Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 08.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем...  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 22:35



Имам купе 92 2,0 АBK.Има проблем при рязко подаване на газ,колата забива за секунди и тогава тръгва.Когато задържа оборотите на 1100-1200,рязко пада с 200-300 и като натисна педала си продължават нагоре.Няма значение дали колата е топла или студена.Карана е в BOSCH и казаха че всичко е ОК.Сменил съм дебитомер,кабели,свещи,палец.дистрибутор,ламбда сонда.Дюзите са чистени.Цедките на бензиновата помпа са чистени.Напоследък колата няма мощност и не върви,при подаване на газ се чува пукане в гърнето,същото е по силно когато е на скорост по време на движение с дръпнат крак от педала на газта.Колата е с едно краино гърне на supersprint без катализатор и др. Благодаря на всеки,който отговори



Тема Re: Проблем...нови [re: Ив]  
АвторDucati (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 23:50



Az mislq 4e benzina ti e skapan, neka4estven, ot kade si zaredil za posledno



Тема Re: Проблем...нови [re: Ducati]  
Автор Triger (непознат)
Публикувано06.02.06 13:28



И аз го имам този проблем(Audi 80 B4 ABT).Само дето го прави като е студена а бензина съм пробвал от всички вериги няма разлика, даже сутринта работеше като на 3 цилиндъра?

ater database drop;


Тема Re: Проблем...нови [re: Triger]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано06.02.06 21:04



Благодаря ти,при теб АБТ е моно инж..Не знам дали имаш АГУ и дали е работила колата много време с него.Пробвали да чистиш дюзата с качествен препарат за инжектора.Пробвай с Лъкимоли,изсипи цялата опаковка на около макс.10 л бензин в резервоара,запали я и я остави да работи мин.4 часа на място,следи си охлаждащата течност през това време.Чистил ли си цедките на бенз.помпа?Някои мерил ли е налягането на бенз.помпа?Клапана за налягането,който отваря също трябва да се измери.Провери всички съединения,които влизат в възд.сектор.Горивен,въздушен филтър сменени ли са?Пробва ли с комутатор?Синия датчик с 2 крачета до белия за темп.на водата вътре на главата се намират,където излиза водата и влиза в радиатора,та този синия е за управлението,а също и за стъпковия мотор.Откачи го и виж дали има разлика.Възможно е също и да е от ламбда сонда,ако е стара подава сигнал със закъснение за отчитане на изх.газове,а от там може стъпковия мотор да деиства със закъснение,а може и той да не е в ред.Като провериш-отговори ми.



Тема Re: Проблем...нови [re: Ив]  
Автор lvo_gg (непознат )
Публикувано07.02.06 09:07



Колега Ив не мога да помогна с твоя проблем но искам да те питам не6то за Ауди 1,8 ПМ мотор /почти съшия е като 2,0 моноинжекция - по инж. система/. Та значи мотора си работи добре, но на средни обороти и на бензин и на газ при задържане около 1300 до 1900 оборота - както работи и прекъсва за момент и пак работи, от което се чува препукване в ауспуха. Писал съм и в Аудибг.ком, но никой не може да ми даде смислено обяснение. Значи сменял съм - капачка, дисктрибутор, палец, свещи, пробвал съм с други кабели на свещи, мерил съм всички датчици по колата с мултицет, а на диагностика са ми мерили освен тях и ламбда сондата. Когато завъртя делкото обратно на часовниковата стрелка /т.е. закъснение/ изчезва това прекъсване. Значи нормално колата трябва да има 4-6 градуса предварение. Но по моя преценка - със стробоскопа, ако я дам на 4 градуса се усеща тресенето, а когато дам 1-2 няма проблем, но колата няма динамика и гори повечко. А и съм пръскал със спрей по колекторите и по моноинжекцията - ама ни6то. На един елкон ми казаха - АМИ НЕ6ТО ТОЦИТЕ Е и такива подобни фрази, така че съм решил сам да се боря. Та можеш ли да ми кажеш дали може да е от датчика /сензора/ в делкото или от комутатора. И да ми дадеш малко инфо за датчика на Хол че не6то не ми е ясно за него - т.е. дали може от там да идва проблема. Много съжалявам, че стана досто дълго изказването, но все пак предварително ти благодаря ако можеш да ми отговриш.



Тема Re: Проблем...нови [re: lvo_gg]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 21:31



първия ми въпрос:колата гърмяла ли е на газ?Ако случайно е,може да се е получила кривина в дроселклапата под дюзата.Не знам дали ще ти е лесно,но ако вземеш от някъде целия механизъм с дюзата да пробваш,пробвай с друг комутатор.Относно за делкото в него датчика на Хол,представлява 4-полюсен магнит и бубинка.Тои замества стария токоразпределител-чукче и наковалня,които се задвижват от гърбици на оста на делкото.Имаш ли вакуум регулатор и дали работи.Също ще ти е трудно,но пробвай с друго делко,което си сигурен,че работи.А дали делкото е докарано на белези,защото то е безконечно.Имай предвид,че трябва да се провери от човек,които наистина разбира.Можеш да пробваш и сам,като прехвърлиш един зъб или върнеш,но внимателно и бележи.Белезите на валовете проверявани ли са.Имай предвид,че зъбното колело на разпределителния вал се стяга с гайка за разпределителния който е на конус,тъй че няма точен водач за белега.Това се проверява като се свали капака на главата и се види дали гърбиците на вала са застанали на "заешки уши",тогава можем да бъдем сигурни за белега.Разгледай всички ел.връзки внимателно,ако трябва почисти ако има окиси някъде и смажи.Виж ако имаш възможност провери компресията,да не би да има някой клапан прегорял и огледай всички вакууми по всмукателната секция.Много ми е трудно да правя коментар на нещо,което не съм видял и чул.Отговори ми като разгледаш..От къде си?



