Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:08 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Този див, див западен парк...  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано17.08.01 05:08



Това няма да е история от тъмните гори тилилейски. По-скоро една "градска легенда". Няма да ви разказвам за приключенията си по пътеките на Витоша. Ще ви разкажа как пряко волята си участвах в едно възстановяване на най-добрите традиции на дивия запад. Значи въртя си аз оня ден из западния парк, без да имам ни най-малко намерение да си давам зор или да се юркам, заобикалям плавно пешаците по главната алея и се кефя на хладното (беше вече привечер). По едно време, гледам, малко по-нататък от края на алеята (над тунела за който го знае) - двама конници. Викам си "я, конна полиция" и най-спокойно си продължавам. Започвам да ги наближавам, обаче ония двамата обаче хич не ми приличат на полицаи. В един чуден момент успяах да ги фокусирам и щях да падна от колелото от учудване - мъж и жена, при това със съмнително мургав оттенък на кожата. Още повече се втрещих, когато мъжът нещо се развика, сръга добичето и тръгна право към мене. Стоях така няколко секунди като ударен с мокър парцал, обаче после се окопитих, плюх си на петите и свих към една странична пътечка, по която преди не бях карал, но се оказа нанадолна и годна за бързо каране :). Слава богу след първите 20-тина метра клоните на дърветата станаха доста ниски, та оня се отказа да ме гони, пък и аз вече се бях засвиткал здравата надолу. Не разбрах защо ме подгони, но и нямах особено желание да разбера. Нямах и намерение да приключвам карането преждевременно, за това 30-тина минути обикалях из по-далечните и цивилизовани краища на парка (откъм бул. Сливница), но ми стана скучно, по "дивата" природа се намира от другата страна на тунела, и реших да ходя отново в тая посока. Пак ги засякох - явно си тръгваха. Тоя път предвидливо ги заобиколих от далече. Но дори и да изключим възможността за преки стълкновения с въпросните лица остава ивицата пресни и ароматни конски фъшкии, трасираща маршрута им из иначе относително чистия парк... Та, ако някой кара в тоя район - да внимава с мургавите. Има ги в изобилие. Ако ли пък не - дано историята за това родео, което спретнахме с филиповския Винету ви се стори забавна :)

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Нямам думи!!!!нови [re: AgentOrange]  
Автор Downhill (потрошен)
Публикувано17.08.01 05:26



Такова чудо още не бях чувал! Значи - освен раницата с интрументи си носете и ласо + лък за близки срещи от особен вид... Нападенията за сега са по суша, а пък кой знае след време от къде може да те връхлети опасността...

по-бързо, още по-бързо... изгорях


Тема Re: Нямам думи!!!!нови [re: Downhill]  
Автор TheSaint (advanced user)
Публикувано17.08.01 11:54



Трябва да се пазим и от пикиращи самолети...
Западния парк има лоша слава. Много обири стават там, аз лично бих избягвал да карам там сам.
Иначе е много готин, жалко.

Join the freeride everybody!


Тема Re: Нямам думи!!!!нови [re: TheSaint]  
Автор tropsyx (колоздач)
Публикувано17.08.01 12:05



Аз бих си монтирал един Калашник на кормилото...................Нека да ме гонят коне след това

rider on the storm


Тема Споконови [re: AgentOrange]  
АвторHиk (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 12:19



Това е разходка на две изпечени от слънцето лица от различен пол с кон, които си нямат колела и не знаят кое е по практично, бързо, приятно и лесно за подръжка



Тема Re: Нямам думи!!!!нови [re: TheSaint]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано17.08.01 15:09



Най-добре е да се кара на запад от БГ

Vorsprung durch Technik


Тема Re: Нямам думи!!!!нови [re: Spidercho]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано17.08.01 16:07



Ц Ц Ц ... изобщо не съм съгласен! Живеем в страна с прекрасна природа и безброй места за каране.
А подобните случки мисля, че намаляват ...

