Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 06.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ветеранинови  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 23:10



Зачетох се в предната тема и реших да пусна темата.
Колоезденето си остана слабостта ми въпреки , че минаха години.
Сега карам предимно в края на седмицата, минах на MTB, имам хубави условия .
Навремето карах като юноша с мъжете на Левски-Ненчо Стайков, Наско Стойчев, Емо Лозев, Пламен Митов, Данчо фамилията му забравих, Добри Деспотов и др. Лятото минах през колодрума-трагедия... Няма живот, Мерци обаче си е същия, е времето не му е простило.
От 15 години съм в Германия, миналата година се пусках на CC ... леле много здрави немците, имаше и американци от базите. Тея са едни говеда, откъде този хъс ,май че се бяха се назобали...
Разбрах за 2 тука- Иван и шосе. 64 набор съм.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 02:08



Ето , прехвърлям се.
И аз карах в Левски , може да е било по същото време щото съм 63 г . Добри го помня , а Данчо май беше от Казанлък , ама фамилията не помня. Помня и Puch, май беха австрийски , друго австрийско колело не съм чувал да има.
Аз имах фаворит , бех му сложил пистова вилка та да е по къс и по спортен. Колчетата на седалките ги режехме та само малко да влиза в рамката. Сега ми се ще и това да го отрежа , ама ми е мило щото е Dura Ace. ще го резна като взема по малка рамка. Всекакви други чаркове италиански имаше по колелото тогава. Bianchi то го имах по късно.
Иване , видях го на снимката и изглежда много добре , сравнително нова рамка е и алуминия пак ще се върне на мода , нема страшно. Моята рамка е 1999-2000 год - доста стара , ще я сменя с нещо 58 см и по ново та да е по леко. Пак алуминий мисля. На Cannondale са много леки алуминиевите рамки.
Вече им направих към 300 км на Джи Пи 4000 и са наистина бързи , но малко хлъзгави, може би щото ги помпам толкова много. Още не съм се пребил с тях. Личи си , че са по леки - ускоряването е по добро. Смених и вътрешните гуми със некакви супер леки уж, доста тънки са . Това и то може да допринася , всяко тегло спестено по каплите и гумите се равнява на същото на квадрат по рамката , например. Това при ускорение само . При баирите също. Казват , че по било важно колоездача да свали тегло , ама аз много мегдан за сваляне немам, щото като тоя Расмусен, дето спечели катераческата фланелка на Тура, не ми се изглежда.
Тука има бърза и две по бавни групи в местния клуб. Излязох с бързата група в събота ама ме изръсиха след 20 км , което не е лошо , все пак. Много дълги смени взимат отпред и на мене като ми дойде реда издишах точно пред един баир . Аз като си знам , че са бързи момчетата що не си кютам отзад на завет ??? Не чакат , което си е допълнителен стимул да висиш отзад. Следващия път ще знам по добре.
Това е засега.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 12:00



Ето ме и мене.
По принцип ако рамката е добра можеш да я караш колкото си искаш години. Само и сменяш групата с по-модерна. Тук също много залитат по карбона , но моето лично мнение е че ако нямаш здрав портофейл е безмислено. Карбон трябва да се купува от момчета които занят как се прави тази работа , но затова се плаща. А ако погледнаш евтините рамки ще видиш че карбона е по-тежък от алуминия - особено ако го срвниш с рамка от т. нар. скандуим. и колко ще изкара - само господ и стари баби занят. Преди време имаше една полуда във форума да се купуват чаркове - карбон от една китайска фирма Token. Неприлично евтини ама аз непосмях да им се доверя. Алуминия мисля че още дълго няма да излезе от мода. Виж дори новото Bianchi FG Lite на Ди Лука е също алуминий.
В клуба при нас също имат две групи - бърза и бавна. Миналата седмица говорих с един , но те сега се занимават с МТВ и на шосето излизат от Март. Доколкото разбрах бързата карат без да се изчакват - ако можеш колкото тях добре ако ли не се връщаш сам. Бавната се съобразяват с по-бавните в групата и се изчакват. Но колко бърза е бързата група - така и не ми стана ясно. Преди време карах зад една група и те държаха скорост от 36-40кмч. Това което ми направи впечатление е че тези отзад въобще не ебаваха да минат отпред да теглят.
За тренировките - аз нямам тренажор защото тук имам условия да карам целогодишно. От нова година до сега съм на 1054км. Сега обаче карам в бавно темпо - може да се каже за апетит. Правя среден пулс от 110-115 и не обръщам внимание на скоростта. Затова и средна скорост от 25кмч не е изключение. Сега гледам да натрумпам километри. После през сезона това помага много. Студ и вятър не са проблем за мен , но ако вали няма да ме видиш навън. Никак не го обичам дъжда. В събота беше голям майтап. Беше
-3 и като тръгвах от вкъщи стиснах спирачките и те така си останаха в стиснато. Бяха замръзнали и трябваше да ги наприскам за да се раздвижат. Ако е мокро - вали или заледено тренирам в къщи. Имам един тренажор за гребане и на него работя за сила и кондиция.
Чао за сега.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 20:24



