Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 28.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Ветерани  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 23:10



Зачетох се в предната тема и реших да пусна темата.
Колоезденето си остана слабостта ми въпреки , че минаха години.
Сега карам предимно в края на седмицата, минах на MTB, имам хубави условия .
Навремето карах като юноша с мъжете на Левски-Ненчо Стайков, Наско Стойчев, Емо Лозев, Пламен Митов, Данчо фамилията му забравих, Добри Деспотов и др. Лятото минах през колодрума-трагедия... Няма живот, Мерци обаче си е същия, е времето не му е простило.
От 15 години съм в Германия, миналата година се пусках на CC ... леле много здрави немците, имаше и американци от базите. Тея са едни говеда, откъде този хъс ,май че се бяха се назобали...
Разбрах за 2 тука- Иван и шосе. 64 набор съм.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 02:08



Ето , прехвърлям се.
И аз карах в Левски , може да е било по същото време щото съм 63 г . Добри го помня , а Данчо май беше от Казанлък , ама фамилията не помня. Помня и Puch, май беха австрийски , друго австрийско колело не съм чувал да има.
Аз имах фаворит , бех му сложил пистова вилка та да е по къс и по спортен. Колчетата на седалките ги режехме та само малко да влиза в рамката. Сега ми се ще и това да го отрежа , ама ми е мило щото е Dura Ace. ще го резна като взема по малка рамка. Всекакви други чаркове италиански имаше по колелото тогава. Bianchi то го имах по късно.
Иване , видях го на снимката и изглежда много добре , сравнително нова рамка е и алуминия пак ще се върне на мода , нема страшно. Моята рамка е 1999-2000 год - доста стара , ще я сменя с нещо 58 см и по ново та да е по леко. Пак алуминий мисля. На Cannondale са много леки алуминиевите рамки.
Вече им направих към 300 км на Джи Пи 4000 и са наистина бързи , но малко хлъзгави, може би щото ги помпам толкова много. Още не съм се пребил с тях. Личи си , че са по леки - ускоряването е по добро. Смених и вътрешните гуми със некакви супер леки уж, доста тънки са . Това и то може да допринася , всяко тегло спестено по каплите и гумите се равнява на същото на квадрат по рамката , например. Това при ускорение само . При баирите също. Казват , че по било важно колоездача да свали тегло , ама аз много мегдан за сваляне немам, щото като тоя Расмусен, дето спечели катераческата фланелка на Тура, не ми се изглежда.
Тука има бърза и две по бавни групи в местния клуб. Излязох с бързата група в събота ама ме изръсиха след 20 км , което не е лошо , все пак. Много дълги смени взимат отпред и на мене като ми дойде реда издишах точно пред един баир . Аз като си знам , че са бързи момчетата що не си кютам отзад на завет ??? Не чакат , което си е допълнителен стимул да висиш отзад. Следващия път ще знам по добре.
Това е засега.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 12:00



Ето ме и мене.
По принцип ако рамката е добра можеш да я караш колкото си искаш години. Само и сменяш групата с по-модерна. Тук също много залитат по карбона , но моето лично мнение е че ако нямаш здрав портофейл е безмислено. Карбон трябва да се купува от момчета които занят как се прави тази работа , но затова се плаща. А ако погледнаш евтините рамки ще видиш че карбона е по-тежък от алуминия - особено ако го срвниш с рамка от т. нар. скандуим. и колко ще изкара - само господ и стари баби занят. Преди време имаше една полуда във форума да се купуват чаркове - карбон от една китайска фирма Token. Неприлично евтини ама аз непосмях да им се доверя. Алуминия мисля че още дълго няма да излезе от мода. Виж дори новото Bianchi FG Lite на Ди Лука е също алуминий.
В клуба при нас също имат две групи - бърза и бавна. Миналата седмица говорих с един , но те сега се занимават с МТВ и на шосето излизат от Март. Доколкото разбрах бързата карат без да се изчакват - ако можеш колкото тях добре ако ли не се връщаш сам. Бавната се съобразяват с по-бавните в групата и се изчакват. Но колко бърза е бързата група - така и не ми стана ясно. Преди време карах зад една група и те държаха скорост от 36-40кмч. Това което ми направи впечатление е че тези отзад въобще не ебаваха да минат отпред да теглят.
За тренировките - аз нямам тренажор защото тук имам условия да карам целогодишно. От нова година до сега съм на 1054км. Сега обаче карам в бавно темпо - може да се каже за апетит. Правя среден пулс от 110-115 и не обръщам внимание на скоростта. Затова и средна скорост от 25кмч не е изключение. Сега гледам да натрумпам километри. После през сезона това помага много. Студ и вятър не са проблем за мен , но ако вали няма да ме видиш навън. Никак не го обичам дъжда. В събота беше голям майтап. Беше
-3 и като тръгвах от вкъщи стиснах спирачките и те така си останаха в стиснато. Бяха замръзнали и трябваше да ги наприскам за да се раздвижат. Ако е мокро - вали или заледено тренирам в къщи. Имам един тренажор за гребане и на него работя за сила и кондиция.
Чао за сега.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 20:24



шосе абе трябва да те познавам. Аз карах като юноша, старша възраст и от ми излезе прякора. Карах до 83, после казарма, следване....
Карах с мъжете , понеже бях единствен старша възраст. Тренер беше Камен Станчев. Но минало, спомени...
То хубаво, че караш в клуба. Няма да им се даваш. Преценявай си силите и не се хвърляй. Нека да дават дълги смени, ти карай къси или пропускай. Едва ли ще ти каже някой нещо.
За материала - не се увличай по новостите. Карбона изглежда добре, ама има много недостатъци. То и останалото е и до финанси. На нашата възраст едва ли гониш спортни успехи .
Какво ще кажете са слопинг рамките?



