Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:06 11.05.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: обем на тонколонанови [re: elektromer]  
Авторnemaznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 16:41



dobre togava iskam da vi popitam pri 100litrov box snabden s 10" govoritel



Тема Re: обем на тонколонанови [re: nemaznachka]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано11.10.03 18:04



az imam edna kniga s 4erteji za box-ove snabdeni s govoriteli" ravemaster" serii vxt,i blue, ama tam subwooferite sa mi ot 350mm ,i polzvat po 2 br ,6e zema i az da se porazrovq za takava pgm

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Авторnemaznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 18:30



az lichno sum popadal na mnogo vidove takiva programi v ruski saitove osnovno i estestveno izcialo na ruski Az lichno ne mojah da se spravia i zahvurlih ideiata no mnogo mi se shteshe da nameria JBL workshop no zasega niamam uspeh

Az shte potursia starata knijka iavno niakude e zabita v mazeto taka che moje i da ia nameria. A za mnenieto na elektromer neshto ne mi se nravi negovoto predlojenie Ne mi se struva che ako postavia 8" driver v 100l box shte dade rezultat



Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Авторnemaznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 18:35



imam edni OT koito sa kum 15l dosta malki no sa snabdeni s 2x5" mai govoriteli+ pishtialka i vadiat dosta neveroiaten bass. Taka che spored men goleminata na kutiata ne triabva da nadvishava limita a razbira se che ako ti zvuchi po dobre edin bass 10"v 100 litra otkolkoto sushtiat driver v 50l eto ti otgovora na vuprosa
V kraina smetka vsichko zavisi ot mnogo faktori no nai vajniat si ti



Тема za beasty boyнови [re: nemaznachka]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано12.10.03 14:13



vij seja ne samo obema ima zna4enie no i viso4inata , dalbo4inata , 6irinata , darveniq material , debelinata na dunaprena i t.n.t. znam go ot li4en opit.

napi6i si e-mail -a i 6ti pratq neveroqtna ruska shema na subwoofer s podrobno opisanie (na ruski) koqto e neveroqtna kato zamisal i parametri.

za vtorite konektori za koito pita6e tova e vtora namotka , kogato dvete se svarjat posledovatelno se polu4ava 8 oma govoritel.


a za razbira4ite iskam da im kaja 4e litraja na kutiqta se opredelq ot vazduxoizmestimostta na membranata na visokogovoritelq , a dalbo4inata na kutiqta e mnogo vajna za polu4avaneto na 4ist zvuk



Тема coolнови [re: bigASSyou]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано12.10.03 15:59



nasabg@abv.bg ,btw za tva i predpolagah 4e vtoriqt izhod ama ne bh mnogo sigoren za tova i re6ih da popitam tenks za shemata ve4e bqh re6il da po4vam free staila:)

kompresiram 4alga v techno format


Тема kum bigassyouнови [re: beasty boy]  
Авторposeydon (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 21:27



izviniavai za nahalstvoto no bili mogul da mi ia pratish taia super ruska shema i na men poseydon@top.bg ako pone mi kaji niakoi sait v neta kudeto chovek moje da se dobere do takiva shemi Thanks predvaritelno



Тема Re: za beasty boyнови [re: bigASSyou]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано13.10.03 23:39



a za razbira4ite iskam da im kaja 4e litraja na kutiqta se opredelq ot vazduxoizmestimostta na membranata na visokogovoritelq , a dalbo4inata na kutiqta e mnogo vajna za polu4avaneto na 4ist zvuk -?????????
Ti naistina li vqrva6 v tova?
1. Kogato govori6 za obem trqbva da kaje6 za kakva dolna grani4na 4estota e tova. Tyi kato kolkoto uveli4ava6 obema tolkova 4estotata sliza na dolu.
2.Vyzduhoizmestimostta e poslednoto ne6to koeto ima zna4enie.
Eto ot kakvo zavisi neobhodimiq obem za opredelena dolna grani4na 4estota pri zadaden govoritel:
1. OT ekvivalentniq na Gyvkavostta na oka4vaneto obem - parametyr na govoritelq.
2. Ot rezonansnata 4estota na govoritelq
3. Ot vida na amplitudno 4estotnata harakteristika na govoritelq.
4. Ot vida, nastroikata na fazoinvertora /pasivnata membrana/ i ot tova dali izob6to 6te ima takiva.

A za vyzduhoizmestimostta - Obiknoveno dva ednakvi po vyzduhoizmestimost govoriteli zatvoreni v edin i sy6t obem imat dosta razli4na dolna grani4na 4estota!!! - Izob6to ne si pravi truda da se symnqva6 v tova!



Тема Re: za beasty boyнови [re: elektromer]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано14.10.03 10:23



na men li4no mi haresva ruskata shema za subwoofera ,i mislq da q realiziram ,samo 4e 6te trqbva da poizmenq malko 6toto e predvidena za 230mm woofer a az sum s 280mm

kompresiram 4alga v techno format


Тема LINKнови [re: beasty boy]  
АвторbigASSyou (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 17:52



shemata e ot : www.shema.ru v sektziqta audio
xorata tam sa napisali masa statii i sa na4ertali masa shemi
4ETETEEEE
za beastyboy - 4ovek trabva da spazva6 proportziite kato modifitzira6 kutiqta
demek 280mm/230mm=viso4ina/viso4inaS=dalbo4ina/dalbo4inaS=6irina/6irinaS
"S"=razmer ot shemata
i nqma da ima6 nikvi problemi

za HI-FI tva ne e ni6to drugo osven edin standart koito glasi : dolna granitza max.-50HZ , gorna granitza - min-22kHz demek subwoof e ne6to pove4e ot HI-FI

i nai nakraq kam elektromera - pi4 znae6 si uroka ama ne znae6 drugite
znae6 li 4e ot govoritel na koito dolnata granitza e 50Hz i dobra kutiq moje6 da postigne6 zvuk s 4estota pod 20Hz
samo 4e v kutiqta se postroqva labirint s daljina 4 METRA !!!!!!!!!
osven tva parvoto koeto gledam kogato kupuvam govoritel e razmera na magnita savetvam vi i vie da pravite taka m/y drugoto po tva se poznavat kalpavite govoriteli : golqma membrana/malak magnit = napravo se pretzaka

gledam TURBO-LIGA




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.