Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 26.04.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: za Rutchoнови [re: tube]  
АвторJTl (Нерегистриран)
Публикувано08.03.04 23:33



Да няма да е зле ако разберем как се казва този софтуер
тъй като говорители много и сега точно към нищо н съм с енасочил но като му дойде времето да станат нещата като хората.



Тема Re: za Rutchoнови [re: JTl]  
Автор дp.Kиpилoв (минаващ)
Публикувано09.03.04 20:16



Не ми е известно да има цялостно решение...
но неща от рода:


съм срещал...

I like eveything, but mediocrity...

Тема Re: za Rutchoнови [re: JTl]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано11.03.04 19:08







Тема Re: za Rutchoнови [re: Rutcho]  
Авторoceanman (Нерегистриран)
Публикувано17.03.04 12:26



Приветствам Биг ас ,Ручо,опита на другите...оже би аз синтезирам в моята работа от всичко...по повече...наистина,не използвам никакви метални части или дибли,качествени лепила,вътрешни оребрения задължително,елипсовидни корпуси(не ме питайте колко мъка съм видял,задължително над ПДЧ-то има няколко слоя материал...най-често шпертплат,който придава плавните(задължително) и аеродинамични форми на корпуса...Последното,което направих е едно5.3 литрово мъничена базата на ВИФА кевларната серия-МГ14 ск 08-08-това е 150 мм. говорител.накарах го да свирне на -6 дб от 54 херца...
страничните стени са от ПДЧ 18 мм.Върху тях има шпертплат 6мм.Челния панел имаПДЧ 18 мм. И 2 слоя шпертплат6мм..Вътрешно конструкцията е уякчена (оребрена ) с фигурен изрез от ПДЧ,широк по 20мм,а на челото 50???!!!мм. никакви дибли,планки,винтове и т.н....При този малък говорител сами разбирате,че не може да става въпрос за големи стойности на резонансите и на стоящите вълни,в корпуса...
6.5 инчовите ми са със челни стени между 34-50 мм...А 20Инчовите-от над 50 мм.материал...За СЕАС ЕКСЕЛ 17 Е002 (кутия 16 литра нето с извити стени ,плавно скосени назад) челната стена на сандвича беше 56мм.,а всички останали 38мм..Понякога едни корпуси ги правя с месеци...Но като бивш корабомоделист и резбар пшомалко подхода ми за направа на кутия си е изкуство...и не бих го поверил на друг...



Тема Re: Сглобяване на кутии - практически съветинови [re: ex-man]  
Автор guestO1Feb (KISS)
Публикувано18.03.04 01:30



SIZE DOES MATTER.
ГОЛЯМОТО СИ Е ГОЛЯМО.
EMPTY YOUR MIND.

_____________
Аз съм аз ;)
Full Range Single Driver Loudspakers


Тема Re: Сглобяване на кутии - практически съветинови [re: guestO1Feb]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 16:48



o4akvaite skoro "plastmasata otvra6ta na ydara"
6te postna skoro snimki . rezultatite na slu6ane sa mnogo dobri . nqma go i poznatiq plastmasov zvuk . na van6en vid izglejdat meko kazano dobre .



Тема Re: Материалинови [re: Rutcho]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 21:56



За демфане на стените може да се ползват замазките за шаситата на автомобилите, например "Body". Или ако можеш, да залепиш линолиум.



Тема Re: Материалинови [re: 1OO]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано18.03.04 22:13



linuleoma e mnogo gadno ne6to , a "body" po svoqta sa6tnost e kau4ug , ne znam kak se spravq toi sas zvuka, no v kraina smetka malko li dunapren i vata ima



Тема back to the nature ;)нови [re: bigASSyou]  
Автор guestO1Feb (KISS)
Публикувано19.03.04 22:52



като се ровичках преди време, попаднах на един сайт (ама адрес не помня/нямам), където пича обясняваше как срязал на две едно старо одеало и го натъпкал в колоните ;))); та, защо не, вместо старото одеало не отидеш на пазара и купиш едно кило овча вълна. Ако си виждал - тя изглежда точно като това, което описват по доста сайтове като стане въпрос за демпфане ..

_____________
Аз съм аз ;)
Full Range Single Driver Loudspeakers


Тема Re: Сглобяване на кутии - практически съветинови [re: bigASSyou]  
Автордaни (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 10:38



Кажете ми някой магазин или склад за продажба на ПДЧ плоскости но ламинирани едностранно, а също и лайсни за окантване. Ще съм ви благодарен за тази информация защото ми предстои първият ми DIY проект
Благодаря




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.