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 18:22



Старши, може и да сме се засекли - аз карах от 78 до 81 когато ме взеха войник.
Нема да им се давам на туземците, разбира се , още е зима и не съм започнал добре. Миналата година лятото карах до 1500 км на месец и започнах по късно . Тая година би трябвало да съм по добре.
Мене мокрото и влажно време не ме бърка, ама не обичам студеното. Тука хвана един студ относителен.
Смени нема да им взимам повече , знам как се виси на 10 см от предния колоездач и ще го правя. Преди седмица в силен страничен вятър четирима си караха един зад друг без да правят опит за ветрило, аз като взех да издъхвам му викнах на тоя пред мене да мръдне у десно малко-той мръдна.
В четвъртък има вечерно каране по тъмно на светлини от 6 часа. Чудя се дали да се престраша, малко налудничава ми се вижда идеята ?
Не си падам по карбоновите рамки толкова, казват че били по комфортни на дълго каране .......аз ще си взема сравнително лека алуминиева с карбонова вилка (целата) като има некой лев.
За слопинг рамките казват , че са по леки и твърди от хоризонталните. Не ми харесват как изглеждат , обаче. Леко слопинг са добре , но има някои дето са много слопинг и с дълги колчета на седалките-грозно.
Иване, педалите са ми ултегра пи ди 6610,около 65 кинти са тука, по удобни са от предишните, но малко по трудно се откопчават и закопчават, ама не съм се пребил и с тех още.
Старши, не си прав за състезанието, има си отделна лига за над 40 год и са много добри. По няколко състезания има на седмица. Богат избор.
При вас карат ли с екипи Assos, много добро качество са !



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 19:19



На мен лек слопинг 4-5 градуса ми харесва , но големия -не. Особено компакт рамките. Явно не съм единствения. PD 6610 - точно за тях говоря , само че тези са от Ултегра 2005 - 10ск. ,а повечето са от старата -9ск. Би трябвало да са още по-добри. Виж карането на светлини ако нямаш як фар за мен си е доста налудничево. Аз често карам на фар (Cat Eye HL-EL300) , но над 25кмч несмея да карам. Особено ако трябва да се водиш само по задната светлина на предния. Assos много ги хвалят , но незнам колко хора карат с тях защото са много скъпи. Аз карам с AGU но несъм много доволен от качеството. Това лято си купих едни кратки гащи от Алди и трябва да ти кажа че са по-добри а като цена са несравними. Сега зимата карам с клин Налини. Много съм доволен. Вече втори сезон не е мръднал. При фанлите съм пълен помияр. Всичките са различни - когато каквато ми е харесала. Зимното ми яке е Найк на US Postal. Накратко - помиярска история.
Между впрочем на времето имах един приятел колоездач. Беше в спортното в Разград и след това караше за Черно море. По същото време когато и вие сте тренирали. Тони се казва от Обзор - може да го знаете от състезания.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 23:48



Ще пиша и за двамата, Иван да не се обижда, че го прескачам
Аз карам MTB, понеже дружката ми е байкар и движим по горите. Аз съм около Франкфурт, няма планини, но катеримпо 2-3-4 пъти да правим метри.
Байка ми Трек 8500, с новия ХТР и Fox вилка. Миналата година правихме преход през Алпите до Гарда. Леле по пътеките е пълно , по данни всяка година Алпите се прекосяват от мин. 500 000 байкари. Имам много снимки, трябва да ги кача някъде.
Имам малко време за каране , работата ми е далече и се прибирам в 7. Но гледам да карам уикенда. Има при мен клуб, но според думите на този, с който карам не били много за препорачване.
Колелото, екипировка, части пазарувам основно от ебай. Колелото го взех за 1500 евра,ново. При търговец е 2300-2400. Аssоs e много скъп, крем де ла крем, имам неща от Gonso, Odlo, Adidas, Gore-tex, каквото изпадне, сега се навличам по принципа на луковата глава, никакви памучни неща, на краката с неопренови чорапи, тези с цип отзад, е сещате се.
А сега се оглеждам за байк, Giant sa на добра цена TCR , T-Mobile карат с подобни като геометрия, слопинг, Трека е слопинг 48 см , а аз съм 182 и се свиква. + е ниския център на тежестта, абе мода е .
Проблемът на карбона са връзките с метални елементи, и понеже е много твърд от вибрации се разбива. Една хубава стоманена рамка си е класика.
Всички рамки се правят в Китай от Martek. Тук информация взимам от Тour-nemsko spisanie.
Do skoro.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано02.02.06 10:41



Момчета, като ви слушам ми става драго, че има такива запалени шосейни колоездачи. Аз никога не съм тренирал колоездене, но имам такъв ентусиазъм, че вече 4-та година ме държи. За съжаление тук в Българско са много малко феновете на шосето. А и май ветераните са по-надъхани от младите момчета. С частите е много трудно - всичко се внася от вънка /Campagnolo в България НЯМА/. За една верига и задействаш десет души и солидни ресурси за да дойде от някъде. Вие сте щастливци, че имате с кого да карате.
Иначе колелото ми е Giant TCR Composite ONCE TEAM - карбонова рамка монокок и карбонова вилка монокок. Каплите са Campagnolo Neutron, курбела Campagnolo Record Carbon - останалите части са Campagnolo Chorus. На по-добра машина не съм се качвал. Геометрията е слупингова. Знам че ветераните са с много предубеждения към този вид геометрия, но това не е само мода, на баирите се разбира защо. А и мнението на всички е че изглежа SUPER. Каплите са много здрави. Кълняха ми се, че ще съжалявам жестоко заради нашите дупки. НИЩО ПОДОБНО - каплите са от 1,5 години - около 17 000 км. и не са помръднали, а въобще не съм ги жалил. Като ход не могат да се сравнят с никоя конвенционална капла Например имам Open pro + Chorus главини със спици DT Revolution 2/1.5/2 - по тежки са от Neutron-a само с 70 грама, обаче разликата в хода е .........
Понеже четох, че се чудите за каплите - не се чудете - Campagnolo Neutron или Eurus това трябва да е избора - може да са 2 пъти по скъпи от Vento или Sirocco но си струват. В момента в ebay в Германия може да се намери Camp Euros 2006 г. за 390 EUR.
Ще се радвам ако съм ви бил поне малко полезен.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 17:56



