Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:19 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Джеми,нови [re: Джeми]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано28.10.04 01:02



Дано да не прозвучи неуместно контрастиращо с настроението, в което си била, когато си писала този великолепен (както обикновено) текст. Но звукът, който лично мен най-безотказно ме вади от тишината, е мяукането на котката ми. За нея животът тече по други закони и ритми - и като цяло на нея изобщо не й пука за плутоновите депресии, в които (подобно на теб и редовно) изпадам. Тя иска храна и гушкане - и ако аз случайно не се досетя навреме да направя необходимото, тя ....всъщност познаваш я и знаеш какво прави малката гадина...

Иначе на повечето въпроси, които си задаваш, отговори няма - или поне няма такива, които да е сигурно, че ще ти вършат работа и следващия път, когато се сдухаш. В такива случай аз просто кротвам и чакам да ми мине. Понякога се отдавам на деструктивни стратегии за справяне, от които обикновено става по-голяма каша, но и ми минава по-бързо, защото енергията ми се насочва към оправяне на стореното (в рамките на възможното).

На мене транзитът на Юпитер в 1-ви ми се отрази почти като по учебник - включително и наследството от 5-6 кила (уф-ф-ф-ф)... Вече се чудя дали изобщо има надежда някога да си вляза в старите дънки - но поне се утешавам, че се сдобих с по-ведра визия (като съм по-слаба изглеждам по-проклета) и по-пищни цици (пак е нещо). Всъщност за това сигурно си струва да напиша отделна тема (за Юпитер в 1-ви де).

Мдам... май пропуснах да спомена, че си страшно готина и че те обичам. Не че не знаеш де, ама трябва да се напомня от време на време...



Тема Re: Желая Ти достатъчнонови [re: Yassen]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано28.10.04 20:56



Сърцето е само един мускул. Колкото да раздвижва кръвта в тялото. Поне така ми се иска да мисля в момента. Може би защото ми липсва усещането за "сърце", знам ли и аз..

От десетина дена насам размишлявам върху "достатъчно". Сега ми трябва дозичката щастие, за да запазя духа си жив. След това всичко ще започне да се нарежда... знам го.
Моля те, пожелай ми щастие. Ще се сбъдне.

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: DTMF]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано28.10.04 20:59



Има нещо такова :)
Само дето е комбинация Плутон/Слънце - Нептун/Меркурий - Уран/Венера...

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Слънчо,нови [re: Mesmerisa]  
Автор Джeми (Quick Silver)
Публикувано28.10.04 21:21



да не забравяме все пак, че живеем в свят на парадоксите.
Първият парадокс е, че не съм в депресия... все още... Поне, когато стигна до нея, си знам, че е финална права - и след нея отново ще грейне слънцето. Но, като гледам как Плутонът пак ме нагазва опозиционно, споко - няма да ми се размине!
Вторият парадокс е, че мяукането на моята Котка този път ме кара само повече да оглушавам. За храната някак се погаждаме. Ама гушкането сега е най-невъзможното нещо на света. Тежи ми...
Третият парадокс е тъкмо тази тишина, от която искам да се измъкна. Имам чувството, че съм заседнала в нея. Ни напред, ни назад. Ни нагоре, ни надолу. А всеки ден се случват толкова много неща! Толкова много хора и емоции има. Нови. И, по силата на Близнашко-Меркуриевата логика, би трябвало да съм в свои води. Ама не са "свои". Да не говорим, че не са и "води"... де да бяха!...

Или може би всички нас някак дълго ни нямаше? И стана тихо, тихо..?
Само "... котешки дири в моите сънища..."

Да вървя на майната си?!?
Че аз оттам идвам, бе...


Тема Re: Слънчо,нови [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (Gemini inside)
Публикувано01.11.04 20:45



Мяу

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (няма такава)
Публикувано11.02.05 17:13



Използвам тази изпълзяла от архива тема, за да се ожаля
Мислех да пиша в Медицина, ама рискувам да срещна желязно недоумение - все пак там всички са били някога на моя хал и са оживели...

Брой дни до писмения изпит: 26
Брой въпроси общо: 9793 + 1800
Брой решени въпроси: 3153

Свалени килограми от 01.01.2005: 6,5
Шоколад: забранен.
Алкохол: виж "шоколад".
Мляко с какао: виж "алкохол" и "шоколад"
Ампули течен аналгин: 28
Налични джойнтове: 0

Затрити приятелки: 2 или 3
Намерени: 2 или 3, но не същите

Поведение на муха без глава:
1) Влизаш в супермаркета, виждаш хората, полазва те усещане за клаустрофобия. Излизаш, без да си напазарувала.
2) Вървиш по улицата и четеш учебник по неврология. Блъскаш светофара.
3) Обаждаш се на приятелка да й честитиш рождения ден и една минута мислиш за какво си се обадила.
4) Сънуваш стая, пълна с букви, които те удрят по главата и не можеш да излезеш.

Силни дисциплини: 2 или 3
Слаби дисциплини: останалите 25
Непознати синдроми: около 164

Учебници в леглото: 7
Учебници на пода: 9
Дрехи за пране: 3 перални
Неприбрано чисто пране: 2 перални
Полупразни чаши: 4
Боклук: неизнесен
Празни кутии от 2,5 л сладолед: 2
Сметка за телефон: 130 евро
Паника: 8 по десетобалната система
Нощни дежурства от 01.01.2005: 17
Бели коси: 15
Отвесни бръчки по челото: 1
Хоризонтални бръчки по челото: 4
Способност да говориш в цели изречения: дефектна

Единствено желание: сън и някой да те гушка




... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова


Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор Rama (водоБлейка)
Публикувано11.02.05 23:16



Може ли аз? (за гушкането)

Изглежда "гушкане" е мойта лунна парола.

Ти си нашата котка-герой - сериозно говоря.



Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано13.02.05 19:26



Argentum nitricum D15
Strophantus gratus D12

или

комбинацията от двете я познават в хомеопатичните аптеки при теб като "Homoeopathisches Arzneimittel bei Lampenfieber" (на Similasan)



Да знаеш да чакаш, да можеш да чакаш, това е любов!


Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: Джeми]  
Автор Koтkaтa Mapтa (няма такава)
Публикувано14.02.05 21:10



Не си падам по Св. Валентин - мисля, че е измислен и кичозен повод хората да дават пари и да се разхождат по улиците, гушнали розови зайчета. По-добре, както казва една моя прагматична приятелка, да си напишем на челата "резервЕ"...

Виж, по можеш да ме съблазниш с бутилка гроздова или поне каберне.

Евалла на радио "НЕТ" (

), че днес бойкотират всеобщото изглупяване и цял ден ме радват с откровено анти-поведение.

Наздраве!

... душата ми, тая прекрасна паянтова лудница... - Мирела Иванова

Тема Re: Не е за четене! - offнови [re: Koтkaтa Mapтa]  
Автор FrannyGlass (купонджийка)
Публикувано14.02.05 21:35



И аз така...До гуша ми дойде от тази плюшена червена пошлост под формата на сърца и зайци...Защо всички така отчаяно опошляват любовта? Ясно е, че никой не може без нея, но това не е повод да я превръщат в кичозен клоун...Пък и на всичкото отгоре като наближат някакви празници от този род, когато населението масово истеризира, на мен по правило ми става адски сдухано...Което не пречи пак да си се напия с червено вино...и да си пусна болезнените вопли на Елис Режина и Мария Бетания...Така че наздраве!
А междудругото тук попадам за първи път и съм изненадана много приятно от различната атмосфера (хм...някак топло е, има свещи и разговорите ми допадат:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.