Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: До Иваннови [re: Fen]  
АвторMoмчe млaдo (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 18:29



Аз съм си от БГ- Стара Загора. До Бузлуджа ходя на ход. За Беклемето тръгнах от Калофер - ама минаването през Карлово ... не е работа - все едно си на Париж-Рубе - такива павета. Когато ходя по баирите обичайно съм сам - много се плашат хората и не им се бъхти толкоз. По-голяма група се събираме на Обиколката на България - там на Бузлуджа ги гледаме. В Сливен карат най-активно - чувал съм, че лятото се събират голяма група и карат всяка събота и неделя - всички са ветерани. Засичал съм ги 2-3 пъти около Твърдица и един път ги изпратих до Сливен - яко дърпат, ама тогава бяха малко хора.
Тука в града също има група, но хората си карат за кеф. Докато имаше отбор в града излизах да покарвам с тях, особено зимата. 3-4 пъти съм излизал и с казанлъчани. Няма да забравя каква голяма група се събрахме миналата зима - сигурно около 60 души - казанлъчани, 3-4 момчета от Стара Загора, момчетата от Троян и ... ЖЕНСКИЯ национален отбор на Латвия / Литва/ - едно от двете. Като се подредихме по двойки стана една дълга колон - даже някакви впечатлени хора на няколко пъти изпревариха колоната с автомобила си, отбиваха по пътя и като минавахме край тях ни снимаха с фотоапарат и камера- то си е невиждана гледка по нашите земи.



Тема Re: До Иваннови [re: Fen]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 19:31



@Фен, ако купуваш и не ти е зор веднага изчакай за новия модел. Освен че е с безжични сензори има и осветление на екрана и автоматично разпознава на кой велосипед е поставен (ако го използваш на два). А иначе и аз се заглеждам по HAC и Polar компютърчетата и сигурно след някое и друго време ща си взема едно. Ама честно да си призная това ще е повече като играчка и от гъзария не защото много ми тябва да си правя анализи на компютъра.
@шосе, И аз се чудя дали да се запиша на Обиколката на Фландрия - на 2 Април е. Ама единствено ме спира защото от едно време е било така:


и така:

и така и ще бъде.

Иначе за катеренето аз съм си намислил ако някой ден си ходя до БГ да си взема хибрида и да се кача до Черни връх от страната на Щастливеца и от там обратно до Алеко и през платото и мостовете да се спусна обратно в къщи.

@мочме младо, с какви гуми карате в БГ и лесно ли се намират? Аз само в един е-магазин видях модел на Schwalbe и това е.



Тема Иване откъде го извади този архивнови [re: Ивaн]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 22:42



това е поне от преди 30 години. Даааа това е другата страна на спорта - паданията. Смъквал съм си кожата, а после как болии като се опъва
Абе вие бръснете ли си краката? Навремето ги бръснех, ама и нямах толкова като юноша бледен. Сега по рядко, предимно лятото и свикнах с кола -маска.
Тука всички се чистят и не върви наточен с екип и байк да стърчат вълма космалаци.
За Щастливеца имаше едно време изкачване и обиколка на Витоша. Изкачването беше отврат по паветата, пътят беше тогава разбит, а сега едва ли някой го е оправил,може и да бъркам. Помня че го караха за 30 мин. , а аз пристигам още 30мин. след първия. Отзад се влачиха младоци като мен , пускаха се даже и пистови бегачи. Обиколката беше през Перник, Станкето, Сапарева баня, Самоков и през Щъркела обратно.
Сега няма къде да се кара, многоо коли, не може да се диша след 1 час си черен от сажди, никой не те пази. Ако не си карал скоро на родна земя, ще се шашнеш. Е пробвай се все пак



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Cтapшиятa]  
АвторFen-Mitko (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 07:58



Разбирасе, че ще караш.То аз да не се бях подготвил миналата година.Но сега си мисля само за това и ако не друго избивам страса-много ми е гадна работата.Непосредствено преди състезанието един ТИР ме удари като паркирах на работа и едва не ми откъсна крака.После умирах от страх по пътищата. Абе насочих се към ТТ-часовника.Пък и нямам опит в състезанията по колоездене.Спортувах лека атлетика като млад.



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Fen-Mitko]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 19:26



Ами изрових го като търсих една снимка на Улрих отпреди сума ти години , ама така и не я намерих. То вярно че е отпреди сума си ти години , ама и сега паветата са си същите и лудницата също. аз открай време необичам никак паветата. Есин път скъсах задна вилка на бул Сливница като идваш от Канстантин Величков преди Опълченска. И от тогава като видя хбави павета нещо ми пристъргва отвътре. А по българско не съм карал от 90-91год. Последно беше направо страшно - мутри , бълващи черни сажди Икаруси ама ти също го знаеш това. Сега се надявам нещата да са се пооправили. Иначе от '95 не съм се връщал в БГ.
@митко , ако ще тренираш по баирите не се занимавай с компютри ами си намери нещо такова да кара пред теб.



Само си гледай от време на време пулсометърчето



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Cтapшиятa]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:27



хубаво се падаше навремето :) сега ако падам така ще се потроша.

последния път паднах през септември като бехме само двама колоездачи и бързахме за явката , аз отзад , оня отпред реши да спре на едно кръстовище, а аз бех решил да пресичам и здраво се забих в него за сеир на шофьорите зад нас.

на колодрума се падаше най добре-от горе до долу съм се свличал и бетона ти изстъргва кожата от краката нагоре. тогава си бръснех краката , ама сега не , щото съм много рунтав и ме мързи. карам и по внимателно сега.

на входа на колодрума завързваха дюшеци , та ако не вземеш 90 градусовия завой .........

на жълтите павета пред мавзолея се падаше много добре , ама оттам ми беше пътя и в мокрото беше опасно. живеехме в люлин 5 тогава и доколкото си спомням ми отнемаше 17 минути до колодрума. може и да греша , ще проверя по картата каква е дистанцията и дали е било верно 17 мин.

ей...добрите стари времена , а ?



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 23:50



Е като ще си говориме за падане. Мойто най-здраво доколкото си спомням е с едно Балканче. Слизах по стълбите на един подлез , тъпата вилка се счупи и аз слязох с няколко кълба напред до долу. След това сума ти време гърбината ме болеше. За щастие нямах нищо счупено - само се бях здравата посинил. А най-тъпото - когато взех за пръв път шосейка (Конкорда) с превключване на скоростите от ръкохватките на спирачките. Тогава сигурно с 15кмч вместо да превключа стиснах здраво предната спирачка и се разплесках като първия левак на асфалта. Проблема беше че се случи пред сума ти хора , които си умряха от смях. Ама какво да се прави - никога не е късно да станеш за резил



Тема Re: Иване откъде го извади този архивнови [re: Ивaн]  
АвторFen-Mitko (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 08:44



Блогодаря за снимката.Е тук в България също можеш да се насладиш на такава гледка.Имаме си едни такива туристки-пък нали нашите жени са наи готини.Решил съм да Ви поискам няколко съвета ама ади като се върна от София/командировка/



Тема Re: Ветеранинови [re: Cтapшиятa]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 14:56



"Ветерани"... Пфу! "Селяндури" трябваше да си кръстите темата...



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Dreckfraese]  
АвторMитko (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 00:13



Що бе Dreckfraese да сме селяндури-наивно питам аз.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.