Хей момче младо, та ти имаш dream bike! Знаеш ли колко народ тук ще ти завиди за тази машина - дори състезатели аматьори. Във всеки случай поздравления! Кокото до катеренето мисля че не е от слопинг геометрията а от колелото като цяло. Както си го описал трябва да си в границата на 7.5кг и надолу. За Neutron който ти е казал че ще имаш проблеми много е сбъркал. Неслучайно Backstedt през 2004 спечели Paris-Roubaix точно с тези колела. А като ги сравняваш с Chorus и Open Pro незабравяй че все пак те са с Record главини , несиметрична задна капла , фабрично натегнати спици => еднаква натегнатост и т.н. А бе ти си знаеш най-добре няма какво да филосовствам.
Хей старши, не те ли е страх да пазаруваш от e-bay? Имам в предвид как си сигурен че няма да ти пробутат нещо старо или с дефект? Аз също четох тук във форума че в немския e-bay има супер оферти ама мен ме е страх. Като пример ще ти дам това което каза момчето млдо. Eurus 2006 за €390. Като сложиш и €20 да ми ги изпратят стават €410. При мен в магазина са €485. Ама срещу тази цена имам и гаранция, докато от и-бея нямаш. Изобщо не е ли по-добре ако пазаруваш от интернет магазин като например www.bike-components.de? При тях цените са по средата , но имаш гаранцията.
Я чакай да те питам. След като караш МТВ имаш ли опит или представа как стоят нещата с колелата с малко спици за ХС? Имам в предвид Mavic Crossmax. Гледам ги 18 спици отпред , 20 отзад и някак си немога да повярвам че ще издържат на офроуд.
Шосе , какво стана с нощното каране? Ходи ли? Може ли да те запишеме вече в графа нощни птици?
Чао за сега и весело каране



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.06 21:39



Ами за машината Иван ти е казал вече. Тук лицензирани карачи са с такъв монтаж. Лятото си бях взел байка в БГ. Ами то не може да се диша, колите се карат от идиоти, дупки. Качих се до Мостовете- пътят е същия като го асфалтираха 80-те, т.е. не са го пипали , лунен пейзаж.
Частите ше са така, като няма клиенти. Лятото , на прехода през Алпите, краен пункт бе Рива дел Гарда, от Акор - селище наблизо- е Франческо Мозер.
Е там е рай, пътищата са доминирани от колоездачи. Трябва да се види. И то всички наточени, тренирани.
Иване досега не съм изгорял в ебай. Но съм на село и има само един магазин със солени цени.
Аз карам с Bontrager шини UST за безкамерни гуми, DT glawini с индустриални лагери. 32 спици 1.8 нормална оплетка. Тези които споменаваш не съм ги пробвал. Обикновено имат ограничение в допустимото теглото- нормалните са до 120 кг, тези - 80-90. Досега не съм късал спици или подбивал шина. Налягането на гумите е оптимално -2.5 бара.



Тема Re: Ветеранинови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 10:00



Благодаря за комплимента. Велосипедът наистина е много лек 7 100 грама с педалите, а пък ездача е към 62 000 грама :) Да се карат баири с това нещо е голямо удоволствие. През 2005 катерих Бузлуджа 8 пъти - 15 км е изкачването, Шипка веднъж - 13,5 км. и Троянския проход от страната на Карнаре - 22 км.
Що се отнася до ebay съм пазарил няколко пъти без проблем. Единствено им звучи много екзотично на американците /uaaaaaaaaooo Bulgariaaa?/ Тактиката е да се ориентираш към продавач със стабилен рейтинг и по-голям брой продажби. Изчиташ feedback – а за последния месец дали не е имало някакви проблеми. Обичайно много държат на рейтинга – описанието на стоката отговаря съвсем точно на истината. Това е в интерес на продавача, защото ако има несъответствие в описанието на вещта, ще получи негативен feedback от купувача, а това се отразява отрицателно на бъдещите му продажби.
Хайде чао и успех в бъдещите покупки.



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 01:23



Евалата, бе момчето ! Ти като коза хвърчиш по баирите.
Дай некой акъл за по добро катерене,техники, че изнемогваме с 9.7 кг колело и 74 кг дебелина. Верно ли е ,че по високото седло помагало при катерене ?
Каква каденс поддържаш на баир ? Ами другите кажете също, моля. С какви предавки катери Троянския проход и каква му е денивелациата ако можеш да кажеш.
При мене има къси , но стръмни баирчета. Най дългото , което катерих беше около 7-8 км. Най леката ми предавка е 39-26 , което е срамота.
Все си мисля , че за да има успех по баирите колело под 8-8.2 кг ще ми е необходимо, това ми е целта при следващата покупка.



Тема Стандард или компакт...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 21:21



пробвали ли сте го, има ли разлика както го пишат.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 21:36



Ами каране му е рецептата. Това със седалката кой те излъга. Там един път като намериш идеалната височина не пипаш. За баирите си трябват интервали примерно. Ама намери някоя книжка.
Всеки катери различно със своя техника, която понякога е пълно противоречие на букварите. На Амстронг бяха направили даже математически модел на катеренето му. Бяха изчисли ли при какво разпределение на тежестта върху кормилото каква е максималната мощност и колко може да издържи на педали. Едни карат тежък оборот, други лек. Много зависи и от типа мускулатура. Ама не забравяй, че не сме на 20.
Има много литература и съвети.
Сещам се едно време катерехме Бистрица през Панчерево по 4-5 пъти, даже и със демаражи нагоре.
Сега си намирам моето темпо и гледам да го поддържам без да си плюя дробчетата



