Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 21.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: и друго питане за дисковитенови [re: DANlO]  
Автор KPETEH.Модератор (...)
Публикувано23.01.03 22:39



az ne obicham da davam nqkwi takiwa ocenki i mneniq, ama spored mene tochno AVID e nai-dobrata mehanichna spirachka....

Айде!
По-добре дефектни, отколкото обратни!


Тема Да се върнем на RIM-а!нови [re: KPETEH.]  
Автор change (S.W.A.T.)
Публикувано24.01.03 09:11



Значи мой човек RIM Brake-a на Magura е мнoго добра спирачка,според мен.Има голяма разлика с V-brake-a по отношение на спирането,особено на скорост.Карам вече повече от година с RIM-a и чак сега ще сменям калотките(само на задната челюст).Както каза малкия модератор(Кретен),аз бях се навил да ги продавам(и двете) и то не защото не вършат работа,а заради същия проблем като на V-то,а именно калотките.Сигурно моите щяха да изкарат много повече,ако не бях ги юркал така по снега,ама...Иначе са по издържливи от M system-ките,това поне съм го проверил!За закупуването на нови(калотки)наистина е проблем,аз лично ще си ги поръчвам от Germany(по бащата на един приятел),пък и пичовете от БАС ми казаха,че за новия сезон сигурно ще заредят и те.Иначе при първа възможност отпред ще си сложа диск,не че нещо ами да видя как е,пък и феродото май е по-издържливо

Follow the Leader ! ! !


Тема Re: и друго питане за дисковитенови [re: screamBoy]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 10:56



Avid e най-добрата механична спирачка на пазара в момента (може би само механичната Hayes му е съперник). Принципния проблем при тия спирачки е в разтягането на жилото и в рамото на лостчето.

Карах две години Avid `02 преди да мина на хидра и трябва да ти кажа, че спира като змей като се разработи веднъж. С хубави жила (аз карах с фабрично разтегнати Jagwire) и добър реглаж просто ще спреш да търпиш v-brake. Единствения им недостатък е че са с floating дизайн (вътрешната накладка е неподвижна и трябва да я приближиш максимално до диска, за да не се криви диска от своя страна и като я приближиш и почва да опира и да ти лапа от скоростта. Другия неприятен момент е че моя Avid беше с магнитчета да държат накладките и те изобщо не си вършеха работата и накладките яко пееха като се засиля. Иначе при Avid '03 тия неща са вече оправени, накладките са с пружинка като hayes, има вече 7" и 8" дискове

За XC и спокоен фрийрайд Avid-a е убийствена спирачка, препоръчвам я горещо



Тема Re: Да се върнем на RIM-а!нови [re: change]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 11:05



Според мен за високи скорости хидравличния rim brake няма смисъл, дори е вреден - гумата директно блокира като стиснеш рязко. Единствено за trial това е плюс.
Но никой тук не сравнява disk vs Magura Rim, нали? Няма смисъл, те са адски различни...



Тема Re: mne ne saнови [re: AgentOrange]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 11:13



Винаги има смисъл от повече спирачна мощност (ако рамката ти я издържа де :)
Нали знаеш - колкото са ти по яки спирачките, толкова си по-бърз :))))))



Тема Да се разберем!нови [re: bikerider]  
Автор change (S.W.A.T.)
Публикувано24.01.03 11:19



Виж какво,колега айде да не ми казваш как и колко блокира RIM-a и как не ставал за спускане,подяволите аз карам сума и време с такъв!!!Всичко зависи от калотките,които ще сложиш,затова хората са измислили толкова типове(според вида на шината и начина на каране)!!!Не съм сравнявал RIM с Диск,незнам в кой постинг си го прочел,но в моя изтъквам предимствата на RIM пред V-то,а не пред диска!И гледай другия път някой като се опита да ти помогне да не се праиш на Мистър Научен капацитет(bikerider)

Follow the Leader ! ! !

Редактирано от change на 24.01.03 11:22.



Тема Re: Да се разберем!нови [re: change]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано24.01.03 14:34



Пич, аз бях дотука с тази тема, не си прави труда да ми отговаряш. Няма смисъл да продължаваме това...



Тема О-о-о,я довиждане!нови [re: bikerider]  
Автор change (S.W.A.T.)
Публикувано24.01.03 18:21



Айде стига глупости-кой там като какъв се държал,че и накрая да не съм си правил труда...!Аз уважавам учасниците в тоя форум,затова няма въобще да ти се вързвам,просто аз заявявам нещо едва,когато съм се убедил в последното,не се занимавам от вчера с това и не си ти първия,с когото не съм на едно мнение,но живота е шарен!Бъди здрав,пък ако искаш наистина може да си премерим пишките!
P.S.Мистър Научен капацитет,специалист е силно казано

Follow the Leader ! ! !


Тема Re: Ciao, bellaнови [re: change]  
Авторbikerider (Нерегистриран)
Публикувано25.01.03 19:23



Не, не искам, щото "Size Does Not Matter..."
Бъди здрав и ти



Тема Re: mne ne saнови [re: AgentOrange]  
АвторADl (Нерегистриран)
Публикувано26.01.03 01:25



зна4и караш отпред с диск,доколкото съм разбрал?Искам да питам нещо за хидравли4ните дискове(твоя е такъв,май)-по-малко ли се натоварват пръстите при спиране отколкото с Ве-то(това е кажи-ре4и основния ми стимул да се насо4а към диск)Ако отговора е толко тъп,колкото ми изглежда просто цъкни едно "да" и готово;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.