Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:58 22.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дон Кихотнови [re: X_Country]  
АвторAbrokwa (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 17:58



a tozi zad Goodies sa6testviva li o6te?



Тема Ненови [re: Abrokwa]  
Автор X_Country (байк будала)
Публикувано23.08.01 20:05



Нали това казвам - че се е преместил.

Wear your helmet! Bicycle safety is important!


Тема Re: за "чехлите"нови [re: X_Country]  
Автор Alexander4o ()
Публикувано23.08.01 23:43



От опит установих че пластмасовите "'чехли" са голямо недоразумение. Най-напред те са несполучлива имитация на "куките и каишките", използвани в шосейното колоездене - първо са грозни, каишката и автомата са пълен боклук. Може би идеята е била като са пластмасови да не ти пука като ги търкаш по камънаците. Оригиналната системата е измислена така че парчетата с процепи на подметката на шпайковете хлътват в педалите, шпайковете се притискат отпред в куките, които се пристягат леко с каишките и така стъпалата са здраво фиксирани в правилното положение върху педалите. По този начин крака може да "дърпа" педала назад и се извършва пълно завъртане, докато само с каишки, колкото и да стягаш кракът се измъква. А дори и с шпайкове пак нищо не става - куките са от стоманена пластина и действат като пружина, а пластмасовите чехли бягат напред и шпайковете лесно се измъкват от педалите. Така че единственият ефект от чехлите е да ти помогнат да се пребиеш по-сполучливо. Иначе системата шпайкове+куки+каишки е много сполучлива - евтина е и за разлика от педалите с автомати не те задължава да караш със съответните обувки.



Тема Скромен опит с куки и каишкинови [re: Alexander4o]  
АвторИПИ (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 09:35



Съгласен съм, че стоманените куки с каишки (но само когато са стегнати) са много удобни за дълго каране, при което не се налага често да се сваля крака от педала. Наистина позволяват педалите да се дърпат и така се натоварват и включват във въртенето и друга група мускули, която иначе не участва в играта. Много удобно е и това, че няма опасност кракът да се плъзне напред върху педала. Но като всяко нещо и куките с каишки имат 2 страни - лошото при тях е че при падане оставаш вързан за колелото - като при ски с кандахари. Аз лично съм имал следната случка - след като бях минал от Казанлък за Габрово през Шипка продължавах за Трявна през Сечен камък. Точно на превала при Сечен камък вече се бях поизморил и спирайки не успях да си освободя крака навреме, така че да да се подпра с него - колелото нямаше инерция, аз загубих равновесие и се стоварих настрани заедно с колелото за смях на пътниците от една спряла Волга...

За да избягвам подобни случи на старото колело слагах каишките само когато пътувах по-надалеч, а на градско се карах само с куките.

Предполагам, че с автомати такива проблеми няма - но пък наистина трябват и съответните обувки.



Тема Re: за "чехлите"нови [re: X_Country]  
Авторmartu (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 14:20



Az ne sum mnogo w chas ama mi se struwa dosta opasno da ka rash s "chehli' , a pyk za avtomati i obuvki pogledni na shimano-europe.com shtot tam vidqh takivi raboti
are Peace




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.