, е по-редно да се разглежда като стъпила в следващия, независимо, че е в предишния.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано22.03.05 00:44



Още една химера: че един астролог гледа само наталната карта. Може и да гледа наталната карта, но в главата му танцуват транзитите и прогресиите върху тази натална карта от раждането до днес и в бъдеще. Всичко това може да се види и с просто око в наталната карта. Циклите са предвидими, тоест определените възли и лабиринти на развитие са описани на цвят и вкус. Реакцията вече е въпрос на съзнание. Пример: аспект луна-уран автоматично дава всеки 7 години възел, които могат да се проследят, за да се ориентира един астролог къде се намира човека в момента на тема луна-уран. Няма "нужда" да се гледат други карти, когато разбираш наталната.

Библията важи на Земята, не на "небето". Ти пак се опитваш да ми пробуташ сатурнова плоскост. Няма такава в другите светове. Прочети малко езотерика, дори в основните материали много хубаво се обяснява как така няма сатурн там. Прочети текстови послания на починали към живите. Заглавия има много.

Аз лично приемам, че с толкова заселен козирог при теб не е възможно да си представиш един свят без рамките на сатурн, но има и други начини да се разглежда всичко. Малко въздух няма да ти навреди. Класификацията, степенуването и йерархиите са сатурново ниво, след него има още минимум 2 други, които разбиват неговите рамки и освобождават човека от обществените норми, оценки и ограничения.

Моето съзнание си е мое. Разбирането, че плюс и минус са едно цяло /нептун/, идва след разделянето им на две и оценката, че едното било позитивно, другото негативно /сатурн/. Философия.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано22.03.05 18:26



Смарагд, най-отговорно ти заявявам, че по натална карта ми фащаш точно опинците.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Кайли ...нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано22.03.05 19:47



Няма нужда. От себе си не можеш да избягаш. Носиш си се винаги и във всичко със себе си.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: обе лелелнови [re: smaragd]  
Автор kuiperbealt1 (centaver)
Публикувано22.03.05 21:56



ООООООООлееееееее какво вълнение хора .Какво си открих.
Моят хороскоп и кастанедовият много си приличат хахахаха
Асцеденти почти се прилепват .Само неговият е в телето ,моят в 16 тият на овена.Хероните ни в 1 дом и на двамата в овена
Венера в един знак.
Маросвете силно поставени моят Овен -неговият Скорпи
юпитера неговият в козел -Моят в Водолей на който старият трон е козел
Нептуни в огън и при двамата.
Меркурии в същият градус почти и същият знак.
Луни и на двамата в земни знаци.
Двамата с тежки 4 домове единият има сатурн там другият плуто.
Сатурни във водни знаци.
Кофти 7 домове и на двамата.
само нямаме застъпване по плутони и урани ама кво.Даже възлите са ни обърнати и в същите оси .Но устанвявам,че май нямат нужда да са в големи съвпади възлите да кореспондират с съседните планети.Давайте да пиеме по повода хора хахахахаха Супер новина е това.А вие вместо да си спретнете едно барбекю само се плюете на философски теми.Пролет идва все пак давайте да отваряме астробирфеста



Тема Re: Кайли ...нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано23.03.05 00:10



Че аз от себе си не бягам, харесвам си се отсекъде.
...от тебе бягам май...
И друг път съм ти го казвала и това-държиш ногу да ме турнеш в една сатурнова рамка и старателно ме режеш как поникна от неочакван филиз, щото ти се обърква летоброенето.
Като бонзай се чувствам, така да знаеш.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.