Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 20.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Проблем...нови [re: Ив]  
Автор lvo_gg (непознат )
Публикувано22.02.06 14:27



Ванко днес проверих не6то друго, което ме навежда на мисълта че не предварението е причината. Значи когато изключа куплунга на датчика на дроселната клапа и на газ колкото и предварение на делкото да давам /е в рамките на нормалното де - около 10-12 градуса на око/ няма паткане и на средни обороти двигателя работи идеално. Та мислълта ми е, че отново се съмнявам че отнякъде дърпа въздух. Онзи ден свалях моното и тампона и мазах със силикон... няма полза освен гарнитурата на всмукателните колектори да е просмукана отнякъде ама тя е нова - на 15000 хиляди километра някъде. Реших да премеря датчика на дроселната клапа - в аутодата дават - между 1 и 5 /520-1300ома/ - при мене 988 ома
между 1 и 4 25-100% /600-6600ома/ - при мене 1200-2200 при напълно отворена клапа, но :
между 1 и 2 0-25% /600-6600ома/ при мене варира от 1200 до 1936 ома.
НА пръв поглед всичко добре ама като ги дават тия данни - 0-25% дали не се има наизпредвид до 25% отворена клапа да повишава, за6тото при мене до 100% на тази пъте4ка вдига стойностите като на 100% е 1932 някъде
Ако знае6 не6то по въпроса пи6и ми моля те.
Пробвах без този датчик на бензин - няма паткане ама като задържа на едни и същи обороти степ мотора променя оборотите и те ту намалят - ту се увеличават но в малки граници - 100-200 оборота.
Не съм сигурен дали не е от самия датчик.



Тема Re: Проблем...нови [re: lvo_gg]  
Авторlv (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 14:08



Здравей Иво!Прочетох твоите проверки добре си направил че си проверил този потенциометър на дросел клапата.Мисля че в началото като писах,че трябва да смениш за проба моното...там някаде може да се окаже истината.По платката на потенциометъра може да има нараняване и износване в последствие от работа.По графита се образуват елипси и не вече неможе да контактува правилно.Това е една от вероятностите.Мисля че към средата на март ще пътувам към Несебър при един приятел,който ще се върне от Испания,той там се занимава с всички видове управления и е голям практик.Ако ти не си минал през това време през нашия край ще ти званна да се видим.Чао за сега ако има нещо пиши.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.