Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:56 27.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 00:20



Че що да сме селяндури бе Dreckfraese - наивно питам аз.



Тема Re: Ветеранинови [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 16:43



@Иван Нали ме питаше как стои въпроса с гумите тук в България. Като влезеш в магазина основно има Rubena - полски ли са или чешки не знам, но се късат за отрицателно време и по евтините варианти на Conti и Michelin - от тези с теления борд. Продават също и Maxxis, но те са по-скъпи, а не ми се рискува да ги пробвам. Нещо прекалено леки ми се струват. Има едно място в София, където продават по-сериозни гуми на тях залагам- Continental Grand Prix 3000 23 мм- за съжаление цената им е малко по-скъпа от колкото може да се намери при вас. Зареждането явно е доста старо, защото бях купил 2, но взеха да се нацепват от страни и да излизат едни конци, та ги свалих и ги сложих на зимното колело. Също така много бързо се изтъркаха. Conti GP 4000 ще се появят тук сигурно не по рано от 2 години. Има и Michelin Pro Race 23 мм - от тях си купих цели 6 броя - бяха на добра цена пък и едва ли ще се появи скоро такава качествена гума в БГ. Много бърза и има повече каране от Conti. Единствения проблем е ако минеш през стъкла или по-остри камъчета се цепи много лесно - вече сцепих две - бяха почти нови. Сега гледам с 4 очи и току изправям колелото на предна гума от зор да спра та да не мина през някое стъкло.Тук не излизват пътищата като при вас. В БГ разчитаме основно на дъжда да поизмие. Имам един приятел който кара с тубуларки /сещате се сигурно че е ветеран/- за 2 седмици пукна 4 пъти - наложи се човека да се качи на колата и да ходи по трасето за да си измете с една метличка по-замърсените участъци.
Хубавото е че около Стара Загора асфалтираха всички основни пътища и сега тук има много добри условия за шосе. Но преди 3 години когато идва г-н Путин на посещение - на Самарското знаме го водиха. Наложи се до Казанлък да ходи с хеликоптер - той шосето до там приличаше на лунен пейзаш. По това време ако слезеш под 1час до Казанлък си беше чисто геройство. След като оправиха пътя, като се хванахме двама- за 45 минути го ударихме.



Тема Re: До Момче младонови [re: Moмчe млaдo]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 21:17



Тези гуми /Michelin Pro Race 23 мм / излязоха от една фабрика от Русе. Ако има нужда мога да преверя дали още ги има.И аз си купих от тях.И съм доволен как вървят а и от цената .Някои отбори в Тура карат с тях.



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 21:35



Да вярно е че тук условията са много по-добри. Но холандците имат едха много мръсена идея да покриват някои велосипедни пътеки с едни съвсем ситни камъчета които са по-остри и от стъкло. Незнам каква е точно идеята - по-красиво или износоустойчивост , но ти веднага се сещаш каква е мизерията за гумите. Затова аз след всяко каране оглеждам гумите внимателно за забити камъчета и ако има такива внимателно с върха на остро ножче (от тези за балатум дето се чупят) ги изваждам. Ако останат те бавно но сигурно се дозабиват и хем цепят допълнително външната гума пък и пукат вътрешната. През лятото проблема е по-малък защото част от тях които не са се забили добре гумата сама ги изхвърля , но зимата когато е мокро се лепят и лека полека си намират пътя навътре - гадове! Някои казват че също помага ако натриеш гумата с оцет , но аз никога не съм го пробвал.
Между другото какво носите със себе си като тръгнете на път. Аз например в чантичката под седалката нося:
- 2 резервни вътрешни гуми
- мулти инструмент - от тези дето са като джобно ножче
- 2-3 лепенки за гуми - за всеки случай
- естествено помпа
- някакви дребни пари
За лятото мисля да си купя една помпа с СО2 патронче + ръчно помпане. Казват че са много доволни от патрончетата.



Тема Re: Ветеранинови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 19:42



До Митко - благодаря ти, но за сега нямам дерт. Може би късното лято ще изрева ама за тогава да се надяваме че още ще ги има.
До Иван - мойто чантичка е доста мъничка и успявам да събера само една резервна гума, лепенки и щангички. Винаги си взимам и мобилния телефон, защото стават всякакви неща по пътя. Когато излизам на по-далеч /над 80 км/ задължително взимам и манджа. Когато започнах нямаше кой да ми каже за манджата и за пиенето. С един "Спутник" с 4 скорости и 32 -ки гуми тръгнах за .... Ямбол само с 5 лева в джоба. Сутринта бях закусил 2 филийки с чай - голям ентусиаст. Когато пристигнах в Ямбол вече бях умрял от глад. То е било късно да се направи нещо с манджата ама кой да ми каже , че е по-добре да се прибирам с влака. Хапнах 2 сандвича и сладолед и хайде на обратно. На връщане между Сливен и Нова Загора такава яка криза - пред очите ми всичко беше бяло на червени точици /също като фанелката за катерачи/. Как съм се прибрал не зная. Ама явно не съм си научил урока, защото миналата година пак така яко се прекарах. Пълно изтощение. Главата ми тежеше като олово и нямах сили да я държа в изправено положение. Като се прибрах не можах да си хапна топлата супичка. Не можем да си държим лъжицата, пък и главата все клюмнала стои. Ама реших си проблема - домъкнах холовата масичка - сложих супата на края на масата, та като седнах на земята и като си подпрях главата на ръба на масата и само с елегантно движение с китката набутвам с лъжицата в устата ценната течност. Баба ми като ме видя онемя.
Някой имал ли е такива подобни преживявания?



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:54



това всеки го е преживял. Винаги слагам по 2 Power Bar и 2 прахчета със соли. Лятото взимам по 2 бидона от 750 мл. Пиенето също е много важно, на час по 1 л.
Като бяхме млади бутахме разни сладки неща, имаше едни халвички, вафли,
правех си липов чай с мед и лимон.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 21:17



Преживявал съм го и то не веднъж. Всеки път се заричам да не правя такава грешка ама на. То и това е идеята да имам винаги някакви малки пари в чантичката та ако го закъсам си купувам нещо на някоя бензиностанция. Иначе си нося фруктови бисквити - Sultana и зареждам шишетата с Isostar когато ходя на по-далеч.



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 01:01



Всички сигурно са карали до пълно изтощение.
Аз един път тръгнах от Варна за Ахтопол и си спирах и ядях , ама след Бургас реших да не спирам и каталясах точно на 10 км от Ахтопол , направо се тръшнах край пътя като умрел и колите взеха да спират и ме питат добре ли съм . Не бех.
Сега без манджа не мърдам - гоу джелове, баунти , шоколад и едни такива с ядки ,щото ако огладнееш значи вече е късно и си закъсал. На всеки 15-20 минути трябва да се хапва на дълго каране. Всеко каране над 1 час си трябва храна . Имам и едно малко бидонче за кафе , което още не съм използвал , но мисля , че на дълго каране ще имам нужда.
Мобилен телефон задължително ако ще се вика такси , че скоро една стара гума я разпрах само като натиснах здраво спирачките и занесе по непочистения асфалт . Такова нещо немаше оправяне край пътя. Ако немаш място под седалката става да срежеш едно бидонче и да си слагаш неща в него в кошничката-събират много и тежеста е по ниско.
От джи пи 4000 съм много доволен-бързи са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.