Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:27 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема търся си градски велосипед  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 18:14



Здравейте (бъдещи) колеги.
Искам да ходя на работа с велосипед.

Изискванията ми са:
- възможно най-лек
- да се кара с изправена стойка
- да има калници
- минимум скорости
- минимум меки окачвания
- до 400лв

Рових из нета и съм харесал два модела.
Ще бъда благодарен на специалистите сред вас за оценка.
Вариант 1:
http://www.sprintmaxcom.com/bikes.php?bikeid=33
Вариант 2:
http://www.raleigh-bg.com/catalog/product_info.php?products_id=38

Горе-долу така си го прествавям.
Приемам всякакви съвети и благодаря рпедварително.



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 18:48



.. и от английската фирма "Ралей" с подозрително евтините колела някой има ли впечатления?



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторgo-one (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 19:45



raleigh praviat se v grad Montana v zavoda na CROSS samo lepenkite moje bi sa ot england :) lichno az ne bih vzel takuv velosiped dori kato podarak



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано08.07.07 20:57



Добре дошъл!

Старото ми колело отговаряше на всички твои условия с изключение на това, че беше стоманено (тежко). Беше със сравнително тънки гуми и това ми пречеше да се придвижвам в скапаната София. Нямаше достатъчно скорости (само 1х6) и ми беше трудно да катеря по-стръмните софийски баири (Лозенец).

В момента карам колело, което отговаря на някои от условията ти за градско:
+ леко
+ може да се кара доста изправен
+ има калници
+ до 400 лв
- 3х7 скорости
- преден амортисьор
Новото се казва Драг Гризли, монтирани са му допълнително пластмасови калници, сменена му е лапата (за кормилото) и сега е по-високо. Гумите му са дебели, но са с нисък профил (добър за градско). Много повече се кефя на сегашното си колело.

Успех в търсенето!



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: mguergov]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 21:08



Какво съвпадение, и аз съм (стр. инж.)

.

Като чета из форума явно тва гризли се смята за страхотно попадение.

Ако ще се ходи там не е ли за предпочитане модела "Онтарио"?
Някой за модела на спринт, който цитирам в темата мнение?



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 21:12



А, и още нещо.
Моделите, които цитрам са с вътрешни скорости.
Какво е мнението ви за тях? Не олекотяват ли колелото (по-къса верига, липса на превклювател ..)?



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано08.07.07 21:30



Щом драг е толкова сериозна марка включвам и това, като вариант:
http://www.dragbicycles.com/modules/news/article.php?storyid=147



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторpraven (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 00:07



Аз си купих Drag Hacker преди около две седмици точно със същата цел (да ходя на работа с него) и засега съм доста доволен.

повече съм писал на



Ако питаш мен по-добре като начало си вземи нещо по-евтино докато видиш дали ще ти "пасне" карането и на какво да обърнеш внимание при следващото.

успех!



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: praven]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 11:20



Хакерския велосипед ми се струва прекалено стоманен.
Мисля, че поне рамата е добре да бъде по-перспективна.



Тема Я кажете какво значи "леко"?нови [re: kлeчo]  
Автор pyrx (-; свежъ :-)
Публикувано09.07.07 12:08



Според съвременните разбирания. До колко кг?
А и на каква цена?
Забелязвам, че в много байк-сайтове като че ли пропускат тази спецификация.





Тема Re: Я кажете какво значи "леко"?нови [re: pyrx]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 12:50



Да бе, гадовете почти никъде на цитират тежестта освен на най-скъпите модели.
Според мен "лек градски" означава до около 14 кг, хайде с калници пр. да стане най-много 15.



Тема Re: Я кажете какво значи "леко"?нови [re: kлeчo]  
Авторlusi1974 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 22:41



10-12kg e dosta dobre za city bike,no az ne mislia 4e za 400lv shte vzemesh hem leko hem s dobar montag koleloosven tova ne zabraviai 4e drag,sprint sa hubavi kolela ,no samo s hubavite montagi ina4e pri vsi4ko evtino shemata e edna -vnos na komponentite ot china i sglabiane v bg,koeto e -prosto neam doumi,ako vzemesh novo kolelo idi do zahari na kolodrouma da mou stegne i gresira vsi4ko,shte ti izleze 30-40lv pove4e no niama da sajaliavash.za men po-dobar variant e -stara ramka(no zdrava)+dobar nov montaj(tiagra,sora ili neshto takova),ouspeh