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 13:14



Прав е Старшията и за това, че карането му е рецептата и за това със седалката. Но аз съм чувал, че по принцип катерачите карат баирите с малко по-ниска седалка - но не с не повече от 3mm от идеалната височината за равното. Също така обичайно сядат малко по назад на седлото , измествайки центъра на тежестта на задната гума. Байкаджиите ако четат това да не го пробват, че да не пострада някой. Чувал съм също, че периодически е добре да дигаш и да сваляш височината на седлото с 1-2 мм. Аз го правя на 2 седмици и чувствам разликата в краката - явно мускулите се натоварват по по-различен начин и особено в първите дни се чувства една свежест.
Данните за баирите са следните:
- Бузлуджа започва на 470 м./от паметника/ - на върха е 1310 м. /"факлите до паркинга"/ денивелация - 840 м. за 15 км прави 5,6% средено
-Беклемето или троянския проход започва от Карнаре на 530 м, на върха е 1520 м. или 990 м. денивелация и среден наклон 4,5%
Аз нямам километраж и датчик за каданс защото хич не ги обичам жиците, обичам колелото да е чистичко и нищо да не ми пречи на ръцете когато карам. Но на Бузлуджа съм се засичал с хронометъра на моб. тел. най-бързо съм я качвал за 45 мин. Основната ми "бойна" предавка за баир е 39 на 17 - с нея катеря Бузлуджа и Шипка. Като го сметнах излезе около 68 -70 оборота в минута (68*39/17*2,113*45мин= 14833 метра/ В началото я качвах за около 1час и 15 мин.
Когато катеря често се изправям на педал. Мога да стоя по 20-30 минути без проблем, но сега се уча да катеря повече седнал - изправям се само да се поразтъпча - за около 3 - 4 минути и пак на седлото макар и да ми се иска да продължавам изправен или когато почувствам, че скоростта пада и се изправя да натисна малко педалите за да я кача пак.
Мисля, че са важни и педалите. Старите бяха LOOK 396, а сега съм с LOOK KEO карбон Ironman - много са леки, не отварят толкова луфт като старите и педалирането става по-меко и много по-добре чувстваш какво правиш с краката. Най-голямото им предимство е че свалят стъпалото на крака по близо до оста на педала с цели 6 мм и контактната повърхност е най-голяма от всички модели и марки педали. Недостатъка им е че са много красиви и ти се свиди като видиш, че се търка лъскавата карбонова платформа при каране. Ама като им залепиш по една тефлонова лента и проблем няма.



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 13:50



Здрасти! Пиша и за двамата наведнъж защото и двата въпроса според мен нямат еднозначен отговор. Поне от това което чета тук във форумите може да се каже че почти всеки месец по ведъж някой задава този въпрос - Какви предавки да използвам за баирите?
Шосе, как ще катериш баира си е абсолютно индивидуално и зависи от мощността която можеш да "доставиш" в достатъчно продължително време , което зависи също и от типа мускулатура който имаш. Напълно потдържам старшията , че колелото трябва да ти е нагласено както ти е най-удобно. Всички настройки които ще намериш по разните страници в нета трябва да ги приемаш само като изходна позиция , след което да я донапасваш към теб а не обратното.Не случайно дори при професионалистите говорят за различни стилове на каране. Както виждаш и при тях при катеренето нещата не са еднозначни - Армстронг катери на оборот докато Улрих на сила. Аз във вникакъв случай небих се изцепил да кажа че единият е по-добър от другия - нища че Ланс спечели 7 пъти тура. Също четох за различията при другите от про пелетона. Някои са с издърпана назад седалка, други с малко по-ниска и натискат с петата надолу и т.н. Мисълта ми е че след като при тях няма правило , то едва ли за туристи като нас ще има такова. Във всеки случай както каза старшията можеш да се пробваш да потренираш малко на интервали (някога в гребането му викахме отсечки). Според мен това ще ти даде екстра въздух по баира. И естествено каране и каране за да си намериш точните за теб обороти. Тук намерих една статия за връзка между каданс и възможноси във ватове , но това е толкова научно че го виждам приложимо само при топ спортисти.
старши, твоя въпрос също ме вълнува защото се чудя какво да купя за новата рамка. От всичко което четох стигнах до извода че за мен най-добър е третия вариант - трипъл. Тук като еталон ги имат Mont Ventoux и Alpe d'Huez. Мнението на всеки е различно. Един казва че 39-26 е напълно достатъчно , докато за друг 30-23 е малко тежичко и предпочита следващия път да сложи 26 или 29 отзад. За мен от решаващо значение е къде смяташ да караш. Ако ще се мотаеш някъде където е равно - Белгия ,Холандия стандартния курбел 52-39 ти е напълно достатъчен. Ако трябва да се катериш по планините тогава е по-добре да имаш трипъл. Компакта го виждам само като някаква мода и ще кажа защо. До сега несъм прочел някакъв достатъчно силен аргумент в полза на компакта освен че е по-лек и изглежда по-добре на един шосеен велосипед. За това че е по-лек така е , но разликата от 100гр едва ли е от занчение за нас. А ако това е от занчение да спечелиш някоя секунда или десета от секундата , то тогава едва ли ще поставяш въпроса за компакт. А аргумента че трипъла не изглежда толкова добре е само за хора които неискат да си признаят че не са нито Ланс нито Пантани. За мен лично това няма никакво занчение и един трипъл ми дава всичките възможности на стандарта плюс планинските предавки с които безпроблемно би трябвало да се бъхтя по баирите. За мен ще е по-важно да се изкатеря отколкото времето за което съм го направил. Пък и разлика то 200-300гр между компакт и трипъл едва ли е от занчение , след като на моя задник висят примерно 10кг повече.
Като край ще кажа четова си е мое мнение за да не ме нахока пак някой.
Чао за сега



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 18:02



Здравейте господа.Да се намеся и аз за тези пусти баири, че мен ме тормозят много.Нали съм от Русе и ги нямаме много.Но за това хълмове достаттъчно/по 3 до 7 км.Почетох тук таме и съм си изградил следната схема.Баир катеря с 80 до 90 обората минута.Равно 100 до 110об/м.Гледам да не падам под 80 об/м.Знам че Амстронг катери с по 110 об/м а Иван Басо с 90 об/м. броих им оборотите на различни състезатели но на мен така ми приляга.Предавката си падбираш съответствие на пулса.Абе дали можеш да я мачкаш.Верно е че за всеки терен и моментна форма ще ти е нужна различна предавка.Щом мажеш я въртя без да падаш от 80об/м значи е добре.Знаете че има компютри да мерят оборота и мощноста ама аз в България не намерих такъв затова си сложих един обикновен и с един магнит на курбела реших проблема.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 18:11