Тема Re: Проблем...нови [re: Ив]  
Автор lvo_gg (непознат )
Публикувано11.02.06 15:37



Значи първо казвам се Ивелин и съм от гр.Бургас. Не е гърмяла колата на газ или на бензин. Нямам вакуум регулатор а ъгъла на изпреварване се наглася електронно. Компресията ми е 10,8 еднаква на всички цилиндри. Ремъка ми е правилно зацепен, а на моя мотор разпределителния вал и зъбното колело са зацепени със шпонка - не може да се обърка. Днес ходих при познат на елкон - там може да се определя точно с електронна индикация ъгъла на изпреварване. Според АУТОДАТА центровка на запалване трябва да е 6+,-1 градуса/875 оборота, а на 3000 об/мин - 36-44 градуса. Нагласихме на обороти - 6 градуса, но на стобоскопа не можахме да хванем на 3000 оборота и измерихме на 2000 оборота - изпреварването беше 40 градуса , което показва, че при спазен базов ъгъл колата при средни и съответно при високи обороти има много по-големи стойности на предварение отклокото трябва и се чудя дали е от комутатор или не6то компютъра пови6ава ъгъла при работа на мотора.о. А и когато се изравнят белезите на стробоскопа трябва да се виждат непроменливо на една линия двата белега на маховика - а при мене играят - т.е. мотора и на празен ход работи променливо, въпреки, че не може да се усети. Ако може да ме посъветваш нещо. Нямам откъде да вземам части за проба и незнам къде могат да ми тестват специално този проблем. А всички вакумни съединения съм ги проверил до последната връзчица.



Тема Re: Проблем...нови [re: lvo_gg]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 22:34



Здравей!Казвам се Иван и съм от гр.Ямбол.Трябва да намериш начин да пробваш с тези части.Ако имаш познат със същия мотор или от някоя автоморга.Добре за белезите,че сте ги проверили.Имаше подобен проблем,куп части сменихме и се оказа лека кривина в оста на делкото.Сменихме го цялото и колата се успа.Комутатора и бобината също трябва да смениш и да пробваш дали има проблем.На всички Audi-та са еднакви,на едните са отделен комутатор,а на др. като при мен са едно цяло с бубината.Кабелите мерехте ли ги с мултицета?Какво съпротивление дадоха?На тестер като ходи гледа ли диаграмата на цилиндрите на тези обороти на които имаш проблем.Няма начин,които разбира да не го е видял на осцилоскопа че диаграмата преиграва на някой цилиндър.За сега това...все пак е Трифон Зарезан и ме чакат на масата...



Тема Re: Проблем...нови [re: Ив]  
Автор lvo_gg (непознат )
Публикувано15.02.06 10:41



Ванко нямам познат с такова Ауди, а и от моргите тука как дават да пробваш . А за диагностиката - вече незнам къде да отида на свестен - 6тот само зимат парите. Не са ми гледали скоро работата на цилиндрите с осциолоскоп. А кабелите аз съм си ги мерил ама не си спомянм точно стойностите им - някъде от 2 до 5 килоома бяха мисля. Като се пооправи малко времето ше отида на някой диаг отново да видя какво 6е ми кажат. А това за делкото - дето оста е била крива - много трудно откриваемо е било, т.е. лесно е ако имаш части да сменяш. Предната ми кола беше Опел моноинж. и имах за нея куп 4асти допълнително и като се скапе не6то просто сменям с другото. Онзи ден ма изненада мойта таратайка с разхода - 15,5 газ. Напрао онемях. То студ студ ама се пак да не е за първа година студ. Не6то не мога да се справя с тая кола и взе да ми писва вече ама няма начин. Айде със здраве. Благоддаря за отзивчивостта ти. Ако се сетиш не6то пи6и тука или на маила - ivo123@abv.bg. До скоро.



Тема Re: Проблем...нови [re: lvo_gg]  
АвторИв (Нерегистриран)
Публикувано18.02.06 21:20



Здравей приятелю,съжалявам 4е с ни6то не съм ти помогнал до сега.Ще 4акам да пишеш,ако някой по кадърен открие нещо.Нямам път към Бургас,с удоволствие бих дошъл да я погледна тази кола.Ако минаваш през Ямбол,обади се да я видим,каквото е по силите ни ще го направим.До скори и очаквам да се обадиш,ако решиш нещо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.