Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 27.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Калницинови  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано13.02.01 17:13



Виждам, че все пак има хора, които се отнасят сериозно към този клуб и искам да попитам нещо. Какви калници да си купя за рамка full suspension? Сега в момента съм с SKS Shockboard отпред и SKS X3tra Dry отзад. Дадох 33лв за нищо дето се вика. Сега в неделя бях на Витоша и станах на маймуна. Ефекта от тия калници е почти нулев. Вие с какво карате? Ако изобщо ползвате де... Абе блага работа си е туй калника... Иначе после не приличаш на човек:))) Аз не искам калници от типа дето се слагат на "Украйна", но да е все пак нещо което върши работа. Другия вариант е да си сложа чистачки на очилата:))) А и по гърба много хвърля... Дайте някакъв акъл.



Тема Re: Калницинови [re: yellow]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано13.02.01 20:12



И аз имам Full-Suspention и имах бая проблем с калниците. Тия дето се закачат за колчето на седалката освен че са грозни друга работа не вършат... По принцип като пускам, пускам без калници и се кефя, че ставам на задник, то в края на крайщата за това съм отишъл... Пък и защо само да троша калника. А за Full-Suspention има 1 хитрост - ако имаш Брейк-Буустери можеш на тях да закачиш от обикновенните калници за рамки без амортисьори - така хем минаваш по-тънко, хем е по-яко, щотот калниците ти се движат заедно с гумите и не пръска въобще....

Peace: SLR

Редактирано от SadLittleRasta на 13.02.01 20:14.



Тема Re: Калницинови [re: SadLittleRasta]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано14.02.01 15:49



Mда, много благодаря за идеята. Ще поогледам, какво предлагат по магазините. Аз преди съм виждал full-suspension с калници SKS Chromoplastic, ама тогава не се загледах как са закрепени. Незнам дали ги знаеш, те са едни които могат чрез, нещо като скоби да си менят размера и да стават за различно широки гуми. Изглеждат като нормални калници. Предимството им е че абсолютно не се чупят. От някакво алуминиево фолио са, покрито с PVC. Виждал съм как ги гънат и сучат нарочно и нищо им няма. И са само 18лв. Ще видя само как ще стане закрепването на бустера и сигурно такива ще си взема. Ти все пак си прав, че затова отиваш на планина, но все пак е хубаво, ако не ставам на маймуна:))) Имам един познат, който кара без никакви калници и казва: "Ако те е страх от калта взимай си колелото и право вкъщи":)))



Тема Re: Калницинови [re: yellow]  
АвторDownhill (Нерегистриран)
Публикувано17.02.01 01:37



Няма начин да не станеш на маймуна - и аз се пусках в събота и неделя - много кал, та и сняг... Не мога да се похваля и с "половин suspension" дори, нито с калници. Калта ми се намазва като боя... Имате ли идея на моя байк (твърд и отпред, и отзад) какви калници мога да сложа, така че да не заприлича на "Украйна", но и да не е нещо скъпо?



Тема Re: Калницинови [re: Downhill]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано19.02.01 19:12



Щом и отпред и отзад си "твърд", почти може да се каже че нямаш проблем. Има едни пластмасови калници, който се слагат точно за 5 мин. и струват 7-10лв. взависимост от магазина. Има ги и в Метро, както и в почти всеки магазин за колела. Задния е леко вирнат и придава вид малко като на кросов мотоциклет. Ако отидеш във Веломания на ул. Княз Борис (магазина се намира почти на ъгъла с ул. Екзарх Йосиф) и попиташ за калници за MTB, ще те затрупат:))) Единствения проблем е да минат под V-Break-a aко го имаш. Отиваш там с колелото, избираш, пробваш, плащаш и си готов:))) Успех!



Тема Re: Калницинови [re: yellow]  
Автор oly (непознат )
Публикувано20.02.01 09:39



за Downhill-a
С предния калник е лесно - отрязваш го до V-Brake-а, напред няма нужда да пази. Но със задния ще видиш зор да го накараш да те пази. При мен седеше над спирачката но пръскаше много и реших че ще карам по сухо или ше се калям в краен случай. Освен това едно колело ми харесва много повече без калници.
А модела Украйна наистина пази, нищо че колелото изглежда ЗЛЕ и тежи с около 1.5кг повече.



-Oly-

Тема Re: Калницинови [re: oly]  
АвторDownhill (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 00:56



Благодаря за съветите :) Лошото е, че ви-брейкът, който си купих наесен, е доста нисък и нищо не може да мине под него - предното колело - около 1 см. и нещо, задното - няма и 1 см. от гумата ... Не ми е дошло на ума да питам във "Веломания" за калници.
А, и още един въпрос: има ли такива калотки, които да не се изтриват за нула време на мокро? Тази събота пак се спусках и от спирачките ми вече нишо не остана - едната гумичка даже се протри до метал. Каплата беше направо черна през цялото време, когато беше мокра; установих, че въпросната чернилка представлява разпадащата се гума на нещастните ми спирачки.
Амин :)



Тема Има, ама...нови [re: Downhill]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано22.02.01 15:15



... струват майка си и баща си. Ако можеш да дадеш парите си заслужава инвестицията. 2бр. струваха 20лв миналата година. Shimano бяха ма не си спомням модела точно, дали не бяха Deore... Абе не съм сигурен. Един приятел миналата година си взе такива, и оттогава е забравил за гумички. Като гледам май скоро няма и да си спомни:) Много са добри, ама много пара... Дъжд, сняг, кал, не им пука изобщо. Не скърцат като се намокрят, почти не пускат чернилка. Не е изобщо, но не е както ти казваш да ти стане черна каплата. Съвсем малко, колкото да има за какво да ги критикуваш:))) Ако имаш възможност взимай и знай, че имаш спирачки:))) Продават се във Веломания, а вероятно и във всички други свестни магазини.
Успех в покупките!




Тема Побългаряване!нови [re: Downhill]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано22.02.01 16:24



Това което правят едни познати зимата е: Взимат стари калотки - изтъркват ги до метал на шмиргела и лепят феродови пластинки от накладки на коли. Това братче няма изтръкване а и при -20 градуса хваща та се къса ако ще цялото да е в сняг. Единствената мизерия е че със хубави капли не трябва да се ползва щото им ебава майката щото са от разни леки сплави. Слагат се обикновенни едностенни железни капли (от тия дето са по 5 кила едната) и става лудница.

Peace: SLR


Тема Re: Калницинови [re: Downhill]  
Автор oly (непознат )
Публикувано23.02.01 12:52



режеш предния калник до спирачката и го закачаш със скоба за вилката.

-Oly-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.