Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:53 25.04.24 
Спорт
   >> Велосипедизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Въпрос  
Автор fccfМодератор (рекордьор)
Публикувано21.02.01 15:21



Здравейте. Минавам случайно и ми хрумна идея - да си купя колело. Цел: да пътувам из София с него, а не с градски транспорт. Проблеми: Не съм се качвал на колело от 5-6-7 години, като по онова време карах Украйна, и не разбирам нищо от велосипеди. Допълнителни проблеми - финансово ограничение, маса в покой - 110 кг. (това съм аз) :-) Някой ако може да даде съвет... ама като за лаик.

* (2:35/13.137)


Тема Зависи...нови [re: fccf]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано21.02.01 16:24



...Зависи от адски много неща. Като например колко пари си готов да дадеш. По принцип ако ти е само за София и не караш много през дупки ти е напълно достатъчно някой средно-хубав маунтин байк с предни амортисьори. Ако искаш да минеш по-тънко - Cross или в карен случай Ultra (от Метро) но не гарантирам колко ще ти издържат особено с твойте 110 кила. Ако искаш да си сигурен ти препоръчвам да си купиш нещо по-скъпичко (Scott стар модел или хубав Cross) поне няма да му тичаш по гъза и да ходиш всякя седмица за баланс на каплите. Друго което можеш да направиш е да си купиш някое ефтино колело като Ultra да кажем и да му смениш каплите с хубави двустенни шини и свестни главини (Тия на Ултрите са на 1 дупка живот). А и в никакъв случи не си купуваи някое с балъшка амортизирана вилка, защото ще ти здаде багажа на 2рия месец. Гледай вилката да е SRsuntour или RST. Аре...

Peace: SLR


Тема Re: Зависи...нови [re: SadLittleRasta]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано21.02.01 16:48



Мда, младежа преди мен е изчерпал темата, нямам какво да добавя:) Прав е, по-добре дай малко повечко пари и знай, че караш колело. Ако си вземеш нещо по-евтино (Cross, Ultra, Sprint) рискуваш после да дадеш толкова пари за ремонт, с колкото би могъл да си вземеш свестно колело. Парите за ремонт + цената на колелото имам предвид. А и рамките им са много тежки(особено Cross). Съвсем наскоро един приятел си купи Scott Peak с предна амортисьорна вилка RockShox за 650лв. Незнам как ти се вижда тази цена... Но колелото наистина го бива. Горе-долу такива пари трябва да си приготвиш, ако искаш да караш Колело. Лятото гледах много евтини Peugeot. Незнам дали сега още се продават. Бях по 330лв, рамка без амортисьори. Става идеално за градско. Това е... Успех в покупките!



Тема За Пежото...нови [re: yellow]  
Автор SadLittleRasta (новак)
Публикувано21.02.01 22:18



...ммммда - това Пежо е перфектно за градско! Само си купи 1 вилка щото 110кг ще се отразят доста зле на главините при всяко слизане от тротоар. Много добра вилка за нормално каране като твойто е SRsuntour M7600 или M6700 (Модели '99) или аналозите им 2000 и 2001 на които не сещам точно имената на моделите. - Струват около 100-120лв. Не си взимаи по-ефтина вилка защото, както писах по-горе, ще я избушиш за отрицателно време. Аре.

Peace: SLR


Тема Мдааанови [re: SadLittleRasta]  
Автор fccfМодератор (Охлюв)
Публикувано22.02.01 20:44



Мдааа... много хубаво сте обяснили всичко, благодаря. Само дето неразбрах почти нищо... Явно велосипедизмът си бил отделна наука... а аз си мислех че просто отиваш в магазина и казваш - "Дайте ми марката Х модел У" и готово... То сега какво излиза ? Че трябва да си купя колело, и после да му подменя половината части.. ? По- лесен вариант няма ли ?


* Origin (2:35/13.137)


Тема Маниянови [re: fccf]  
Авторyellow (Нерегистриран)
Публикувано23.02.01 14:07



Не бих казал, че велосипедизма е наука. По-скоро е мания:))) Ами наистина така излиза - купуваш колело и после правиш "тунинг". Така излиза по-скъпо по някой път, но предимството е че не даваш всички пари на куп, а малко по малко. А и така имаш самочувствието, че си караш твой байк, различен от другите. Правиш си го така, както на теб ти допада, т.е. за себе си. Това е единствения начин да имаш колело, което напълно да отговаря на разбиранията ти за байк. Аз сега съм решил да си купя рамка само и полека лека да качвам части на нея. Така според мен се постига нещо перфектно. Отиват адски много пари, почти колкото за западна кола втора употреба, но манията си е мания, и то клоняща към лудост:)))
А който не е маниак, отива в магазина, казва че не разбира, те му препоръчват някое що годе добро колело, плаща си и е доволен. Ако искаш нещо конкретно ти препоръчвам марка DRAG, модел Онтарио. Чувал съм добри отзиви за това колело. Алуминиева oversized рамка т.е. можеш да сложиш бая широки гуми, твърда вилка Cr-Mo (хром - молибден). Това е. После ако искаш можеш да си сложи амортисьорна вилка SunTour, каквито ти е посочил SadLittleRasta и колче за седалка с еластомер, т.е. пружиниращо. Така колелото става почти full suspension. Цената на колелото е към 350лв, без допълнителните неща, които казах. После ще ти отидат още поне 70-100лв за аксесоари в случай че ги искаш. Например компютър. Така му казват в магазините, ама най-просто обяснено е дигитален километраж с няколко функции (от 3-4 до 12-20). Трябва да ти кажа че е много полезно нещо. Един добър, който ще ти върши работа, без глезотии, струва около 25лв. Освен това, ако ще караш на тъмно е хубаво да си имаш "мигач". Представлява червена светлина, която си слагаш на колчето на седалката и може да свети постоянно или да мига. В тъмно се вижда от много далеч. Горещо се препоръчва, ако ще караш по тъмно. Цените варират между 8 и 25лв. Освен това е хубаво да си имаш помпа и вътрешна резервна гума, в случай че не ти се бута колелото. Една хубава телескопична помпа струва 18 - 20лв. А е много компактна и ефективна, когато си на път. Аз лично без помпа и гума не тръгвам никъде. Сам прецени дали ще ти трябва. Други аксесоари няма да ти казвам, общо взето това са най-необходимите. Каска не ти трбява щом ще караш само градско. Иначе те почват от към 50-60лв докъм... бедна ти е фантазията:))) За градско движение е хубаво и огледалце. Препоръчвам ти Zefal. Струва 14лв. Сгъваемо, много компактно. Ами това е общо взето, дано не съм те уплашил, че много се разприказвах, ама в момента си нямам работа:))) Хайде чао и със здраве!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.