Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:21 28.04.24 
Спорт
   >> Бойни изкуства
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Vupros na na4inae6tнови  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано28.01.04 20:00



Zdraveite.
Iskam da vi popitam ne6to. V yli4en boi, koe boino izkystvo e nai-prilojimo. Mislq 4e kriteriite, po koito se opredelq tova e maksimalno prosta tehnika po maksimalno naneseni porajeniq na protivnika. Da re4em ni6to lo6o protiv Aikidoto, no spored men e prakti4eski nevuzmojno da go izpolzva6 v yli4en boi.
Kajete va6eto mnenie koe boino izkystvo 6te pomogne v samoza6titata na ylicata. Mislq 4e ne biva da se namesvat v temata pomo6tni sredstva kato boxove, nojove, byhalki i t.n.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: _Lubo_]  
Авторitto (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 07:04



v realna bitka pobezdava duha,a ne boinoto iskustvo.chovek sreshtu chovek ,a ne aikido sreshtu karate naprimer.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: itto]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 08:16



въпреки,че човека има извратена представа за айкидо(или реална за аикидо в българия) си напълно прав.няма добро или лошо боино изкуство.има посредствени боици.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: дядoБлaro]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано29.01.04 17:16



Da, prav si 4e ima posredstveni boici. Po princip i az znam 4e ne e vajno samoto boino izkystvo, a kak go vladee6. No da re4em za da stane prilojimo v realna obstanovka edno boino izkystvo trqbva da vladee6 tehnikite my mnogo dobre. Eto tyk idva spored men momentut v koito nqkoe boino izkystvo s mnogo slojna tehnika 6te otstupi. V smisul da re4em ako trenira 4ovek box 2 godini i da re4em nqkoe slojno boino izkystvo to 6ansovete za dvyboi 1:1 mejdy dvamata mislq 4e ne sa ravni.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: itto]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано29.01.04 17:20



Tova za dyha ne6to ne go razbrah to4no.
Da re4em az ne sum treniral ni6to. Ako vlqza v bitka s nqkoi boxior koito e treniral ot 5 godini, kolkoto i silen da e dyha mi i jajdata za pobeda mislq 4e nqmam 6ans.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: _Lubo_]  
Автор Magesnika (непознат )
Публикувано29.01.04 22:41



Първо в случай,че не си тренирал нищо и влезеш в схватка с боксьор,който е тренирал 5 години,това доказва само,че нямаш акъл.Иначе достатъчно е да знаеш основите,но да знаеш как и кога да ги приложиш.И да запазвиш присъствие на духа,а не да мислиш колко време е тренирал човека срещу теб и какво е тренирал.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: _Lubo_]  
Авторitto (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 03:13



ako duha e silen,tialoto shte go posledva.i nikoga da ne si treniral,mozesh da othapesh nosa na vseki boksior.a boxiora kato svali rukavicite e bespomoshten.ako estestveno si pazish bradata.
vizdal sum chesto hora da pobezdavat i ot strah.ama tva si e bezkraina tema.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: _Lubo_]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 08:45



не е въпрос до техники.не се ограничавай в техники и принципи.едно бойно изкуство трябва да ти даде свобода,което означава,че трябва да те научи както на ударни,така и на захватни и ключови техники.обикновенно при битката техниката изчезва и водещ е духа(както най-точно се изрази итто).ако искаш да започнеш да се занимаваш с някакъв стил и за 2 години да станеш непобедим,купи си пистолет и иди в стрелбище.не си губи времето с бойни изкуства.бойното изкуство е за цял живот и много често живота не стига.бойното изкуство е начин на мислене,начин на възприемане на света.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: дядoБлaro]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано30.01.04 10:03



Nali spomenah za dvyboi 1:1 s goli ruce;o). Varianta za ognestrelnoto orujie go izklu4vam.
Do kolkoto znam v boxa ima 3-4 osnovni ydara. Ostanaloto e osuvur6enstvane v samite ydari. Da re4em ako 2 godini treniram box. Ako mi se naloji na ylicata da priloja tova koeto sum nay4il mislq 4e 6te mi e po-lesno, otkolkoto da sum y4il boino izkystvo, 4iito hvatki se prilagat izklu4itelno trydno v realna obstanovka.
Do kolkoto znam su6to Kiokoshinhai (izvinete, no ne znam to4no kak se pi6e) e naso4eno to4no v samoza6tita v yli4en boi. Za samoza6tita sum 4yval su6to 4e e dobro i Ju ju-tsu. Prosto ako mojete da mi preporu4ate nqkoe boino izkystvo. Znam, 4e e vajen maistora, no vse pak mislq 4e i samoto izkystvo e vajno.



Тема Re: Vupros na na4inae6tнови [re: Magesnika]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано30.01.04 10:06



Az kato ne sum treniral ni6to i nqmam nikakvo jelanie da se biq s nqkakuv boxior koito e treniral 5 godini da re4em. No ima shvatki, koito nemoje6 da izbegne6.
A nqkoi, koito trenira box da re4em 5 godini ima samo4yvstvie i edva li 6te zagybi dyha si.
A "osnovite" vsu6tnos osnovi na nqkoe boino izkystvo li sa ili kakvo ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.