За денивилацията на изкачванията мога точно да помогна имам топографска карта на страната по късно ще покажа и от каде може да се изтегли.И да попитам кои живее в България.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 19:24



Вижте дали тази топографска карта ще ви върши работа http://store2.data.bg/stoeneca/secretmaps/bg-i/



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Fen]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 20:34



ХейФен! Мисля че съм виждал в БГ Sigma компютърчета. Модела BC1600 и новия BC1606L DTS са със сензор за каданс , като новия е дори с безжични сензори. Не са и скъпи. Виж за истински компюър който да мери мощност трябва да се бръкнеш доста. Виж SRM



Ter info de officiële prijzen van de SRM-verdeler West-Consultancy in België (gelieve hierop geen domme opmerkingen):
- SRM Amateur: 1720 euro
- SRM Professional: 2300 euro
- SRM Dura-Ace 10sp: 2800 euro
(prijzen exclusief 21% BTW)

Цените ги копирах от форума за да няма това и онова. Както виждаш доста са солени - и са без ДДС!
Но това само като любопитен факт.
Във всеки случай Сигма компютърчетата са с много добро качество (аз съм с ВС 1200) и са евтини . Ако търсиш - можеш да ги погледнеш.
Успех



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 20:48



Само да допълня защото ми попадна тази снимка на един от многото използващи SRM компютрите:





Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 21:56



Абе, Иване, фена е аматьор! Къде го пращаш за SRM? Или си бая бос, или си яко изостанал в материята...

Фен, ако ти е толкова зор да мериш мощност, зимаш си един Polar (S625x, S710, S720i или S725) с Power Output Kit и нещата заспиват. Цената на комплект Polar S720i (Power Output Kit, IR USB PC-Interface, Cadence Sensor, Speed Sensor, Bike Mount, Altimeter, Thermometer) в щатски e-shop е около 650 USD.

С ДДС, Иване...



Тема Re: Ветеранинови [re: Fen]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 21:59



Тоя линк сигурно бачка само в BG.



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 22:01



Иване взимай тогава трипъла. При 53.39.30 и 12-25 имаш най-голям избор на предавки, от 2.5 до 9.5 м и най-малко се припокриват по графиките дето ги гледам.
Катеренето и едно време не ми беше силата. С 182 см съм висок. Не случайно повечето катерачи са не повече от 60 кг. Е сега съм с 15 кг над състезателното си тегло, ама това е в нормалното. Размусен в едно интервю споделя,че усеща един килограм в повече. Бил много внимателен с храната, всичко се мерило и изчислявало. Ама той с това си изкарва хляба.
Улрих е интересна тема. Той е продукт на старата школа на ГДР. Има талант, но му е слаба психиката. Лятото Руди Алдиг не издържа и го нападна много остро- не можело професионалист с 250 000 евро на месец да се държал като него. Ланс е другата крайност- той от дете кара за пари, дали ще е колоездене или бейзбол е все тая.
Важното е спорта да ни доставя удоволствие, спортни успехи няма да гоня, няма за кога. Ще се лъжем тук един друг, колко сме велики и ще спорим кампа или шимано е по-доброто, ще се увличаме по карбона, но едва ли ще си го позволим. Но приказката да става



Тема Re: Ветеранинови [re: Dreckfraese]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 01:44



Бре , много пишете тука .

Аз по принцип си карам седалката мааалко висока. трябва да я смъкна с 2 мм да видя как се чувства. Това за сядането малко по назад и аз го правя и много други , точно то ме кара да мисля , че има аванта от по висока седалка , щото като седнеш назад се увеличава разстоянието до педалите. Требва да се експериментира. Като съм висок и с дълги крака не е за учудване , че каденса ми не е много висок където и да карам. Трябва да взема и един каденс мерещ компютър за да правя сравнения. То и каденса има отношение към височината на седалката.
Има и безжични компютри ако не ти се гледат жички отпред.
Казват , че катерене от седалката е по ефективно отколкото като ставаш на педали, ама изглежда колкото е по лек ездача толкова повече е мераклия да става на педали, наблюдавал съм го.
Има ли некой дето са го мерили за колело по мерка професионално ? Мисля да отида да ме премерят по научному да видя доколко ще се различава от това което съм правил до сега . Също до преценя 58 или 60 см рамка да взема. По добре е по малката рамка ако може. Макар да е много индивидуално да питам вие колко сте високи и какви размери рамки карате ?
Бистрица от Панчарево съм катерил много пъти и Златните и Щастливеца и ми харесва катеренето и затова искам да го подобря. Жалко само , че тука нема свестни баири-много са къси.
Беклемето е добър баир . Благодаря за инфото.
Определено съм привърженик на Улрих, той си е наше момче германче.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 08:45



И аз се кефя, че ветераните сме по навити и караме шосета.Аз много не разбирам от материалната част но и по ме интересува самото каране.До там съм се докарал, че си купих подходяща кола за лятото.Мечта са ми тези изкачвания за които споменавате.Това лято ще ги скъсам само живот и здраве.За това питам за хора, които са си в България за да се събираме уикендите.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 09:14



Пояснете ми какво е каданс-ВС1600-комп.има такава опция



Тема Re: Ветеранинови [re: Fen]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 11:33



Каданс е честотата на въртене на курбелите - об/мин. За да ти стане по-ясно ето ти една картинка.



