Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кажете за външните гуми ?нови  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано13.03.01 11:17



Къде продават хубави външни 1.95 2.1 2.3 на 26"
и изобщо някой внася си марки като Мишелин или Пирели ?

-Oly-


Тема Re: Кажете за външните гуми ?нови [re: oly]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (непознат)
Публикувано13.03.01 13:50



И аз ги питам от няколко дена за тая работа, ама нещат да казват. Трувен е въпросът ли, те ли нещат да обаждат...



Тема Re: Кажете за външните гуми ?нови [re: oly]  
АвторCuO (Нерегистриран)
Публикувано13.03.01 13:58



takiwa gumi imashe wednaj w BAS-a ama to si bqha edini4na broika, ina4e ne znam ne sam wijdal po magazinite 4ak tolkowa "markowi":))





Тема Re: Кажете за външните гуми ?нови [re: CuO]  
Автор oly (ентусиаст)
Публикувано13.03.01 17:03



Поне да не са някакви китайски. (кой си кара колата с китайски гуми ) а ? поне от Европа някъде .... надали чифта е повече от 60лв.

-Oly-


Тема Re: Кажете за външните гуми ?нови [re: oly]  
АвторCuO (Нерегистриран)
Публикувано13.03.01 17:16



pfuuu ami specialno tezi za koito ti goworq, mislq 4e EDNATA be6e po 60 ako ne i powe4e...:))





Тема Re: Кажете за външните гуми ?нови [re: oly]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано13.03.01 17:17



Че ти пък защо искаш да се хвърляш в такива скъпи гуми? Защо не си вземеш Schwalbe например? Добри гуми на добра цена. Имат даже модели с кевларени нишки. Не се налага да ги мажеш с "вълшебната отвара" на украинския катерач от другата тема:))) Шегичка, той ся да не го приеме много лично, че докачлив изглежда:)))
Сега да се опитам да помогна на Селянина с колелото, който наистина има нужда от сериозни гуми с преходите, които прави до морето. Евала му правя! Ей туй е сериозен колоездач! Само не разбрах дали кара планински велосипед или нещо друго. Защото по магазините са най-разпространени гуми за такъв тип колела.
Ето на този адрес има малко сведения за типовете гуми, които се ползват при колелата:


Марката ти си я избираш, според джоба. Добре е да не са най-евтините китайски гуми за 8лв. Аз такива ползвам зимата, в дълбокия сняг и на леда. Взимам си ги и навивам рапидки в тях. Ако някой се интересува, мога да напиша по-подробно как става операцията, макар че като гледам, тая година едва ли ще пада още сериозен сняг. Както и да е. Като гледам терените, за които говориш, е най-добре да си вземеш от тоя тип гуми, които по края имат голям грайфер, който влиза в употреба при потъване на гумата. Иначе си е отстрани и не указва допълнително съпротивление при движение. В средата, цялата повърхност на гумата е със съвсем малки пирамидки, наредени нагъсто. Такъв модел съм виждал на Michelin, предполагам че и други фирми го имат. Май такава гума трябва да сложиш. А зимата, когато има кал и сняг, ще е добре да сложиш някаква с по-едър грайфер, за да не се гоните с колелото по завоите:)))




Тема Благодъра за ъкъла... [re: yellow]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (непознат)
Публикувано13.03.01 18:46



...а велосипедът е планинсти ама без амортесьори. За външните гуми ме мъчат още два въпроса:
1. Оригиналните ми външни гуми са различни и това предполагам е с умисъл - самоче какъв е тоя умисъл?
2. Външната гума си има посока на въртене (слагане) по отношение на грайфера - нали така. Оригинално двете, предна и задна, бяха сложени в различни посоки. Обаче по сервизите пък и други хора твърдят, че трябва да са в една. Аз обаче си мисля, че има резон и да са в различна. Задната гума е задвижваща и за да имаме по добра сцепление тя трябва да е поставена с грайфериа обратно на предната, която е задвижвана. Ти какво мислиш?



Тема Re: Благодъра за ъкъла...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано13.03.01 21:51



Не е задължително да са в една посока. Преди имах една гума на която имаше 2 стрелки. Едната показва посока на въртене, когато гумата е предна, другата, когато е задна. Освен това една гума понякога е добра за предна или за задна. Сигурно и при теб нарочно са различни гумите. На байка на един приятел гумите са една марка, един модел, обаче на едната пише FRONT, на другата REAR. Грайферът им също е различен. Aко влезеш в някой сайт за велосипедни гуми (например

) и там ще видиш, че има предни и задни гуми.
А какъв точно е умисъла нямам представа. Може би е свързано с това, че предната гума трябва да има добро сцепление в завой, а задната по-трудно да позволява пробуксуване. Аз така си го мисля, пък дали е така...
[/blue



Тема ъкъл...нови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторПлaж (Нерегистриран)
Публикувано14.03.01 19:37



Гуми с грайфер - мокри гуми - имат различно действие в различните посоки. Монтират се според изискванията - ще се спира ли, ще се катери, това на право или на наклон, в завой... Тая работа може да се обмисля и се пробва на терена. А за сухо и туризъм - никакви грайфери не трябват. Има един модел на Швалбе - с малко шарка по края и сина линийка отстрани. За 4.5 атмосфери са - това е важното, да държат на налягане (за асфалт и за товарене).
Не мога да ги намеря на страницата им, но по магазините ги има. А, ясно - отива се на sushe и оттом на >>produkte и има таблица с размери - избира се ERRTRO 50x559 - излизат данни и връзки за гумите... Значи имам предвид country cruizer. И marathon XR ще е добра, но сигурно не я внасят - към 50 лв. ще е.



Тема ЩЕ СЕ КЬТЕРИ БАТКААА...нови [re: Плaж]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (непознат)
Публикувано15.03.01 17:05



... жив да си юначе, че ми отвори очите, да не съм в колебание. То проста работа ама... Жив да си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.