Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:29 28.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема dali ima smisyl  
Авторls1 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 11:52



...да си купувам велосипед? И преди да сте ме наругали да обясня.

Ама много искам да си взема. Леле на 29 станах скоро 30 и ми е на сърце от дете да си обикалям с колелото (коллото дето викаше дядо ми).

Проблема е, че напоследък доста понатежах. Бачкам си вкъщи на компютъра и килцата малко по малко - ужас.

Та на въпроса:

Проблем ли са габаритите ми за да си карам спокойно велосипед? Тежа 150 кила и съм 1.89м, общо взето височината ме спасява и приличам по-скоро на мечка отколкото на прасе. Ще ме издържи ли някой велосипед? Или трябва да търся с разни специални гуми, рами, т.н.? Нямам намерение да катеря планини, искам да си покарвам из града, чат пат да излизам, не си падам спортист да гоня високи скорости и разстояния. Тъй че асфалт без префъцунени стойки и е хайде да подрусам дебело дупе чат пат по некоя равна морава. Не гоня и някакви ултра мега маркови неща, гледам хората хвалят някакъв Аполон, дали пък няма да ме издържи?

Та с нетърпение очаквам съветите ви.

Още нещо, във Варна съм, тъй че "купи това и ходи в едикойси сервиз в МАлашевци да ти сменят еди какво си" не ми върши работа.

И последен въпрос. Заменяеми ли са частите на колелото? В смисъл вземам колело, не ме кефи нещо - доколко мога да сменя с друга част - да не попадна на някой Макинтош велосипеден? :-)



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано08.09.05 14:20



Аполонът ще те издържи.Доста си висок и ще трябва да си търсиш рамка 21 инчова ( май Аполонът има и с такава).Взимаш го с каквито окачване го предлагат ( при всички случаи не е лошо за първо колело),всички чаркове могат да се заменят с по-добри,но това засега изобщо не ти трябва.Ако все пак нещо не те накефи в Аполона ( или в което и да е друго колело)-първо си помисли струва ли си за начина на каране ,който описваш,да даваш пари за нещо по-скъпо..А иначе спокойно можещ и да попаднеш на велосипеден Правец
Аполон мисля,че има гаранция и би трябвало да ти осигурят и сервиз.

Щом се моткаш често пред компа,скокни до

има си форумчета за всякакви въпроси..

Ще си позволя един съвет...като вземеш колелото,карай 5 км. на най-тежкия оборот,след това още 20 км. на доста по -лек ( например 34-21)... така ти гарантирам да слезеш до към 100 след 5000 км.



Тема Има си смисъл :-)нови [re: ls1]  
Автор B2 (Deathcar)
Публикувано08.09.05 16:17



аз съм почти колкото теб на годинки и от 2 години карам по активно - може би малко по-активно отколкото ти смяташ, но нищо екстремно. Винаги има полза за формата - вече колко полза ще има зависи от това колко ти се кара.
Аполона е много добър за първоначално колело. Е, има още какво да се желае от него ама като цяло бива.
Въпроса за съвместимостта е добър - всъщност най-ценното качество на Спринт Аполон е че рамката е съвместима със всички "широк среден клас" компоненти (при сравнително ниска цена на цялото колело). Т. е. ако си вземеш нещо по-евтино - то просто не може да се подобрява. А като си вземеш Аполон - може да смениш всичко без рамката (а може и нея разбира се) с доста добри части и да направиш супер здраво колело (ако решиш) или просто да си го направиш по-удобно.
За тежестта - ще те издържи колелото - само задължително да е с подсилени (двойни, аеро) капли. Щото някои по-евтини варианти са с единични, а това не е за теб.
За височината също - високичък си, така че (както е казал колегата по-горе) най-добре да си потърсиш 21" рамка. Може би ще трябва специално да поръчаш да ти докарат, че обикновено магазините взимат само средни по размер колела - 18-19".
Също може да погледнеш

има страшно много информация и може да задаваш въпроси ако нещо не ти е ясно.
Поздрави и успех!



Тема Re: Има си смисъл :-)нови [re: B2]  
Авторls1 (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 23:42



Благодаря и на двама ви за съветите, изръшках препоръчания сайт колкото можах - има доста интересни неща но май трябва да понавляза в терминологията.

Е значи утре отивам във Велос да поръчвам Аполона, засега "подгрявам гумите" на велоергометъра ми, ама скука...



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Авторвeлo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 12:14



Здрасти, аз съм 103 кг., стигал съм до 110 и карам един обикновен Крос - с него нямам никакви проблеми. На мой познат - около 130 - 140 кг. му препоръчаха Драг Гризли. Колелото е наистина много добро и здраво.



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано12.09.05 01:30



взиме си аполон с по-голяма рамка и поискай да ти се сменят главините и спици (деоре или хоун и ДТ, между 150 и 200 кинта за двете колелета) + да ти се сложи добро средно движение за да не ти падат курбелите или се криви оста като на кросове на всеки няколко километра.



Тема още нещо ...нови [re: ls1]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано12.09.05 01:34



... в какви дупки ще попаднеш в града и на какви натоварванията ще са ти подложени движенията при градското каране - бедната ти фантазия (ендуро ряпа да яде)



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Авторls1 (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 11:01



ох.....взех...ох....обаче....ох....то не е лесно...ох....след 150 метра съм пред инфаркт...охх....тъй че зимата слабеене...оххх....и на пролет.....оххх......ще се кара....оххх.....дотогава - велоергометъра здраво....оххх.....(не се хили ти дето четеш...)...



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано15.09.05 13:00



Успех напролет!
а през зимата не забравяй, че диетата не е преди или след ядене и наблягай на пешеходните разходки, да направиш мускулите до пролетта, за да не се схващаш на 1-вия километър. За тези килограми също е важно добре да загряваш колената преди каране - със събрани пети въртиш двете колена, все едно че имаш обръч (дано си ме разбрал) - че иначе почват един куп проблеми както при Лучано Павароти



Тема Re: dali ima smisylнови [re: ls1]  
Автор Bълk (умора няма)
Публикувано16.09.05 00:51



за теб няма ли скорости на байка или къде си тръгнар да се мериш с апарата от стаята? ти през зимата ще се осереш с теголото още повече от сега ... я си хващай таралясника и върти, като се умориш - почивай и пий вода и след това пак върти, без пот и зор няма да станеш добър. заеби онова домашното нещо, ходи на чист въздух, там ще си изгориш повече калории пък и е по-приятно от това да се потиш в 4 стени на едно място. А, и , с велоер-хуювина ти имаш под 10% от натоварване което получаваш при реалното каране.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.