Тя е за новия модел . но същото важи и за ВС1600. КАкто ти писах по-горе новия модел също го има с безжични сензори - ако прокарването на кабелче те бърка. А SRM-а ти го пуснах само за любопитен факт (но ти според мен си го прочел това) Ако искаш да имаш и измерване на мощността мога да ти предложа също HAC4+ компютъретата. Те обаче бъпреки че са в момента на намаление са от порядъка на €200. Във всеки случай ако искаш да тренираш по научному с един вело компютър като горния и един пулсометър ще се оправиш без проблем и за много по-малко пари



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 12:22



Хей старши - ти сякаш ми четеш мислите. И аз нямам никакво намерение да правя някакви диети и да ставам торба кокали за да мога един път в годината да изкача някой връх по-бързо. Пък и няма да живея с орлите я
Но да се върна на темата за компакта. Както ти казах тук постоянно я дискутират. Това което ми прави впечатление е че почти всички за равното сменят 34 с 39 зъба и карат на практика с 50-39 отпред. 34 го пазят за случай когато тръгнат за Алпите и съответно напасват и касетата отзад. Всички са почти единодушни че с малкия венец отпред на равното е много неудобно защото се получава че в определен момент трябва да превключваш много опред и отзад. Аз съм съгласен с тях че смяната на едно зъбно колело е въпрос на 10 минути работа , ама колко си заслужава такъв вариант - незнам. Единствения довод който мога да приема е че колелото изглежда по-добре (въпрос на вкус) и другия вече наистина сериозен е че в слуай че вече имаш колело със стандарт и нямаш сили да катериш. Тогава смяната на стандарта с компакт излиза много по-евтино отколкото да правиш ъпгрейд на трипъл.
@Шосе , това с измерването е полезно да го направиш , ама внимавай да не ти набутат някой измислени размери. Тук вече четох за хора които се оплакват точно от такива професионални измервания. Уж отиват за по-добро а се появяват болки. Пък и всеки си има своя теория. Например ако отидеш да купуваш колело в Еди Меркс там те измерват безплатно и като факт те слагат на рамка един размер по-голям отколкото при повечето други фирми. Във всеки случай когато купуваш колело обърни внимание на геометрията. 2 см лесно можеш да компенсираш във височината на седалката , но дължината на хоризонталната тръба е също от голямо значение. И при нея по-трудно можеш да играеш с размера. По-малката рамка е също и с по-ниска челна тръба на кормилото. Ако имаш възможност седни на колелото и виж дали ти е удобно - дали стойката не е много наведена. Ако ти е много дълбока стойката то по-добре вземи по-голяма рамка но не строй кули-вилекули на вилката - особено ако е изцяло карбон както ти искаш. Като пример ще ти дам пак мойта рамка. Всички дават като размер за мен 53-54 С-С. Аз я купих 57С-Т и за да запазя позицията която имам сега ще трябва да сложа пълен комплект спейсъри - 40мм.
Във всеки случай успех и пиши каква си я свършил.



Тема Re: До Иваннови [re: Ивaн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 17:21



Да така е.Аз от година правя така с три уреда/комп./ но затова е много по евтино.Но нали все изкаме по доброто.Сигмата ще я купя и без това уважавам тази фирма/ще ми е четвърти комп./Виж тези модели с памет. когато можеш да си свалиш всички дани е още по интересно.
Пък няма лошо да си пишем тука разни работи ако това ни помага да се мотивираме за повече тренировки.Нали на всички целта ни е да се запазим още някоя година млади.Аз защо съм се хвърлил да ходя и по състезания.Ми това е алтернативата на пиенето и хапването а как ме влечеееееее.



Тема Re: До Иваннови [re: Fen]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 18:29



Аз съм си от БГ- Стара Загора. До Бузлуджа ходя на ход. За Беклемето тръгнах от Калофер - ама минаването през Карлово ... не е работа - все едно си на Париж-Рубе - такива павета. Когато ходя по баирите обичайно съм сам - много се плашат хората и не им се бъхти толкоз. По-голяма група се събираме на Обиколката на България - там на Бузлуджа ги гледаме. В Сливен карат най-активно - чувал съм, че лятото се събират голяма група и карат всяка събота и неделя - всички са ветерани. Засичал съм ги 2-3 пъти около Твърдица и един път ги изпратих до Сливен - яко дърпат, ама тогава бяха малко хора.
Тука в града също има група, но хората си карат за кеф. Докато имаше отбор в града излизах да покарвам с тях, особено зимата. 3-4 пъти съм излизал и с казанлъчани. Няма да забравя каква голяма група се събрахме миналата зима - сигурно около 60 души - казанлъчани, 3-4 момчета от Стара Загора, момчетата от Троян и ... ЖЕНСКИЯ национален отбор на Латвия / Литва/ - едно от двете. Като се подредихме по двойки стана една дълга колон - даже някакви впечатлени хора на няколко пъти изпревариха колоната с автомобила си, отбиваха по пътя и като минавахме край тях ни снимаха с фотоапарат и камера- то си е невиждана гледка по нашите земи.



Тема Re: До Иваннови [re: Fen]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 19:31



@Фен, ако купуваш и не ти е зор веднага изчакай за новия модел. Освен че е с безжични сензори има и осветление на екрана и автоматично разпознава на кой велосипед е поставен (ако го използваш на два). А иначе и аз се заглеждам по HAC и Polar компютърчетата и сигурно след някое и друго време ща си взема едно. Ама честно да си призная това ще е повече като играчка и от гъзария не защото много ми тябва да си правя анализи на компютъра.
@шосе, И аз се чудя дали да се запиша на Обиколката на Фландрия - на 2 Април е. Ама единствено ме спира защото от едно време е било така:


и така:

и така и ще бъде.

Иначе за катеренето аз съм си намислил ако някой ден си ходя до БГ да си взема хибрида и да се кача до Черни връх от страната на Щастливеца и от там обратно до Алеко и през платото и мостовете да се спусна обратно в къщи.

@мочме младо, с какви гуми карате в БГ и лесно ли се намират? Аз само в един е-магазин видях модел на Schwalbe и това е.



