Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:34 30.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема kolodki za Magura HS-11 i podobnite i  
Автор CuO (bike user)
Публикувано23.01.03 11:12



namirat li se w bg i za kolko $ gore-dolu
predpolagam 4e ne sa sawmestimi s kalodkite za shimano spira4kite



Тема Re: kolodki za Magura HS-11 i podobnite iнови [re: CuO]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 13:40



Питай Цуцо от БАС, освен ако това не са неговите спирачки за които говориш



Тема mne ne saнови [re: bikerider]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано23.01.03 13:54



to i az oshte ne sam gi wzel ami samo pitam .... twardo sam reshil da smenqm v-brake s nqkuw drug tip (diskowi nai-weroqtno) ta reshih da se informiram kak stoqt neshtata za tozi wid ... no mai taka kakto gledam sa predi wsi4ko za trail, a?

a za otzad pri karane razlikata m/u diska i ka4estweniq v-brake e mai samo w izdarjliwosta na nakladkite sprqmo kalodkite na mokro




Тема Re: mne ne saнови [re: CuO]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 14:16



parvo - neshto mai barkash poniatiata, ima razlika mejdu trial i trail, ti govorish za trial mislia

vtoro - priatelu ima ogromna razlika mejdu disk i v-brake otzad, dori v-brake-a da e xtr sas booster

ako ti triabva za trial, magurata e tvoiata spirachka, ako ne, zemi disk



Тема Re: mne ne saнови [re: bikerider]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано23.01.03 14:40



abe to4no 4e ne karam trial (sburkal sam prawopisa praw si) i za towa qwno nqma da e rim brakut deto shte go pazaruwam, a otnosno zadniq disk ne sam karal i nqmam predstawa, bi li razqsnil razlikite s nekolko dumi



Тема Re: mne ne saнови [re: CuO]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано23.01.03 15:36



ami kakto sam kaza parvata razlika e v izdryjlivostta na nakladkite spriamo kalodkite
vtorata i po vajna e che diska spira po-hubavo, zashtoto materialite sa razlichni
pri v-brake imash sintetichni gumi/plastmasi nekvi i aluminiev rim
pri diska imash metalno/keramichno ferodo i stomanen disk

teoretichno v-brake bi triabvalo da spira po dobre, zashtoto e po-daleche ot centyra na koleloto, no na praktika tva negovo predimstvo e nulevo (toest niama go) imenno zaradi materialite, da ne govorim za ogyvaneto na ramkata i ramenete na v-brake-a (koeto go ima dori pri v-brake s booster)

treto, pri diska niamash takiva ramena kato pri v-brake, toest cialata konstrukcia e po-zdrava i izdryjliva na natovarvaniata

sigurno ima oshte razliki, no tuka kolegite she kajat ako sam izpusnal neshto

aide sys zdrave



Тема Re: mne ne saнови [re: bikerider]  
Автор AgentOrange (Z?)
Публикувано23.01.03 19:19



За задните спирачки - нямам опит със заден диск (макар че това съвсем скоро ще се промени:)), но на теория, поне при trials дискове отзад не се ползват защото не блокират колелото толкова здраво, а и на доста рамки ушите за диск не са достатъчно здрави, за да издържат обратните натоварвания на задното колело, които са характерни за trials-а. При нормално ползване диска е по-добър, като според моите наблюдения предимството се забелязва най-добре при висока скорост (над 30км/ч). За отзад обаче не знам до каква степен е полезна по-голямата мощност, аз лично ще слагам диск заради по-дългия живот на накладките при кофти време, не защото V-то не ми върши работа.

Holy pigshit batman!



Тема и друго питане за дисковитенови [re: CuO]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано23.01.03 21:02



Интересува ме коя механична дискова спирачка осигурява максимално близко или малко по-мощно/силно спиране до комбинацията Деоре ВБР+накладки Тектро.
Набелязах си участниците Деоре (диск), Гримека Кинетик (около 40лв, това пише върху нея), Тектро диск (май е към 90лв в БАС).
Пипнах един Авид и ми се стори прекалено лек. Знам че след 2-3 седмици бих му свикнал и т.н. обаче не искам. Трябва ми нещо среден клас, да се стиска с 2 пръста и да спира, мамка му, ааа, и да е тихо след като се разработи :)))

<..

..>

Тема Re: и друго питане за дисковитенови [re: screamBoy]  
Автор DANlO (The Past-master)
Публикувано23.01.03 22:08



Какво му е на Avid-a че не разбрах съвсем???Аз си мисля че това е много добра спирачка!

I want to ride my bicycle
I want to ride my bike


Тема AAAAA!!!нови [re: CuO]  
Автор KPETEH.Модератор (...)
Публикувано23.01.03 22:24



NQMA TAKIWA KALODKI W BG. ima edno momche (Change ot kluba)- toi prodawa mai takawa spirachka, no kalodki nqma mai...(dopylnmitelni) A pyk na Cuco mu donese edin pich ot germaniq mai che...

Айде!
По-добре дефектни, отколкото обратни!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.