Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:02 21.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: п.п.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 03:20



А аз вече стигнах до извода, че всеки, който чете Кастанеда, си го интерпретира както му падне. Вече даже почва да става скучно. Няма смисъл от тази дискусия.

За взаимодействието между дух, душа и т.н. - ами продължавай да четеш, що книги има изписани, няма да свършат. Все някога ще стигнеш и до нещо, в което да вярваш.

Кой съм аз? Аз за себе си вече имам отговор, но ти все още копираш хората около себе си.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: п.п.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано17.03.05 03:38



Не е въпрос на книги, а сама да се убедиш посредством полеви експерименти.
В нищо не вярвам.

"Кой съм аз?" остава без отговор, поне в моя случай.
Но не тръгвам да търся "аз"-а, той е лесен.
Оглеждам се за това, което не е.

В случая омешах КК с адвайта.
Понеже ми се сториха доволно близки.

Но пак опряхме за това как ти изглежда на теб моето "аз", което излиза от идеята на темата. Аз нямам нищо против да отразявам всички проекции и етикети. Даже ще престана да се впечатлявам. Ще засветя в тъмното

Lumineously ignorant.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 08:02



Има една магическа формула: "Ключът към изхода е обратен на ключа на входа."

Кой съм аз?

Аз съм а...
Аз съм б..
Аз съм г..
Аз съм бог ...
Аз съм едно с космоса ...
Аз съм в девета глуха!

Ключовият съвет, който получих от един учител за себе си, беше: "Спри да се въртиш около себе си и ще разбереш за какво си тук, ерго коя си!"

Бабите на село едно време даваха същия съвет без да са чели ни Кастанеда, ни Ошо, ни който и да било: "Измети двора, донеси вода, нахрани пилците и ще разбереш."

Запомнила съм и един дядо, който се ядосваше на внука си: "Абе, като ти зашлевя един шамар, не само ще ти светне, та чак звездите ще видиш, ама нужно ли е да взимам и тоягата? /... че да я боли до следващия път .../"

Ако знаеш колко са прави. И звездите видях. Ама нужно ли беше?

На общество пълно с егоцентрици, нарцисти и всякакви други въртящи се около себе си индивиди са нужни не 1 шамар, не 1 тояга, ами кой знае още какво и колко.

На мен как ми изглеждаш? Докато "копираш" едно към едно за твое това, което ти казват твои любими хора, няма да намериш себе си. Може би не се усещаш, но това си има и друго название - зомбиране. Можеш да почнеш от сигнатурата ти и да минеш през всички постинги от последните няколко месеца /особено тези, които съдържат думичките "възрастна", "минали времена", "носталгия" и прочие/.

Как беше? Престани да се въртиш около себе си и ще разбереш.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 08:10.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано17.03.05 09:55



Понеже очевидно не съм в състояние да ти обясня техниката така, че да ме разбереш, ето тук е обяснено доста достъпно - в случай, че проявяваш интерес да говорим за едно и също нещо, разбира се:



Идеята и на КК е същата - именно, че този "аз" е илюзия и напразно се идентифицираме с него. Друг е въпросът, че егото трябва да се оформи първо, за да имаш от какво да се освобождаваш... Всичко останало е движение в периферията, не към центъра. Има и друга проста техника - да говориш за себе си в трето лице - "тя прави, тя мисли, тя еди-какво-си" и да се поставиш в позицията на наблюдател на аз-а, който почи на мига започва да става несъстоятелен и да изтънява пред очите ти. "Аз" няма, но колкото и да ти го пиша, няма да разбреш, докато сама не усетиш.

Не търся себе си :) Точно това не правя. Не се търся, та да се намирам някъде.
Нито в думите на любим, нито думите на нелюбим, нито по книгите, нито при учители. "Аз" съм тук - за какво ми е да се търся? За съжаление, прекалено ни е беден речникът, за да опишем това, което е отвъд "съня на несъществуващия субект". Мога да бъда обвинена в папагалстване, но използвам тези думи, които съм срещнала и са ми се сторили най-близко до истината.

"Аз" от сега не е същото като "аз" от вчера, което пък няма нищо общо с "аз" отпреди няколко седмици, който бил носталгичен - примерно. "Аз"-ът е винаги флуиден, затова е безсмислено да го търсиш - още утре ще е нещо друго... Значи майната му, не ми е интересен :) Няма истина в думите "аз съм". Да си мислиш, че знаеш кой си е просто една представа, а всяка представа те прави ригиден - имаш си образ на това "аз" в главата и се стараеш да си вярна на себе си. Кой е тоя себе си? Вярна на кого? На една ИДЕЯ. Идеята на един несъществуващ субект, че съществува. И така - до трето пришествие. It's no fun и никъде не отвежда, осен все по същите състезателни пътеки на все същия стадион. Колкото до сигнатурата ми - тя е толкова сежо описание на илюзията за мен! :-)

