Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 24.04.24 
Техника
   >> Audio/Video & HiFi
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема обем на тонколона  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано08.10.03 11:15



здравеите ше можете ли да ми припомните каква беше формулата за из4исляванв на обема,и каква бе6е таблицата обем=диаметър на говорител

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Автор GoS (напреднал)
Публикувано08.10.03 22:11



Такива формули и таблици не съшествуват. Ако си виждал нещо такова - това е или измама или безкрайно нето4ен ориентир. Не може да разбереш какъв обем е необходим без снемане х-ките на говорителя. В краен слу4ай може да се ползуват заводските данни.



Тема Re: обем на тонколонанови [re: GoS]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано10.10.03 08:56



mi da si kaja edin friend mi gi dade na vremeto i az po tqh si napravih moite koloni ,i te si svirqt 4udesno ,moje i da e nqkvo suvpadenie ,no dobre se e polu4ilo ,zna4i pak 6e trqbva da da pravq svobodni su4etaniq tuuufff:)))

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Автор Rutcho (Бирата)
Публикувано10.10.03 10:57



Ако искаш да изчислиш грамотно боксове, трябва да се заринеш в математика, повярвай ми. За един чифт колони няма смисъл да се трепеш сума време.
Затова имаш два варианта: или да си качиш някой софтуер, който да ти ги сметне, или да кажеш какви са басите (ако са марови, разбира се), и аз да ти сметна подходяща кутия. Няма да ме затрудни особено и със сигурност ще извади най-доброто от въпросния говорител...



Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Автор quad ((bg))
Публикувано11.10.03 01:36



edin nepisan orientir:vat4e-litar
tova e savsem uslovno razbira se (pove4e ne e izli6no v pove4eto slu4ai)



Тема Re: обем на тонколонанови [re: quad]  
Авторneznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 10:49



mi kajete niakoi ot tezi proslovuti softwari ta da gi izteglim i nie ama toia put ne mi kazvaite imeto a napravo napishete linka za iztegliane



Тема Re: обем на тонколонанови [re: neznachka]  
Автор beasty boy (is here now)
Публикувано11.10.03 11:42



da mnogo 6e sum blagodaren ako kajete nqkoi softwer za iz4islqvanel , prim men polojenieto e takova :
imam 280mm bass govoritel koito iskam da go sloja kato subwoofer na 5.1 sistema,demek samo toi 6te e v box-a ,govoritwlq e "contech cx-128",su6to taka mi e interesno da mi kajete za6to ima 2 vhoda???

kompresiram 4alga v techno format


Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Авторnemaznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 11:56



chuval sum za jbl workshop ama neznam ot kude da ia izteglia probval sum dosega mnogo mesta vkluchitelno i ruski saitove ama ili e demo ili neshto se se precakva naistina i az shte sum blagodaren ako kajat linka napravo inache triabva chovek da si izmislia razni izchislenia za da si madene neshto sam az predi imah edna mnogo staro knijle ama neshto mi se izgubi vutre beshe obiasneno na dulgo i na shiroko za pochti vsichko za boxovete i beshe dosta stranichki mai kum 300 az togava go zapiliax shtoto ne predpolagah che shte mi triabva......



Тема Re: обем на тонколонанови [re: nemaznachka]  
Авторnameznachka (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 12:05



vse pak ne namerih programa ama probvaite tuk
http://www.crutchfield.com/S-7NHOqNyNdZg/cgi-bin/SuperProdGroup.asp?g=740
imat dosta info za subwoofers i vuobshte za boxove ako ne vi haresa v do it yourself vlezte



Тема Re: обем на тонколонанови [re: beasty boy]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано11.10.03 13:46



ne znam dali 6te sym ti ot polza, no eto moeto skromno mnenie po vyprosa:
Mislq, 4e kolkoto e po golqm obema na sandyka, tolkova po - niska 6te e dolnata grani4na 4estota na kolonata.
Tova ozna4ava, 4e trqbva da se stremi6 kym vyzmojno nai - golemiq obem.
Taka 4e ti si zadai ograni4eniqta v zavisimost ot tova kyde 6te stoi kolonata i tova kakvi sa maksimalnite razmeri koito 6te sa ti udobni.
Ako iz4isli6 po kakyvto i da e na4in ili sledva6 kakvito i da e instrukcii za opredelqne na obema, to 6te polu4i6 nqkakva negova stoinost. Oba4e ako zapo4ne6 da uveli4ava6 tazi stoinost, to dolnata grani4na 4estota 6te stava vse po - niska. t.e. kolonata 6te stava vse po dobra.
Ta zna4i trqbva da se stremi6 kym vyzmojno nai - golqm obem koito moje6 da ponese6 kato udobstvo, razmeri i t.n.
Sled tova s edin zvukov generator moje6 da nameri6 rezonansnata dolna grani4na 4estota - 4uva se mnogo qsno - govoritelq izpada v systoqnie na rezonans.
Ot tuk natatyk ti ostava da napravi6 fazoinvertora (basrefleksa).
Ina edna formula s dostaty4na za dobri rezultati to4nost.
S neq se presmqtat diametyra i dyljinata na fazoinvertornata tryba, a vyv formulata 6te u4avstvat ve4e izvestnite parametri - obem na kolonata, diametyr na basoviq govoritel i rezonansnata 4estota.
Dano da sym ti bil polezen!
USPEH!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.