Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:16 26.09.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 20:48



Само да допълня защото ми попадна тази снимка на един от многото използващи SRM компютрите:





Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 21:56



Абе, Иване, фена е аматьор! Къде го пращаш за SRM? Или си бая бос, или си яко изостанал в материята...

Фен, ако ти е толкова зор да мериш мощност, зимаш си един Polar (S625x, S710, S720i или S725) с Power Output Kit и нещата заспиват. Цената на комплект Polar S720i (Power Output Kit, IR USB PC-Interface, Cadence Sensor, Speed Sensor, Bike Mount, Altimeter, Thermometer) в щатски e-shop е около 650 USD.

С ДДС, Иване...



Тема Re: Ветеранинови [re: Fen]  
АвторDreckfraese (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 21:59



Тоя линк сигурно бачка само в BG.



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Ивaн]  
АвторCтapшиятa (Нерегистриран)
Публикувано11.02.06 22:01



Иване взимай тогава трипъла. При 53.39.30 и 12-25 имаш най-голям избор на предавки, от 2.5 до 9.5 м и най-малко се припокриват по графиките дето ги гледам.
Катеренето и едно време не ми беше силата. С 182 см съм висок. Не случайно повечето катерачи са не повече от 60 кг. Е сега съм с 15 кг над състезателното си тегло, ама това е в нормалното. Размусен в едно интервю споделя,че усеща един килограм в повече. Бил много внимателен с храната, всичко се мерило и изчислявало. Ама той с това си изкарва хляба.
Улрих е интересна тема. Той е продукт на старата школа на ГДР. Има талант, но му е слаба психиката. Лятото Руди Алдиг не издържа и го нападна много остро- не можело професионалист с 250 000 евро на месец да се държал като него. Ланс е другата крайност- той от дете кара за пари, дали ще е колоездене или бейзбол е все тая.
Важното е спорта да ни доставя удоволствие, спортни успехи няма да гоня, няма за кога. Ще се лъжем тук един друг, колко сме велики и ще спорим кампа или шимано е по-доброто, ще се увличаме по карбона, но едва ли ще си го позволим. Но приказката да става



Тема Re: Ветеранинови [re: Dreckfraese]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 01:44



Бре , много пишете тука .

Аз по принцип си карам седалката мааалко висока. трябва да я смъкна с 2 мм да видя как се чувства. Това за сядането малко по назад и аз го правя и много други , точно то ме кара да мисля , че има аванта от по висока седалка , щото като седнеш назад се увеличава разстоянието до педалите. Требва да се експериментира. Като съм висок и с дълги крака не е за учудване , че каденса ми не е много висок където и да карам. Трябва да взема и един каденс мерещ компютър за да правя сравнения. То и каденса има отношение към височината на седалката.
Има и безжични компютри ако не ти се гледат жички отпред.
Казват , че катерене от седалката е по ефективно отколкото като ставаш на педали, ама изглежда колкото е по лек ездача толкова повече е мераклия да става на педали, наблюдавал съм го.
Има ли некой дето са го мерили за колело по мерка професионално ? Мисля да отида да ме премерят по научному да видя доколко ще се различава от това което съм правил до сега . Също до преценя 58 или 60 см рамка да взема. По добре е по малката рамка ако може. Макар да е много индивидуално да питам вие колко сте високи и какви размери рамки карате ?
Бистрица от Панчарево съм катерил много пъти и Златните и Щастливеца и ми харесва катеренето и затова искам да го подобря. Жалко само , че тука нема свестни баири-много са къси.
Беклемето е добър баир . Благодаря за инфото.
Определено съм привърженик на Улрих, той си е наше момче германче.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 08:45



И аз се кефя, че ветераните сме по навити и караме шосета.Аз много не разбирам от материалната част но и по ме интересува самото каране.До там съм се докарал, че си купих подходяща кола за лятото.Мечта са ми тези изкачвания за които споменавате.Това лято ще ги скъсам само живот и здраве.За това питам за хора, които са си в България за да се събираме уикендите.