шосе абе трябва да те познавам. Аз карах като юноша, старша възраст и от ми излезе прякора. Карах до 83, после казарма, следване....
Карах с мъжете , понеже бях единствен старша възраст. Тренер беше Камен Станчев. Но минало, спомени...
То хубаво, че караш в клуба. Няма да им се даваш. Преценявай си силите и не се хвърляй. Нека да дават дълги смени, ти карай къси или пропускай. Едва ли ще ти каже някой нещо.
За материала - не се увличай по новостите. Карбона изглежда добре, ама има много недостатъци. То и останалото е и до финанси. На нашата възраст едва ли гониш спортни успехи .
Какво ще кажете са слопинг рамките?



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 18:22



Старши, може и да сме се засекли - аз карах от 78 до 81 когато ме взеха войник.
Нема да им се давам на туземците, разбира се , още е зима и не съм започнал добре. Миналата година лятото карах до 1500 км на месец и започнах по късно . Тая година би трябвало да съм по добре.
Мене мокрото и влажно време не ме бърка, ама не обичам студеното. Тука хвана един студ относителен.
Смени нема да им взимам повече , знам как се виси на 10 см от предния колоездач и ще го правя. Преди седмица в силен страничен вятър четирима си караха един зад друг без да правят опит за ветрило, аз като взех да издъхвам му викнах на тоя пред мене да мръдне у десно малко-той мръдна.
В четвъртък има вечерно каране по тъмно на светлини от 6 часа. Чудя се дали да се престраша, малко налудничава ми се вижда идеята ?
Не си падам по карбоновите рамки толкова, казват че били по комфортни на дълго каране .......аз ще си взема сравнително лека алуминиева с карбонова вилка (целата) като има некой лев.
За слопинг рамките казват , че са по леки и твърди от хоризонталните. Не ми харесват как изглеждат , обаче. Леко слопинг са добре , но има някои дето са много слопинг и с дълги колчета на седалките-грозно.
Иване, педалите са ми ултегра пи ди 6610,около 65 кинти са тука, по удобни са от предишните, но малко по трудно се откопчават и закопчават, ама не съм се пребил и с тех още.
Старши, не си прав за състезанието, има си отделна лига за над 40 год и са много добри. По няколко състезания има на седмица. Богат избор.
При вас карат ли с екипи Assos, много добро качество са !



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 19:19



На мен лек слопинг 4-5 градуса ми харесва , но големия -не. Особено компакт рамките. Явно не съм единствения. PD 6610 - точно за тях говоря , само че тези са от Ултегра 2005 - 10ск. ,а повечето са от старата -9ск. Би трябвало да са още по-добри. Виж карането на светлини ако нямаш як фар за мен си е доста налудничево. Аз често карам на фар (Cat Eye HL-EL300) , но над 25кмч несмея да карам. Особено ако трябва да се водиш само по задната светлина на предния. Assos много ги хвалят , но незнам колко хора карат с тях защото са много скъпи. Аз карам с AGU но несъм много доволен от качеството. Това лято си купих едни кратки гащи от Алди и трябва да ти кажа че са по-добри а като цена са несравними. Сега зимата карам с клин Налини. Много съм доволен. Вече втори сезон не е мръднал. При фанлите съм пълен помияр. Всичките са различни - когато каквато ми е харесала. Зимното ми яке е Найк на US Postal. Накратко - помиярска история.
Между впрочем на времето имах един приятел колоездач. Беше в спортното в Разград и след това караше за Черно море. По същото време когато и вие сте тренирали. Тони се казва от Обзор - може да го знаете от състезания.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 23:48



Ще пиша и за двамата, Иван да не се обижда, че го прескачам
Аз карам MTB, понеже дружката ми е байкар и движим по горите. Аз съм около Франкфурт, няма планини, но катеримпо 2-3-4 пъти да правим метри.
Байка ми Трек 8500, с новия ХТР и Fox вилка. Миналата година правихме преход през Алпите до Гарда. Леле по пътеките е пълно , по данни всяка година Алпите се прекосяват от мин. 500 000 байкари. Имам много снимки, трябва да ги кача някъде.
Имам малко време за каране , работата ми е далече и се прибирам в 7. Но гледам да карам уикенда. Има при мен клуб, но според думите на този, с който карам не били много за препорачване.
Колелото, екипировка, части пазарувам основно от ебай. Колелото го взех за 1500 евра,ново. При търговец е 2300-2400. Аssоs e много скъп, крем де ла крем, имам неща от Gonso, Odlo, Adidas, Gore-tex, каквото изпадне, сега се навличам по принципа на луковата глава, никакви памучни неща, на краката с неопренови чорапи, тези с цип отзад, е сещате се.
А сега се оглеждам за байк, Giant sa на добра цена TCR , T-Mobile карат с подобни като геометрия, слопинг, Трека е слопинг 48 см , а аз съм 182 и се свиква. + е ниския център на тежестта, абе мода е .
Проблемът на карбона са връзките с метални елементи, и понеже е много твърд от вибрации се разбива. Една хубава стоманена рамка си е класика.
Всички рамки се правят в Китай от Martek. Тук информация взимам от Тour-nemsko spisanie.
Do skoro.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 10:41



