Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 19.05.24 
Автомобили
   >> Audi
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема алтернативни марки масло  
АвторЦakaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 15:45



бе некви майстори от един сервиз горещо ми препоръчват некви марки масла дето не съм ги чувал до сега!
едното е английско Comma, а другото май е италиански Selenia
някой чувал ли ги е тези марки, деба. тънкана са на цена, а ако вършат работа си заслужава. а и дали са подходйщи за колата ми - audi 80 1.8s 87
досега с черния кастрол е добре ама стъпва по 60 лв на смяна...



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
АвторMyyy (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:27



Ами аз съм със Селениа полусинтетика на Форд и засега нямам оплаквания. Само не знам как ще ти излезе по-тънко, на мен 5л са ми 57 лв. Поне съм сигурен, че е истинско, това е най-важно.



Тема Seleniaнови [re: Цakaтa]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано05.06.02 16:29



Selenia съм чувал.



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
АвторЦakaтa (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 16:37



един приятел с мазда казва че със Селениа са му изчезнали секви шумове от двигателя и тракане на хидравлични повдигачи. ама на 6 хил. км и маслото му още е светло и бистро. знам че маслото се запазва така бистро на такъв преход ако не е читово, т.е. миещите му свойства не са на ред. все пак винаги има нагари и др. боклуци в цилиндрите.



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано05.06.02 17:13



Аха... за миещите свойства си прав.

Селения е италиянско масло и с него се комплектуват почти всички автомобили произлезли от заводите на Фиат.
Също така в юзър менюалите им се препоръчва това масло.

Обаче другото масло не го знам.
За сметка на това знам, че маслата от реномираните марки със едни и същи свойства (визкозитет и класификации по API и ACEA) са горе-долу на една и съща цена. Разликата да им е до 2-3 лева на литър.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
АвторPapesh (Нерегистриран)
Публикувано05.06.02 22:47



Ako shte sipvash bokluci v dvigatelja to pone podkrepi bulgarskata ikonomika i sipi prista ;)



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Papesh]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано05.06.02 23:30



Selenia e markowo mnogo markowo maslo daje. Samo neznam dali e originalno towa koeto ti predlagat shtom shte ti stypi tynko...
M/u drugoto ima i neshto drugo che nqkoi wnositeli podbiwat cenite s cel da priwlekat klienti. Naprimer Radial prodawat TOYO na mnogo po-tynka cena otkolkoto struwa zashtoto imat promocionalen dogowor s TOYO za da zaribqt klienti... moje s Selenia da e syshtoto


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: The One]  
Авторandreev (Нерегистриран)
Публикувано07.06.02 10:08



е някой с Ауди ползва ли Selenia?
и ако да - нека сподели какво му е впечатлението



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
Автор instinkt1979 (M Power)
Публикувано08.06.02 10:54



ima li v sofia castrol magnatec?
2 pati po dalag periot ima tva maslo noo 2 pati e po skap ot ostanalite
no pone nyama da dava chovek 2 pati pari za smenyane na maslo...i pak pecheli



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: instinkt1979]  
Автор Caмo Дизeл (нинджа)
Публикувано08.06.02 14:00



Защо реши, че Castrol Magnatec е с два пъти по-дълъг пробег? В момента съм сложил такова (GTD 10W40 Magnatec), но никъде не видях да се споменава за по-дълъг пробег.
Също така и цената не му е два пъти по-висока от тази на другите маркови масла, а е дори малко по-ниска. Не е по-скъпо и от предишното GTD 10W40 масло на Castrol.

Единственото за което се твърди, че е предимство на това масло е, че се облекчава студения старт, тъй като новите полимерни добавки остават адсорбирани по металните повърхности и осъществяват някакво смазване, преди да е дошло маслото.

Само Дизел


Тема Я да питам аз...нови [re: Цakaтa]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано08.06.02 16:07



... защо като кажа elf и почти всички викат "аууу, че гадно" ?
Никой не вика аз карах с elf и ми летяха стружки от сегментите, ама викат гадно.

