Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 13.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: smaragd]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано18.03.05 22:50



Абсолютно!
...аз затова си правя собствена група...може и ашрам...леля Хана не дава да съм нагуал, а що се тръшкааах... Явно ми било писано да си нагуалея самичка.
..нали и звездите така казват...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано19.03.05 13:15



Не е особено интелигентно да четеш ОКОЛО събджекта, вместо директно източника. Ставаш цитатник. Всяко мнение е изкривено през субективната призма на имащия мнението и затова нищо не струва. Ако искаш да имаш собствена представа - чети, ако ще за информативна цел. Ако не те интересува - просто не се занимавай, но не привеждай на чели хора недалновидни примери. И тогава защо четеш клуба?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: По темата за "Кой съм аз"нови [re: Kaily]  
Автор Xaнa. (време е)
Публикувано19.03.05 23:38



За какво ти е за ставаш нагуал? Тва неблагодарна работа, нещо като регулировчик на кръстопът.
Истинският командир на отряда е човекът на Намерението (в книгите на КК това е Силвио Мануел), той има пряка връзка със Стремежа. Ако нагуалите са навигаторите на кораба, то той е капитана.



Тема Re:нови [re: Xaнa.]  
Автор Янa (aroseisaroseisa)
Публикувано19.03.05 23:55



Мързи ме да сменям ник.
Книгата с интервютата не я знам, ще ми кажеш ли, моля те, заглавие и издателство, мама да я намери.
И ще си прочета.

Пеперудката кефи :)

Lumineously ignorant.


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 11:48



Защото е явно, че няма да прочета информация, как се е стигнало до произведенията му, от самия Кастанеда. Творбите му не ме интересуват. Интересува ме само неговата личност. Не сте схванали още разликата.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 12:51



Това, което цитираш, обаче, са съждения по "творбите" :)
И това, което сама пишеш, е анализ на учение, за което нищо не знаеш.
Не знам дали си схванала, че между една личност и представения от тази личност духовен път може да няма нищо, ама нищичко общо.

Личността е захарна заливка. Затова е недалновидна.
Не можеш да си правиш изводи за учението на едно древно индианско племе, изхождайки от хороскопа на Карлос Кастанеда. Твърде повърхностно и заблуждаващо. Да не говорим, че ученикът КК няма нищо общо с човека КК, а оттам и с наталната му карта. Хороскопът е безинтересен за магьосниците, защото го събличат като вехта дреха. Това е един от смислите на "заличаването".

Би ли могла да го допуснеш за една десета от секундата?

млада, хубава, с големи цици и не пуши


Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 14:51



Единственото, което допускам е, че няма никъде доказан факт, че този шаман въобще съществува, а напротив, има достатъчно съмнения, че Кастанеда го е измислил, още повече, че става дума за нещо като "сборник" от един куп религии и философии. Предполагам, че този шаман не е чел Толстой, затова не приемам, че Кастанеда е използвал нещо от него като казано от някакъв си шаман. Споменах, че съм чела повече отколкото си мислите тук. Не вярвам в това, което пише.

В допълнение идва и, че този шаман явно претърпява и той промени от идеите на феминизма през 70-те. Като как? Това, което знам за шаманите, напълно изключва този вид феминистични "адаптации". При тях този принцип си е заложен от самото начало.

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 20.03.05 14:56.



Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор Koтkaтa Mapтa (адвайта)
Публикувано20.03.05 15:14



Няма никъде доказан факт, че Христос е съществувал. Дай да сринем християнството

За справка - "Исусовите мистерии", Тимоти Фрийк и Питър Ганди.


Или ако не ти се чете - резюме:

Религиите и философиите обикновено така или иначе се преливат, еволюират една в друга, отразяват се взаимно, адаптирани към съответната културн среда. Аз не намирам нищо нередно в това.
И дори приемайки, че Дон Хуан е художествена измислица или сборен образ, това не променя с нищо същността на учението.

Може да си чела какво ли не, но докато не си чела самия източник и то - непредубедено! - мнението ти няма никаква тежест.

Хрумвало ли ти е, че 13 книги не се пишат за 2 години и може да има просто съвпадение между определени идеи на феминизма и излизането на поредната книга? Просто да го отчетеш като възможност, докато повтаряш чужди наблюдения :)

Между другото, Дон Хуан не е шаман, а магьосник.
Ненапразно никъде не пише "шаман от племето яки".

Интересно ми е защо така яростно го отричаш?

млада, хубава, с големи цици и не пуши

Тема Re: Универсалност.нови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано20.03.05 16:13



Не съм длъжна да го приемам, така както се опитвате на всеки да го наложите. Вече казах, че съм чела не всички 13, но достатъчно за да имам мнение по въпроса. Много сляпо вярвате на всичко, което четете.

Да сравняваш Христос с този шаман /въпрос на превод/ си е направо богохулство, мила. Но нали не вярваш в нищо, така че всичко ти е разрешено според теб. Нали няма нужда да уважавам твоя бог Кастанеда?!

Кога ли ще схванеш за какво става дума тук ...

Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!

Редактирано от smaragd на 20.03.05 16:21.



Тема Re: Универсалност.нови [re: smaragd]  
Автор anonimus (...)
Публикувано20.03.05 16:37



Maй няма шанс с този Кастанеда да се харесате...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.