Тема Иване откъде го извади този архивнови [re: Ивaн]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 22:42



това е поне от преди 30 години. Даааа това е другата страна на спорта - паданията. Смъквал съм си кожата, а после как болии като се опъва
Абе вие бръснете ли си краката? Навремето ги бръснех, ама и нямах толкова като юноша бледен. Сега по рядко, предимно лятото и свикнах с кола -маска.
Тука всички се чистят и не върви наточен с екип и байк да стърчат вълма космалаци.
За Щастливеца имаше едно време изкачване и обиколка на Витоша. Изкачването беше отврат по паветата, пътят беше тогава разбит, а сега едва ли някой го е оправил,може и да бъркам. Помня че го караха за 30 мин. , а аз пристигам още 30мин. след първия. Отзад се влачиха младоци като мен , пускаха се даже и пистови бегачи. Обиколката беше през Перник, Станкето, Сапарева баня, Самоков и през Щъркела обратно.
Сега няма къде да се кара, многоо коли, не може да се диша след 1 час си черен от сажди, никой не те пази. Ако не си карал скоро на родна земя, ще се шашнеш. Е пробвай се все пак



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Cтapшиятa]  
АвторFen-Mitko (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 07:58



Разбирасе, че ще караш.То аз да не се бях подготвил миналата година.Но сега си мисля само за това и ако не друго избивам страса-много ми е гадна работата.Непосредствено преди състезанието един ТИР ме удари като паркирах на работа и едва не ми откъсна крака.После умирах от страх по пътищата. Абе насочих се към ТТ-часовника.Пък и нямам опит в състезанията по колоездене.Спортувах лека атлетика като млад.



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Fen-Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 19:26



Ами изрових го като търсих една снимка на Улрих отпреди сума ти години , ама така и не я намерих. То вярно че е отпреди сума си ти години , ама и сега паветата са си същите и лудницата също. аз открай време необичам никак паветата. Есин път скъсах задна вилка на бул Сливница като идваш от Канстантин Величков преди Опълченска. И от тогава като видя хбави павета нещо ми пристъргва отвътре. А по българско не съм карал от 90-91год. Последно беше направо страшно - мутри , бълващи черни сажди Икаруси ама ти също го знаеш това. Сега се надявам нещата да са се пооправили. Иначе от '95 не съм се връщал в БГ.
@митко , ако ще тренираш по баирите не се занимавай с компютри ами си намери нещо такова да кара пред теб.



Само си гледай от време на време пулсометърчето



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:27



хубаво се падаше навремето :) сега ако падам така ще се потроша.

последния път паднах през септември като бехме само двама колоездачи и бързахме за явката , аз отзад , оня отпред реши да спре на едно кръстовище, а аз бех решил да пресичам и здраво се забих в него за сеир на шофьорите зад нас.

на колодрума се падаше най добре-от горе до долу съм се свличал и бетона ти изстъргва кожата от краката нагоре. тогава си бръснех краката , ама сега не , щото съм много рунтав и ме мързи. карам и по внимателно сега.

на входа на колодрума завързваха дюшеци , та ако не вземеш 90 градусовия завой .........

на жълтите павета пред мавзолея се падаше много добре , ама оттам ми беше пътя и в мокрото беше опасно. живеехме в люлин 5 тогава и доколкото си спомням ми отнемаше 17 минути до колодрума. може и да греша , ще проверя по картата каква е дистанцията и дали е било верно 17 мин.

ей...добрите стари времена , а ?



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 23:50



Е като ще си говориме за падане. Мойто най-здраво доколкото си спомням е с едно Балканче. Слизах по стълбите на един подлез , тъпата вилка се счупи и аз слязох с няколко кълба напред до долу. След това сума ти време гърбината ме болеше. За щастие нямах нищо счупено - само се бях здравата посинил. А най-тъпото - когато взех за пръв път шосейка (Конкорда) с превключване на скоростите от ръкохватките на спирачките. Тогава сигурно с 15кмч вместо да превключа стиснах здраво предната спирачка и се разплесках като първия левак на асфалта. Проблема беше че се случи пред сума ти хора , които си умряха от смях. Ама какво да се прави - никога не е късно да станеш за резил



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Ивaн]  
АвторFen-Mitko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 08:44



Блогодаря за снимката.Е тук в България също можеш да се насладиш на такава гледка.Имаме си едни такива туристки-пък нали нашите жени са наи готини.Решил съм да Ви поискам няколко съвета ама ади като се върна от София/командировка/



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 14:56



"Ветерани"... Пфу! "Селяндури" трябваше да си кръстите темата...



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Dreckfraese]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 00:13



Що бе Dreckfraese да сме селяндури-наивно питам аз.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 00:20



Че що да сме селяндури бе Dreckfraese - наивно питам аз.



Тема Re: Ветеранинови [re: Mитko]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 16:43



@Иван Нали ме питаше как стои въпроса с гумите тук в България. Като влезеш в магазина основно има Rubena - полски ли са или чешки не знам, но се късат за отрицателно време и по евтините варианти на Conti и Michelin - от тези с теления борд. Продават също и Maxxis, но те са по-скъпи, а не ми се рискува да ги пробвам. Нещо прекалено леки ми се струват. Има едно място в София, където продават по-сериозни гуми на тях залагам- Continental Grand Prix 3000 23 мм- за съжаление цената им е малко по-скъпа от колкото може да се намери при вас. Зареждането явно е доста старо, защото бях купил 2, но взеха да се нацепват от страни и да излизат едни конци, та ги свалих и ги сложих на зимното колело. Също така много бързо се изтъркаха. Conti GP 4000 ще се появят тук сигурно не по рано от 2 години. Има и Michelin Pro Race 23 мм - от тях си купих цели 6 броя - бяха на добра цена пък и едва ли ще се появи скоро такава качествена гума в БГ. Много бърза и има повече каране от Conti. Единствения проблем е ако минеш през стъкла или по-остри камъчета се цепи много лесно - вече сцепих две - бяха почти нови. Сега гледам с 4 очи и току изправям колелото на предна гума от зор да спра та да не мина през някое стъкло.Тук не излизват пътищата като при вас. В БГ разчитаме основно на дъжда да поизмие. Имам един приятел който кара с тубуларки /сещате се сигурно че е ветеран/- за 2 седмици пукна 4 пъти - наложи се човека да се качи на колата и да ходи по трасето за да си измете с една метличка по-замърсените участъци.
Хубавото е че около Стара Загора асфалтираха всички основни пътища и сега тук има много добри условия за шосе. Но преди 3 години когато идва г-н Путин на посещение - на Самарското знаме го водиха. Наложи се до Казанлък да ходи с хеликоптер - той шосето до там приличаше на лунен пейзаш. По това време ако слезеш под 1час до Казанлък си беше чисто геройство. След като оправиха пътя, като се хванахме двама- за 45 минути го ударихме.