Аз карам с elf и незнам какво да кажа. Вече 8'000 км нищо не мога да кажа - масло като масло.

Какви са критериите за оценка на маслото от потребителя ?



Тема Re: Я да питам аз...нови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.06.02 09:58



И аз сега съм с елф.
Не съм доволен. Тракат повдигачите. По-шумен е ДВГ. Да не ти казвам как се изпарява. Пък и значителен разход на масло забелязвам. Около 3000+ км съм минал - литърче масло съм долял. Около капачката за доливане има ебаси и пръстена.
Единственият плюс е, че маслото беше 8 лева литъра. Полусинтетика.

Изкарвам му километрите и минавам на Магнатек.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Я да питам аз...нови [re: The One]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано10.06.02 12:57



Да, и аз доливам. Но други оплаквания няма. Ама щом и ти си с такова и не си доволен се замислям. Ще взема да се върна отново на Fina Excel, с което си карах 90-ката.



Тема Re: Я да питам аз...нови [re: Spidercho]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано10.06.02 13:10



Ta... znachi, chuwal sym che ne e hubawo da se smenia markata maslo s koqto karash no chestno kazano predpochitam da nameria masloto ot koeto da sym maksimalno dowolen otkolkoto da karam s edno i syshto i da ne mi hareswa. W momenta sym s edin MOTUL i chestno kazano za sega sym dowolen samo che oshte ne sym go testwal kakto trqbwa a i sym minal malko kilometri za da moga da kaja dali e dobyr ili ne. Mislil sym da slagam OMV maslo zashtoto e sertificirano ot VW, no taka i ne se reshih. Ako nqkoi go e polzwal neka kaje ima li smisal da probwam ili da ne si prawia iliuzii che stawa za neshto inache ima mnogo gotina dobawka na STP koqto se sipwa predi smqna na maslo i izchistwa nagarite i t.n. Higienichno e za motora


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: Я да питам аз...нови [re: Nasti]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано10.06.02 13:28



elf и Fina също са тествани и одобрени от VW/Audi.



Тема Re: Я да питам аз...нови [re: Spidercho]  
Автор The One (избраният)
Публикувано10.06.02 16:19



Виж,
според мен не си заслужава това масло. Евтино е. Това е проблема.
Мисля, че е по-добре да отделя повечко пари за масло. Все пак, това е нещото от което не трябва да се пести. ю
Казах какво съм намерил като недостатък в него.
Преди като карах със Castrol SLX... такива проблеми нямаше. Сега ги забелязах.
Добри неща съм слушал за Фина.
Но въпреки всичко, маслата се делят на Минерални, Полусинтетика и Синтетика.
Марката е почти без значение. Качествата им са много подобни.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Цakaтa]  
Авторlvanov (Нерегистриран)
Публикувано10.06.02 21:26



Valvoline Max life - за коли над 100000 км.
Някой ползвал ли го е?
Четох че било масло на 2001 г.
цената навсякъде където съм проверявал е 29,5 лв/4 литра.



Тема Re: Я да питам аз...нови [re: The One]  
Автор NastiМодератор ()
Публикувано10.06.02 23:28



wij ne goworim za towa ewtino ili skupo e w smisal che nqmam namerenie da pestia drebni pari ot osnowni neshta. Prosto tyrsia towa koeto e nai-dobro za moia zmei gorqnin. M/u drugoto dnes pak drypnah edno 520 az kolata si mnogo q obicham i mnogo dyrja na neq za da prawia ikonomii za 15 stotinki nqma smisal prosto


S Cars - Crazy Cars!!!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: lvanov]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.06.02 10:53



Какво трябва да значи "масло за автомобили над 100000 км" ?
И какво общо имат пробега на автомобила със марката/типа на маслото ?
Искам да чуя минимум 2 факта, защитатващи връзката между пробег и марка/тип масло.


