Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:54 22.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 17:17



Тя тази войнска история май е само за тези, които имат проблем с марса си. До скоро смяташе дракулчето за терорист номер 1 на клуба, сега била фина душа. Какви ветрове ни веят ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема музика за ушите ми:нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Aлykapд (OneNightStand..)
Публикувано13.03.05 17:32



най сетне доживях да чуя по свой адрес *или поне във връзка с моята личност* определение различно от "злобна" или "агресивна" и дори изкласих до "душевнофина" - няма значение че по хексаграмата на и-дзин се водя "пръв войн на годината "

screwed whole damn year



Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано13.03.05 18:46



Чакай, чакай, никой не визира умирането на душата и т.н.
Значи става въпрос за следното.
Човек има свободен дух и освен него е нафраскан със софтуер. И духът и софтуерът се намират в някакво съотношение.
Човек е автомат, роботизиран, изграден от стереотипи и аз това наричам софтуер.
При умирането на себето се визират именно тия стереотипи.
А миналото ги държи. Ти си на еди си колко години, еди си какъв пол, живееш еди си къде, учила си еди си къде-но това не си ти.
Ти си свободният дух, който може да види бял свят, само като се изрови изпод тинята на стереотипите.

Ако луната е носител на стереотипите...

Значи виж, аз пак се връщам на нивата на преработка. На първо ниво е смарагд, обаче облепен с тиня, на всяко следващо ниво тази тиня се чисти, докато смарагдът блесне с пълна сила.
навремето с теб пак спорихме по тоя въпрос. Работата е там, че човек се е идентифицирал с част от тинята и не си я дава в никакъв случай. То всъщност няма за какво да се спори. Просто източното разбиране (и Карлитковото) е, че тинята не е човекът, а налеп по него.

А силата в себе си имат само почистените блестящи смарагди. За тая сила става въпрос. За някои силата в непочистения диамант пак си е сила и то напълно достатъчна. Само че други са подушили Силата и тяхната сила е станала вече силица някаква си там. И в коня има сила, ама е една конска сила...

Прошката и смирението са най-добрият начин за изчистване на тинята.
Бе да го кажа така-тя силата си е вътре, ама е затрупана с тежък товар и той трябва да се отмести. както Ошо казва-аз само чистя камъните, за да може пълноводният поток да потече свободно.
Всички техники са не за принаждане на сила или създаване на чистота, а на изчистване на камъните.

А крайният ефект ще го кажа пак с ошови думи. Човек е част от цялото и върви, накъдето върви цялото. Дясната ръка може да си мисли, че върви на север, когато тялото върви на юг, може цял живот да си въобразява, че върви на север...но все идва ден, в който тя осъзнава, че през цялото времее вървяла на юг, просто друг начин няма и друг път за нея няма.

Парадоксът е следният:
Колкото по-смирен ставаш, толкова повече сила ти се дава. Навремето някой от наште го беше казал невероятно точно.
Силата не ти принадлежи, тя принадлежи на цялото и то не е лудо да дава сила на някой, който може да я обърне срещу него. Ти си като бленда и колкото повече се изчистваш, толкова повече сила минава през разширяващия се отвор на блендата.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Подводнинови [re: Kaily]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 21:41



Като че ли само козирогът въплъщава дотолкова стереотипите, че да ги смята за нещо от себе си. Това оттърсване от стереотипите ми е много чуждо. Просто защото никога не са били част от мен. Например "стереотипите" на дъщеря и сестра съм ги въплътила по мой си начин, но това са роли, функции, но не и част от това, което съм наричала и бих нарекла "себе си".

Един вид се оттърсваш от сатурн? Със смирение и прошка - това са си християнските "инструменти". Нещо не ми се връзва смирението с историята на война. Войнът не прощава, войнът е винаги сам. Докато смирението действително изчиства всички земни очаквания и дава сила и се изразява най-вече в липсата на претенции към другите, но не изключва обвързването с други хора.

Някакъв невероятен мишмаш от всички "учения" се получава, но лично предпочитам варианта, в който всичко това ми е дадено/включително и стереотипи и всякакви товари/, за да "уползотворя" по най-подходящ начин /да реализирам/ себе си, а не за да бягам от тях или да се боря да ги унищожавам. Имаше някъде сравнение на човека с глава лук. Белиш, люпиш, смяташ, че махаш нещо лошо и непригодно за ядене и колкото повече вдигаш летвата, толкова повече люпиш и на края се оказва, че си унищожил себе си, няма какво да сготвиш.

Всякакъв вид разделяне на полюсите автоматично води до дезинтеграция на личността. Предпочитам теорията за интеграцията. Може би в картата ми имам по-малък проблем с въплъщаването на тези товари - прекалено често сменям ролите. Смарагд също е само една роля, една люспа.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: бе тонови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 21:41



Не спекулирай.
Или ми извади черно на бяло думите "терорист номер едно".
Аз съм възрастен човек и умея да се конфронтирам, без това да води до срив в системата.

А мнението ми за Риби и Раци ин дженеръл не зависи от ветрове никакви... то е сравнително непроменливо. Като изключим, че Риба и Рак в чист вид няма. Както и друг знак.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: музика за ушите ми:нови [re: Aлykapд]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 21:43



Аз честно казано като писах това, съвсем изключих, че си Рачка :)
Обаче вЕрно повече на воин мязаш.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 21:45



"Аз съм възрастен човек"

На твое място бих медитирала над това изречение, за да разбереш, че не е твое. Опитай се да сложиш някъде границите, защото ще се загубиш.

Нямам намерение да се ровя за цитати, а че вятърът вее и завява, то е повече от черно на бяло.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: бе тонови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (@-'--,-'---)
Публикувано13.03.05 22:02



Тогава не постулирай твърдения, които очевидно са грешни.
Никъде няма да намериш мои думи, според които Алукард е "терорист номер едно" на клуба.
Конфронтации се случват непрекъснато и са съвсем в реда на нещата.
Нито съм злопаметна, нито смятам, че хората са непроменливи величини.

По въпросите с медитациите си имам учител и смятам да се придържам към него :) Предпочитам да съм сигурна, че получавам компетентни съвети в съотетната област.
Колкото до ветровете, абсолютно естествен природен феномен.

Край на разговора.

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: бе тонови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.03.05 22:45



Щом казваш. Превърнала си се на сянка и копие, но не твое, а нечие чуждо. Дано си заслужава.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Подводнинови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано15.03.05 00:17



Смарагд, реших, че се чудиш относно влаганото в думите "заличаване на личната биография".
А то било просто тема за осъждане.
Аз пък не поех защитата на КК, а се опитах най-общо да обясня какво влага в това понятие.

Доколкото разбирам, не си чела КК? Обаче вече го класифицира по същия начин, по който някой присмехулник ще влезе в клуба да обясни, че астрологията е шарлатания, защото като е измислена, планетите и звездите са били в друга конфигурация.

Редактирано от Kaily на 15.03.05 00:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.