Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:04 12.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема екип  
Авторkoлoeздaч-шoce (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 18:23



Живея в чужбина и си карам колелото по туземните пътища. Имам си екип и прочие, но ми се ще да имам и български екип .Ще започна да се състезавам от пролетта. Имате ли идея дали мога да си купя отнякъде онлайн ?
Нема страшно-нема да излагаме трикольора, бърз съм, ще ми се туземеца като го задминем да се чуди това бело-зелено-червено какво е ?



Тема Re: екипнови [re: koлoeздaч-шoce]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 22:12



Ne sam vigdal ekip s nacionalnoto zname.I vce pok za koia strana stava vapros.



Тема Re: екипнови [re: Fen]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 17:22



Великобритания

дайте акъл , де !

не е задължително да е трикольор, но на времето имаше .

днес си подобрих рекорда по максимална скорост, на едно спускане се бях залепил зад един камион и пътя като се изправи и камиончето ускори и аз ускорих до 77 кмч ! километража отчита и запаметява максималната скорост , та не е необходимо да се дзвериш у него вместо да си гледаш пътя



Тема Re: екипнови [re: шoce]  
Авторklmn (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 08:23



Добре че буса не е набил спирачки!



Тема Re: до шосенови [re: klmn]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано13.09.05 07:59



Хей шосе - какво стана с втората рамка? Купи ли я или си какраш със Claud butler - a?



Тема Re: до шосенови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано14.09.05 09:19



купих я отдавна . колелото е ок за зимно каране . присъединих се и към местния клуб. карам по 230 км средно на седмица. и аз ще взимам харт рейт монитър скоро - било полезно всички викат за трениране.

ти как я караш ? и какво ?

кажи какво колело би си купил за около 2000-2500 евро ? как са цените при тебе ? скоро може да ми се отвори парашута да купувам



Тема Re: до шосенови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 20:53



Здрасти!Радвам се че си се наредил - с колелото и с членството в клуба. Аз също се замислям да се включа в местния клуб от новия сезон. Ако друго не то поне от време на време имат организирани пробези и явно ще е по-весело и разнообразно. До сега карам сам. През седмицата ходя на работа с колело (30км отиване и връщане). За тази цел имам един Giant - crosshybride. Събота и неделя карам за удоволствие. Правя си преходи между 80 и 150км. в зависимост от времето и настроението. Това което карам в момента е едно старо Gazelle с Shimano 600. Преди това имах един Concorde , но го разкарах защото беше много разнебитен. Сега си събирам ново колело. Рамката е вече в спалнята - Bianchi. Мислех тези дни да купя и колелата Campa Proton , но видях че ще има нови модификации за 2006 и ще изчакам месец два за да ги видя на живо. Групата ще е също Campagnolo - Centaur.
Колкото до цените - предполагам че и при теб е същото - голяма разлика. Има евтини но noname рамка. Ако искаш нещо марково трябва да се бръкнеш доста. Цените започват от €550-600 за колело с Shimano Sora и летят нагоре. Аз живея на границата с Белгия и затова повечето карат белгийски колела. Като пример ще ти дам Trek 1500 струва €1850 , Eddy Merckx - Gara с Veloce - €1600. Грубо казано добро колело с Ultegra е около €1600-1800.
За €2000-2500 можеш да си купиш моноого добро колело. Незнам какви са ти предпочитанията. Един пример е Giant TCR composite. При немците цените са много по-ниски и за тези пари можеш да купиш колело с Dura ace - но има два недостатъка. Първият е че купуваш "немарково" колело и второ трябва да го изписваш по интернета. Аз бях си харасел едно за €2000 , но след това се разкандърдисах и започнах да си го събирам сам. Ако те интересува мога да ти напиша адресите.
Дано ти се отвори парашута , че да се похвлиш.
Чао за сега!



Тема Re: до иваннови [re: Ивaн]  
Авторшoce (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 00:53



скоро ще се похваля-чакам само мангизите , требва да ги харча бързо ,щото ако не си купя колело ще трябва да ги дам за кухня- боже опази !!
за да сравниш цените иди на www. EVANScycles.com или www.roadcyclinguk -онлайн магазините са изредени отляво в червено. има и отдясно линкове. има и форум
Тука трек и спешълайзд са много популярни, не ми се купува от тях. харесал съм си засега klein, cannondale r1000 или scott speedster1 или карбоновия CR1
освен скот спийдстър1 те са около 1500 паунда. паунд -евро е около 1.5
може да взема и втора ръка. ослушвам се за момента.
в местния клуб карат вторник петък и неделя по около 100-120 км , във вторник вечер има бързо темпо каране за около час и половина със средна скорост 32-35 кмч на което ме изръсват редовно на баирите. като купя новото колело ще спрат да ме изръсват,в останалите дни е по бавно 26-28
непременно се включи в клуб-купон е. аз продължавам да си карам и сам също. сега като започва дъждовния сезон всяко сухо време трябва да се използва. друг добър форум е www.cyclingplus
там как си с баирите-тука има стръмни , но са кратки
кажи си мнението за гореизброените колела, моля
накрая-не е ли по скъпо да се събира колело отколкото да се купи цяло ?



Тема Re: до иваннови [re: шoce]  
Автор wowbagger (T.I.P.)
Публикувано16.09.05 14:31



шосе,
как така ще те изръсват по баирите тези туземци???
Мислех те за сериозен,а ти да се оставяш на туземците....
Пък и трико искаш...хм...нали обещаваш,че няма да излагаш държавата ( даже по баирите) ?

Иначе по въпроса с трикото няма развитие,например и аз търся,но и от колосъюза не могат да ми дадат смислен отговор.

Извън темата...виж

...
там по вашите географски ширини сигурно е нормално да имаш подръка подобни съвети,та ако имаш някаква представа конкретно за техники на катерене,ще бъда благодарен да ги споделиш...



Тема Re: до иваннови [re: шoce]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 20:42



Ами бързай. Аз миналата година си бях заделил €2000 за колело , но не бях достатъчно бърз и то вместо 2 придоби 4 колела под формата на Туинго за щерката . Сега съм отново на пистата , но много внимавам. От колелата които си ми написал нямам някакви големи впечатления. От Kelin и Cannondale бих избрал Klein - чисто въпрос на вкус. Scott честно казано не съм виждал на живо , но специално CR1 много го хвалят по форумите тук в Холандия и Белгия. Тук обаче той струва около €3000 и нагоре - поне никой не го купува с по-малка група от Ultegra , Chorus. Между другото също бях хвърлил око на speedster1 - според мен доста добър избор. Във всеки случай купи това което ти харесва най-много. И с трите няма да сбъркаш.
Иначе да събираш колело е по-скъпо в сравнение с "конфекция" - купуваш както е в магазина без никакви или съвсем малки изменения. Ако обаче искаш тази рамка , с тези колела и с тази група и специални изисквания към колчета и т.н. тогава по-добре си го събирай сам. Незнам как са цените при теб но тук ще те одрусат €30-40 на час за труд.
Как съм с баирите - ами незнам - не съм виждал баир от 10 години. Тук обаче има проблем с вятъра. Постоянно духа и често доста силно. Гадно е като караш срещу него , но вече съм свикнал и не ми прави голямо впечатление.
Да спирам че дълго стана.
Чао за сега.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.