Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 30.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор PtD (Vector xyzw)
Публикувано10.07.04 01:23



Дори и от тази гледна точка, кучетата имат толкова права, колкото и ти. След като ти не им пречиш и те не трябва да ти пречат. Ако се зверят на някое по-голямо куче и то ги наръфа, чия е вината, на голямото куче, което действа при самозащита, или на нападателите?

По същия начин можеш да разсъждаваш за себе си, като за голямо куче. Щом те нападат, значи са готови да си понесат последствията, пък и ако те нападат, смятат че са по-силни от теб. Кой е виновен? Ами те са си виновни. Точно както и в природата.

Аз обичам кучетата и точно поради това се дразня двойно, когато ме нападат, защото аз нищо лошо не им мисля (докато не ме нападнат де). Тъй че те сами си го докарват и си е съвсем техен проблем, ако отнесат някой ритник, камък или повечко стрес.

--
17 Gen r


Тема Re:нови [re: PtD]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано10.07.04 09:53



Когато не им преча е логично да нямат повод и причина да ми пречат по неприятен за мен начин.
Но какво става, когато им преча?

През цялото време се опитвам да обясня, че много рядко кучето ще те нападне без причина (причина за него, не за теб).
Ти можеш да си нямаш и идея защо те напада, но то има.
И понеже кучетата не говорят човешки езици, те показват какво възнамеряват да направят чрез лаене, ръмжене, присвиване на ушите, зъбене и други елементи от кучешкия език на тялото.

Кучетата съзнават, че са по-слаби от човека - по-ниски, по-леки, предимствата са почти изцяло на човешката страна.
За да рискува кучето толкова много (защото ти с един добре премерен шут можеш да му строшиш черепа), очевидно има наистина основателна причина.
Не мислиш ли?

А колко по-лесно е просто да се научиш да разбираш кучетата :)
Мен досега куче не ме е нападало, не ме е хапело, не ми е скачало ...
Едва ли е само защото съм добър човек и не им мисля нищо лошо (в техните очи).

Няколко пъти са ми ръмжали заплашително, тогава съвсем кротко и своевременно промених траекторията на движението си.
Те направиха същото и спряха да ми обръщат внимание, защото разбраха, че аз далеч нямам желание да влизам в директен двубой.

Елементарно е.

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано10.07.04 15:28



Много симпатично и хуманно разсъждаваш, обаче просто не желая постоянно да се чудя сега аджеба навлизам ли в на някой помияр личната територия или не навлизам и дали той се чувства заплашен или не. И да карам бавно и да се оглеждам за добитъци, вместо да си гледам дупките по улиците, "шопоходците" и шофьорите. Просто няма. Такова нещо като улични кучета просто не трябва да съществува - това, че ми се дзверят и тичат след мен, е най-малкият проблем, както вече казаха другите.

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.


Тема по два-три начина...нови [re: tania]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано15.07.04 18:55



Най-доброто - едно нунчако, от звука при завъртането му, както и от гледката, изчезват.
Ако не си нося - парче кабел имах навито при кормилото, и малко като Индиана Джоунс, ама не трябва да се удряте самички...
Ако и това няма - някоя дебела тояга си намирате покрай пътя, и само от гледката им пада опашката; отделен въпрос е как съм изглеждал в 12:00 часа през нощта с един кол отпред напречно на кормилото



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Downhill (\'v'/)
Публикувано18.07.04 17:28



Ама ти си непоправима идеалистка, бе, госпожице. Да беше ме видяла вчера как посред нощ общувах с "дружелюбни кученца".


1 )+( l/l B () T l-l E ( T l/l G /-\



Тема Re:нови [re: Downhill]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано19.07.04 09:46



Не точно ... просто досега не съм влизала в директен конфликт с такива недружелюбни същества, на каквито очевидно вие попадате :)
Защо мен кучетата не ме лаят и не ми се нахвърлят, а? :)

Както и да е, то се е видяло, че няма универсален подход, а трябва да се решава според ситуацията :)

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор CuO (CuZero)
Публикувано21.07.04 10:36



Към СТРАХ бих добавил и ЗЛОБА

90% от песовете се стряскат преди всичко: 1. когато те видят с каска, раница и всички бла-блата, и 2. когато минеш с висока скорост. Първото е установено дори с "личните ми" кучета, за второто нямам обяснение освен страха. С/у останалите 10% злобари само глъч и камъни помагат

Аналогично, ако си карам бавно и "цивилно" - грижа няма ... може би така имаме повече време да се огледаме и преценим, няма го и стресовия фактор .. може би .. незнам .. ама е факт поне за мен ... с изключение на 2 песа от квартала, с които всеки път си мерим ... гумите vs. зъбите, ама там е на лична основа :)



Тема Re:нови [re: CuO]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано21.07.04 11:21



Едва ли има улично куче, което да не е виждало или усещало свистящи гуми на автомобили близо до себе си.
Забелязала съм, че нашите квартални се опитват да захапят именно гумите на автомобилите, като че ли тези въртящи се работи предизвикват агресията им.
За стреса, страха, сплашването, стряскането ... то човек се изнервя, какво остава за куче.


Спокойното и "цивилно" каране си е цаката да си спестиш проблемите в голяма част от случаите :)

Снайперистка, touched by an angel :)


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор timmyyy (Я35P3CT)
Публикувано21.07.04 14:31



Хм, ник'во цивилно и бавно каране. Ако кучето не ме настигне - ок, не ми пука че лае и се пени там, аз си карам по пътя. Ако ме настигне - значи иска да ми "каже" нещо и някои неблагоразумни твари, имащи куража да се приближат достатъчно дори не са успявали да изквичат от изненада от шута в главата (никакви чувства не влагам в това, ама всеки трябва да се спасява, нали?). В края на краищата не може да не е от злоба, при положение, че аз се изнасям на скорост от "територията" им, при това без да им обръщам внимание (затова и може би са изненадани от шута).
А като те подгони цяла глутница какво? На състрадание ли да ме избие? Обикновено колкото по-жестоко в тоя случай цапнеш някой пес и другите подвиват опашка. Само дето аз нямам никакво намерение да си изгубя 10 минути от живота за да мина по друг път. Освен това ме е хапал тъп помияр (не на колело) само щото съм минал оттам, дето той решил да си лежи и считам активната защита (демек нападението) за най-добрата (естествено, ако песа си лежи кротко и не му пука от мен и на мен не ми пука от него).
Оръжието ми са само ритници, де, пистолети, камъни и бомбички не употребявам, както пита задаващия темата :-)
А това, дето го изръси за хората и животните ми се струва ужасно тъпо. Аз също не ги диференцирам по биологичен вид при отношението ми към тях, но и не се изказвам в стила "животните заслужават повече грижа". Това, че били наплашени от хората не ги оправдава. И мен не ме кефят много неща, но просто ги отебавам.



Тема Re: [re: timmyyy]  
Автор Bиливap (кибермагьосница)
Публикувано21.07.04 14:55



Ако хората бяха на едно мнение, щеше да е много скучно :)

Снайперистка, touched by an angel :)



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.