Момчета, като ви слушам ми става драго, че има такива запалени шосейни колоездачи. Аз никога не съм тренирал колоездене, но имам такъв ентусиазъм, че вече 4-та година ме държи. За съжаление тук в Българско са много малко феновете на шосето. А и май ветераните са по-надъхани от младите момчета. С частите е много трудно - всичко се внася от вънка /Campagnolo в България НЯМА/. За една верига и задействаш десет души и солидни ресурси за да дойде от някъде. Вие сте щастливци, че имате с кого да карате.
Иначе колелото ми е Giant TCR Composite ONCE TEAM - карбонова рамка монокок и карбонова вилка монокок. Каплите са Campagnolo Neutron, курбела Campagnolo Record Carbon - останалите части са Campagnolo Chorus. На по-добра машина не съм се качвал. Геометрията е слупингова. Знам че ветераните са с много предубеждения към този вид геометрия, но това не е само мода, на баирите се разбира защо. А и мнението на всички е че изглежа SUPER. Каплите са много здрави. Кълняха ми се, че ще съжалявам жестоко заради нашите дупки. НИЩО ПОДОБНО - каплите са от 1,5 години - около 17 000 км. и не са помръднали, а въобще не съм ги жалил. Като ход не могат да се сравнят с никоя конвенционална капла Например имам Open pro + Chorus главини със спици DT Revolution 2/1.5/2 - по тежки са от Neutron-a само с 70 грама, обаче разликата в хода е .........
Понеже четох, че се чудите за каплите - не се чудете - Campagnolo Neutron или Eurus това трябва да е избора - може да са 2 пъти по скъпи от Vento или Sirocco но си струват. В момента в ebay в Германия може да се намери Camp Euros 2006 г. за 390 EUR.
Ще се радвам ако съм ви бил поне малко полезен.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:56



Хей момче младо, та ти имаш dream bike! Знаеш ли колко народ тук ще ти завиди за тази машина - дори състезатели аматьори. Във всеки случай поздравления! Кокото до катеренето мисля че не е от слопинг геометрията а от колелото като цяло. Както си го описал трябва да си в границата на 7.5кг и надолу. За Neutron който ти е казал че ще имаш проблеми много е сбъркал. Неслучайно Backstedt през 2004 спечели Paris-Roubaix точно с тези колела. А като ги сравняваш с Chorus и Open Pro незабравяй че все пак те са с Record главини , несиметрична задна капла , фабрично натегнати спици => еднаква натегнатост и т.н. А бе ти си знаеш най-добре няма какво да филосовствам.
Хей старши, не те ли е страх да пазаруваш от e-bay? Имам в предвид как си сигурен че няма да ти пробутат нещо старо или с дефект? Аз също четох тук във форума че в немския e-bay има супер оферти ама мен ме е страх. Като пример ще ти дам това което каза момчето млдо. Eurus 2006 за €390. Като сложиш и €20 да ми ги изпратят стават €410. При мен в магазина са €485. Ама срещу тази цена имам и гаранция, докато от и-бея нямаш. Изобщо не е ли по-добре ако пазаруваш от интернет магазин като например www.bike-components.de? При тях цените са по средата , но имаш гаранцията.
Я чакай да те питам. След като караш МТВ имаш ли опит или представа как стоят нещата с колелата с малко спици за ХС? Имам в предвид Mavic Crossmax. Гледам ги 18 спици отпред , 20 отзад и някак си немога да повярвам че ще издържат на офроуд.
Шосе , какво стана с нощното каране? Ходи ли? Може ли да те запишеме вече в графа нощни птици?
Чао за сега и весело каране



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:39



Ами за машината Иван ти е казал вече. Тук лицензирани карачи са с такъв монтаж. Лятото си бях взел байка в БГ. Ами то не може да се диша, колите се карат от идиоти, дупки. Качих се до Мостовете- пътят е същия като го асфалтираха 80-те, т.е. не са го пипали , лунен пейзаж.
Частите ше са така, като няма клиенти. Лятото , на прехода през Алпите, краен пункт бе Рива дел Гарда, от Акор - селище наблизо- е Франческо Мозер.
Е там е рай, пътищата са доминирани от колоездачи. Трябва да се види. И то всички наточени, тренирани.
Иване досега не съм изгорял в ебай. Но съм на село и има само един магазин със солени цени.
Аз карам с Bontrager шини UST за безкамерни гуми, DT glawini с индустриални лагери. 32 спици 1.8 нормална оплетка. Тези които споменаваш не съм ги пробвал. Обикновено имат ограничение в допустимото теглото- нормалните са до 120 кг, тези - 80-90. Досега не съм късал спици или подбивал шина. Налягането на гумите е оптимално -2.5 бара.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.