Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 19.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бай Кръстьо >>> Драгалевци  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано24.08.01 13:11



От къде карате ако карате по този маршрут? Подробно, моля:))

...болката...
Ride Safe!


Тема Re: Бай Кръстьо >>> Драгалевцинови [re: XTR]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано24.08.01 16:15



Доста ще ми е трудно да ти опиша подробно къде точно карам, защото там има 100 разклонения, а пък и аз като карам по това трасе по-скоро гледам как да оцелея, а не се оглеждам много много:) Което и разклонение да хванеш, все ще слезеш на Драгалевци:) Всъщност трябва да внимаваш, че има и една пътека за Боянското езеро. Мястото е добро за фрирайд.
Ако искаш да си направиш по-дълго каране взимаш рейс 66 и се качваш до х. Морени. Тръгваш по паважа надолу, има няколко завоя и след това е пътеката. Първия завой не е остър, втория е малко по-остър, а следващия, който вече е почти е обратен е мястото, където трябва да спреш и да се огледаш в дясно за табела Драгалевци. Влиза се с една пътечка, където има малко камъни, после става по-широко и почти чисто, а след това идва интересното, където са повечето камъни. Разклонения няма, не може да се объркаш. Те май на това му викат ски път, ама не съм скиор и изобщо не съм сигурен... След като свършат камъните, следва широк десен завой и ливада. Пресичаш ливадата, като внимаваш откъде минаваш, че обикновено е леко заблатена. Като се пресече ливадата се влиза пак в гората. Следва чиста, широка пътека, на която ако нямаше паднали дървета през 15м, спокойно се вдигат 60км/ч. Караш все надолу и след кратко време дърветата свършват. Пътеката пак става леко камениста и по-тясна. Тук, ако не бъркам, май се разделяше на две. И двете разклонения водят до едно и също място, но трябва да избереш между стръмно с камъни и чисто със серпантини. Дясното е по-добро, то е по-чистото. След това пътя отново става сравнително широк и без много камъни. През цялото време е на серпантини, но не е проблем скоростта да е висока, ако имаш хубави спирачки:) Като свършат серпантините се излиза на главния път (този с паветата). Там има някаква постройка, около която има купчини чакъл. Пътят пък прави обратен завой. След обратния завой на пътя е пътеката за лифтовата станция бай Кръстьо. Гледаш само в ляво и ще я видиш. Тя е с лош асфалт и свършва с малки стълби. И така... след слизане до лифтовата станция можеш да си избереш да тръгнеш по най-близката до станцията пътека (тя се пада вляво), която е малко камениста или да се покатериш съвсем малко нагоре и пак да тръгнеш по пътека отляво, която е малко по-дълга и по-чиста. И двете пътеки водят до едно и също място - под лифта. Там пътя се вие на серпантини и е много готин. Има разни разклонения, но което и да хванеш ще ти хареса. Едното е за Драгалевски манастир, другото за станцията на лифта. По надолу някъде имаше и пътека за Бояна/Боянско езеро. Ако по някое време пътя стане стръмен, можеш да бъдеш сигурен, че си хванал нея:)
В самия си край пътеката нещо ми се губи:)
Дано да си разбрал нещо:) За да няма грешки, карай по пътеката под самия лифт и всичко ще е точно:)))

P.S. Постингът не претендира за изчерпателност. Който има забележки и редакции да се чувства поканен да ги напише:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Бай Кръстьо >>> Драгалевцинови [re: X_Country]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано24.08.01 17:16



XC, това цялото, което го описа ми се струва, че е пътеката по която зимата се слиза със ски до Драгалевци....?



Тема Re: Бай Кръстьо >>> Драгалевцинови [re: CuO]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано24.08.01 17:45



Mи аз понеже не съм много запознат с тези ски пътеки не мога да ти кажа тя ли е, не е ли тя:) Може и тя да е... Аз там други пътеки незнам да има. Вместо по серпантините може да сечеш направо през пътеката под лифта, но тя е много технична и на повечето места е страшно трудна. Там просто няма скорост и не я предпочитам.

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: Бай Кръстьо >>> Драгалевцинови [re: X_Country]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано24.08.01 18:22



На мен и тази ми се видя страшно трудна едно време като ме пуснаха за първи път по нея през зимата, но иначе тя е туристическа и поне последния път като я пускахме имаше доста хора, което пак не позволява високи скорости, пък и XTR, като му знам интересите, определено би предпочел онази под лифта. Та в този ред на мисли, най-добре питай КРЕТЕН. той май си пада по "онази" и би разказал подробности:)))

тази...този ...онази......не е истина, ама сега не ми се поправя



Тема CuO, какво бре???нови [re: CuO]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано25.08.01 15:57



...Питам само, обясни моля!?!?

Айде!


Тема Re: CuO, какво бре???нови [re: KPETEH.]  
Автор XTR (ама на сън...)
Публикувано25.08.01 16:24



Kaji kyde karash w tozi raion?...

p.s.
sorry za latinicata:(

...болката...
Ride Safe!


Тема Та значи...нови [re: XTR]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано26.08.01 10:10



...не съм карал колело от близо 2 месеца вече Но на Бай Кръстьо карам или по ски пътя или по трасето на състезанието. Поне аз тях знам и по тях карам. Веднъж пускахме и някаква обиколна пътека, която се засича с тази от Железница, ама не ми допадна много... Това е

Айде!


Тема Re: CuO, какво бре???нови [re: KPETEH.]  
Автор CuO (bike user)
Публикувано27.08.01 09:37



гледай го какво се стегна
Съветвам XTR-то да те пита тебе за тази пътека под лифта, нали ти караше там и съответно можеш да му дадеш най-точна информация за нея

А пък в събота с the Saint изтествахме ски пътеката (или поне по-голямата част от нея:) готина е, става макар и поизорана ама и много камъняк има изкочил по нея:(.......със ски по ми харесва да минавам от там



Тема Хе...нови [re: CuO]  
Автор KPETEH. (разсеян)
Публикувано27.08.01 15:04



...Тя тази, ски пътя де, един път за малко да земе живота на една девойка, ама се размина с охлузвания и много, много страх...Абе не беше най-добрата гледка, ама важното е, че...'се едно ....

Айде!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.