Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 01.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за педалите  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано08.08.01 11:27



не, не става въпрос за онези обратнорезбованите а за велопедалите
мисля да си ги сменя, но не съм уверена нито дали наистина трябва да го правя /моите са обикновенни пластмасови/ нито на какво? каква всъщност е разликата?

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Ha?!? Vij sega...нови [re: Гpaxчe]  
Авторarkadashko (Нерегистриран)
Публикувано08.08.01 11:50



...ako prosto ti se chovrachka neshto, mojesh da smenish mestata na pedalite - leviya ot diasno - diasnia ot liavo... veselo stava ;)))
Inak ako ne sa ti razbiti pedalite, komay niama smisal da go pravish... moite sa metalni i da ti kaja chestno redovno si mlatia krakata v tiah i boli poveche ot kolkoto v plastmasovite... a i belezi ostaviat gadovete.
Ayde - usmivki ;))))))!



Тема Re: за педалитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано08.08.01 13:33



Здравей Грахче
Аз лично не предпочитам пластмасовите педали, защото могат да се счупят, а и изглеждат пластмасово .

/...леле каква яка песен слушам Michael Hutchence - The King Is Gone... не се сдържах да споделя.../

Ако искаш да откриеш разликата в карането благодарение на чудесни педали, то смени твоите с такива с ... ами сега как, се нарича това ... представи си, че към педала има прикрепен чехъл, в който си вкарваш крака. С такива педали краката ти въртят със слила почти в пълен кръг, докато с обикновените това става само когато натискаш надолу Аз имам подобни и разликата е огромна! Сега като се кача на обикновени усещам разликата в усилието много усезаемо.

Въпросните педали използват принципа на професионалните за пълно силово въртене, но при професионалните няма чехъл, а има специални обувки, които на подметката се прикрепят към педала.

За съжаление не мога да ти кажа къде има такива или къде да ги поръчаш. Ако и ти нямаш никаква идея за свестни магазини, където биха ти обърнали внимание ще опиша как да намериш 1-2, които мисля, че ще ти обърнан внимание.

Vorsprung durch Technik


Тема Re: за педалитенови [re: Spidercho]  
АвторAbrokwa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 14:07



e, Spidercho, nqma li nai-nakraq da ni spodeli6 kade se namirat tezi 1-2 magazina za pedalite, koito spomena?



Тема за "чехлите"нови [re: Abrokwa]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано23.08.01 14:44



Ок, щом желаеш да си потрошиш краката, аз ще бъда така добър да ти кажа, че въпросните каишки или така наричаните дотук "чехли" се продават във Веломания. Zefal са и струват 7.50лв. Английското им название е toe straps, но тъй като превода няма да е много сполучлив, може да ги наричаме чехли, каишки, ремъци, колани и т.н. Важното е да се разбираме:)
А сега да се обоснова защо това нещо е опасно за краката според мен. За да работи според предназначението си, каишката трябва да е обхванала хубаво крака т.е да е стегната. Ти би ли карал из планината вързан за колелото?! Аз не мисля, че това е добра идея. Тръгнеш ли да падаш, така ще се влачите с колелото... направо ми е бедна фантазията:) За планина - или обикновени педали или автомати.
Каишката си е отживелица и е подходяща за шосейно колоездене, където опасността от падане е малка и не се свалят често краката от педалите...


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: за "чехлите"нови [re: X_Country]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано23.08.01 15:38



Не съм виждал тези от Веломания, но моите са далеч от връзване на краката. 2 пластмасови ленти по дължина като сандал и една каишка за притягане, която при мен е доста свободна. Хватката е, че сандалът-чехъл става по-нисък напред и това помага за уплатняването, но не и за заклещване на крака.

Падал съм 4-5 пъти и проблеми не съм имал - инстинкт, който измъква крака ми назад вместо хастрани. В началото се страхувах от инцидентите, но след като ми се случиха се оказа, че проблем НЯМАМ.

Определено не са за пресечени местности където краката напускат педала, но на пътя улесняват карането наполовина.

Vorsprung durch Technik


Тема Re: за педалитенови [re: Abrokwa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано23.08.01 15:46



Не знам къде има педали, защото откакто съм си купил колелото не съм се занимавал с магазини. Веломания срещу Центъра по Хигиена е зареден магазин, но там не ми харесва обслужването. Има един леко пълен млад мъж, дето нещо не е много дружолюбен и загрижен.

Веломания имаше е при пазара Г.К., ама някой друг трябва да ти каже къде точно е сега магазина.

Близо до площад Света Неделя в пряката между Goodies и бившата TSBank се намира магазин Дон Кихот - там хората са готини.

Моето колело дойде оборудвано с чехлите на педалите и затова не мога да съм конкетен.

Vorsprung durch Technik

Редактирано от Spidercho на 23.08.01 15:46.



Тема Дон Кихотнови [re: Spidercho]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано23.08.01 16:06



Бая отдавна не си ходил по магазините щом мислиш, че дон Кихот е все още до Goodies:) Вече е в Лозенец на ул. Вежен, близо до Кемпински - Зографски. Ориентирането е малко трудничко, но не и невъзможно:)

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: за "чехлите"нови [re: Spidercho]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано23.08.01 16:12



Мда, идеята на онези, които съм виждал във Веломания - та е подобна. Думата "връзване" беше преувеличена и употребена образно, т.е. хиперболизиранa. (брех, какви сложни думи, направо се изненадвам от себе си)
Сигурно има някакъв инстинкт, който при падане дърпа крака, обаче аз такова нещо не бих карал, особено в планина.
Както и да е, да не спорим за глупости:)


Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: за "чехлите"нови [re: X_Country]  
АвторAbrokwa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 17:54



i az sam na sa6toto mnenie. no moite namereniq sa drugi. slabostta mi e 6osejnoto koloezdene....




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.