Това звучи като надпис "без холестерол" на бутилка слънчогледово олио за готвене.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: Caмo Дизeл]  
Автор instinkt1979 (M Power)
Публикувано11.06.02 12:57



ami za mineralnite masla koito ispolzvat starite(karburatorni) koli tuk se ispolzvat do 3000km.nay mnogo 4000 da e!no vseki sled 3000-3500 si smenya masloto.no tova magnatec otiva 2 pati toest do 6000km.
i as chuh sashtoto za koeto si kazal za tova maslo.
no varhu tobata GTD ne si spomnyam dali pisheshe

ami 2 pati e po skapa ot drugite masla.
ti kolko karash sas tova magnatec? a i sas ostanalite?

stuva mi se che tuk maslata sa 2 pati po tanki i 2 pati po evtini



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: The One]  
Автор julys (205)
Публикувано11.06.02 13:20



chetoh li kazaha li mi, ne si spomniam, no kato e ponavyrtial km, ima poveche 'luftove', hlabini i t.n. zatova se sipvalo po-gysto maslo...



br:)


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: The One]  
Авторnick (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 14:21



hi,
towa za holesterola mnogo mi haresa:)
btw, predi mesec, dwa, bqh otworil edna tema za Castrol Formula RS (maj taka be[e) - takowa kakwoto si napylnih na A1,8s carb.
masloto e kym 22-23 lw/l i e sintetika - 0W40
opaseniqta mi bqha samo da ne prote`e otnqkyde, no za ]astie ne prote`e ot nikyde
studeniq start e prewyzhoden i dosega (kym 3k km sled smqnata) ne mi e pritrakwal klapan na studeno, koeto si e po`ti normalno...
masloto e leko potymnqlo, no na pipane e sy]o tolkowa gadno ligawo, kakwoto i be[e kato nowo.
ne mislq `e e dobre da se pestqt pari ot maslo, stiga razbira se, `owek da gi ima:)



Тема А така, сега дефинирай...нови [re: julys]  
Автор The One (избраният)
Публикувано11.06.02 17:06



...тънко и дебело масло. Какво означава тънко и какво дебело масло, каква е връзката с визкозитета.
Повече информация може да намериш на сайта на API и ACEA.

Значи, минерално масло 15W40 и синтетично масло 0W40 при температура от 100 градуса имат един и същи визкозитет. Когато колата ти е загряла дали ще сложиш Валволин Турбо В 15W40 или Кастрол RS 0W40 е едно и също. По отношение на гъстотата (дебелината) на маслото. Това го показва втората част от визкозитетната маркировка, а именно 40. И при двете масла, числото е едно и съсщо.

Разликата е единствено при студеният старт. Когато 15W40 маслото е по-гъсто (по-дебело). А точно тогава, ДВГ-то се нуждае от тънко масло което да може бързо да достигне навсякъде.

Другата, съществената разлика е експлоатационният клас на маслото. Пише го отзад, на задният етикет. Естествено, синтетичното е мноооого по-добро от минералното, което позволява по-голям пробег.
На Влаволина Турбо В мисля, че е експлоатационен клас SH. Докато на Кастрол RS е SL.
Отделно, синтетичното масло е много по-устойчиво на температура. Което намалява изпаренията му и съответно разхода на масло.

Единственият плюс на минералното масло е, че е доста по евтино. Ако колата ти е достатъчно потрошена и харчи колкото бензин, толкова и масло - тогава е безмислено да слагаш синтетика.

За мен, малко от търговците на масла, особено тези на дребно са добре информирани за стоката която продават. А да не говорим самите продавачи и сервизните работници, който са крайната връзка м/у клиента и продавача. Те са консултантите които клиента пита: Какво масло да сложа?
И продавача пита ? Колко хиляди е колата.
Но какво общо имат хилядите с маслото ? Никакво. Освен цената. Но доста от клиентите биха дали повече пари за масло за да запазят двигателят по-дълго.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: lvanov]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 17:50



На мен също ми го нахвалиха това масло и мисля да го пробвам. Тази цена ми се струва много добра. Къде го продават?