Тема Re: До Момче младонови [re: Moмчe млaдo]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 21:17



Тези гуми /Michelin Pro Race 23 мм / излязоха от една фабрика от Русе. Ако има нужда мога да преверя дали още ги има.И аз си купих от тях.И съм доволен как вървят а и от цената .Някои отбори в Тура карат с тях.



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 21:35



Да вярно е че тук условията са много по-добри. Но холандците имат едха много мръсена идея да покриват някои велосипедни пътеки с едни съвсем ситни камъчета които са по-остри и от стъкло. Незнам каква е точно идеята - по-красиво или износоустойчивост , но ти веднага се сещаш каква е мизерията за гумите. Затова аз след всяко каране оглеждам гумите внимателно за забити камъчета и ако има такива внимателно с върха на остро ножче (от тези за балатум дето се чупят) ги изваждам. Ако останат те бавно но сигурно се дозабиват и хем цепят допълнително външната гума пък и пукат вътрешната. През лятото проблема е по-малък защото част от тях които не са се забили добре гумата сама ги изхвърля , но зимата когато е мокро се лепят и лека полека си намират пътя навътре - гадове! Някои казват че също помага ако натриеш гумата с оцет , но аз никога не съм го пробвал.
Между другото какво носите със себе си като тръгнете на път. Аз например в чантичката под седалката нося:
- 2 резервни вътрешни гуми
- мулти инструмент - от тези дето са като джобно ножче
- 2-3 лепенки за гуми - за всеки случай
- естествено помпа
- някакви дребни пари
За лятото мисля да си купя една помпа с СО2 патронче + ръчно помпане. Казват че са много доволни от патрончетата.



Тема Re: Ветеранинови [re: Ивaн]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 19:42



До Митко - благодаря ти, но за сега нямам дерт. Може би късното лято ще изрева ама за тогава да се надяваме че още ще ги има.
До Иван - мойто чантичка е доста мъничка и успявам да събера само една резервна гума, лепенки и щангички. Винаги си взимам и мобилния телефон, защото стават всякакви неща по пътя. Когато излизам на по-далеч /над 80 км/ задължително взимам и манджа. Когато започнах нямаше кой да ми каже за манджата и за пиенето. С един "Спутник" с 4 скорости и 32 -ки гуми тръгнах за .... Ямбол само с 5 лева в джоба. Сутринта бях закусил 2 филийки с чай - голям ентусиаст. Когато пристигнах в Ямбол вече бях умрял от глад. То е било късно да се направи нещо с манджата ама кой да ми каже , че е по-добре да се прибирам с влака. Хапнах 2 сандвича и сладолед и хайде на обратно. На връщане между Сливен и Нова Загора такава яка криза - пред очите ми всичко беше бяло на червени точици /също като фанелката за катерачи/. Как съм се прибрал не зная. Ама явно не съм си научил урока, защото миналата година пак така яко се прекарах. Пълно изтощение. Главата ми тежеше като олово и нямах сили да я държа в изправено положение. Като се прибрах не можах да си хапна топлата супичка. Не можем да си държим лъжицата, пък и главата все клюмнала стои. Ама реших си проблема - домъкнах холовата масичка - сложих супата на края на масата, та като седнах на земята и като си подпрях главата на ръба на масата и само с елегантно движение с китката набутвам с лъжицата в устата ценната течност. Баба ми като ме видя онемя.
Някой имал ли е такива подобни преживявания?



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:54



това всеки го е преживял. Винаги слагам по 2 Power Bar и 2 прахчета със соли. Лятото взимам по 2 бидона от 750 мл. Пиенето също е много важно, на час по 1 л.
Като бяхме млади бутахме разни сладки неща, имаше едни халвички, вафли,
правех си липов чай с мед и лимон.



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 21:17



Преживявал съм го и то не веднъж. Всеки път се заричам да не правя такава грешка ама на. То и това е идеята да имам винаги някакви малки пари в чантичката та ако го закъсам си купувам нещо на някоя бензиностанция. Иначе си нося фруктови бисквити - Sultana и зареждам шишетата с Isostar когато ходя на по-далеч.



Тема Re: Ветеранинови [re: Moмчe млaдo]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 01:01



Всички сигурно са карали до пълно изтощение.
Аз един път тръгнах от Варна за Ахтопол и си спирах и ядях , ама след Бургас реших да не спирам и каталясах точно на 10 км от Ахтопол , направо се тръшнах край пътя като умрел и колите взеха да спират и ме питат добре ли съм . Не бех.
Сега без манджа не мърдам - гоу джелове, баунти , шоколад и едни такива с ядки ,щото ако огладнееш значи вече е късно и си закъсал. На всеки 15-20 минути трябва да се хапва на дълго каране. Всеко каране над 1 час си трябва храна . Имам и едно малко бидонче за кафе , което още не съм използвал , но мисля , че на дълго каране ще имам нужда.
Мобилен телефон задължително ако ще се вика такси , че скоро една стара гума я разпрах само като натиснах здраво спирачките и занесе по непочистения асфалт . Такова нещо немаше оправяне край пътя. Ако немаш място под седалката става да срежеш едно бидонче и да си слагаш неща в него в кошничката-събират много и тежеста е по ниско.
От джи пи 4000 съм много доволен-бързи са.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.