Ride Safe!


Тема Re: Нямам думи!!!!нови [re: XTR]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано17.08.01 16:31



За прекрасната природа и безбройните места за каране съм съгласен.

Аз не се кефя на БГ народа Споделям го и не мога да бъда разубеден, нито искам да убеждавам някого.

Vorsprung durch Technik


Тема Е може да е искалнови [re: Hиk]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 17:11



да те пита - дека се захарен памук продава или как се от тоз парк се излиза, знаеш ли...
А ти навместо като един клутурен човек да му подадеш ръка в труден момент и да помогнеш на мургавия събрат си го обърнал на бяг сред шубраците!?
Срамота!!!



Тема Re: Е може да е искалнови [re: Гeнoв]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано17.08.01 17:55



Е аз какво да направя като оня не знае как да ме попита. Да беше питал по човешки - разбирам, ама той като се юрна срещу мене с бойни викове последното което ми е минало през главата е че е искал да ме пита нещо :)

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Някъде в Ла Манча...нови [re: AgentOrange]  
АвторSpitfire (Нерегистриран)
Публикувано18.08.01 02:19



Ако имате DH протектори, дори още по хубаво от онези дето пазят гърба и гърдите и fullface каска не ви остава друго да си намерите щит и копие за да наказвате тези зли мургави рицари дръзнали да цапат парковете. Дано се мъчат като грешни дяволи или ги сполети онова което пишеше в един рицарски роман - " ...той се намерил на дъното на дълбока бездна с вързани ръце и крака където адски изчадия му правели клизми със снежна вода и пясък... "



Тема Re: Този див, див западен парк...нови [re: AgentOrange]  
Автор ella (baikalka)
Публикувано18.08.01 16:07



леле ако ти кажа,че сърцето ме заболя докато ти четох излиянията,и като знам,че съм на две крачки от западния парк и от време на време си обикалям там,са такова шубе(шубето е голям страх,нали знаеш) ме хвана от тея цигани, че само с бодигардове ще си карам там



Тема Е какво толкоз противнови [re: ella]  
АвторPoм (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 11:42



нас имате??
Нали и ний сме хора и ний знаем какво е ветъра да ти разроши перчема! Аре стига цигански работи!!!



Тема Re: Този див, див западен парк...нови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано20.08.01 11:51



Мда, така е, стават такива неща в парка. Миналото лято като се возихме там с един приятел от храстите с еленски скок излетя някакъв субект:) Не успя да повали никой и доста добре се изтърси на земята, след което и ние му понатрошихме кокалите:) В последствие се оказа някакъв наркоман и изобщо не ми беше ясно как успя да излети с такава скорост от храстите:)
Иначе Западния парк си е супер отвсякъде погледнато. Аз редовно си карам там. Има пътека като Монцата, само че чакъл. Освен това завършва с река и е много забавно:) Реално погледнато има много по-хубави пътеки за крос кънтри от Южния и не мога да разбера защо в него не се направи състезание по XC? Има си и чешма...


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Този див, див западен парк...нови [re: X_Country]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано20.08.01 12:24



Ти май се върна от където беше...

Аз не карам редовно там, но местата където съм минавал са ми направили адски добро впечатление. Доколкото за състезанието това тяхното си е чисто нехайство като са се захванали с някаква "федерация" поне да си държат на името, а не "тука има - тука нема" ... така и не се разбра защо отложиха дуала (дано "отложиха" е точната дума) ....няколко пъти...

...болката...
Ride Safe!


