Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:41 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Велосипед за начинаещнови  
Автор la.bella (непознат )
Публикувано03.06.10 07:54



Здравейте :)

На стари години ме осени музата да се науча да карам колело, но съм абсолютно боса в областта и имам нужда от препоръка.

Тотален начинаещ съм, започвам от нулата. Възнамерявам да карам колелото за удоволствие и раздвижване, в градски условия, най-вече по алеите в парка. Няма да го ползвам толкова много по улиците и в трафика. Няма да развивам високи скорости и да правя каскади :)
Висока съм 1.60 и съм слабичка, ако това има някакво значение. Нямам лимит в цената, мога да отделя и повечко пари, но не ми трябва нещо кой знае какво, най-малкото защото за момента няма да мога да се възползвам напълно от потенциала му.

Каква марка и модел колело ще ми препоръчате да си купя?

Благодаря :)



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: la.bella]  
Автор lz1asp (непознат )
Публикувано04.06.10 07:02



Здравейте ! Купети си колелото което струва най-малко пари. Вероятно то няма да е качествено но за парка ще става. Поне до тогава докато прецените точно какво ще Ви приляга на Вас. Като покарате ще разберете . Не съм специалист, затова не считайте моето мнение за най-доброто. Тука има истински разбирачи и нека те да се произнесат.
Желая Ви много добри часове с бъдещето Ви колело.
Карач на колело.



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: lz1asp]  
Автор kwadrat (Неразбрал)
Публикувано04.06.10 13:48



Моите уважения обаче най-евтините колела НЕ СТАВАТ ЗА АБСОЛЮТНО НИЩО даже и за парка. Преди време гледах едно такова еми те каплите му бият още в магазина, спирачки - трагедия, абе страх

Така че поне 200 левчета си требват
Като марки - Драг, Спринт, Ралейт, Крос, Interbike - те са си спринт май

Какво да се гледа:
1) Класическа рамка - дамска ,мъжка но класическа. Забрави задни амортисьори Y образни рамки и прочие. Тва са глупости
2) Спирачки V-brake. Евтините дискове са по-зле от V-brake
3) Аз съм за твърда вилка, но едва ли ще намериш ,така че амортисьорна - какво да се прави
4) Многото скорости не са фактор за теб. 18 са повече от достатъчни. Ако въпроса е 18, 21 или 24 - за теб е все тая.

Някои модели:
Драг Хакер, Онтарио, Девил
Спринт аполон
тва са все доказани колелца.

Имат добри модели и останалите, просто не съм ги гледал



Тема Бих добавил самонови [re: kwadrat]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.06.10 15:40



широки гуми - определено по трудно и по бавно се кара с широки гуми, ама са по устойчиви и е по безопасно.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: la.bella]  
Автор shotik (локодог)
Публикувано04.06.10 19:08



Виж това ,ако ти хареса ,ми пиши

http://shotik.snimka.bg/advertising/damski-velosiped.271422

Немско колело,дамско ,с три вътрешни скорости и контра на Shimano,фар,динамо ,24 " гуми,предна спирачка,стоп,помпа, 70 лв,ползвано е от дъщеря ми и от мен понякога,оригинална боя-розов металик.На последните две снимки е окончателният вид за продажба.



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: shotik]  
Автор la.bella (непознат )
Публикувано07.06.10 06:02



Спринт Аполон ми харесва доста, но не знам дали ще ми пасне с моя ръст, нисичка съм.
Другият вариант наистина е някакъв Драг, без Онтарио обаче, понеже мисля да не прехвърлям 500 лв.
Девил, Хакер (гледах го и в дамски вариант), Уан или Гризли?

shotik, благодаря за предложението, но искам да си купя ново неизползвано колело :)

Редактирано от la.bella на 07.06.10 06:04.



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: la.bella]  
Автор Pyбeнc (новак)
Публикувано14.06.10 22:44



Здравей!

Когато лимитът е почти без значение, можеш да си вземеш наистина колело, което да си караш с кеф.

Някои марки имат модели да жени, но и да няма, пак ще ти сврши работа.
За ръст 1,60 обикновено ти трябва рамка размер М. Виж този

, в края на статията.
Много е важно, ако имаш възможност, да пробваш рамката, преди да я купиш!
От БГ марките има добри предложения от Spint - . Като съотношение цена/качество са добри.
DRAG - винаги с едно наум.

След като си начинаеща, едва ли ще ти помогно, ако навлизам в технически подробности. Няколко неща за много важни:
1. Размер на рамката - ако избереш грешен размер, колкото и хубаво да е колелото, няма да можеш да му се насладиш.
2. Геометрия - ами просто седни на колелото, виж как ти стои. Не трябва гърба т да е извит, а по-скоро изънат, ръцете също. Прецени при тази стойка как се чувстваш.
3. Команди/скорости - не те съветвам да пестиш от този компонент. Поискай нещи качествено.
4. Седалка - също като 3. Опитай, преди да купиш.
5. Щом ще караш в парка, обикновени спирачки отпред и отзад са ти напълно достатъчни. Ако мислиш, че след време ще искаш да покараш в гората - можеш да помислиш за дискова спирачка отпред. Щом си жена - по-добре хидравлична, спира се с един пръст само. Предимството е, че при лощо време - дъжд, кал, пясък, прах, ще имаш по-голяма сигурност при спиране.
6. Вилка - стандартните окомплектовки предлагат сносни вилки, ход от 100 мм са напълно достатъчни.
7. От тук нататък какво ти душа хареса :)

Разгледай и този сайт:

Избора е доста голям.
Ами това е. Успех и приятно изкарване в света на колоезденето!



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: Pyбeнc]  
Автор walentina_8O (непознат )
Публикувано05.09.10 16:07



Какво значи "DRAG - винаги с едно наум"?
Аз също искам да си купя колело и се бях спряла на DRAG. Сега се двоумя между Drag Ontario Pro WDC и Sprint Apolon. Не съм карала колело от много време, но имам желание да се пробвам и по неасфалтирани пътища и дори в планината (след време, разбира се). Ако някой може да ме ориентира, ще съм много благодарна. Също така ми е интересно каква е разликата между дамските и недамските колела, и при положение, че съм жена, трябва ли да си търся дамско колело?
И всичко друго, което сметнете, че може да ми е от полза





Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: la.bella]  
Автор walentina_8O (непознат )
Публикувано05.09.10 17:04



Всъщност, в една по-стара тема Apxaнreл е обяснил, че разликата между Drag Ontario Pro и Sprint Apolon основно е във вилката, която е по-добра при Drag-а. Но Drag-а струва 595лв., а Sprint-а 420. Заслужава ли си тази разлика в цената?



Тема Re: Велосипед за начинаещнови [re: walentina_8O]  
Автор choko73 (Голямата сянка)
Публикувано07.09.10 11:28



Необвързващо лично мнение



Като ще давате толкова пари, добавете още малко, и се ориентирайте към това: http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_44_58&products_id=2703&osCsid=1795c0f7359246980dd3608834164bf5

или това:
http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_44_58&products_id=2704&osCsid=7631b716bcb155aba88499de6321deee

Успех

Редактирано от choko73 на 07.09.10 11:30.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.