Тема Re: Ветеранинови [re: шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 09:14



Пояснете ми какво е каданс-ВС1600-комп.има такава опция



Тема Re: Ветеранинови [re: Fen]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 11:33



Каданс е честотата на въртене на курбелите - об/мин. За да ти стане по-ясно ето ти една картинка.



Тя е за новия модел . но същото важи и за ВС1600. КАкто ти писах по-горе новия модел също го има с безжични сензори - ако прокарването на кабелче те бърка. А SRM-а ти го пуснах само за любопитен факт (но ти според мен си го прочел това) Ако искаш да имаш и измерване на мощността мога да ти предложа също HAC4+ компютъретата. Те обаче бъпреки че са в момента на намаление са от порядъка на €200. Във всеки случай ако искаш да тренираш по научному с един вело компютър като горния и един пулсометър ще се оправиш без проблем и за много по-малко пари



Тема Re: Стандард или компакт...нови [re: Cтapшиятa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 12:22



Хей старши - ти сякаш ми четеш мислите. И аз нямам никакво намерение да правя някакви диети и да ставам торба кокали за да мога един път в годината да изкача някой връх по-бързо. Пък и няма да живея с орлите я
Но да се върна на темата за компакта. Както ти казах тук постоянно я дискутират. Това което ми прави впечатление е че почти всички за равното сменят 34 с 39 зъба и карат на практика с 50-39 отпред. 34 го пазят за случай когато тръгнат за Алпите и съответно напасват и касетата отзад. Всички са почти единодушни че с малкия венец отпред на равното е много неудобно защото се получава че в определен момент трябва да превключваш много опред и отзад. Аз съм съгласен с тях че смяната на едно зъбно колело е въпрос на 10 минути работа , ама колко си заслужава такъв вариант - незнам. Единствения довод който мога да приема е че колелото изглежда по-добре (въпрос на вкус) и другия вече наистина сериозен е че в слуай че вече имаш колело със стандарт и нямаш сили да катериш. Тогава смяната на стандарта с компакт излиза много по-евтино отколкото да правиш ъпгрейд на трипъл.
@Шосе , това с измерването е полезно да го направиш , ама внимавай да не ти набутат някой измислени размери. Тук вече четох за хора които се оплакват точно от такива професионални измервания. Уж отиват за по-добро а се появяват болки. Пък и всеки си има своя теория. Например ако отидеш да купуваш колело в Еди Меркс там те измерват безплатно и като факт те слагат на рамка един размер по-голям отколкото при повечето други фирми. Във всеки случай когато купуваш колело обърни внимание на геометрията. 2 см лесно можеш да компенсираш във височината на седалката , но дължината на хоризонталната тръба е също от голямо значение. И при нея по-трудно можеш да играеш с размера. По-малката рамка е също и с по-ниска челна тръба на кормилото. Ако имаш възможност седни на колелото и виж дали ти е удобно - дали стойката не е много наведена. Ако ти е много дълбока стойката то по-добре вземи по-голяма рамка но не строй кули-вилекули на вилката - особено ако е изцяло карбон както ти искаш. Като пример ще ти дам пак мойта рамка. Всички дават като размер за мен 53-54 С-С. Аз я купих 57С-Т и за да запазя позицията която имам сега ще трябва да сложа пълен комплект спейсъри - 40мм.
Във всеки случай успех и пиши каква си я свършил.



Тема Re: До Иваннови [re: Ивaн]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 17:21



Да така е.Аз от година правя така с три уреда/комп./ но затова е много по евтино.Но нали все изкаме по доброто.Сигмата ще я купя и без това уважавам тази фирма/ще ми е четвърти комп./Виж тези модели с памет. когато можеш да си свалиш всички дани е още по интересно.
Пък няма лошо да си пишем тука разни работи ако това ни помага да се мотивираме за повече тренировки.Нали на всички целта ни е да се запазим още някоя година млади.Аз защо съм се хвърлил да ходя и по състезания.Ми това е алтернативата на пиенето и хапването а как ме влечеееееее.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.