Тема Даа:)нови [re: XTR]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано20.08.01 15:47



Завърнах се:) Вече съм в свои води:) Още не съм изчел всичко написано, обаче до утре обещавам да се справя:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Този див, див западен парк...нови [re: X_Country]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано21.08.01 02:08



Хм, я опиши кои са ти любимите маршрути из парка? Аз много се кефя на следния - от над тунела тръгваш по главната алея в посока Суходол, катериш километър и нещо, виждаш пак чакълеста отбивка в ляво, тръгваш по нея, след още малко катерене стигаш до един кръстопът и една пресъхнала чешма, после хващаш пътеката надясно и надолу, която е стръмна и чакълеста, но въпреки това скоростите са от порядъка на 45-50км/ч (дори с мойто гадно колело;)), после малко преди да започне разровения участък от алеята, малко преди реката, се кривва вдясно, кара се по една пътечка между дърветата, в началото продължава да е нанадолна, но после тръгва по дигата на реката и се изравнява, и в крайна сметка човек излиза вдясно от едно мостче над реката. Надясно има доста стръмен път нагоре, продължава се напред покрай реката и се тръгва по една невероятно готина пътека - постоянно се мени наклона, редуват се кратки изкачвания и спускания между дърветата, на две места има изненадващо разположени малки пънове, които може да ти изиграят лоша шега ако караш за пръв път и не си нащрек, после по едно време след един завой надясно през една малка полянка (където пътеката е доста бабунеста) пътечката става полегата и започва скучната част - няколкостотин метра изкачване отново към главната алея, излиза се почти над тунела. Пътечката от мостчето нагоре е доста приятна и в обратната посока, в началото й се вдигат прилични скорости, но после катеренето по чакълестото нанагорнище до пресъхналата чешма е много гадно. Естествено, винаги съществува възможността да се върнете по обратния път, но все пак доста по-интересен (и изморителен) е гореописания начин за изминаване на трасето.

I am sick and tired of being sick and tired

Редактирано от AgentOrange на 21.08.01 02:10.



Тема Браво!:)нови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано21.08.01 13:33



Знаеш къде да караш из Западния парк:) Аз също това трасе най го обичам, но го правя по малко по-различен начин. Тръгваш от тунела на горе и катериш по главната алея съвсем малко. В ляво има пътека - тръгваш по нея, наклона е почти същия като на главната. Стига се до една малка брезова горичка. Там пътя се разделя на 2 или 3, не съм съвсем сигурен. Както и да е, ти хващаш по най-левия, който всъщност е в същата посока, на алеята, по която си карал. Ако всичко е точно, трябва да излезеш на асфалтова алея. Тя е леко стръмна и много скоро става чакъл. Излиза точно на кръстовището с чешмата. Стръмната алея е право надолу. Поемаш въздух, прекръстваш се и политаш:) Като слезеш долу, има 2 варианта. Единият е този, който си написал, другия е да спреш на кръстовището, което е малко по-нагоре от пътеката, която ти хващаш и да тръгнеш надясно. Ако тръгнеш по алеята надясно, скоро ще стигнеш стръмния път, за който спомена. Той се пада пак отдясно. Пускаш се по него, слизаш при реката и оттам нататък вече ти е ясно:)
Има и друг вариант, за който обаче не съм сигурен, защото съм го правил само един път. Когато вървиш покрай реката по равната пътека, гледай за малка стърмна пътечка вдясно. Тя слиза при самата река. Там пресичаш реката, с колелото, изкъпваш се целия, в педалите ти влизат жаби, но пък е голямо шоу. Изобщо пресичането на реки за мен е най-големия кеф:)
Ако реших там да газиш, внимавай, че има скрити камъни в реката и ако ги уцелиш не е приятно:) Иначе не е дълбоко, водата е малко над педала, когато е в долно положение. Както и да е, много се разписах. След като пресечеш реката, има едно малко изкачване и се излиза в някаква страшна цигания. Има бараки и е пълно с боклуци. Гледай добре пътя, че е пълно със стъкла, консерви и какви ли не гадости. След като ги минеш тия работи, излизаш в Люлин. Оттам нататък е ясно...
Този маршрут с пресичането на реката е гаден и не ти го препоръчвам, освен ако не си като мен да се кефиш на реките.