Когато видиш, че няма "аз", преставаш да се приемаш насериозно.
А когато не се приемаш насериозно, няма драма. Колкото и някой да ти казва "ти си" - само си свиркаш, щото знаеш, че няма такъв. Ние нищо не движим. Цялото движи чрез нас. Затова директното възприяите е отвъд "аз"-а, да имаш съзнанието, че "си" куха тръстика и нещата се случват чрез теб, но не от теб. Първо ставаш най-големият егоист, развиваш егото до крайност и после можеш да го метнеш в реката да го отнесе, защото вече нямаш нужда от него. Но не можеш да изхвърлиш нещо, което не притежаваш.

млада, хубава, с големи цици и не пуши

Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 13:20



А сега вече си и противоречиш, защото ти започна с това, че търсиш "Кой съм аз?"

Ако теб те няма в този случай в този клуб, то ти си само едно зомби, което пише това, което му е налял някой друг в главата.

Вече ставаш смешна. Дори не си забелязала, че си повторила това, което съм написала. Обратно на това, което твърдеше преди това.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 13:22.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 15:28



Това с бабите и пилците при хуанистите му се вика прагматизъм.
И си права.
Явно те тормози думата заличаване.
Е това заличаване не се прави просто с помитане или замитане. що не става Ич.
Затова при КК има и други техники и те се практикуват много години, преди биографията да почне да се заличава сама. Нещо като кармата е-не можеш да ръчкаш в нея с остен и да я заличаваш. Трябва да свършиш това, после онова, после третото и тя полека се разтваря. Самичка.
Принципът "Аз па съм блондинка и като тропна краче, всичко се извършва по моему." не се реализира с ни една техника. Гарантирано. Пробвала съм. :-))

Тук пак ще вметна процесинга от сциентологията, при хуанистите има термин "преглед". Едно и също е, само дето прегледът е най-ниската техника от процесинга, което не пречи да върши перфектна работа, стига да се върши перфектно.

А ако вярваш в съществуването на йерархични структури и не си на принципа, че всичко е на една плоскост и тая плоскост е точно повърхността под носа ти, тогава можем да се разберем и за личността, личностната интеграция, вселената, вечността и всичко останало.

Нали Юнг говори, че колкото повече навлизаш в подсъзнанието си, толкова повече отиваш в колективното несъзнавано. От твойто мъждукащо съзнание надолу към твойто подсъзнание и още по-надолу към колективното подсъзнателно...и още надолу...и колкото по-надолу слизаш, колкото по-навътре влизаш, толкова по....-нагоре се качваш.
Понеже по-нагоре упомена нещо за корените-те не се режат, напротив. Стигайки до по-дълбоки корени, катериш по-високи върхове.

Ще ти го кажа образно. Има една техника-СТОП.
Техниката е на Гюрджиев. Той карал учениците си да танцуват и в момента, в който кажел СТОП, всеки трябвало буквално да замръзне, без значение дали е с един крак във въздуха или с два.
Енергията, предвидена да се насочи навън, застива, повърти се, повърти се и понеже свойството и е да не седи мирно, се насочва навътре.
Тази техника всеки сам може да си я прави и не е нужно да танцува, за да каже СТОП.
Та следващият етап е да се проследи къде стига тази енергия, къде ще удари дъното ти, твоята стена, твоят край.
Ако я проследиш чинно, ще установиш, че тя влиза в теб, навътре, надълбоко и...в един момент все едно лети в междугалактическото пространство, в космоса.
Колкото по-навътре отиваш, толкова повече летиш между звездите.
Нравственият закон вътре в нас и звездите над нас-как беше това точно?

Личността се явява нещо като пресечна точка между бездънния космос и бездънния космос, между вечността и вечността, точка, в която вечността се уплътнява и придобива образ и картина.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Животът наистина е по-съвършен от изкуството"нови [re: smaragd]  
Автор Cфaйpa (сфера)
Публикувано17.03.05 15:45



...едно нещо - малко от незаличената ми лична биография...:-)
...макар и да е възможно фразата "Докато се опитваш да си "конструираш" жените по твое подобие, няма смисъл да ми говориш за разбиране или приемане на женското в жената." да си я употребила безлично, сиреч да е отправена принципно към мъжа с главно "Ж", аз за всеки случай ще кажа за себе си...мен първо ме е "конструирала" майка ми, после първото ми гадже, после второто ми гадже, после третото и т.н...и не ми е било нужно кой знае какво усилие да изляза от тази "конструкция" и да разбера, че да "конструираш" някого, независимо дали е жена или мъж или дете, е безмислена работа, при положение, че вече има ЕДИН, за който се твърди, че е конструирал хората по свой образ и подобие...
...във всеки случай съм се учил от "моите" жени и моето равностойно общуване с тях ми е помогнало да се науча да ги приемам и разбирам...конкретно за моето "присъствие" и "гледане" на раждането на близначките - този, който жестоко се лъже в случая не съм аз, а ти, защото аз съм бил там и споделям тук не друго, а ЕМОЦИОНАЛНОТО съпреживяване на едно раждане на деца, създадени с любов, а ЕМОЦИОНАЛНОТО съпреживяване е нещо много красиво и важно в една любов...докато ти само разсъждаваш върху моето лично преживяване и, както казваш, "На думи е лесно. Животът е истината"...С интелектуалничене няма как да разбереш моето емоционално състояние, когато съм наблюдавал раждането на мои деца...

