Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:42 17.05.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема tinking...tinking...sorry no brain foundнови [re: Ceлянинът c koлeлoтo]  
АвторCuO (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 12:14



mmmm......abe mislq mislq i ne moga da stigna do logi4no obqsnenie, agjaba tezi spici saprotiwlqwat li mnogo ili ne......shtoto ot druga strana ne tez pistowite bega4i im slagat diskowi kapli to4no s tazi cel, da sa aerodinami4ni mai?!?





Тема Re: tinking...tinking...sorry no brain foundнови [re: CuO]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано10.04.01 13:28



Май много се отплеснахме - не става въпрос за свръх аеродинамични космически кораби, а за байкове...

(освен ако не говориш за шосейно/пистово колело)
Съпротивление спиците неминуемо оказват, ама пък ако ги махнеш, ще паднеш на пътя. То за по-голяма аеродинамика може и краката да си отрежеш, ама с коя ръка ще въртиш педали, с коя - кормило ще държиш...
Спиците не би трябвало да оказват значително съпротивление - вземете, например, гумата - дебела, с грайфери. Като се наведеш напред в движение и се чува как яко свисти. Или пък като цяло един скъп байк - то има какви ли не ръбове - сглобки безброй. Аеродинамиката май е наи-добре да се гони с подходящата стойка в подходящия момент.

ъъъ пак се отплеснах

по-бързо, още по-бързо... изгорях

Тема Re: tinking...tinking...sorry no brain foundнови [re: Downhill]  
АвторПП (Нерегистриран)
Публикувано10.04.01 17:56



Аеродинамика - зад камион с ремарке...
Спиците и каплите и гумите пречат и още как...
Ама няма как.
Зад камиони кои пътува? Най готино е зад натоварена цистерна на Shell, кара с около 50 - 80 и то плавно, не може да спре бързо и не пуши. И зад камион с дърва съм пътувал - от Приморско до Бургас, там има едни Камази - едва се влачат и идва таман. Най-хубавиа път е Прохода на Републиката, но е страшно опасен според мен.



Тема Аеродинамикатанови [re: tropsyx]  
Автор X_Country (баш майстор)
Публикувано10.04.01 18:19



Абе аз голям повод за дискусия съм ви дал с тази аеродинамика:))) Като цяло велосипедът хич не е аеродинамичен. Който иска да е аеродинамичен да кара Formula 1, а не МТВ:))) Айде толкоз:)))

X_C



Тема Re: tinking...tinking...sorry no brain foundнови [re: CuO]  
Авторcrazybiker (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 00:54



ako nqkoi se samniawa 4e spicite prawqt golqmo saprotiwlenie neka wzeme w racete si edna kapla i da q zawarti i darjeiki s dwete race osta da se opita da razklati nalqwo nadqsno - i sam siguren 4e shte se ubedi



Тема Re: Аеродинамикатанови [re: X_Country]  
Авторtropsyx (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 09:45



Ako velosipedite imaha formata na kapka sigurno shtqha da sa aerodinamichni, samo ne mi e qsno kak shte se minava mezdu durvetata ;-)......
A spored men diskovite kapli ne se slagat za po-dobra aerodinamika, a zashtoto obiknovenata kapla ima po-maluk inercionen moment ot diskovata.Normalnata kapla se razvurta mnogo lesno i sushto taka burzo pochva da zabavq, dokato diskovata se razvurta malko po-trudno no razvurtish li q se durzi mnogo stabilno....



Тема Re: Аеродинамикатанови [re: tropsyx]  
АвторCuO (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 09:51



ha!! eto towa 4akah da 4uq, thanx a lot:))
zna4i misalta mi udewe ne beshe za towa kolko aerodinami4en e baika / to oswen kaskata drugo ...edwa li/, a nai we4e kwa e faidata ot diskovata kapla





Тема Ти заначи кръстосваш Родината!?нови [re: ПП]  
Автор Ceлянинът c koлeлoтo (културен)
Публикувано11.04.01 10:21



Сподели тогава някой готин маршрит с по планински характер.

А за карането зад коамиони - аз живея в Младост3 и тука имаше един образ (поляк) дето сам или с негови другари дебнеше по спирките на рейсовете и се закачаше зад тия жълтите мерцедеси 305, 213 и т.н. и така караше по Цариградско Шосе надолу. Мен ме хващаще шубе само като го гледам - кара на неповече от 1м от задната броня на авкобуса, а по отсечката Окръжна болница - Плиска автобусите дигат по-височки скорости. Но напоследък изчезна - незнам защо.
Аз доколкото знам освен че съпротивлението на въздуха при високи скорости трябва да е доста малко ввъв въздушния тунел зад рейса, май има и един момент на засмукване - самия рейс те засмуква и не е нужно да въртиш като идиот. Незнам на мене май не ми стиска да опитам...



Тема Re: Аеродинамикатанови [re: X_Country]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано11.04.01 11:35



Formulata wyobshte ne e aerodinamichna! Wsiaka normalna kola ima po-malyk koeficient na syprotiwlenie ot kojto i da e bolid of F1, zaradi prawilata wyw F1 i zaradi nuvdata ot po-goliamo prilepiane kym pytia. To towa maj ne mu beshe tuka miastoto da go kazwam, ama kato prochetoh towa za formulata i ne se sdyrvah... :))



Тема Re: tinking...tinking...sorry no brain foundнови [re: crazybiker]  
Автор Downhill (нов в занаята)
Публикувано11.04.01 11:46



Опа - тука се обърка. Става дума в този случай за центробежна сила и за инертност (не инерция - това е друго понятие).

по-бързо, още по-бързо... изгорях



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.