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Браво!:)нови [re: X_Country]  
Автор тyчo чyчo (издръжлив)
Публикувано21.08.01 14:55



Абе, аз не си падам много по реките (докато съм с колелото), ама моя другар Captain Planet как падна точно в тази рекааааа....със скорост над 45 км/ч Отведох го аз да спускаме по стръмната алея- викам му: Ле-ле кво бързо място намерииих!!!
Оказа се достатъчно бързо! Той не знаеше къде да намали и само профуча покрай мен....Успях само да извикам: СПИРАААААААЙЙЙЙ!...
...ама късно- видях само как наби спирачките, задницата му заподскача по бабуните и... изведнъж изчезна в дерето
Хематоми на двете колена, две седмици почивка и....смешен спомен!
Тогава не ми беше никак смешно, ама...
Оттогава все го бъзикат, че го влекат реките!



Тема Re: Браво!:)нови [re: X_Country]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано21.08.01 17:28



Хм, добре че ми каза това за отбивката от главната алея, следващия път задължително ще мина от там, щото хич не обичам да минавам по главната - чакъла на места е дълбок и затруднява въртенето, от него се вдига толкова прах, че колелото става все едно си го валял в брашно, а и има толкова народ+псета че карането заприличва на слалом на малки вратички...
Отбивката на към реката надали ще я пробвам (въпреки че се кефя на разни подобни свински истории:)), защото не си струва да ставам на воден дух само за да се насладя на пейзажите покрай циганските бараки. Но ако някой ден ме намокри дъжд докато карам може и да се прежаля и да мина от там :)

I am sick and tired of being sick and tired


Тема AgentOrangeнови [re: AgentOrange]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано23.08.01 22:02



Не минавай по лявата отбивка... Днес минах оттам. Ужасно е... Започнали са да насипват с чакъл и в началото е по-дълбок и от главната алея. Обаче явно не са завършили "опесъчаването" и на пътеката има 4 купчини чакъл... Все пак, ако искаш може да ги заобиколиш през тревата и натам да продължиш. Пътя е нормален.

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: AgentOrangeнови [re: X_Country]  
Автор AgentOrange (Figure in black)
Публикувано24.08.01 00:43



Забелязах ги купчинките вече, преди 2 дена. Хората извършващи опесъчаването трябва да са били яко дрогирани та да направят таквизи дебели умрели полицаи :). Пътеката като маршрут е чудна, но настилката ми се стори лоша - на места където нямаше чакъл имаше разхвърляни доста едри камъни и слаломирането между тях затрудняваше карането допълнително. Вярно че и като разстояние е малко повечко, но изкачването по тоя маршрут ми се стори доста по-мъчен от това по главната алея а пък уж е по-полегат наклона...

I am sick and tired of being sick and tired


Тема Re: Този див, див западен парк...нови [re: AgentOrange]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано27.08.01 16:10



ей и аз карам всяка седмица по 2-3 пъти в западния парк пък до сега такива случаи не съм имала! иначе аз идвам откъм Люлин, влизам откъм "Монцата" от където баш си с бутане стигам до горе и яхууууууууууууууууууууу ... там до централната част е само нанадолнище и глей кво става! никакви такива културни и се съмнявам някой да ме хване. от там наобратно вече почва едно гребане по пак до монцата ... тежко е ама си струва
над самата монца отгоре има един алтернативен път - той е по-добър, първо има много по-спокойни места за посядане /ако щеш/ пък и има едно место с много едър чакъл /то си е някакъв бял каманак/ дето има прекрасен шанс за пребиване при таки скорост. но си е адреналин!
има пък едно връщане отдолу, т.е. край реката - терена е добър, екстра си /нагоре-надолу и с бубунки/ е направо нооооооооо ... има толкова комари, че ти разгонват фамилията дори и да си се намазал с някой стик или гел.
хм... ама ме хвърли в размисъл с тия коне, брей

важно е да се прекопава и полива редовно



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.