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
АвторFerdi (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 07:55



Стоманена сплав е но не е чиста стомана сравнително лек е понеже тръбите не са дебели а и ако вдигнеш едно "алуминиево" колело разликата е смешно малка
понеже амортисьора тежи джантите тежът една камара метални неща има по велосипеда освен рамката които трябва да се сменят с алуминиеви за да постигнеш олекотяване.
Директен пример ще дам DRAG One и Drag Virus в евтиния клас имат само 2,8 кг разлика нищо че Уана е с алуминиева рамка а Вируса масивна стоманена рамка с по тежък висок амортисьор че и отзад още един ...........





Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано10.07.07 21:12



Е, взех си един драг маратон и туйто.
След кръгче из квартала още е цял :)



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Автор mguergov (стр. инженер)
Публикувано10.07.07 21:31



Приятно, безопасно и безаварийно каране!
Бях си харесал за мен такова, ама се оказа, че ми е малко малко (висок съм 187). Интересно колелце, сподели след време как е.



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
АвторФepди (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 08:07



Честито и приятно каране из София (а и не само в нея ) не лош избор с големи гуми (28") определено градско колело като поизкривиш каплите вземи само по качествени иначе колелото за парите си е хубаво





Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторkлeчo (Нерегистриран)
Публикувано11.07.07 10:50



Първи впечатления.
В сравнение с руския "турист", който ми откраднаха от мазето е като мерцедес,
а в сравнение със "скот"-а на един колега, с който го сравних днес - като запорожец





Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Автор alkor1 (член)
Публикувано17.07.07 13:32



хехе , браво ,wellcome :)
Къде е колодрума , имам едно 3 годишно Leader нз май е в Плд правено ,има тема за него , та какво правят точно там ,че 30 лв са ми доста за мен





Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: kлeчo]  
Авторlz1asp (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 20:29



За градско колело-Не съм специалист и акъл не давам.Само искам да споделя -от доста време карам "Драг Маратон" Няколко хиляди километра съм навъртял. Три пътувания / 380 , 500 и 630 км/ с тежък багаж.Самия аз съм тежък-130 кг. Не карам екстремно. Но ми се е налагало да карам и по 15-20 км. из планина по символични пътища и пътеки.
Доволен съм от колелото. Ако някой пожелае мога да му кажа и какви подобрения съм му направил.
С уважение към всички-карач на колело.



Тема Re: търся си градски велосипеднови [re: lz1asp]  
Автор galov_st (непознат )
Публикувано26.07.07 23:53



Привет.Преди два дена , след дълго обикаляне и огромно нетърпение си купих драг маратон.Железарка, както казва един познат и на всичкото отгоре с цвят на бурия. На мен обаче си ми харесва страхотно - освен че вози страшно меко е и много удобен. Идеята с която го купих беше, че ни предстои евентуално ходене до близка Гърция, където да направим преход с колелета до по-близките градчета за 3-4 дни. За целта ни трябваше велосипед, който да се държи добре на шосе, да носи много багаж /знаете ги жените.../и да не уморява много при въртенето, тъй като ще се изминават може би около 100-120 км на ден.Та това обуслови избора ми. Видях, че и вие сте си купили същия велосипед, както и че сте изминали доста големи разстояния, затова ще съм Ви благодарен, ако споделите какъв велосипед е Вашият маратон - алуминий или желязо и какви са подобренията, които сте направили по него, както и дали сте имали проблеми по време на пътя.Всяка информация ще ми е от полза.



Тема Maraton или Maraton de luxнови [re: lz1asp]  
Автор kwadrat (непознат )
Публикувано02.08.07 11:36



И аз се интересувам от тези колела.Като ги гледам, си мисля че определено Де лукса е по-добрият но и по-скъпият избор.
От друга страна, има планински варианти които за същите пари се получава по-добро колело
Пример: Ако сравним Маратон с Драг Хакер, цената е една, монтажа е сходен, но маратона е с калници и по-градска геометрия предполагам, хакера обаче е с двустенни шини. Ако приема че искам колело с двустенни шини, калници и по-изправена стойка, то ми е много по-лесно и евтино да взема хакер, да му сменя колчето, да му сложа калници и гладки гуми и съм готов, отколкото да сменя едностенните шини на маратона
Затова си взех Хакер




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.