...друго нещо - не се бях запитвал защо съм попаднал на Карлос Кастанеда, а не например на Клариса Естес, но след твоята подкана се запитах и ето какво си отговорих...В далечната 1985 година попаднах на Кастанеда, защото тогава беше издаден, а не е била издадена Клариса Естес..."Пътуване към Икстлан" излезе по-скоро като художествена литература, а Клариса Естес, дори и тогава да е била написала вече книгата си (нямам инфо кога е писана) е специализирана литература - до нея виждам още Мирча Елиаде, Зигмунд Фройд и други световноизвестни изследователи на митове и човешкото "психе"...няма нужда да обяснявам сега какво събитие беше през 80-те години на миналия век заради свирепата цензура да попаднеш на стойностна книга, преведена на български език...
...не смея да бъда сигурен в тълкуването на твоите думи, но ми се струва, че си позволяваш лукса да сегрегираш, изписвайки на челото си "аз съм феминистка"...това може да не ти е вътрешно състояние, а да е само заради разговора тук или някаква определена твоя теза, но аз казвам как изглеждаш...(ти самата беше казала тук, че са ти лепали в някакъв друг клуб етикета "мъжемразка")...
...първо, когато прочетох Кастанеда аз вече имах така да се каже формиран мироглед и Кастанеда просто ми пасна, но това не значи, че написаното от Клариса Естес няма да ми пасне...в близката 2002 година гледахме с една моя любима жена "Дневниците на Бриджит Джоунс" (книгата не съм я чел)...филмът грабна не само мен, но и целия претъпкан киносалон, в който имаше далеч не само жени, макар че би могъл да подразни мъжете, които ще припознаят феминистичен оттенък...и второ - не деля познанието и света изобщо на "женски" и "мъжки", нито по какъвто и да е друг признак, защото такова деление е сегрегация...ако обществото го прави, то си е негова работа и не е мой проблем, защото, ако имам някакво "верую", то е "Обществото да го духа, да живее индивидът"...:-)))...
...Вселената и Човекът са цялостни и единни, пътищата към тяхното познаване са много и изборът им е личен, но не всеки път води "към Рим"...пътят на Карлос Кастанеда е универсален и не е само "мъжки", както ти се струва без дори да си си направила труда да го прочетеш...може да не пасва конкретно на всеки човек, но е универсален...а сегрегацията е път, който води в десета глуха...


...Salve...



Тема Re: Животът наистина е по-съвършен от изкуството"нови [re: Cфaйpa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 16:02



Аз си свърших задачата. Няма повече какво да дискутирам. Оправяй си се сам. Имаш достатъчно информация.

Това, че смяташ, че всички жени трябва да са мъже като теб, не прави хората еднакви.

Бриджет Джоунс е всичко друго, но не и феминистичен филм, тоест и там е представена жената от гледната точка на мъж.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 16:27.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано17.03.05 16:10



Вече окончателно не искам да дочета Кастанеда /а съм чела от него повече отколкото си представяте тук/. Убедихте ме! Виждам само мозъци, които не знаят какво интерпретират и не помнят какво са писали преди това. Дано да не е ефект от Кастанедството и тенсегритито му. Чак толкова да си приличате в амнезията не е случайно. Да замениш един "обществен" комплекс с друг подобен, не е решение.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 17.03.05 16:11.



Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано17.03.05 16:22



Е че аз те не карам да четеш Кастанеда.

Верно не помня какво съм писала преди, що на ден изписвам тонове постинги, ма това не значи, че не помня какво съм мислила.
Опитвам се да следвам логичния ход на твоята мисъл, за да ти влеза в тона и да ти проговоря на твой език, белким разбереш.
Сега или аз не успявам да ти вляза в логиката, или ти не успяваш да си я подредиш.

Дотук аз не си противореча никъде.



Обаче ти пък отричаш насъвсем нивата на проработка на планетите, сигурно отричаш и нивата на възприемане на реалността и затова не можем се разбра.

И не разбрах де говорех за комплекси изобщо? Държиш се като ощипан таралеж. :-)

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.