Тема Re: А така, сега дефинирай...нови [re: The One]  
Автор julys (205)
Публикувано11.06.02 18:06



ima logika v tvoite dumi....
togava mi kaji mejdu primerno 10w40 i 10w50 koe e po-'tynko'?

inache ot opit:
kato si kupih kolata ia zavedoh pri edin poznat, mnogo dobyr majstor...
pita me koga sym smenial masloto che neshto ne mu haresa... az mu kazah che ne znam i che taka sym ia kupil (syshto ot poznat, inache shtiah da go smenia vednaga:)
az mu predlojih da mu pokaja opakovkata i kato vidia che e sintetika (castrol ~20 kinta lityra) kaza shy go smeniame, syshto kaza da si sipvam mineralno, shtoto mojta kola sys sintetika ne bilo got, vse edno sym ia bil karal edva li ne s voda...

p.s. drugi moi misli... osven luftove ima i neravnosti po dvigatelia... dali ne 'otmivat' masloto? dali shte moje masloto da si izpylniava i pochistvashtata funkcia?

p.p.s. a za studenia start tova si koshmar za vseki onichasht kolata si:):) zasega gledam da ne prestoiava mojta poveche ot 10h... i kato ia zapalia galia gazta... inache sym reshil da sloja dobavka za tazi rabota, kato go napravia shte pisha za rezultatite...



br:)


Тема Re: А така, сега дефинирай...нови [re: The One]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 18:09



Не си съвсем прав. Разлики между различнте масла има също и в добавките в тях. Всички съвременни масла имат добавки, които служат за най-различни неща. В това масло на Valvoline има добавки за спиране на течове, почистване на затлачени маслопроводи, облекчаване на студен старт и т.н. (поне Valvoline така твърдят), а това са неща, с които една по-нова кола не би трябвало да има проблеми.



Тема Re: алтернативни марки маслонови [re: instinkt1979]  
Автор Caмo Дизeл (нинджа)
Публикувано11.06.02 20:31



И с Magnatec и с други полусинтетични масла, в зависимост от режима на каране ги сменям на ~5 000 (примерно ако е зимата и често каране на къси разстояния) до ~10 000 км (лятото и с няколко пътувания по 2 000 км наведнъж). При нормален режим го сменям на 7 000. И мисля, че се престаравам. Маслото, което източвам е с съвсем добри качества, спокойно може да изкара още толкова. Затова мисля, че 3 000 км е твърде къс интервал. Не че ще му е лошо на двигателя, но няма смисъл.

Пак казвам. Поне в Германия, Macnatec не е по скъпо от кое да е марково масло. Ако беше по-скъпо нямаше да го купувам, щото не мисля, че е кой знае какво.

Само Дизел


Тема Re: А така, сега дефинирай...нови [re: julys]  
Автор The One (избраният)
Публикувано12.06.02 11:42



Относно 10W40 и 10W50.
ю
При температура 100 градуса, 40 е по-тънкото (по-течливото, по-рядкото)масло.
При ниска температура... да кажем при минус 20 градуса, двете масла са еднакво течливи.

Тези числа показват единствено визкозитета. Течливостта на маслото спрямо температурата му.
Смазочността му е съвсем друго нещо. Това го пише на задният етикет.

Що се отнася до отмиването - немога да ти кажа, нямам представа.

За студеният старт.
Хмм.. доста експлоатирано название.
Гледах сравнение на масла в Автотруд. Едното бе 5W40 другото бе 15W40. Синтетика срещу полусинтетика.
Теста бе при температура от около минус 35 градуса. Не помня точно.
Времето за достигане до всичко точки на двигателят на полусинтетиката бе около 30 секунди.
Времето при синтетиката бе около 8 скеунди.
Но, това е при минус 35.
При температура около 0 градуса, нещата изглежда по доста по-различен начин, като времената се приближават и съответно намаляват.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: А така, сега дефинирай...нови [re: Hipo]  
Автор The One (избраният)
Публикувано12.06.02 11:56



Да... това е другата разлика между маслата. Иначе щеше да има само един производител на масла.

Въпросът бе принципно за "тънкото" и "дебелото" масло.

Wipe them out! All of them!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.